Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

door
Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

Hans Vanaken mocht tegen Finland enkele minuten invallen. Zo maakte de speler van Club Brugge zijn debuut op een EK. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen sprak vandaag de media toe.

"Ik hoop gewoon er zo veel mogelijk bij te zijn, bij de 24. De bondscoach praat veel met mij over de posities waar ik kan spelen, om me daar bij te sturen. Hij heeft me een uitleg gegeven voor z'n keuze. De ervaring op zich, meedoen op een EK, is voor mij een hele mooie beleving. Ik mag al heel blij zijn dat ik deel uitmaak van deze selectie", liet Vanaken weten over zijn status.

Martinez legde hem uit waarom hij twee keer in de tribune zat tegen Rusland en Denemarken. "Het was voor hem een tactische keuze om een extra middenvelder of extra aanvaller nodig te hebben. Hij gaat er niet zo specifiek op in, gewoon dat het tactisch was. Niet dat ik iets fout gedaan had of slecht getraind heb. Er is nog geen moment geweest dat ik dacht 'Wat zit ik hier eigenlijk te doen'."

Vanaken ziet het EK niet als een kans om zich in de kijker te spelen van buitenlandse clubs. "Er is geen gebrek aan ambitie. Ik zit momenteel heel goed in Brugge, dat moet je koesteren als voetballer. Als voor mij het juiste project op het juiste moment komt, dan zou ik er zeker over nadenken. Op dit moment is dat niet aan de orde. Ik doe m'n best bij Club en hier op training om te tonen dat ik klaar ben. Ik ben bijna 29 jaar, dan is het ook niet meer om naar het buitenland te gaan als springplank."

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Zal Vanaken dit toernooi nog in actie komen?

Meest recent

Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

13
13
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

77
77
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

37
37
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

25
25
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

156
156
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

31
31
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

156
156
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

314
314
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

124
124
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

361
361
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

191
191
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

77
77
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

489
489
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

590
590
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

116
116
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

196
196
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

330
330
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

218
218
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

366
366
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

433
433
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

217
217
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

34
34
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

409
409
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

441
441

Meer sportnieuws