Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

3117
Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

Na de 1-2 overwinning tegen Denemarken kreeg Romelu Lukaku de trofee van Man van de wedstrijd overhandigd, maar toch was het de naam van Kevin De Bruyne die het meest over de tongen rolde. De metronoom van de Rode Duivels was met één doelpunten en één assist in amper 51 speelminuten grotendeels verantwoordelijk voor de felbevochten zege tegen Denemarken.


DE BETOVERING VERBROKEN 

Majestueus, keizerlijk, wereldklasse. De invalbeurt van Kevin De Bruyne tegen Denemarken kwam superlatieven tekort. Bijna in z'n eentje loodste hij de Rode Duivels donderdag van een 1-0 achterstand naar een 2-1 overwinning. De Bruyne verbrak de betovering in het Parkenstadion, de supporters die de Deense nationale ploeg naar de overwinning probeerden te stuwen ter ere van Christian Eriksen. Met de metronoom en architect De Bruyne in de ploeg swingde België terug zoals vanouds.



In de eerste helft was het met lede ogen aanschouwen hoe Denemarken de Rode Duivels  probleemloos achteruit drukten en bijgevolg domineerden. Zonder Eden Hazard, Axel Witsel en Kevin De Bruyne leek België maar een middelmatig ploegje meer, al dient het ook gezegd te worden dat de Denen ietwat boven hun niveau uitstegen – met Christian Eriksen als ultieme motivator uiteraard. Maar met De Bruyne erbij in de tweede helft, trokken de Duivels de wedstrijd alsnog naar zich toe.

DE LIJDENSWEG VAN KDB 

Het was de algemene verwachting dat Kevin De Bruyne speelgelegenheid zou krijgen tegen Denemarken, idealiter wanneer de wedstrijdomstandigheden gunstig zouden zijn voor België. Maar dat laatste was dus het geval niet. De Bruyne moest daarom al na 45 minuten opdraven in een wedstrijd waar de Rode Duivels van het kastje naar de muur werden gespeeld. Ook in de tweede helft was het spelbeeld en het overwicht voor de Denen, maar De Bruyne besliste zowat op z'n eentje de wedstrijd in het voordeel voor België.



En da's een grootse en opmerkelijke prestatie van de spelbepaler van Manchester City. Kevin De Bruyne brak op 21 mei in een duel met Carlo Rudiger zijn neus en oogkas in de Champions League-finale tegen Chelsea en sindsdien werkte hij geen enkele officiële wedstrijd meer af, met tussendoor ook nog een ondergane oogoperatie. De Bruyne hervatte zelfs pas maandag voor het eerst de groepstraining met de nationale ploeg. Dat maakt deze krachttoer tegen Denemarken dus nog straffer.

DOELPUNT + ASSIST 

De inbreng van Kevin De Bruyne zorgde bij de andere Rode Duivels zichtbaar voor een mentale boost. Opeens kreeg iedereen wat meer vertrouwen aan de bal, en De Bruyne verzorgde als nummer tien zelf de aansluiting tussen het middenveld en de aanval. Hij bleek de ontbrekende en cruciale schakel tegen de supergemotiveerde Deense ploeg. Na amper 9 minuten op het veld werd De Bruyne al beslissend met een erg fraaie assist – na knap voorbereidend werk van Romelu Lukaku – op Thorgan Hazard, waarmee hij middels een uitmuntende pass maar liefst vier Denen eigenhandig in de wind zette.



“Ik wist dat ik afgeblokt zou worden als ik meteen ging schieten”, verklaarde Kevin De Bruyne zijn eerste assist op het Europees Kampioenschap anno 2021. “Dus zocht ik de beste oplossing. Ik zag dat er op links veel ruimte lag voor Thorgan Hazard en Yannick Carrasco.” Straf werk van De Bruyne, want zowat iedere andere voetballer had in diezelfde situatie richting het doel getrapt. Na 25 minuten in de tweede helft besliste KDB dan zelf de wedstrijd door de 1-2 tegen de touwen te jagen. 't Was eveneens een doelpunt van erg knappe makelij. 

DE STEMPEL VAN KDB 

Na afloop van de wedstrijd was elke analist, medium of fan het er roerend over eens: Kevin De Bruyne is wereldklasse. Zelfs in die mate dat zijn kandidatuur als Gouden Bal-winnaar stevig kracht wordt bijgezet. Met slechts 51 speelminuten op de teller – blessuretijd inclusief – is De Bruyne op gemiddelde basis alvast dé meest bepalende speler op het Europees Kampioenschap. Met een voortschrijdend gemiddelde is De Bruyne verantwoordelijk voor 1,76 doelpunt en assist per 90 minuten.

Met één doelpunt en één assist in 51 minuten haalt Kevin De Bruyne weliswaar nog geen 90 gespeelde minuten op dit Europees Kampioenschap, maar in die beperkte speeltijd haalt hij met een voortschrijdend gemiddelde van 1,76 in beide onderdelen een enorme frequentie. Enkel Patrik Schik (Tsjechië, 2,05 goal per 90 minuten) en Cristiano Ronaldo (Portugal, 1,88 goal per 90 minuten) scoren gemiddeld nog vlotter dan De Bruyne. 



Bij de gemiddelde assists per 90 minuten neemt Kevin De Bruyne nu alvast wél helemaal de bovenhand op het Europees Kampioenschap. De Rode Duivel is eveneens verantwoordelijk voor 1,76 assist per 90 minuten, een frequentie die enkel Maciej Rybys (Polen) met 1,18 kan benaderen. Daarnaast is De Bruyne in totaliteit alweer de tiende grootste kansen creator op het EURO 2020. En dat allemaal na amper 51 gespeelde minuten. Belgium is back, en daar heeft De Bruyne dus veel mee te maken.

LEES OOK: 'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Is De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

3
3
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

128
128
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

21
21
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

16
16
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

106
106
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

401
401
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

126
126
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

161
161
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

56
56
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

91
91
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

407
407
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

366
366
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

78
78
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

106
106
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

85
85
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

32
32
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

257
257
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

139
139
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

48
48
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

68
68
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

127
127
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

162
162
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

177
177
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

22
22
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22

Meer sportnieuws