Italië heeft perfect rapport beet, horrortornooi voor de Turken

164
Italië heeft perfect rapport beet, horrortornooi voor de Turken

Ook in zijn laatste groepswedstrijd hebben de fiere Turken hun blazoen niet kunnen oppoetsen. In Bakoe botste het op een sterker Zwitsers elftal, dat ook nog eens kon rekenen op de individuele klasse van Seferovic en Shaqiri. Een halve B-ploeg van Italië klopte Wales, dat wel knap zijn tweede plek vasthield. Zwitserland lijkt ook bijna zeker van kwalificatie.

In groep A vochten vooral Turkije en Zwitserland voor hun laatste kans met het oog op de kwalificatie. De Turken raapten nog geen enkel punt, Zwitserland nog maar eentje. In een do or die duel konden beide ploegen toch nog aanspraak maken op de 1/8ste finales, al was er een klein mirakel nodig voor de Turken. In de andere wedstrijd ging Italië op zoek naar 9/9 tegen Wales, da bijna zeker was van de plaatsing voor de volgende ronde.
Zwitsers duwen slap verdedigend Turkije helemaal kopje onder
De wedstrijd in Bakoe ging alvast aan 200 per uur van start met een vroege kans voor Ayhan (knap gepakt door Sommer) en een vroeg openingsdoelpunt van Seferovic, die van buiten de zestien meter doelman Cakir te grazen nam: 1-0 voor de Zwitsers. Turkije bleef niet bij de pakken zitten en kreeg op het kwartier opnieuw een prima mogelijkheid, Müldür haalde hard uit maar de Zwitserse doelman was opnieuw bij de pinken. Shaqiri maakte de zorgen voor Turkije iets voor het halfuur nog wat groter door de bal aan de rand van de zestien meter heerlijk in de bovenhoek te krullen: 2-0. De sterspeler van de Zwitsers was even later zelfs dicht bij een tweede treffer maar deze keer hield Cakir zijn netten ongeschonden. De Turken beleefden een horrortornooi maar hadden ook wel wat pech, op tien minuten van de rust hield Sommer andermaal een prima schot van Müldür uit zijn doelvlak en even later deed de Zwitserse doelman dat opnieuw na een fraaie actie van de Turkse verdediger. Halfweg zat het tornooi voor Turkije er reeds zo goed als op.

Shaqiri krult de bal heerlijk voorbij Cakir.
Ook na de pauze kwam Zwitserland aanvankelijk het beste uit de kleedkamer, Zuber schoot een eerste mogelijkheid binnen het bereik van Cakir. Een paar minuten later haalde de Turkse doelman opnieuw een prima schot van Embolo uit zijn doel. De Turken voetbalden als een geslagen hond en hadden enkel geluk dat ze op een uitstekende doelman konden rekenen. Na een uur spelen haalde Cakir opnieuw een prachtig schot van Seferovic nog uit de hoek. Toch werd het even later terug wat spannend, Kahveci haalde uit vanop een meter of twintig en de bal verdween heerlijk in de verste hoek: 2-1. We zagen enkel mooie doelpunten vanavond. Even loerde er wat hoop om de hoek voor de Turken maar die vervloog halfweg de tweede helft toen Shaqiri na een prachtige counter de 3-1 op het bord plaatste. Verder kwamen de Zwitsers niet meer en zo moeten ze als derde in de groep toch nog bang afwachten wat er in de andere groepen gebeurt.
Scoreverloop:
1-0 (6') Seferovic, 2-0 (26') Shaqiri, 2-1 (62') Kahveci, 3-1 (68') Shaqiri
Halve B-ploeg van Italië zorgt voor perfect rapport

Italië had nog een punt nodig om zeker te zijn van groepswinst en ging eerder controlerend van start. Na een kwartier spelen kwam de Squadra toch wat beter in zijn spel maar doelman Ward moest voorlopig geen mirakels verrichten. Halfweg de eerste helft schoot Belotti de beste mogelijkheid voorlangs. Wales deed het prima in het Stadio Olimpico, op het halfuur kopt Gunter niet zo ver over de kooi van Donnarumma. Iets voor de rust kwamen de Italianen uiteindelijk toch op voorsprong: Pessina verlengde een vrije trap heerlijk in doel en zorgde voor een 1-0 voorsprong halfweg.

Halfweg staat een veredelde reserveploeg van Italië toch weer op voorsprong.
Wales kreeg na de pauze de bal van Italië maar de eerste grote kans was toch weer voor de Squadra: Bernardeschi knalde een vrije trap na dik vijf minuten spelen tegen de paal. Iets voor het uur vervloog de laatste hoop voor Wales toen Ampadu rood kreeg voor een zware ingreep op Bernardeschi. Italië domineerde nu nog wat meer maar Belotti vergat om het zaakje helemaal af te maken door zijn poging op Ward te schieten. In de slotfase vergat Bale nog om zijn volley te kadreren maar uiteindelijk kwam Wales niet verder dan een nipte nederlaag. Het behoudt wel zijn tweede plek en rechtstreekse kwalificatie voor de 1/8ste finales.
Scoreverloop:
1-0 (39') Pessina
Bijzonderheid:
Ampadu (Wales) krijgt een rode kaart (55').

Had u de wanprestatie van de Turken verwacht?

Meest recent

'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

37
37
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

42
42
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

170
170
Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

52
52
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

71
71
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

128
128
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

95
95
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

310
310
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

40
40
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

150
150
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

496
496
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

28
28
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1095
1095
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

133
133
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

26
26
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

86
86
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

564
564
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

379
379
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

491
491
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

332
332
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

249
249
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

935
935
'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

462
462
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

354
354
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

413
413

Meer sportnieuws