EXCLUSIEF: "Lazio dacht er nooit aan om Hoedt te houden"

337
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht wist uit te pakken met de transfer van Wesley Hoedt. Hij komt definitief over van Southampton en tekende voor vier jaar. De Nederlander speelde afgelopen seizoen voor Lazio, maar dat was geen succes. Onze redactie polste bij de Italiaanse journalist Giacomo Iacobellis naar het seizoen van Hoedt. 

“Hoedt kende geen goed seizoen, al was het beter dan in zijn eerste periode bij Lazio. Hij deed enkele blunders, zoals tegen Atalanta in de Coppa Italia, maar zijn attitude was goed. Hij schikte zich van dag één in zijn rol als back-up. Al moeten we eerlijk zijn, hij was één van de zwakke schakels in het team van Simone Inzaghi", vertelt hij aan onze redactie. 



In het eerste deel van het seizoen kwam Hoedt nog veelvuldig aan spelen toe. Zo speelde hij in de Champions League onder meer mee op het veld van Club Brugge. Daar werkte hij een goede wedstrijd af. Na Nieuwjaar kwam Hoedt nog maar amper aan de bak. "Dat kwam omdat hij een aantal fouten maakte tijdens zijn matchen en nadien keerden een aantal jongens achterin terug in het team. Daardoor speelde Hoedt in het tweede deel van het seizoen nog maar weinig voor Lazio."

In totaal startte hij 17 keer in de basis en viel de linkspoot 9 keer in. 



 De Italiaanse subtopper huurde de ex-speler van AZ en Royal Antwerp FC voor één miljoen euro. Het was nooit een optie dat Lazio hem definitief ging overnemen van Southampton. “Neen, daarvoor liet hij te weinig zien. Hoedt heeft nu een club nodig waar hij vertrouwen krijgt en veel kan spelen, wat hij bij Anderlecht kan terugvinden."

Bij RSCA hopen ze alvast dat Hoedt de prestaties uit zijn periode bij Antwerp kan herhalen. Toen liet hij een uitstekende indruk achter. Met zijn leiderschap, fysieke aanwezigheid en uitvoetballend vermogen kan hij de club het nodige bijbrengen.

CR

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Gaat Hoedt schitteren bij RSCA?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

55
55
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

86
86
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

50
50
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

26
26
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

98
98
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

62
62
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

22
22
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

399
399
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

81
81
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

91
91
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

63
63
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

163
163
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

298
298
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

101
101
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

339
339
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

158
158
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws