Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

592
Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

Hans Vanaken mocht tegen Finland enkele minuten invallen. Zo maakte de speler van Club Brugge zijn debuut op een EK. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen sprak vandaag de media toe.

"Ik hoop gewoon er zo veel mogelijk bij te zijn, bij de 24. De bondscoach praat veel met mij over de posities waar ik kan spelen, om me daar bij te sturen. Hij heeft me een uitleg gegeven voor z'n keuze. De ervaring op zich, meedoen op een EK, is voor mij een hele mooie beleving. Ik mag al heel blij zijn dat ik deel uitmaak van deze selectie", liet Vanaken weten over zijn status.

Martinez legde hem uit waarom hij twee keer in de tribune zat tegen Rusland en Denemarken. "Het was voor hem een tactische keuze om een extra middenvelder of extra aanvaller nodig te hebben. Hij gaat er niet zo specifiek op in, gewoon dat het tactisch was. Niet dat ik iets fout gedaan had of slecht getraind heb. Er is nog geen moment geweest dat ik dacht 'Wat zit ik hier eigenlijk te doen'."

Vanaken ziet het EK niet als een kans om zich in de kijker te spelen van buitenlandse clubs. "Er is geen gebrek aan ambitie. Ik zit momenteel heel goed in Brugge, dat moet je koesteren als voetballer. Als voor mij het juiste project op het juiste moment komt, dan zou ik er zeker over nadenken. Op dit moment is dat niet aan de orde. Ik doe m'n best bij Club en hier op training om te tonen dat ik klaar ben. Ik ben bijna 29 jaar, dan is het ook niet meer om naar het buitenland te gaan als springplank."

LEES OOK: Hans Vanaken deelt na Brugse stuntzege emotioneel statement

Zal Vanaken dit toernooi nog in actie komen?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

12
12
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

35
35
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

97
97
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

24
24
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

11
11
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

26
26
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

81
81
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

184
184
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

105
105
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

39
39
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

146
146
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

393
393
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

29
29
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

56
56
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

360
360
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

656
656
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

138
138
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

63
63
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

732
732
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

305
305
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

90
90
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

246
246

Meer sportnieuws