Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

door
Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

Hans Vanaken mocht tegen Finland enkele minuten invallen. Zo maakte de speler van Club Brugge zijn debuut op een EK. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen sprak vandaag de media toe.

"Ik hoop gewoon er zo veel mogelijk bij te zijn, bij de 24. De bondscoach praat veel met mij over de posities waar ik kan spelen, om me daar bij te sturen. Hij heeft me een uitleg gegeven voor z'n keuze. De ervaring op zich, meedoen op een EK, is voor mij een hele mooie beleving. Ik mag al heel blij zijn dat ik deel uitmaak van deze selectie", liet Vanaken weten over zijn status.

Martinez legde hem uit waarom hij twee keer in de tribune zat tegen Rusland en Denemarken. "Het was voor hem een tactische keuze om een extra middenvelder of extra aanvaller nodig te hebben. Hij gaat er niet zo specifiek op in, gewoon dat het tactisch was. Niet dat ik iets fout gedaan had of slecht getraind heb. Er is nog geen moment geweest dat ik dacht 'Wat zit ik hier eigenlijk te doen'."

Vanaken ziet het EK niet als een kans om zich in de kijker te spelen van buitenlandse clubs. "Er is geen gebrek aan ambitie. Ik zit momenteel heel goed in Brugge, dat moet je koesteren als voetballer. Als voor mij het juiste project op het juiste moment komt, dan zou ik er zeker over nadenken. Op dit moment is dat niet aan de orde. Ik doe m'n best bij Club en hier op training om te tonen dat ik klaar ben. Ik ben bijna 29 jaar, dan is het ook niet meer om naar het buitenland te gaan als springplank."

LEES OOK: Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Zal Vanaken dit toernooi nog in actie komen?

Meest recent

'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

21
21
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

90
90
Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

32
32
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

77
77
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

266
266
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

426
426
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

199
199
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

216
216
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1134
1134
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

316
316
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

341
341
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

123
123
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

307
307
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

169
169
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

78
78
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

79
79
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

787
787
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

160
160
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

460
460
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

117
117
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

562
562
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

269
269
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

813
813
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

199
199
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

231
231

Meer sportnieuws