TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht heeft donderdag nog eens toegeslagen op de transfermarkt. Het verraste iedereen door de komst van Wesley Hoedt aan te kondigen. De Nederlandse verdediger komt definitief over van Southampton en tekende een contract tot 2025. Hoedt werd de voorbije seizoenen door de Engelsen uitgeleend aan Antwerp en Lazio.



Maar Paars-Wit is met zijn komst nog lang niet klaar op de transfermarkt. Vooral offensieve versterking lijkt nog zeer welkom en daarvoor zou Anderlecht lonken naar FC Barcelona. Ze zouden namelijk de 19-jarige Konrad de la Fuente graag willen huren van de Catalanen. Ook OGC Nice wil de Amerikaanse international graag, maar hij lijkt naar Olympique Marseille te gaan trekken. Die club wil namelijk zijn volledige loon overnemen en biedt ook een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Anderlecht zou daarom kunnen doorschakelen naar Yan Dhanda, die volgens Engelse media in beeld is. De 22-jarige Engelsman komt tegenwoordig uit voor Swansea City, waar hij nog maar één jaar contract heeft. Hij zal dus mogelijk voor een zacht prijsje op te halen zijn. 



Daarnaast zou ook de definitieve komst van Majeed Ashimeru definitief afgerond moeten worden. De Ghanees zou donderdag zijn medische proeven afgelegd hebben, waardoor in principe vrijdag de handtekeningen gezet kunnen worden onder een overeenkomst voor vier seizoenen. Anderlecht zou minder dan 2 miljoen euro overmaken aan RB Salzburg.

Aan uitgaande zijde lijkt het er alsmaar meer op dat Albert Sambi Lokonga zal vertrekken. De middenvelder zou wel geen oren hebben naar de belangstelling van Atalanta, omwille van de tegenvallende ervaringen van broer Paul-José Mpoku in de Serie A. Daardoor lijkt hij zijn keuze te zullen gaan maken tussen Arsenal en Sevilla.



Bij Club Brugge mogen ze de komst van Yerson Mosquera definitief uit het hoofd zetten. Het was nochtans volledig rond met de Colombiaanse verdediger en diens club Atletico Nacional, maar net toen Mosquera op het punt stond naar België te komen om zijn contract te tekenen, sprong Wolverhampton in de dans. De Wolves rondden donderdag zijn komst af.

Daarnaast blijft er in Brugge veel interesse binnenlopen voor Charles De Ketelaere. In Italië klinkt het nu dat Atalanta wil doordrukken voor zijn komst en dat ze daarvoor 12 miljoen euro plus bonussen veil zouden hebben. Dat bedrag zal echter nog steeds veel te weinig zijn voor Club, bovendien is De Ketelaere zelf ook niet gehaast om te vertrekken.



Antwerp heeft zijn aanval nog wat versterkt. De Great Old kondigde namelijk de komst aan van Michael Frey, die het vorig seizoen uitstekend deed bij Waasland-Beveren. De Zwitser wordt definitief overgenomen van Fenerbahçe en tekende voor drie seizoenen op de Bosuil.

BUITENLAND

Sergio Ramos heeft Real Madrid definitief verlaten en dus is het nu de vraag waar de ervaren verdediger volgend seizoen zal spelen. Paris Saint-Germain zou de beste papieren hebben om hem binnen te halen, want ze zouden al bij Ramos geïnformeerd hebben. De Spanjaard zou een transfer naar Parijs ook zien zitten.



Danny Vukovic heeft nog een mooie transfer gemaakt. De Australische doelman zat drie maanden zonder club na zijn vertrek bij KRC Genk, maar gaat nu in de Eredivisie aan de slag. De 36-jarige tekende een contract voor twee seizoenen met optie bij NEC.

LEES OOK: Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Zal Hoedt een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

0
0
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

7
7
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

63
63
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

121
121
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

44
44
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

61
61
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

40
40
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

169
169
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

40
40
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

35
35
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

56
56
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

98
98
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

273
273
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

120
120
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

168
168
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

125
125
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

97
97
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

428
428
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

90
90
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

17
17
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

161
161
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

160
160
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

116
116

Meer sportnieuws