Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

door
Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

Dinsdagavond is ook in groep E op het EK de beslissing gevallen. Engeland verzekerde zich daar van de groepswinst dankzij een nipte zege tegen Tsjechië, dat als één van de beste derdes wel nog doorstoot naar de achtste finales. Ook Kroatië pakte een ticket voor de volgende ronde door de dappere Schotten te kloppen. Dankzij onder meer een parel van Luka Modric pakten ze zelfs nog de tweede plaats.


Voor Schotland was de opdracht duidelijk als ze zich nog wilden plaatsen voor de achtste finales: winnen tegen de vice-wereldkampioen. Vlasic bezorgde hen echter na iets meer dan een kwartier al een koude douche met de 1-0. De Schotten gaven echter niet op en McGregor deed de hoop vlak voor rust weer oplaaien met de gelijkmaker. Na rust was het echter de klasse van Modric die de partij weer deed kantelen. De voormalige Gouden Bal liet zien nog steeds over gouden voeten te beschikken en knalde de 2-1 met buitenkant rechts heerlijk tegen de touwen. In het slotkwartier zorgde de 3-1 van Perisic ervoor dat Kroatië nog de tweede plaats pakte.



Die tweede plaats komt er ook doordat Engeland in zijn slotmatch Tsjechië klopte. In een boeiende eerste helft viel het enige doelpunt al na twaalf minuten. Grealish luisterde zijn eerste basisplaats op met een perfecte voorzet, die Sterling aan de tweede paal netjes binnenkopte. Na de rust bloeide de match dood, al zag Henderson in het slot nog een doelpunt afgekeurd worden. De Engelsen zijn zo groepswinnaar, Tsjechië moet vrede nemen met een derde plaats. Ze horen wel sowieso bij de vier beste derdes en mogen zich dus ook opmaken voor de achtste finales.

Kan Kroatië net als op het WK stunten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

22
22
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

54
54
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

43
43
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

184
184
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

65
65
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

124
124
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

443
443
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

404
404
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

68
68
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

114
114
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

63
63
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

226
226
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

52
52
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

218
218
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

110
110
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

178
178
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

259
259
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

151
151
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

184
184
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

316
316
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

232
232

Meer sportnieuws