Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

door
Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

Na de 1-2 overwinning tegen Denemarken kreeg Romelu Lukaku de trofee van Man van de wedstrijd overhandigd, maar toch was het de naam van Kevin De Bruyne die het meest over de tongen rolde. De metronoom van de Rode Duivels was met één doelpunten en één assist in amper 51 speelminuten grotendeels verantwoordelijk voor de felbevochten zege tegen Denemarken.


DE BETOVERING VERBROKEN 

Majestueus, keizerlijk, wereldklasse. De invalbeurt van Kevin De Bruyne tegen Denemarken kwam superlatieven tekort. Bijna in z'n eentje loodste hij de Rode Duivels donderdag van een 1-0 achterstand naar een 2-1 overwinning. De Bruyne verbrak de betovering in het Parkenstadion, de supporters die de Deense nationale ploeg naar de overwinning probeerden te stuwen ter ere van Christian Eriksen. Met de metronoom en architect De Bruyne in de ploeg swingde België terug zoals vanouds.



In de eerste helft was het met lede ogen aanschouwen hoe Denemarken de Rode Duivels  probleemloos achteruit drukten en bijgevolg domineerden. Zonder Eden Hazard, Axel Witsel en Kevin De Bruyne leek België maar een middelmatig ploegje meer, al dient het ook gezegd te worden dat de Denen ietwat boven hun niveau uitstegen – met Christian Eriksen als ultieme motivator uiteraard. Maar met De Bruyne erbij in de tweede helft, trokken de Duivels de wedstrijd alsnog naar zich toe.

DE LIJDENSWEG VAN KDB 

Het was de algemene verwachting dat Kevin De Bruyne speelgelegenheid zou krijgen tegen Denemarken, idealiter wanneer de wedstrijdomstandigheden gunstig zouden zijn voor België. Maar dat laatste was dus het geval niet. De Bruyne moest daarom al na 45 minuten opdraven in een wedstrijd waar de Rode Duivels van het kastje naar de muur werden gespeeld. Ook in de tweede helft was het spelbeeld en het overwicht voor de Denen, maar De Bruyne besliste zowat op z'n eentje de wedstrijd in het voordeel voor België.



En da's een grootse en opmerkelijke prestatie van de spelbepaler van Manchester City. Kevin De Bruyne brak op 21 mei in een duel met Carlo Rudiger zijn neus en oogkas in de Champions League-finale tegen Chelsea en sindsdien werkte hij geen enkele officiële wedstrijd meer af, met tussendoor ook nog een ondergane oogoperatie. De Bruyne hervatte zelfs pas maandag voor het eerst de groepstraining met de nationale ploeg. Dat maakt deze krachttoer tegen Denemarken dus nog straffer.

DOELPUNT + ASSIST 

De inbreng van Kevin De Bruyne zorgde bij de andere Rode Duivels zichtbaar voor een mentale boost. Opeens kreeg iedereen wat meer vertrouwen aan de bal, en De Bruyne verzorgde als nummer tien zelf de aansluiting tussen het middenveld en de aanval. Hij bleek de ontbrekende en cruciale schakel tegen de supergemotiveerde Deense ploeg. Na amper 9 minuten op het veld werd De Bruyne al beslissend met een erg fraaie assist – na knap voorbereidend werk van Romelu Lukaku – op Thorgan Hazard, waarmee hij middels een uitmuntende pass maar liefst vier Denen eigenhandig in de wind zette.



“Ik wist dat ik afgeblokt zou worden als ik meteen ging schieten”, verklaarde Kevin De Bruyne zijn eerste assist op het Europees Kampioenschap anno 2021. “Dus zocht ik de beste oplossing. Ik zag dat er op links veel ruimte lag voor Thorgan Hazard en Yannick Carrasco.” Straf werk van De Bruyne, want zowat iedere andere voetballer had in diezelfde situatie richting het doel getrapt. Na 25 minuten in de tweede helft besliste KDB dan zelf de wedstrijd door de 1-2 tegen de touwen te jagen. 't Was eveneens een doelpunt van erg knappe makelij. 

DE STEMPEL VAN KDB 

Na afloop van de wedstrijd was elke analist, medium of fan het er roerend over eens: Kevin De Bruyne is wereldklasse. Zelfs in die mate dat zijn kandidatuur als Gouden Bal-winnaar stevig kracht wordt bijgezet. Met slechts 51 speelminuten op de teller – blessuretijd inclusief – is De Bruyne op gemiddelde basis alvast dé meest bepalende speler op het Europees Kampioenschap. Met een voortschrijdend gemiddelde is De Bruyne verantwoordelijk voor 1,76 doelpunt en assist per 90 minuten.

Met één doelpunt en één assist in 51 minuten haalt Kevin De Bruyne weliswaar nog geen 90 gespeelde minuten op dit Europees Kampioenschap, maar in die beperkte speeltijd haalt hij met een voortschrijdend gemiddelde van 1,76 in beide onderdelen een enorme frequentie. Enkel Patrik Schik (Tsjechië, 2,05 goal per 90 minuten) en Cristiano Ronaldo (Portugal, 1,88 goal per 90 minuten) scoren gemiddeld nog vlotter dan De Bruyne. 



Bij de gemiddelde assists per 90 minuten neemt Kevin De Bruyne nu alvast wél helemaal de bovenhand op het Europees Kampioenschap. De Rode Duivel is eveneens verantwoordelijk voor 1,76 assist per 90 minuten, een frequentie die enkel Maciej Rybys (Polen) met 1,18 kan benaderen. Daarnaast is De Bruyne in totaliteit alweer de tiende grootste kansen creator op het EURO 2020. En dat allemaal na amper 51 gespeelde minuten. Belgium is back, en daar heeft De Bruyne dus veel mee te maken.

LEES OOK: Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Is De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

14
14
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

48
48
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

23
23
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

41
41
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

133
133
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

101
101
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

336
336
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

64
64
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

84
84
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

42
42
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

111
111
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

233
233
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

105
105
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

415
415
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

103
103
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

249
249
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

166
166
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

367
367
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

118
118
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

101
101
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

947
947
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

502
502
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

16
16
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

314
314
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

347
347

Meer sportnieuws