Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

129 stemmen
Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

Een sterke Nederlandse ploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd op dit EK overtuigend gewonnen. In de Amsterdam Arena was het negentig minuten de betere ploeg en liet het Oostenrijk geen schijn van een kans. Het team van Frank De Boer lijkt toch een kanshebber om ver te geraken in dit tornooi.

Nederland opende zijn EK prima met een zege tegen Oekraïne, al gaf het wel eerst een 2-0 voorsprong uit handen. Vanavond gingen onze Noorderburen tegen Oostenrijk op zoek naar de kwalificatie voor de volgende ronde. De Oostenrijkers begonnen ook prima met een fel bevochten zege tegen Noord-Macedonië.
Oranje opent opnieuw sterk, Oostenrijk laat niets zien
En ook vanavond opende het team van Frank De Boer sterk, na amper tien minuten spelen trapte nota bene sterspeler Alaba op de voet van Dumfries en na tussenkomst van de VAR kreeg Oranje al een strafschop. Depay zette zich achter de bal en de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien domineerde een prima voetballend Nederlands elftal, halfweg de eerste periode ging een schot van Depay rakelings naast. Pas op tien minuten van de pauze kwam ook Oostenrijk tot een eerste 'kans', Hinteregger trapte van een meter of twintig, Stekelenburg zag de bal over vliegen. Op vijf minuten van de rust kreeg Depay van Weghorst nog een opgelegde kans voor de score te verdubbelen maar van dichtbij miste de speler van Lyon onbegrijpelijk. De thuisploeg duwde nog stevig op het gaspedaal maar ook Wijnaldum liet een dikke kans onbenut. Zo stond het halfweg 'maar' 1-0.

Depay opent vanaf elf meter al vroeg de score voor Nederland.
Dumfries is voorlopig de held bij de Hollanders
Oostenrijk kwam na de pauze iets beter in de wedstrijd, al koppelde het daar voorlopig geen kansen aan. Op het uur was er opnieuw een enorme mogelijkheid voor de Nederlanders maar zowel De Vrij als De Ligt kregen de bal niet voorbij een sterke Bachmann. Een paar minuten later was het dan toch opnieuw raak voor Oranje, Malen ontsnapte aan de buitenspelval, legde knap breed voor Dumfries en die zette Nederland op een verdiende 2-0 voorsprong. Het team van Franco Foda probeerde nadien nog wel om iets aan de achterstand te doen maar het miste de individuele klasse om het prima Nederlandse blok uit verband te spelen. Alaba trapte in de slotfase nog wel eens rakelings voorlangs maar verder kwam Oostenrijk niet meer. Zo boekt Nederland een zes op zes en mag het zich al opmaken voor de achtste finales.
Scoreverloop:
1-0 (11') Depay (p), 2-0 (67') Dumfries

LEES OOK: Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Ziet u Nederland ver geraken in dit tornooi?

Meest recent

Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

15
15
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

43
43
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

59
59
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

49
49
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

119
119
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

503
503
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

47
47
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

61
61
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

355
355
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

435
435
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

531
531
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

922
922
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

119
119
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

541
541
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

103
103
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

102
102
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

155
155
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

426
426
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

742
742
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

319
319
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

517
517
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

414
414
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

241
241
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

111
111

Meer sportnieuws