EXCLUSIEF: "Lazio dacht er nooit aan om Hoedt te houden"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht wist uit te pakken met de transfer van Wesley Hoedt. Hij komt definitief over van Southampton en tekende voor vier jaar. De Nederlander speelde afgelopen seizoen voor Lazio, maar dat was geen succes. Onze redactie polste bij de Italiaanse journalist Giacomo Iacobellis naar het seizoen van Hoedt. 

“Hoedt kende geen goed seizoen, al was het beter dan in zijn eerste periode bij Lazio. Hij deed enkele blunders, zoals tegen Atalanta in de Coppa Italia, maar zijn attitude was goed. Hij schikte zich van dag één in zijn rol als back-up. Al moeten we eerlijk zijn, hij was één van de zwakke schakels in het team van Simone Inzaghi", vertelt hij aan onze redactie. 



In het eerste deel van het seizoen kwam Hoedt nog veelvuldig aan spelen toe. Zo speelde hij in de Champions League onder meer mee op het veld van Club Brugge. Daar werkte hij een goede wedstrijd af. Na Nieuwjaar kwam Hoedt nog maar amper aan de bak. "Dat kwam omdat hij een aantal fouten maakte tijdens zijn matchen en nadien keerden een aantal jongens achterin terug in het team. Daardoor speelde Hoedt in het tweede deel van het seizoen nog maar weinig voor Lazio."

In totaal startte hij 17 keer in de basis en viel de linkspoot 9 keer in. 



 De Italiaanse subtopper huurde de ex-speler van AZ en Royal Antwerp FC voor één miljoen euro. Het was nooit een optie dat Lazio hem definitief ging overnemen van Southampton. “Neen, daarvoor liet hij te weinig zien. Hoedt heeft nu een club nodig waar hij vertrouwen krijgt en veel kan spelen, wat hij bij Anderlecht kan terugvinden."

Bij RSCA hopen ze alvast dat Hoedt de prestaties uit zijn periode bij Antwerp kan herhalen. Toen liet hij een uitstekende indruk achter. Met zijn leiderschap, fysieke aanwezigheid en uitvoetballend vermogen kan hij de club het nodige bijbrengen.

CR

LEES OOK: Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Gaat Hoedt schitteren bij RSCA?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

17
17
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

14
14
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

83
83
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

37
37
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

109
109
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

136
136
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

73
73
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

290
290
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

427
427
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

83
83
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

24
24
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

464
464
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

111
111
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

166
166
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

264
264
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

33
33
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

147
147
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2438
2438
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

198
198
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

578
578
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

275
275
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

220
220
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

703
703

Meer sportnieuws