Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

121 stemmen
Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

Dinsdagavond is ook in groep E op het EK de beslissing gevallen. Engeland verzekerde zich daar van de groepswinst dankzij een nipte zege tegen Tsjechië, dat als één van de beste derdes wel nog doorstoot naar de achtste finales. Ook Kroatië pakte een ticket voor de volgende ronde door de dappere Schotten te kloppen. Dankzij onder meer een parel van Luka Modric pakten ze zelfs nog de tweede plaats.


Voor Schotland was de opdracht duidelijk als ze zich nog wilden plaatsen voor de achtste finales: winnen tegen de vice-wereldkampioen. Vlasic bezorgde hen echter na iets meer dan een kwartier al een koude douche met de 1-0. De Schotten gaven echter niet op en McGregor deed de hoop vlak voor rust weer oplaaien met de gelijkmaker. Na rust was het echter de klasse van Modric die de partij weer deed kantelen. De voormalige Gouden Bal liet zien nog steeds over gouden voeten te beschikken en knalde de 2-1 met buitenkant rechts heerlijk tegen de touwen. In het slotkwartier zorgde de 3-1 van Perisic ervoor dat Kroatië nog de tweede plaats pakte.



Die tweede plaats komt er ook doordat Engeland in zijn slotmatch Tsjechië klopte. In een boeiende eerste helft viel het enige doelpunt al na twaalf minuten. Grealish luisterde zijn eerste basisplaats op met een perfecte voorzet, die Sterling aan de tweede paal netjes binnenkopte. Na de rust bloeide de match dood, al zag Henderson in het slot nog een doelpunt afgekeurd worden. De Engelsen zijn zo groepswinnaar, Tsjechië moet vrede nemen met een derde plaats. Ze horen wel sowieso bij de vier beste derdes en mogen zich dus ook opmaken voor de achtste finales.

LEES OOK: Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Kan Kroatië net als op het WK stunten?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

90
90
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

47
47
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

30
30
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

117
117
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

278
278
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

44
44
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

212
212
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

142
142
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

140
140
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

427
427
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

166
166
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

200
200
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws