Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

121 stemmen
Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

Dinsdagavond is ook in groep E op het EK de beslissing gevallen. Engeland verzekerde zich daar van de groepswinst dankzij een nipte zege tegen Tsjechië, dat als één van de beste derdes wel nog doorstoot naar de achtste finales. Ook Kroatië pakte een ticket voor de volgende ronde door de dappere Schotten te kloppen. Dankzij onder meer een parel van Luka Modric pakten ze zelfs nog de tweede plaats.


Voor Schotland was de opdracht duidelijk als ze zich nog wilden plaatsen voor de achtste finales: winnen tegen de vice-wereldkampioen. Vlasic bezorgde hen echter na iets meer dan een kwartier al een koude douche met de 1-0. De Schotten gaven echter niet op en McGregor deed de hoop vlak voor rust weer oplaaien met de gelijkmaker. Na rust was het echter de klasse van Modric die de partij weer deed kantelen. De voormalige Gouden Bal liet zien nog steeds over gouden voeten te beschikken en knalde de 2-1 met buitenkant rechts heerlijk tegen de touwen. In het slotkwartier zorgde de 3-1 van Perisic ervoor dat Kroatië nog de tweede plaats pakte.



Die tweede plaats komt er ook doordat Engeland in zijn slotmatch Tsjechië klopte. In een boeiende eerste helft viel het enige doelpunt al na twaalf minuten. Grealish luisterde zijn eerste basisplaats op met een perfecte voorzet, die Sterling aan de tweede paal netjes binnenkopte. Na de rust bloeide de match dood, al zag Henderson in het slot nog een doelpunt afgekeurd worden. De Engelsen zijn zo groepswinnaar, Tsjechië moet vrede nemen met een derde plaats. Ze horen wel sowieso bij de vier beste derdes en mogen zich dus ook opmaken voor de achtste finales.

LEES OOK: Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Kan Kroatië net als op het WK stunten?

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

23
23
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

20
20
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

19
19
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

64
64
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

58
58
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

73
73
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

54
54
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

86
86
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

29
29
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

83
83
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

147
147
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

219
219
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

498
498
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

173
173
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

445
445
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

850
850
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

121
121
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

361
361
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

175
175
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

695
695
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

595
595
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

180
180
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

376
376

Meer sportnieuws