Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

door
Megastunt De Bruyne breekt alle normen op EK

Na de 1-2 overwinning tegen Denemarken kreeg Romelu Lukaku de trofee van Man van de wedstrijd overhandigd, maar toch was het de naam van Kevin De Bruyne die het meest over de tongen rolde. De metronoom van de Rode Duivels was met één doelpunten en één assist in amper 51 speelminuten grotendeels verantwoordelijk voor de felbevochten zege tegen Denemarken.


DE BETOVERING VERBROKEN 

Majestueus, keizerlijk, wereldklasse. De invalbeurt van Kevin De Bruyne tegen Denemarken kwam superlatieven tekort. Bijna in z'n eentje loodste hij de Rode Duivels donderdag van een 1-0 achterstand naar een 2-1 overwinning. De Bruyne verbrak de betovering in het Parkenstadion, de supporters die de Deense nationale ploeg naar de overwinning probeerden te stuwen ter ere van Christian Eriksen. Met de metronoom en architect De Bruyne in de ploeg swingde België terug zoals vanouds.



In de eerste helft was het met lede ogen aanschouwen hoe Denemarken de Rode Duivels  probleemloos achteruit drukten en bijgevolg domineerden. Zonder Eden Hazard, Axel Witsel en Kevin De Bruyne leek België maar een middelmatig ploegje meer, al dient het ook gezegd te worden dat de Denen ietwat boven hun niveau uitstegen – met Christian Eriksen als ultieme motivator uiteraard. Maar met De Bruyne erbij in de tweede helft, trokken de Duivels de wedstrijd alsnog naar zich toe.

DE LIJDENSWEG VAN KDB 

Het was de algemene verwachting dat Kevin De Bruyne speelgelegenheid zou krijgen tegen Denemarken, idealiter wanneer de wedstrijdomstandigheden gunstig zouden zijn voor België. Maar dat laatste was dus het geval niet. De Bruyne moest daarom al na 45 minuten opdraven in een wedstrijd waar de Rode Duivels van het kastje naar de muur werden gespeeld. Ook in de tweede helft was het spelbeeld en het overwicht voor de Denen, maar De Bruyne besliste zowat op z'n eentje de wedstrijd in het voordeel voor België.



En da's een grootse en opmerkelijke prestatie van de spelbepaler van Manchester City. Kevin De Bruyne brak op 21 mei in een duel met Carlo Rudiger zijn neus en oogkas in de Champions League-finale tegen Chelsea en sindsdien werkte hij geen enkele officiële wedstrijd meer af, met tussendoor ook nog een ondergane oogoperatie. De Bruyne hervatte zelfs pas maandag voor het eerst de groepstraining met de nationale ploeg. Dat maakt deze krachttoer tegen Denemarken dus nog straffer.

DOELPUNT + ASSIST 

De inbreng van Kevin De Bruyne zorgde bij de andere Rode Duivels zichtbaar voor een mentale boost. Opeens kreeg iedereen wat meer vertrouwen aan de bal, en De Bruyne verzorgde als nummer tien zelf de aansluiting tussen het middenveld en de aanval. Hij bleek de ontbrekende en cruciale schakel tegen de supergemotiveerde Deense ploeg. Na amper 9 minuten op het veld werd De Bruyne al beslissend met een erg fraaie assist – na knap voorbereidend werk van Romelu Lukaku – op Thorgan Hazard, waarmee hij middels een uitmuntende pass maar liefst vier Denen eigenhandig in de wind zette.



“Ik wist dat ik afgeblokt zou worden als ik meteen ging schieten”, verklaarde Kevin De Bruyne zijn eerste assist op het Europees Kampioenschap anno 2021. “Dus zocht ik de beste oplossing. Ik zag dat er op links veel ruimte lag voor Thorgan Hazard en Yannick Carrasco.” Straf werk van De Bruyne, want zowat iedere andere voetballer had in diezelfde situatie richting het doel getrapt. Na 25 minuten in de tweede helft besliste KDB dan zelf de wedstrijd door de 1-2 tegen de touwen te jagen. 't Was eveneens een doelpunt van erg knappe makelij. 

DE STEMPEL VAN KDB 

Na afloop van de wedstrijd was elke analist, medium of fan het er roerend over eens: Kevin De Bruyne is wereldklasse. Zelfs in die mate dat zijn kandidatuur als Gouden Bal-winnaar stevig kracht wordt bijgezet. Met slechts 51 speelminuten op de teller – blessuretijd inclusief – is De Bruyne op gemiddelde basis alvast dé meest bepalende speler op het Europees Kampioenschap. Met een voortschrijdend gemiddelde is De Bruyne verantwoordelijk voor 1,76 doelpunt en assist per 90 minuten.

Met één doelpunt en één assist in 51 minuten haalt Kevin De Bruyne weliswaar nog geen 90 gespeelde minuten op dit Europees Kampioenschap, maar in die beperkte speeltijd haalt hij met een voortschrijdend gemiddelde van 1,76 in beide onderdelen een enorme frequentie. Enkel Patrik Schik (Tsjechië, 2,05 goal per 90 minuten) en Cristiano Ronaldo (Portugal, 1,88 goal per 90 minuten) scoren gemiddeld nog vlotter dan De Bruyne. 



Bij de gemiddelde assists per 90 minuten neemt Kevin De Bruyne nu alvast wél helemaal de bovenhand op het Europees Kampioenschap. De Rode Duivel is eveneens verantwoordelijk voor 1,76 assist per 90 minuten, een frequentie die enkel Maciej Rybys (Polen) met 1,18 kan benaderen. Daarnaast is De Bruyne in totaliteit alweer de tiende grootste kansen creator op het EURO 2020. En dat allemaal na amper 51 gespeelde minuten. Belgium is back, en daar heeft De Bruyne dus veel mee te maken.

LEES OOK: Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Is De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

0
0
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

8
8
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

11
11
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

17
17
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

57
57
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

87
87
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

53
53
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

212
212
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

131
131
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

178
178
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

122
122
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

130
130
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

182
182
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

50
50
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

894
894
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

87
87
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

371
371
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

94
94
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

395
395
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

396
396
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

68
68
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

203
203
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

158
158
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

94
94

Meer sportnieuws