Club Brugge legt Openda langer vast en verhuurt hem opnieuw

door
Club Brugge legt Openda langer vast en verhuurt hem opnieuw

Landskampioen Club Brugge hervatte maandag weer met trainen. Coach Philippe Clement, die zijn contract verlengde voor onbepaalde duur, werkte de eerste sessies af met grotendeels dezelfde spelersgroep als vorig seizoen. Maar binnen enkele weken ziet die selectie er allicht weer helemaal anders uit.

Tijdens de contractonderhandelingen kreeg Clement naar verluidt de garanties dat zijn kern versterkt zou worden, er mogen dus nog een aantal aanwinsten verwacht worden. Daarnaast gaat er ook aan uitgaande zijde één en ander bewegen. Zo is de kans groot dat Loïs Openda opnieuw zal vertrekken. Volgens De Telegraaf is Club momenteel in 'vergevorderde onderhandeling' met Vitesse over een verlenging van zijn huurbeurt.

UPDATE 22u22

Er is dus nog geen uitsluitsel over het verlengen van de uitleenbeurt van Openda en dat zou vooral aan Club liggen. De Gelderlander meldt dat Vitesse en Openda al een akkoord bereikt hebben, maar dat Club Brugge nog zijn goedkeuring voor de deal moet geven. Bij Vitesse willen ze alvast dat de deal snel rond komt. "Het wachten is op Club Brugge en Openda. Voor mij is hij een heel belangrijke pion in het nieuwe seizoen. Ik ben optimistisch dat alles rond komt", stelde trainer Thomas Letsch na de eerste training.

UPDATE 23/06
Bij Vitesse hebben ze uiteindelijk hun zin gekregen, want Club Brugge heeft woensdagmiddag aangekondigd dat Openda ook volgend seizoen in Arnhem zal spelen. Tegelijk verlengt de spits wel zijn contract bij Blauw-Zwart met één jaar, waardoor hij voortaan vastligt tot 2024. Op die manier dekt Club zich in voor volgende zomer, want dan zit het in een sterkere positie met het oog op een eventuele definitieve transfer.


LEES OOK: Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

Goede zet van Club?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

53
53
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

108
108
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

297
297
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

452
452
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

321
321
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

91
91
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

274
274
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

239
239
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

217
217
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

551
551
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

619
619
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

634
634
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

729
729
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

145
145
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

573
573
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1331
1331
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

767
767
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

471
471
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

375
375
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

648
648
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1029
1029
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

874
874

Meer sportnieuws