Italië heeft perfect rapport beet, horrortornooi voor de Turken

door
Italië heeft perfect rapport beet, horrortornooi voor de Turken

Ook in zijn laatste groepswedstrijd hebben de fiere Turken hun blazoen niet kunnen oppoetsen. In Bakoe botste het op een sterker Zwitsers elftal, dat ook nog eens kon rekenen op de individuele klasse van Seferovic en Shaqiri. Een halve B-ploeg van Italië klopte Wales, dat wel knap zijn tweede plek vasthield. Zwitserland lijkt ook bijna zeker van kwalificatie.

In groep A vochten vooral Turkije en Zwitserland voor hun laatste kans met het oog op de kwalificatie. De Turken raapten nog geen enkel punt, Zwitserland nog maar eentje. In een do or die duel konden beide ploegen toch nog aanspraak maken op de 1/8ste finales, al was er een klein mirakel nodig voor de Turken. In de andere wedstrijd ging Italië op zoek naar 9/9 tegen Wales, da bijna zeker was van de plaatsing voor de volgende ronde.
Zwitsers duwen slap verdedigend Turkije helemaal kopje onder
De wedstrijd in Bakoe ging alvast aan 200 per uur van start met een vroege kans voor Ayhan (knap gepakt door Sommer) en een vroeg openingsdoelpunt van Seferovic, die van buiten de zestien meter doelman Cakir te grazen nam: 1-0 voor de Zwitsers. Turkije bleef niet bij de pakken zitten en kreeg op het kwartier opnieuw een prima mogelijkheid, Müldür haalde hard uit maar de Zwitserse doelman was opnieuw bij de pinken. Shaqiri maakte de zorgen voor Turkije iets voor het halfuur nog wat groter door de bal aan de rand van de zestien meter heerlijk in de bovenhoek te krullen: 2-0. De sterspeler van de Zwitsers was even later zelfs dicht bij een tweede treffer maar deze keer hield Cakir zijn netten ongeschonden. De Turken beleefden een horrortornooi maar hadden ook wel wat pech, op tien minuten van de rust hield Sommer andermaal een prima schot van Müldür uit zijn doelvlak en even later deed de Zwitserse doelman dat opnieuw na een fraaie actie van de Turkse verdediger. Halfweg zat het tornooi voor Turkije er reeds zo goed als op.

Shaqiri krult de bal heerlijk voorbij Cakir.
Ook na de pauze kwam Zwitserland aanvankelijk het beste uit de kleedkamer, Zuber schoot een eerste mogelijkheid binnen het bereik van Cakir. Een paar minuten later haalde de Turkse doelman opnieuw een prima schot van Embolo uit zijn doel. De Turken voetbalden als een geslagen hond en hadden enkel geluk dat ze op een uitstekende doelman konden rekenen. Na een uur spelen haalde Cakir opnieuw een prachtig schot van Seferovic nog uit de hoek. Toch werd het even later terug wat spannend, Kahveci haalde uit vanop een meter of twintig en de bal verdween heerlijk in de verste hoek: 2-1. We zagen enkel mooie doelpunten vanavond. Even loerde er wat hoop om de hoek voor de Turken maar die vervloog halfweg de tweede helft toen Shaqiri na een prachtige counter de 3-1 op het bord plaatste. Verder kwamen de Zwitsers niet meer en zo moeten ze als derde in de groep toch nog bang afwachten wat er in de andere groepen gebeurt.
Scoreverloop:
1-0 (6') Seferovic, 2-0 (26') Shaqiri, 2-1 (62') Kahveci, 3-1 (68') Shaqiri
Halve B-ploeg van Italië zorgt voor perfect rapport

Italië had nog een punt nodig om zeker te zijn van groepswinst en ging eerder controlerend van start. Na een kwartier spelen kwam de Squadra toch wat beter in zijn spel maar doelman Ward moest voorlopig geen mirakels verrichten. Halfweg de eerste helft schoot Belotti de beste mogelijkheid voorlangs. Wales deed het prima in het Stadio Olimpico, op het halfuur kopt Gunter niet zo ver over de kooi van Donnarumma. Iets voor de rust kwamen de Italianen uiteindelijk toch op voorsprong: Pessina verlengde een vrije trap heerlijk in doel en zorgde voor een 1-0 voorsprong halfweg.

Halfweg staat een veredelde reserveploeg van Italië toch weer op voorsprong.
Wales kreeg na de pauze de bal van Italië maar de eerste grote kans was toch weer voor de Squadra: Bernardeschi knalde een vrije trap na dik vijf minuten spelen tegen de paal. Iets voor het uur vervloog de laatste hoop voor Wales toen Ampadu rood kreeg voor een zware ingreep op Bernardeschi. Italië domineerde nu nog wat meer maar Belotti vergat om het zaakje helemaal af te maken door zijn poging op Ward te schieten. In de slotfase vergat Bale nog om zijn volley te kadreren maar uiteindelijk kwam Wales niet verder dan een nipte nederlaag. Het behoudt wel zijn tweede plek en rechtstreekse kwalificatie voor de 1/8ste finales.
Scoreverloop:
1-0 (39') Pessina
Bijzonderheid:
Ampadu (Wales) krijgt een rode kaart (55').

Had u de wanprestatie van de Turken verwacht?

Meest recent

'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

0
0
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

49
49
Conflict met De Bilde: Garcia geeft bijzondere reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

46
46
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

118
118
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

94
94
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

51
51
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

48
48
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

519
519
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

115
115
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

343
343
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

99
99
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

455
455
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

214
214
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

624
624
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

174
174
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

207
207
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

428
428
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

77
77
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

398
398
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

35
35
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

152
152
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

118
118
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

810
810
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

434
434
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

257
257

Meer sportnieuws