Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

592
Vanaken duidelijk over EK als mogelijke springplank naar toptransfer

Hans Vanaken mocht tegen Finland enkele minuten invallen. Zo maakte de speler van Club Brugge zijn debuut op een EK. De tweevoudige winnaar van de Gouden Schoen sprak vandaag de media toe.

"Ik hoop gewoon er zo veel mogelijk bij te zijn, bij de 24. De bondscoach praat veel met mij over de posities waar ik kan spelen, om me daar bij te sturen. Hij heeft me een uitleg gegeven voor z'n keuze. De ervaring op zich, meedoen op een EK, is voor mij een hele mooie beleving. Ik mag al heel blij zijn dat ik deel uitmaak van deze selectie", liet Vanaken weten over zijn status.

Martinez legde hem uit waarom hij twee keer in de tribune zat tegen Rusland en Denemarken. "Het was voor hem een tactische keuze om een extra middenvelder of extra aanvaller nodig te hebben. Hij gaat er niet zo specifiek op in, gewoon dat het tactisch was. Niet dat ik iets fout gedaan had of slecht getraind heb. Er is nog geen moment geweest dat ik dacht 'Wat zit ik hier eigenlijk te doen'."

Vanaken ziet het EK niet als een kans om zich in de kijker te spelen van buitenlandse clubs. "Er is geen gebrek aan ambitie. Ik zit momenteel heel goed in Brugge, dat moet je koesteren als voetballer. Als voor mij het juiste project op het juiste moment komt, dan zou ik er zeker over nadenken. Op dit moment is dat niet aan de orde. Ik doe m'n best bij Club en hier op training om te tonen dat ik klaar ben. Ik ben bijna 29 jaar, dan is het ook niet meer om naar het buitenland te gaan als springplank."

LEES OOK: Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Zal Vanaken dit toernooi nog in actie komen?

Meest recent

Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

8
8
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

51
51
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

111
111
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

84
84
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

31
31
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

104
104
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

241
241
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

75
75
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

40
40
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

263
263
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

375
375
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

103
103
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

110
110
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

182
182
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

81
81
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

277
277
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

361
361
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

53
53
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

506
506
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

392
392
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

121
121
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

204
204
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

34
34
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

53
53

Meer sportnieuws