Italië heeft perfect rapport beet, horrortornooi voor de Turken

door
Italië heeft perfect rapport beet, horrortornooi voor de Turken

Ook in zijn laatste groepswedstrijd hebben de fiere Turken hun blazoen niet kunnen oppoetsen. In Bakoe botste het op een sterker Zwitsers elftal, dat ook nog eens kon rekenen op de individuele klasse van Seferovic en Shaqiri. Een halve B-ploeg van Italië klopte Wales, dat wel knap zijn tweede plek vasthield. Zwitserland lijkt ook bijna zeker van kwalificatie.

In groep A vochten vooral Turkije en Zwitserland voor hun laatste kans met het oog op de kwalificatie. De Turken raapten nog geen enkel punt, Zwitserland nog maar eentje. In een do or die duel konden beide ploegen toch nog aanspraak maken op de 1/8ste finales, al was er een klein mirakel nodig voor de Turken. In de andere wedstrijd ging Italië op zoek naar 9/9 tegen Wales, da bijna zeker was van de plaatsing voor de volgende ronde.
Zwitsers duwen slap verdedigend Turkije helemaal kopje onder
De wedstrijd in Bakoe ging alvast aan 200 per uur van start met een vroege kans voor Ayhan (knap gepakt door Sommer) en een vroeg openingsdoelpunt van Seferovic, die van buiten de zestien meter doelman Cakir te grazen nam: 1-0 voor de Zwitsers. Turkije bleef niet bij de pakken zitten en kreeg op het kwartier opnieuw een prima mogelijkheid, Müldür haalde hard uit maar de Zwitserse doelman was opnieuw bij de pinken. Shaqiri maakte de zorgen voor Turkije iets voor het halfuur nog wat groter door de bal aan de rand van de zestien meter heerlijk in de bovenhoek te krullen: 2-0. De sterspeler van de Zwitsers was even later zelfs dicht bij een tweede treffer maar deze keer hield Cakir zijn netten ongeschonden. De Turken beleefden een horrortornooi maar hadden ook wel wat pech, op tien minuten van de rust hield Sommer andermaal een prima schot van Müldür uit zijn doelvlak en even later deed de Zwitserse doelman dat opnieuw na een fraaie actie van de Turkse verdediger. Halfweg zat het tornooi voor Turkije er reeds zo goed als op.

Shaqiri krult de bal heerlijk voorbij Cakir.
Ook na de pauze kwam Zwitserland aanvankelijk het beste uit de kleedkamer, Zuber schoot een eerste mogelijkheid binnen het bereik van Cakir. Een paar minuten later haalde de Turkse doelman opnieuw een prima schot van Embolo uit zijn doel. De Turken voetbalden als een geslagen hond en hadden enkel geluk dat ze op een uitstekende doelman konden rekenen. Na een uur spelen haalde Cakir opnieuw een prachtig schot van Seferovic nog uit de hoek. Toch werd het even later terug wat spannend, Kahveci haalde uit vanop een meter of twintig en de bal verdween heerlijk in de verste hoek: 2-1. We zagen enkel mooie doelpunten vanavond. Even loerde er wat hoop om de hoek voor de Turken maar die vervloog halfweg de tweede helft toen Shaqiri na een prachtige counter de 3-1 op het bord plaatste. Verder kwamen de Zwitsers niet meer en zo moeten ze als derde in de groep toch nog bang afwachten wat er in de andere groepen gebeurt.
Scoreverloop:
1-0 (6') Seferovic, 2-0 (26') Shaqiri, 2-1 (62') Kahveci, 3-1 (68') Shaqiri
Halve B-ploeg van Italië zorgt voor perfect rapport

Italië had nog een punt nodig om zeker te zijn van groepswinst en ging eerder controlerend van start. Na een kwartier spelen kwam de Squadra toch wat beter in zijn spel maar doelman Ward moest voorlopig geen mirakels verrichten. Halfweg de eerste helft schoot Belotti de beste mogelijkheid voorlangs. Wales deed het prima in het Stadio Olimpico, op het halfuur kopt Gunter niet zo ver over de kooi van Donnarumma. Iets voor de rust kwamen de Italianen uiteindelijk toch op voorsprong: Pessina verlengde een vrije trap heerlijk in doel en zorgde voor een 1-0 voorsprong halfweg.

Halfweg staat een veredelde reserveploeg van Italië toch weer op voorsprong.
Wales kreeg na de pauze de bal van Italië maar de eerste grote kans was toch weer voor de Squadra: Bernardeschi knalde een vrije trap na dik vijf minuten spelen tegen de paal. Iets voor het uur vervloog de laatste hoop voor Wales toen Ampadu rood kreeg voor een zware ingreep op Bernardeschi. Italië domineerde nu nog wat meer maar Belotti vergat om het zaakje helemaal af te maken door zijn poging op Ward te schieten. In de slotfase vergat Bale nog om zijn volley te kadreren maar uiteindelijk kwam Wales niet verder dan een nipte nederlaag. Het behoudt wel zijn tweede plek en rechtstreekse kwalificatie voor de 1/8ste finales.
Scoreverloop:
1-0 (39') Pessina
Bijzonderheid:
Ampadu (Wales) krijgt een rode kaart (55').

Had u de wanprestatie van de Turken verwacht?

Meest recent

De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

1
1
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

30
30
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

35
35
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

115
115
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

55
55
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

302
302
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

71
71
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

196
196
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

188
188
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

78
78
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

193
193
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

512
512
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

121
121
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

65
65
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

577
577
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

405
405
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

33
33
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

74
74
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

101
101
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

567
567
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

451
451
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

160
160
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

49
49
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

128
128
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

132
132

Meer sportnieuws