Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

door
Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

Een sterke Nederlandse ploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd op dit EK overtuigend gewonnen. In de Amsterdam Arena was het negentig minuten de betere ploeg en liet het Oostenrijk geen schijn van een kans. Het team van Frank De Boer lijkt toch een kanshebber om ver te geraken in dit tornooi.

Nederland opende zijn EK prima met een zege tegen Oekraïne, al gaf het wel eerst een 2-0 voorsprong uit handen. Vanavond gingen onze Noorderburen tegen Oostenrijk op zoek naar de kwalificatie voor de volgende ronde. De Oostenrijkers begonnen ook prima met een fel bevochten zege tegen Noord-Macedonië.
Oranje opent opnieuw sterk, Oostenrijk laat niets zien
En ook vanavond opende het team van Frank De Boer sterk, na amper tien minuten spelen trapte nota bene sterspeler Alaba op de voet van Dumfries en na tussenkomst van de VAR kreeg Oranje al een strafschop. Depay zette zich achter de bal en de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien domineerde een prima voetballend Nederlands elftal, halfweg de eerste periode ging een schot van Depay rakelings naast. Pas op tien minuten van de pauze kwam ook Oostenrijk tot een eerste 'kans', Hinteregger trapte van een meter of twintig, Stekelenburg zag de bal over vliegen. Op vijf minuten van de rust kreeg Depay van Weghorst nog een opgelegde kans voor de score te verdubbelen maar van dichtbij miste de speler van Lyon onbegrijpelijk. De thuisploeg duwde nog stevig op het gaspedaal maar ook Wijnaldum liet een dikke kans onbenut. Zo stond het halfweg 'maar' 1-0.

Depay opent vanaf elf meter al vroeg de score voor Nederland.
Dumfries is voorlopig de held bij de Hollanders
Oostenrijk kwam na de pauze iets beter in de wedstrijd, al koppelde het daar voorlopig geen kansen aan. Op het uur was er opnieuw een enorme mogelijkheid voor de Nederlanders maar zowel De Vrij als De Ligt kregen de bal niet voorbij een sterke Bachmann. Een paar minuten later was het dan toch opnieuw raak voor Oranje, Malen ontsnapte aan de buitenspelval, legde knap breed voor Dumfries en die zette Nederland op een verdiende 2-0 voorsprong. Het team van Franco Foda probeerde nadien nog wel om iets aan de achterstand te doen maar het miste de individuele klasse om het prima Nederlandse blok uit verband te spelen. Alaba trapte in de slotfase nog wel eens rakelings voorlangs maar verder kwam Oostenrijk niet meer. Zo boekt Nederland een zes op zes en mag het zich al opmaken voor de achtste finales.
Scoreverloop:
1-0 (11') Depay (p), 2-0 (67') Dumfries

LEES OOK: Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Ziet u Nederland ver geraken in dit tornooi?

Meest recent

Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

3
3
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

12
12
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

51
51
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

35
35
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

9
9
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

122
122
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

146
146
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

37
37
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

90
90
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

299
299
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

48
48
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

217
217
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

195
195
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

75
75
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

24
24
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

68
68
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

193
193
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

99
99
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

74
74
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

126
126
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

390
390
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

165
165
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

48
48
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

48
48

Meer sportnieuws