TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht heeft donderdag nog eens toegeslagen op de transfermarkt. Het verraste iedereen door de komst van Wesley Hoedt aan te kondigen. De Nederlandse verdediger komt definitief over van Southampton en tekende een contract tot 2025. Hoedt werd de voorbije seizoenen door de Engelsen uitgeleend aan Antwerp en Lazio.



Maar Paars-Wit is met zijn komst nog lang niet klaar op de transfermarkt. Vooral offensieve versterking lijkt nog zeer welkom en daarvoor zou Anderlecht lonken naar FC Barcelona. Ze zouden namelijk de 19-jarige Konrad de la Fuente graag willen huren van de Catalanen. Ook OGC Nice wil de Amerikaanse international graag, maar hij lijkt naar Olympique Marseille te gaan trekken. Die club wil namelijk zijn volledige loon overnemen en biedt ook een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Anderlecht zou daarom kunnen doorschakelen naar Yan Dhanda, die volgens Engelse media in beeld is. De 22-jarige Engelsman komt tegenwoordig uit voor Swansea City, waar hij nog maar één jaar contract heeft. Hij zal dus mogelijk voor een zacht prijsje op te halen zijn. 



Daarnaast zou ook de definitieve komst van Majeed Ashimeru definitief afgerond moeten worden. De Ghanees zou donderdag zijn medische proeven afgelegd hebben, waardoor in principe vrijdag de handtekeningen gezet kunnen worden onder een overeenkomst voor vier seizoenen. Anderlecht zou minder dan 2 miljoen euro overmaken aan RB Salzburg.

Aan uitgaande zijde lijkt het er alsmaar meer op dat Albert Sambi Lokonga zal vertrekken. De middenvelder zou wel geen oren hebben naar de belangstelling van Atalanta, omwille van de tegenvallende ervaringen van broer Paul-José Mpoku in de Serie A. Daardoor lijkt hij zijn keuze te zullen gaan maken tussen Arsenal en Sevilla.



Bij Club Brugge mogen ze de komst van Yerson Mosquera definitief uit het hoofd zetten. Het was nochtans volledig rond met de Colombiaanse verdediger en diens club Atletico Nacional, maar net toen Mosquera op het punt stond naar België te komen om zijn contract te tekenen, sprong Wolverhampton in de dans. De Wolves rondden donderdag zijn komst af.

Daarnaast blijft er in Brugge veel interesse binnenlopen voor Charles De Ketelaere. In Italië klinkt het nu dat Atalanta wil doordrukken voor zijn komst en dat ze daarvoor 12 miljoen euro plus bonussen veil zouden hebben. Dat bedrag zal echter nog steeds veel te weinig zijn voor Club, bovendien is De Ketelaere zelf ook niet gehaast om te vertrekken.



Antwerp heeft zijn aanval nog wat versterkt. De Great Old kondigde namelijk de komst aan van Michael Frey, die het vorig seizoen uitstekend deed bij Waasland-Beveren. De Zwitser wordt definitief overgenomen van Fenerbahçe en tekende voor drie seizoenen op de Bosuil.

BUITENLAND

Sergio Ramos heeft Real Madrid definitief verlaten en dus is het nu de vraag waar de ervaren verdediger volgend seizoen zal spelen. Paris Saint-Germain zou de beste papieren hebben om hem binnen te halen, want ze zouden al bij Ramos geïnformeerd hebben. De Spanjaard zou een transfer naar Parijs ook zien zitten.



Danny Vukovic heeft nog een mooie transfer gemaakt. De Australische doelman zat drie maanden zonder club na zijn vertrek bij KRC Genk, maar gaat nu in de Eredivisie aan de slag. De 36-jarige tekende een contract voor twee seizoenen met optie bij NEC.

LEES OOK: 'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

Zal Hoedt een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

96
96
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

183
183
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

159
159
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

132
132
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

81
81
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

91
91
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

52
52
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

179
179
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

44
44
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

258
258
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

194
194
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

174
174
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

410
410
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

494
494
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

69
69
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

124
124
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

322
322
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

144
144
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

202
202
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

238
238
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

418
418
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

447
447
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

290
290
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

224
224
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

82
82

Meer sportnieuws