Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

door
Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

Na de 1-2 overwinning tegen Denemarken kreeg Romelu Lukaku de trofee van Man van de wedstrijd overhandigd, maar toch was het de naam van Kevin De Bruyne die het meest over de tongen rolde. De metronoom van de Rode Duivels was met één doelpunten en één assist in amper 51 speelminuten grotendeels verantwoordelijk voor de felbevochten zege tegen Denemarken.


DE BETOVERING VERBROKEN 

Majestueus, keizerlijk, wereldklasse. De invalbeurt van Kevin De Bruyne tegen Denemarken kwam superlatieven tekort. Bijna in z'n eentje loodste hij de Rode Duivels donderdag van een 1-0 achterstand naar een 2-1 overwinning. De Bruyne verbrak de betovering in het Parkenstadion, de supporters die de Deense nationale ploeg naar de overwinning probeerden te stuwen ter ere van Christian Eriksen. Met de metronoom en architect De Bruyne in de ploeg swingde België terug zoals vanouds.



In de eerste helft was het met lede ogen aanschouwen hoe Denemarken de Rode Duivels  probleemloos achteruit drukten en bijgevolg domineerden. Zonder Eden Hazard, Axel Witsel en Kevin De Bruyne leek België maar een middelmatig ploegje meer, al dient het ook gezegd te worden dat de Denen ietwat boven hun niveau uitstegen – met Christian Eriksen als ultieme motivator uiteraard. Maar met De Bruyne erbij in de tweede helft, trokken de Duivels de wedstrijd alsnog naar zich toe.

DE LIJDENSWEG VAN KDB 

Het was de algemene verwachting dat Kevin De Bruyne speelgelegenheid zou krijgen tegen Denemarken, idealiter wanneer de wedstrijdomstandigheden gunstig zouden zijn voor België. Maar dat laatste was dus het geval niet. De Bruyne moest daarom al na 45 minuten opdraven in een wedstrijd waar de Rode Duivels van het kastje naar de muur werden gespeeld. Ook in de tweede helft was het spelbeeld en het overwicht voor de Denen, maar De Bruyne besliste zowat op z'n eentje de wedstrijd in het voordeel voor België.



En da's een grootse en opmerkelijke prestatie van de spelbepaler van Manchester City. Kevin De Bruyne brak op 21 mei in een duel met Carlo Rudiger zijn neus en oogkas in de Champions League-finale tegen Chelsea en sindsdien werkte hij geen enkele officiële wedstrijd meer af, met tussendoor ook nog een ondergane oogoperatie. De Bruyne hervatte zelfs pas maandag voor het eerst de groepstraining met de nationale ploeg. Dat maakt deze krachttoer tegen Denemarken dus nog straffer.

DOELPUNT + ASSIST 

De inbreng van Kevin De Bruyne zorgde bij de andere Rode Duivels zichtbaar voor een mentale boost. Opeens kreeg iedereen wat meer vertrouwen aan de bal, en De Bruyne verzorgde als nummer tien zelf de aansluiting tussen het middenveld en de aanval. Hij bleek de ontbrekende en cruciale schakel tegen de supergemotiveerde Deense ploeg. Na amper 9 minuten op het veld werd De Bruyne al beslissend met een erg fraaie assist – na knap voorbereidend werk van Romelu Lukaku – op Thorgan Hazard, waarmee hij middels een uitmuntende pass maar liefst vier Denen eigenhandig in de wind zette.



“Ik wist dat ik afgeblokt zou worden als ik meteen ging schieten”, verklaarde Kevin De Bruyne zijn eerste assist op het Europees Kampioenschap anno 2021. “Dus zocht ik de beste oplossing. Ik zag dat er op links veel ruimte lag voor Thorgan Hazard en Yannick Carrasco.” Straf werk van De Bruyne, want zowat iedere andere voetballer had in diezelfde situatie richting het doel getrapt. Na 25 minuten in de tweede helft besliste KDB dan zelf de wedstrijd door de 1-2 tegen de touwen te jagen. 't Was eveneens een doelpunt van erg knappe makelij. 

DE STEMPEL VAN KDB 

Na afloop van de wedstrijd was elke analist, medium of fan het er roerend over eens: Kevin De Bruyne is wereldklasse. Zelfs in die mate dat zijn kandidatuur als Gouden Bal-winnaar stevig kracht wordt bijgezet. Met slechts 51 speelminuten op de teller – blessuretijd inclusief – is De Bruyne op gemiddelde basis alvast dé meest bepalende speler op het Europees Kampioenschap. Met een voortschrijdend gemiddelde is De Bruyne verantwoordelijk voor 1,76 doelpunt en assist per 90 minuten.

Met één doelpunt en één assist in 51 minuten haalt Kevin De Bruyne weliswaar nog geen 90 gespeelde minuten op dit Europees Kampioenschap, maar in die beperkte speeltijd haalt hij met een voortschrijdend gemiddelde van 1,76 in beide onderdelen een enorme frequentie. Enkel Patrik Schik (Tsjechië, 2,05 goal per 90 minuten) en Cristiano Ronaldo (Portugal, 1,88 goal per 90 minuten) scoren gemiddeld nog vlotter dan De Bruyne. 



Bij de gemiddelde assists per 90 minuten neemt Kevin De Bruyne nu alvast wél helemaal de bovenhand op het Europees Kampioenschap. De Rode Duivel is eveneens verantwoordelijk voor 1,76 assist per 90 minuten, een frequentie die enkel Maciej Rybys (Polen) met 1,18 kan benaderen. Daarnaast is De Bruyne in totaliteit alweer de tiende grootste kansen creator op het EURO 2020. En dat allemaal na amper 51 gespeelde minuten. Belgium is back, en daar heeft De Bruyne dus veel mee te maken.

LEES OOK: Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Is De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

143
143
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

18
18
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

28
28
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

18
18
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

47
47
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

23
23
Beveren wint topper na remontada, Kortrijk blijft in spoor

SK Beveren is zaterdag zeer dicht bij zijn eerste nederlaag van het seizoen gekomen. Na een ...

127
127
Charleroi komt met update over trainersdossier

De voorbije weken heeft er weer een heuse trainerswals plaatsgevonden in de Jupiler Pro League. Club ...

49
49
Ontlading bij Westerlo: "Daarom is deze zege belangrijk"

Westerlo is bezig aan een fraaie opmars. Na een wisselvallig seizoensbegin hebben ze de top zes ...

37
37
'Bom op ontploffen bij Club na trainerssoap'

Zondag staat de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent op het programma en die zal een ...

1010
1010
Liverpool bibbert tegen negenkoppig Spurs top vier binnen

Liverpool is na een moeilijke periode weer de top vier van de Premier League binnengeslopen. De ...

32
32
Westerlo mengt zich na dolle slotfase in strijd om top zes

Westerlo pakte in de laatste weken een knappe vier op zes tegen Anderlecht en Genk, en slaagde er ...

42
42
Oranje bonje: Simons pakt rood na aanslag op Van Dijk

In de Premier League waren de ogen zondagavond gericht op de topper tussen Tottenham Hotspur en ...

54
54
Enorme schok in Club-Gent? Markante voorspelling Boskamp

Dé affiche van het weekend in de Jupiler Pro League is ongetwijfeld de zogenaamde 'Slag om ...

457
457
1B-duel escaleert compleet: "Met paraplu op ref proberen slaan"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

136
136
Wending in trainerszoektocht? 'Genk houdt opvallend gesprek'

KRC Genk hoopt eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Het heeft er alle schijn van dat ...

727
727
Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

455
455
Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Manchester City heeft voorlopig beslag gelegd op de koppositie in de Premier League. Het legde ...

71
71
Standard terug zesde: doelpunt na 34 seconden nekt Dender

De spelers van Standard kunnen straks met een gerust gemoed aanschuiven bij de het kerstbuffet. De ...

81
81
Club Brugge-Gent: Leko verrast met selectie voor clash

De Jupiler Pro League maakt zich op voor een uiterst geladen 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge ...

875
875
'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

632
632
Ferguson heeft héél slecht nieuws voor Man Utd-fans

Het draait al vele jaren vierkant bij Manchester United. Ook dit seizoen doen ze absoluut niet mee ...

137
137
Broos over RSCA: "Zijn vertrek heeft de sfeer veranderd"

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Een positie waar ze de afgelopen jaren wel ...

372
372
Crasson verrast met nieuwe uitdaging in het voetbal

Bertrand Crasson is een bekende naam in het Belgische voetbal. De voormalige Rode Duivel is in ...

35
35
Vanderhaeghe trok naar CPL: "Plots interesse uit die hoek"

Yves Vanderhaeghe is sinds enkele weken weer trainer in het Belgische profvoetbal. Hij tekende ...

105
105

Meer sportnieuws