Witsel verbluft alle tegenstand op EK

761 stemmen
Witsel verbluft alle tegenstand op EK

Na bijna een halfjaar zonder één officiële wedstrijd in de benen, maakte Axel Witsel donderdag zijn langverwachte rentree op het Europees Kampioenschap. In amper 36 speelminuten bevestigde de Rode Duivel zijn reputatie van beste uitvoetballende centrale middenvelder op de Europese velden.


KOPENHAGEN

Axel Witsel realiseerde een medisch mirakel. Op 9 januari scheurde de middenvelder van Borussia Dortmund zijn achillespees en nog geen zes maanden later stond hij alweer op het veld tijdens het Europees Kampioenschap voetbal. In de voorbije groepswedstrijd tegen Denemarken maakte Witsel zijn veelbesproken rentree, en onder meer door zijn geleverde inbreng konden de Rode Duivels een 1-0 achterstand alsnog ombuigen in een 1-2 overwinning.



In een kolkend Parkenstadion in Kopenhagen met bijna 24.000 aanwezige toeschouwers, hadden de Rode Duivels het erg moeilijk tegen Denemarken. 't Was vooral dankzij de invalbeurten van Kevin De Bruyne, Eden Hazard en Axel Witsel dat het uiteindelijk nog allemaal goed kwam voor onze nationale ploeg. De Bruyne was uiteraard de gevierde held tegen de Denen, maar ook Witsel leverde meer dan zijn steentje bij. En dat na bijna een halfjaar zonder gespeelde wedstrijd.

UNIEK 

Axel Witsel had opvallend weinig tijd nodig om zich aan te passen aan het hoge tempo van de wedstrijd. Tijdens zijn eerste minuten maakte hij nog enkele verkeerde beslissingen, begrijpelijk ook gezien de intensiteit van de wedstrijd en zijn gebrek aan wedstrijdritme, maar nadien voetbalde de regulator opnieuw zoals vanouds. Witsel draaide moeiteloos mee bij de Rode Duivels en hij verzorgde de opbouw met accurate passes, wat uiteraard één van zijn vele kernkwaliteiten is.

't Is net door die zuivere passing en rust aan de bal waardoor Axel Witsel zo'n cruciale factor is in de ploeg van Roberto Martinez. De huidige spelersselectie, alsook de opgestelde reservelijst voor het Europees Kampioenschap, bezit geen identiek profiel zoals Witsel. De combinatie van een groot voetballend vermogen, balvastheid en voetbalintelligentie maken van Axel Witsel een topper op zijn positie. En daar lopen er geen twee van rond. Althans niet met de Belgische nationaliteit.



De 32-jarige middenvelder is een spilfiguur bij de Rode Duivels en hij vormt de basis van veel opgezette aanvallen. Als zijn ploegmaats de bal kunnen recupereren bij de tegenstander, dan kijkt iedereen bijvoorbeeld eerst waar Axel Witsel staat. Daarna kan de Luikenaar zijn ploegmaats snel met een scherpe pass in een goede positie brengen. Daarom wordt het belang van Witsel in de opbouw vaak onderschat of zelfs gewoon over het hoofd gezien. 

BESTE VAN EUROPA 

Axel Witsel was de laatste twee jaren de best uitvoetballende middenvelder van de grootste vijf Europese voetbalcompetities. Daarmee troefde hij enkele grotere en klinkende namen af zoals Marco Veratti (Paris Saint-Germain), Rodri (Manchester City), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Toni Kroos (Real Madrid), Georginio Wijnaldum (Liverpool). In de voorbije jaargang 2020-2021 krikte Witsel zelfs zijn passing-efficiëntie zelfs op van 94% naar 95%. En dan spreken we nog niet over zijn loopvermogen, spelintelligentie en inzicht.

En die uitmuntende lijn trekt Axel Witsel alvast door op het Europees Kampioenschap. De nummer zes van de Rode Duivels kwam weliswaar nog maar 37 minuten in actie op het EURO 2020, maar hij legt daarin wel een indrukwekkende passing-zuiverheid aan de dag van maar liefst 100%. Zijn 25 verstuurde passes kwamen telkens aan bij een ploegmaat, en geen enkele middenvelder op het EK kan dat gemiddelde overtreffen – met die nuance dat er heel wat spelers voorlopig uiteraard veel meer speelminuten maakten dan hem. Enkel Aymeric Laporte (Spanje) reaseliseert voorlopig eveneens een foutloze passing van 100%, wat weliswaar iets minder indrukwekkend is omdat hij een centrale verdediger is.



Het zou ons alvast niet verbazen mocht Axel Witsel het Europees Kampioenschap afsluiten als de best uitvoetballende centrale middenvelder, want dat was hij in de voorbije twee seizoenen trouwens ook al van de grootste vijf Europese competities. En zelfs met een gebrek aan wedstrijdritme haalt Witsel nu dus al een indrukwekkende passing-ratio van 100%. Dat belooft alvast voor het verdere verloop van het EURO 2020.

LEES OOK: Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Is Witsel onmisbaar bij de Duivels?

Meest recent

Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

1
1
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

55
55
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

48
48
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

59
59
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

232
232
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

63
63
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

214
214
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

107
107
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

216
216
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

194
194
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

243
243
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

106
106
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

215
215
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

1027
1027
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

465
465
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

238
238
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

253
253
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

418
418
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

336
336
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

74
74
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

288
288
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

371
371
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

505
505
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

413
413

Meer sportnieuws