Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

3117
Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

Na de 1-2 overwinning tegen Denemarken kreeg Romelu Lukaku de trofee van Man van de wedstrijd overhandigd, maar toch was het de naam van Kevin De Bruyne die het meest over de tongen rolde. De metronoom van de Rode Duivels was met één doelpunten en één assist in amper 51 speelminuten grotendeels verantwoordelijk voor de felbevochten zege tegen Denemarken.


DE BETOVERING VERBROKEN 

Majestueus, keizerlijk, wereldklasse. De invalbeurt van Kevin De Bruyne tegen Denemarken kwam superlatieven tekort. Bijna in z'n eentje loodste hij de Rode Duivels donderdag van een 1-0 achterstand naar een 2-1 overwinning. De Bruyne verbrak de betovering in het Parkenstadion, de supporters die de Deense nationale ploeg naar de overwinning probeerden te stuwen ter ere van Christian Eriksen. Met de metronoom en architect De Bruyne in de ploeg swingde België terug zoals vanouds.



In de eerste helft was het met lede ogen aanschouwen hoe Denemarken de Rode Duivels  probleemloos achteruit drukten en bijgevolg domineerden. Zonder Eden Hazard, Axel Witsel en Kevin De Bruyne leek België maar een middelmatig ploegje meer, al dient het ook gezegd te worden dat de Denen ietwat boven hun niveau uitstegen – met Christian Eriksen als ultieme motivator uiteraard. Maar met De Bruyne erbij in de tweede helft, trokken de Duivels de wedstrijd alsnog naar zich toe.

DE LIJDENSWEG VAN KDB 

Het was de algemene verwachting dat Kevin De Bruyne speelgelegenheid zou krijgen tegen Denemarken, idealiter wanneer de wedstrijdomstandigheden gunstig zouden zijn voor België. Maar dat laatste was dus het geval niet. De Bruyne moest daarom al na 45 minuten opdraven in een wedstrijd waar de Rode Duivels van het kastje naar de muur werden gespeeld. Ook in de tweede helft was het spelbeeld en het overwicht voor de Denen, maar De Bruyne besliste zowat op z'n eentje de wedstrijd in het voordeel voor België.



En da's een grootse en opmerkelijke prestatie van de spelbepaler van Manchester City. Kevin De Bruyne brak op 21 mei in een duel met Carlo Rudiger zijn neus en oogkas in de Champions League-finale tegen Chelsea en sindsdien werkte hij geen enkele officiële wedstrijd meer af, met tussendoor ook nog een ondergane oogoperatie. De Bruyne hervatte zelfs pas maandag voor het eerst de groepstraining met de nationale ploeg. Dat maakt deze krachttoer tegen Denemarken dus nog straffer.

DOELPUNT + ASSIST 

De inbreng van Kevin De Bruyne zorgde bij de andere Rode Duivels zichtbaar voor een mentale boost. Opeens kreeg iedereen wat meer vertrouwen aan de bal, en De Bruyne verzorgde als nummer tien zelf de aansluiting tussen het middenveld en de aanval. Hij bleek de ontbrekende en cruciale schakel tegen de supergemotiveerde Deense ploeg. Na amper 9 minuten op het veld werd De Bruyne al beslissend met een erg fraaie assist – na knap voorbereidend werk van Romelu Lukaku – op Thorgan Hazard, waarmee hij middels een uitmuntende pass maar liefst vier Denen eigenhandig in de wind zette.



“Ik wist dat ik afgeblokt zou worden als ik meteen ging schieten”, verklaarde Kevin De Bruyne zijn eerste assist op het Europees Kampioenschap anno 2021. “Dus zocht ik de beste oplossing. Ik zag dat er op links veel ruimte lag voor Thorgan Hazard en Yannick Carrasco.” Straf werk van De Bruyne, want zowat iedere andere voetballer had in diezelfde situatie richting het doel getrapt. Na 25 minuten in de tweede helft besliste KDB dan zelf de wedstrijd door de 1-2 tegen de touwen te jagen. 't Was eveneens een doelpunt van erg knappe makelij. 

DE STEMPEL VAN KDB 

Na afloop van de wedstrijd was elke analist, medium of fan het er roerend over eens: Kevin De Bruyne is wereldklasse. Zelfs in die mate dat zijn kandidatuur als Gouden Bal-winnaar stevig kracht wordt bijgezet. Met slechts 51 speelminuten op de teller – blessuretijd inclusief – is De Bruyne op gemiddelde basis alvast dé meest bepalende speler op het Europees Kampioenschap. Met een voortschrijdend gemiddelde is De Bruyne verantwoordelijk voor 1,76 doelpunt en assist per 90 minuten.

Met één doelpunt en één assist in 51 minuten haalt Kevin De Bruyne weliswaar nog geen 90 gespeelde minuten op dit Europees Kampioenschap, maar in die beperkte speeltijd haalt hij met een voortschrijdend gemiddelde van 1,76 in beide onderdelen een enorme frequentie. Enkel Patrik Schik (Tsjechië, 2,05 goal per 90 minuten) en Cristiano Ronaldo (Portugal, 1,88 goal per 90 minuten) scoren gemiddeld nog vlotter dan De Bruyne. 



Bij de gemiddelde assists per 90 minuten neemt Kevin De Bruyne nu alvast wél helemaal de bovenhand op het Europees Kampioenschap. De Rode Duivel is eveneens verantwoordelijk voor 1,76 assist per 90 minuten, een frequentie die enkel Maciej Rybys (Polen) met 1,18 kan benaderen. Daarnaast is De Bruyne in totaliteit alweer de tiende grootste kansen creator op het EURO 2020. En dat allemaal na amper 51 gespeelde minuten. Belgium is back, en daar heeft De Bruyne dus veel mee te maken.

LEES OOK: ‘Van Bommel pakt uit met drastisch De Bruyne-besluit’

Is De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

30
30
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

66
66
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

19
19
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

17
17
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

131
131
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

9
9
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

24
24
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

222
222
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

61
61
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

119
119
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

58
58
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

51
51
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

256
256
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

120
120
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

349
349
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

25
25
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

543
543
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

278
278
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

407
407
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

403
403
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

474
474
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

623
623
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

512
512
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

497
497
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

81
81

Meer sportnieuws