TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Barça-talent, Club vangt bot'

De zomermercato opent officieel pas begin juli zijn deuren, maar heel wat clubs uit binnen- en buitenland zijn nu al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht heeft donderdag nog eens toegeslagen op de transfermarkt. Het verraste iedereen door de komst van Wesley Hoedt aan te kondigen. De Nederlandse verdediger komt definitief over van Southampton en tekende een contract tot 2025. Hoedt werd de voorbije seizoenen door de Engelsen uitgeleend aan Antwerp en Lazio.



Maar Paars-Wit is met zijn komst nog lang niet klaar op de transfermarkt. Vooral offensieve versterking lijkt nog zeer welkom en daarvoor zou Anderlecht lonken naar FC Barcelona. Ze zouden namelijk de 19-jarige Konrad de la Fuente graag willen huren van de Catalanen. Ook OGC Nice wil de Amerikaanse international graag, maar hij lijkt naar Olympique Marseille te gaan trekken. Die club wil namelijk zijn volledige loon overnemen en biedt ook een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Anderlecht zou daarom kunnen doorschakelen naar Yan Dhanda, die volgens Engelse media in beeld is. De 22-jarige Engelsman komt tegenwoordig uit voor Swansea City, waar hij nog maar één jaar contract heeft. Hij zal dus mogelijk voor een zacht prijsje op te halen zijn. 



Daarnaast zou ook de definitieve komst van Majeed Ashimeru definitief afgerond moeten worden. De Ghanees zou donderdag zijn medische proeven afgelegd hebben, waardoor in principe vrijdag de handtekeningen gezet kunnen worden onder een overeenkomst voor vier seizoenen. Anderlecht zou minder dan 2 miljoen euro overmaken aan RB Salzburg.

Aan uitgaande zijde lijkt het er alsmaar meer op dat Albert Sambi Lokonga zal vertrekken. De middenvelder zou wel geen oren hebben naar de belangstelling van Atalanta, omwille van de tegenvallende ervaringen van broer Paul-José Mpoku in de Serie A. Daardoor lijkt hij zijn keuze te zullen gaan maken tussen Arsenal en Sevilla.



Bij Club Brugge mogen ze de komst van Yerson Mosquera definitief uit het hoofd zetten. Het was nochtans volledig rond met de Colombiaanse verdediger en diens club Atletico Nacional, maar net toen Mosquera op het punt stond naar België te komen om zijn contract te tekenen, sprong Wolverhampton in de dans. De Wolves rondden donderdag zijn komst af.

Daarnaast blijft er in Brugge veel interesse binnenlopen voor Charles De Ketelaere. In Italië klinkt het nu dat Atalanta wil doordrukken voor zijn komst en dat ze daarvoor 12 miljoen euro plus bonussen veil zouden hebben. Dat bedrag zal echter nog steeds veel te weinig zijn voor Club, bovendien is De Ketelaere zelf ook niet gehaast om te vertrekken.



Antwerp heeft zijn aanval nog wat versterkt. De Great Old kondigde namelijk de komst aan van Michael Frey, die het vorig seizoen uitstekend deed bij Waasland-Beveren. De Zwitser wordt definitief overgenomen van Fenerbahçe en tekende voor drie seizoenen op de Bosuil.

BUITENLAND

Sergio Ramos heeft Real Madrid definitief verlaten en dus is het nu de vraag waar de ervaren verdediger volgend seizoen zal spelen. Paris Saint-Germain zou de beste papieren hebben om hem binnen te halen, want ze zouden al bij Ramos geïnformeerd hebben. De Spanjaard zou een transfer naar Parijs ook zien zitten.



Danny Vukovic heeft nog een mooie transfer gemaakt. De Australische doelman zat drie maanden zonder club na zijn vertrek bij KRC Genk, maar gaat nu in de Eredivisie aan de slag. De 36-jarige tekende een contract voor twee seizoenen met optie bij NEC.

LEES OOK: Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Zal Hoedt een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

35
35
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

9
9
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

59
59
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

41
41
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

72
72
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

41
41
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

40
40
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

88
88
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

33
33
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

82
82
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

49
49
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

187
187
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

382
382
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

56
56
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

220
220
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

41
41
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

102
102
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

101
101
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

636
636
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

269
269
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

186
186
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

162
162
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

336
336
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

48
48

Meer sportnieuws