Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

door
Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

Hans Vanaken mocht tegen Finland enkele minuten invallen. Zo maakte de speler van Club Brugge zijn debuut op een EK. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen sprak vandaag de media toe.

"Ik hoop gewoon er zo veel mogelijk bij te zijn, bij de 24. De bondscoach praat veel met mij over de posities waar ik kan spelen, om me daar bij te sturen. Hij heeft me een uitleg gegeven voor z'n keuze. De ervaring op zich, meedoen op een EK, is voor mij een hele mooie beleving. Ik mag al heel blij zijn dat ik deel uitmaak van deze selectie", liet Vanaken weten over zijn status.

Martinez legde hem uit waarom hij twee keer in de tribune zat tegen Rusland en Denemarken. "Het was voor hem een tactische keuze om een extra middenvelder of extra aanvaller nodig te hebben. Hij gaat er niet zo specifiek op in, gewoon dat het tactisch was. Niet dat ik iets fout gedaan had of slecht getraind heb. Er is nog geen moment geweest dat ik dacht 'Wat zit ik hier eigenlijk te doen'."

Vanaken ziet het EK niet als een kans om zich in de kijker te spelen van buitenlandse clubs. "Er is geen gebrek aan ambitie. Ik zit momenteel heel goed in Brugge, dat moet je koesteren als voetballer. Als voor mij het juiste project op het juiste moment komt, dan zou ik er zeker over nadenken. Op dit moment is dat niet aan de orde. Ik doe m'n best bij Club en hier op training om te tonen dat ik klaar ben. Ik ben bijna 29 jaar, dan is het ook niet meer om naar het buitenland te gaan als springplank."

LEES OOK: Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Zal Vanaken dit toernooi nog in actie komen?

Meest recent

'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

66
66
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

15
15
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

42
42
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

47
47
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

89
89
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

181
181
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

120
120
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

126
126
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

30
30
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

126
126
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

67
67
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

156
156
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

85
85
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

139
139
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

216
216
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

88
88
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

43
43
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

36
36
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

184
184
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

119
119
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

46
46
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

158
158
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

72
72
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

69
69

Meer sportnieuws