Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

door
Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

Dinsdagavond is ook in groep E op het EK de beslissing gevallen. Engeland verzekerde zich daar van de groepswinst dankzij een nipte zege tegen Tsjechië, dat als één van de beste derdes wel nog doorstoot naar de achtste finales. Ook Kroatië pakte een ticket voor de volgende ronde door de dappere Schotten te kloppen. Dankzij onder meer een parel van Luka Modric pakten ze zelfs nog de tweede plaats.


Voor Schotland was de opdracht duidelijk als ze zich nog wilden plaatsen voor de achtste finales: winnen tegen de vice-wereldkampioen. Vlasic bezorgde hen echter na iets meer dan een kwartier al een koude douche met de 1-0. De Schotten gaven echter niet op en McGregor deed de hoop vlak voor rust weer oplaaien met de gelijkmaker. Na rust was het echter de klasse van Modric die de partij weer deed kantelen. De voormalige Gouden Bal liet zien nog steeds over gouden voeten te beschikken en knalde de 2-1 met buitenkant rechts heerlijk tegen de touwen. In het slotkwartier zorgde de 3-1 van Perisic ervoor dat Kroatië nog de tweede plaats pakte.



Die tweede plaats komt er ook doordat Engeland in zijn slotmatch Tsjechië klopte. In een boeiende eerste helft viel het enige doelpunt al na twaalf minuten. Grealish luisterde zijn eerste basisplaats op met een perfecte voorzet, die Sterling aan de tweede paal netjes binnenkopte. Na de rust bloeide de match dood, al zag Henderson in het slot nog een doelpunt afgekeurd worden. De Engelsen zijn zo groepswinnaar, Tsjechië moet vrede nemen met een derde plaats. Ze horen wel sowieso bij de vier beste derdes en mogen zich dus ook opmaken voor de achtste finales.

Kan Kroatië net als op het WK stunten?

Meest recent

Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

21
21
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

34
34
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

25
25
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

33
33
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

47
47
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

239
239
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

170
170
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

174
174
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

113
113
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

28
28
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

231
231
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

89
89
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

377
377
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

294
294
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

281
281
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

116
116
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

329
329
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

270
270
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

222
222
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

89
89
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

59
59
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

527
527
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

387
387
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

674
674
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

456
456

Meer sportnieuws