België maakt grote kans op zeer gunstige loting voor 1/8ste finales

door
België maakt grote kans op zeer gunstige loting voor 1/8ste finales

De eerste speelronde van de poulefase op het EK is sinds zaterdagavond achter de rug, vanaf zondag begint de laatste speeldag al. Er kan dus nog heel wat gebeuren in de klassementen van elke groep. Toch krijgen de Rode Duivels nu al uitzicht op welke ploegen ze mogelijk kunnen treffen in de volgende ronde.


Er van uitgaande dat de Belgen (mét onder meer Hazard, De Bruyne en Witsel aan de aftrap) minstens een punt pakken tegen Finland, zullen ze hun groep als winnaar afsluiten. Hun 1/8ste finale vindt in dat geval plaats op zondagavond 27 juni in Sevilla. Indien de standen niet meer zouden veranderen, wacht dan een loodzware affiche. Zo zou België op dit moment uitkomen tegen de nummer drie uit Poule F: het Portugal van Cristiano Ronaldo.

Maar zover zijn we zeker nog niet. De Portugezen kunnen immers zelf nog een andere plaats halen na hun duel met Frankrijk. Bovendien staat het nog niet vast of de Duivels wel uitkomen tegen de nummer drie van Poule F. Zoals geweten stoten tijdens dit EK ook de vier beste nummers drie van de zes poules door. Om te bepalen tegen welke ploeg zij in de 1/8ste finales zullen uitkomen, werkte de UEFA een tabel met een 15-tal scenario's uit.

Op basis van die tabel kunnen al een aantal conclusies getrokken worden. Zo is de kans bijvoorbeeld klein dat de Duivels de nummer drie uit de 'Poule des Doods' treffen, wanneer de nummer drie uit Groep A ook doorstoot. Voor de Belgen zou het dus geen slechte zaak zijn als Zwitserland zondag wint van Turkije. Verder staat ook al vast dat de Duivels niet kunnen uitkomen tegen de nummer drie van Groep C: Oostenrijk, Oekraïne of Noord-Macedonië.

UPDATE 20/06

België mag zich voorlopig opmaken voor een 1/8ste finale tegen Zwitserland. Zij eindigden derde in groep A met vier punten. Dat is mogelijk genoeg voor bij de beste derdes te horen. Zij gaan dus wellicht door naar de volgende ronde. De kans is klein dat België de derde van groep F (Portugal, Duitsland of Frankrijk) zal loten. Dat is een grote meevaller voor de Belgen, al is het nog even afwachten.

LEES OOK: Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Zou Zwitserland een gunstige loting zijn voor België?

Meest recent

Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

11
11
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

167
167
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

204
204
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

45
45
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

20
20
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

319
319
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

77
77
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

110
110
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

199
199
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

28
28
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

66
66
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

139
139
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

1821
1821
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

181
181
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

516
516
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

259
259
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

208
208
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

622
622
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

533
533
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

493
493
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

509
509
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

97
97
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

722
722
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

686
686

Meer sportnieuws