Witsel verbluft alle tegenstand op EK

door
Witsel verbluft alle tegenstand op EK

Na bijna een halfjaar zonder één officiële wedstrijd in de benen, maakte Axel Witsel donderdag zijn langverwachte rentree op het Europees Kampioenschap. In amper 36 speelminuten bevestigde de Rode Duivel zijn reputatie van beste uitvoetballende centrale middenvelder op de Europese velden.


KOPENHAGEN

Axel Witsel realiseerde een medisch mirakel. Op 9 januari scheurde de middenvelder van Borussia Dortmund zijn achillespees en nog geen zes maanden later stond hij alweer op het veld tijdens het Europees Kampioenschap voetbal. In de voorbije groepswedstrijd tegen Denemarken maakte Witsel zijn veelbesproken rentree, en onder meer door zijn geleverde inbreng konden de Rode Duivels een 1-0 achterstand alsnog ombuigen in een 1-2 overwinning.



In een kolkend Parkenstadion in Kopenhagen met bijna 24.000 aanwezige toeschouwers, hadden de Rode Duivels het erg moeilijk tegen Denemarken. 't Was vooral dankzij de invalbeurten van Kevin De Bruyne, Eden Hazard en Axel Witsel dat het uiteindelijk nog allemaal goed kwam voor onze nationale ploeg. De Bruyne was uiteraard de gevierde held tegen de Denen, maar ook Witsel leverde meer dan zijn steentje bij. En dat na bijna een halfjaar zonder gespeelde wedstrijd.

UNIEK 

Axel Witsel had opvallend weinig tijd nodig om zich aan te passen aan het hoge tempo van de wedstrijd. Tijdens zijn eerste minuten maakte hij nog enkele verkeerde beslissingen, begrijpelijk ook gezien de intensiteit van de wedstrijd en zijn gebrek aan wedstrijdritme, maar nadien voetbalde de regulator opnieuw zoals vanouds. Witsel draaide moeiteloos mee bij de Rode Duivels en hij verzorgde de opbouw met accurate passes, wat uiteraard één van zijn vele kernkwaliteiten is.

't Is net door die zuivere passing en rust aan de bal waardoor Axel Witsel zo'n cruciale factor is in de ploeg van Roberto Martinez. De huidige spelersselectie, alsook de opgestelde reservelijst voor het Europees Kampioenschap, bezit geen identiek profiel zoals Witsel. De combinatie van een groot voetballend vermogen, balvastheid en voetbalintelligentie maken van Axel Witsel een topper op zijn positie. En daar lopen er geen twee van rond. Althans niet met de Belgische nationaliteit.



De 32-jarige middenvelder is een spilfiguur bij de Rode Duivels en hij vormt de basis van veel opgezette aanvallen. Als zijn ploegmaats de bal kunnen recupereren bij de tegenstander, dan kijkt iedereen bijvoorbeeld eerst waar Axel Witsel staat. Daarna kan de Luikenaar zijn ploegmaats snel met een scherpe pass in een goede positie brengen. Daarom wordt het belang van Witsel in de opbouw vaak onderschat of zelfs gewoon over het hoofd gezien. 

BESTE VAN EUROPA 

Axel Witsel was de laatste twee jaren de best uitvoetballende middenvelder van de grootste vijf Europese voetbalcompetities. Daarmee troefde hij enkele grotere en klinkende namen af zoals Marco Veratti (Paris Saint-Germain), Rodri (Manchester City), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Toni Kroos (Real Madrid), Georginio Wijnaldum (Liverpool). In de voorbije jaargang 2020-2021 krikte Witsel zelfs zijn passing-efficiëntie zelfs op van 94% naar 95%. En dan spreken we nog niet over zijn loopvermogen, spelintelligentie en inzicht.

En die uitmuntende lijn trekt Axel Witsel alvast door op het Europees Kampioenschap. De nummer zes van de Rode Duivels kwam weliswaar nog maar 37 minuten in actie op het EURO 2020, maar hij legt daarin wel een indrukwekkende passing-zuiverheid aan de dag van maar liefst 100%. Zijn 25 verstuurde passes kwamen telkens aan bij een ploegmaat, en geen enkele middenvelder op het EK kan dat gemiddelde overtreffen – met die nuance dat er heel wat spelers voorlopig uiteraard veel meer speelminuten maakten dan hem. Enkel Aymeric Laporte (Spanje) reaseliseert voorlopig eveneens een foutloze passing van 100%, wat weliswaar iets minder indrukwekkend is omdat hij een centrale verdediger is.



Het zou ons alvast niet verbazen mocht Axel Witsel het Europees Kampioenschap afsluiten als de best uitvoetballende centrale middenvelder, want dat was hij in de voorbije twee seizoenen trouwens ook al van de grootste vijf Europese competities. En zelfs met een gebrek aan wedstrijdritme haalt Witsel nu dus al een indrukwekkende passing-ratio van 100%. Dat belooft alvast voor het verdere verloop van het EURO 2020.

LEES OOK: Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

Is Witsel onmisbaar bij de Duivels?

Meest recent

Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

4
4
De Mil bonkt direct op tafel: “Zeker versterkingen"

Rik De Mil staat voor zijn vuurdoop bij KAA Gent. De oefenmeester verliet Sporting Charleroi voor de ...

24
24
Groot nieuws voor Kompany: Bayern doet ferme geste

Vincent Kompany is dit seizoen geweldig bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester is ...

25
25
Opvolger De Mil bekend: Bayat verbaast vriend en vijand

Door het ontslag van Nicky Hayen klopte Club Brugge aan bij KAA Gent en door de exit van Ivan Leko ...

161
161
Hasi looft verrassend trio bij Anderlecht: “Stappen gezet”

RSC Anderlecht kreeg afgelopen speeldag een pandoering van Westerlo en komende speeldag wacht ...

120
120
UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

In eigen land is er zeer vaak grote kritiek op de Belgische scheidsrechters. Spelers, trainers en ...

42
42
Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

121
121
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

41
41
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

123
123
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

75
75
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

331
331
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

186
186
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

510
510
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

415
415
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

51
51
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

384
384
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

134
134
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

61
61
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

120
120
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

104
104
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

377
377
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

250
250
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

300
300
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

209
209
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

133
133

Meer sportnieuws