TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht heeft donderdag nog eens toegeslagen op de transfermarkt. Het verraste iedereen door de komst van Wesley Hoedt aan te kondigen. De Nederlandse verdediger komt definitief over van Southampton en tekende een contract tot 2025. Hoedt werd de voorbije seizoenen door de Engelsen uitgeleend aan Antwerp en Lazio.



Maar Paars-Wit is met zijn komst nog lang niet klaar op de transfermarkt. Vooral offensieve versterking lijkt nog zeer welkom en daarvoor zou Anderlecht lonken naar FC Barcelona. Ze zouden namelijk de 19-jarige Konrad de la Fuente graag willen huren van de Catalanen. Ook OGC Nice wil de Amerikaanse international graag, maar hij lijkt naar Olympique Marseille te gaan trekken. Die club wil namelijk zijn volledige loon overnemen en biedt ook een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Anderlecht zou daarom kunnen doorschakelen naar Yan Dhanda, die volgens Engelse media in beeld is. De 22-jarige Engelsman komt tegenwoordig uit voor Swansea City, waar hij nog maar één jaar contract heeft. Hij zal dus mogelijk voor een zacht prijsje op te halen zijn. 



Daarnaast zou ook de definitieve komst van Majeed Ashimeru definitief afgerond moeten worden. De Ghanees zou donderdag zijn medische proeven afgelegd hebben, waardoor in principe vrijdag de handtekeningen gezet kunnen worden onder een overeenkomst voor vier seizoenen. Anderlecht zou minder dan 2 miljoen euro overmaken aan RB Salzburg.

Aan uitgaande zijde lijkt het er alsmaar meer op dat Albert Sambi Lokonga zal vertrekken. De middenvelder zou wel geen oren hebben naar de belangstelling van Atalanta, omwille van de tegenvallende ervaringen van broer Paul-José Mpoku in de Serie A. Daardoor lijkt hij zijn keuze te zullen gaan maken tussen Arsenal en Sevilla.



Bij Club Brugge mogen ze de komst van Yerson Mosquera definitief uit het hoofd zetten. Het was nochtans volledig rond met de Colombiaanse verdediger en diens club Atletico Nacional, maar net toen Mosquera op het punt stond naar België te komen om zijn contract te tekenen, sprong Wolverhampton in de dans. De Wolves rondden donderdag zijn komst af.

Daarnaast blijft er in Brugge veel interesse binnenlopen voor Charles De Ketelaere. In Italië klinkt het nu dat Atalanta wil doordrukken voor zijn komst en dat ze daarvoor 12 miljoen euro plus bonussen veil zouden hebben. Dat bedrag zal echter nog steeds veel te weinig zijn voor Club, bovendien is De Ketelaere zelf ook niet gehaast om te vertrekken.



Antwerp heeft zijn aanval nog wat versterkt. De Great Old kondigde namelijk de komst aan van Michael Frey, die het vorig seizoen uitstekend deed bij Waasland-Beveren. De Zwitser wordt definitief overgenomen van Fenerbahçe en tekende voor drie seizoenen op de Bosuil.

BUITENLAND

Sergio Ramos heeft Real Madrid definitief verlaten en dus is het nu de vraag waar de ervaren verdediger volgend seizoen zal spelen. Paris Saint-Germain zou de beste papieren hebben om hem binnen te halen, want ze zouden al bij Ramos geïnformeerd hebben. De Spanjaard zou een transfer naar Parijs ook zien zitten.



Danny Vukovic heeft nog een mooie transfer gemaakt. De Australische doelman zat drie maanden zonder club na zijn vertrek bij KRC Genk, maar gaat nu in de Eredivisie aan de slag. De 36-jarige tekende een contract voor twee seizoenen met optie bij NEC.

LEES OOK: Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Zal Hoedt een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

83
83
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

33
33
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

61
61
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

31
31
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

162
162
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

21
21
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

125
125
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

194
194
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

39
39
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

111
111
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

210
210
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

92
92
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

61
61
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

144
144
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

313
313
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

300
300
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

199
199
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

529
529
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

41
41
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

243
243
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

178
178
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

257
257
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

369
369
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

343
343

Meer sportnieuws