België maakt grote kans op zeer gunstige loting voor 1/8ste finales

1606 stemmen
België maakt grote kans op zeer gunstige loting voor 1/8ste finales

De eerste speelronde van de poulefase op het EK is sinds zaterdagavond achter de rug, vanaf zondag begint de laatste speeldag al. Er kan dus nog heel wat gebeuren in de klassementen van elke groep. Toch krijgen de Rode Duivels nu al uitzicht op welke ploegen ze mogelijk kunnen treffen in de volgende ronde.


Er van uitgaande dat de Belgen (mét onder meer Hazard, De Bruyne en Witsel aan de aftrap) minstens een punt pakken tegen Finland, zullen ze hun groep als winnaar afsluiten. Hun 1/8ste finale vindt in dat geval plaats op zondagavond 27 juni in Sevilla. Indien de standen niet meer zouden veranderen, wacht dan een loodzware affiche. Zo zou België op dit moment uitkomen tegen de nummer drie uit Poule F: het Portugal van Cristiano Ronaldo.

Maar zover zijn we zeker nog niet. De Portugezen kunnen immers zelf nog een andere plaats halen na hun duel met Frankrijk. Bovendien staat het nog niet vast of de Duivels wel uitkomen tegen de nummer drie van Poule F. Zoals geweten stoten tijdens dit EK ook de vier beste nummers drie van de zes poules door. Om te bepalen tegen welke ploeg zij in de 1/8ste finales zullen uitkomen, werkte de UEFA een tabel met een 15-tal scenario's uit.

Op basis van die tabel kunnen al een aantal conclusies getrokken worden. Zo is de kans bijvoorbeeld klein dat de Duivels de nummer drie uit de 'Poule des Doods' treffen, wanneer de nummer drie uit Groep A ook doorstoot. Voor de Belgen zou het dus geen slechte zaak zijn als Zwitserland zondag wint van Turkije. Verder staat ook al vast dat de Duivels niet kunnen uitkomen tegen de nummer drie van Groep C: Oostenrijk, Oekraïne of Noord-Macedonië.

UPDATE 20/06

België mag zich voorlopig opmaken voor een 1/8ste finale tegen Zwitserland. Zij eindigden derde in groep A met vier punten. Dat is mogelijk genoeg voor bij de beste derdes te horen. Zij gaan dus wellicht door naar de volgende ronde. De kans is klein dat België de derde van groep F (Portugal, Duitsland of Frankrijk) zal loten. Dat is een grote meevaller voor de Belgen, al is het nog even afwachten.

LEES OOK: Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Zou Zwitserland een gunstige loting zijn voor België?

Meest recent

Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

38
38
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

11
11
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

25
25
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

55
55
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

49
49
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

25
25
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

45
45
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

247
247
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

41
41
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

152
152
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

204
204
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

59
59
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

144
144
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

244
244
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

160
160
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

362
362
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

227
227
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

211
211
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

253
253
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

402
402
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

262
262
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

548
548

Meer sportnieuws