Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

door
Parel Modric breekt Schotse droom, Engeland pakt groepswinst

Dinsdagavond is ook in groep E op het EK de beslissing gevallen. Engeland verzekerde zich daar van de groepswinst dankzij een nipte zege tegen Tsjechië, dat als één van de beste derdes wel nog doorstoot naar de achtste finales. Ook Kroatië pakte een ticket voor de volgende ronde door de dappere Schotten te kloppen. Dankzij onder meer een parel van Luka Modric pakten ze zelfs nog de tweede plaats.


Voor Schotland was de opdracht duidelijk als ze zich nog wilden plaatsen voor de achtste finales: winnen tegen de vice-wereldkampioen. Vlasic bezorgde hen echter na iets meer dan een kwartier al een koude douche met de 1-0. De Schotten gaven echter niet op en McGregor deed de hoop vlak voor rust weer oplaaien met de gelijkmaker. Na rust was het echter de klasse van Modric die de partij weer deed kantelen. De voormalige Gouden Bal liet zien nog steeds over gouden voeten te beschikken en knalde de 2-1 met buitenkant rechts heerlijk tegen de touwen. In het slotkwartier zorgde de 3-1 van Perisic ervoor dat Kroatië nog de tweede plaats pakte.



Die tweede plaats komt er ook doordat Engeland in zijn slotmatch Tsjechië klopte. In een boeiende eerste helft viel het enige doelpunt al na twaalf minuten. Grealish luisterde zijn eerste basisplaats op met een perfecte voorzet, die Sterling aan de tweede paal netjes binnenkopte. Na de rust bloeide de match dood, al zag Henderson in het slot nog een doelpunt afgekeurd worden. De Engelsen zijn zo groepswinnaar, Tsjechië moet vrede nemen met een derde plaats. Ze horen wel sowieso bij de vier beste derdes en mogen zich dus ook opmaken voor de achtste finales.

LEES OOK: Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Kan Kroatië net als op het WK stunten?

Meest recent

'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

59
59
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

60
60
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

71
71
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

151
151
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

202
202
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

88
88
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

41
41
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

163
163
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

108
108
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

67
67
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

90
90
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

42
42
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

233
233
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

259
259
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

238
238
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

208
208
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

306
306
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

364
364
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

445
445
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

746
746
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

503
503
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

122
122
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

75
75
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

207
207
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

386
386

Meer sportnieuws