Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

door
Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

Een sterke Nederlandse ploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd op dit EK overtuigend gewonnen. In de Amsterdam Arena was het negentig minuten de betere ploeg en liet het Oostenrijk geen schijn van een kans. Het team van Frank De Boer lijkt toch een kanshebber om ver te geraken in dit tornooi.

Nederland opende zijn EK prima met een zege tegen Oekraïne, al gaf het wel eerst een 2-0 voorsprong uit handen. Vanavond gingen onze Noorderburen tegen Oostenrijk op zoek naar de kwalificatie voor de volgende ronde. De Oostenrijkers begonnen ook prima met een fel bevochten zege tegen Noord-Macedonië.
Oranje opent opnieuw sterk, Oostenrijk laat niets zien
En ook vanavond opende het team van Frank De Boer sterk, na amper tien minuten spelen trapte nota bene sterspeler Alaba op de voet van Dumfries en na tussenkomst van de VAR kreeg Oranje al een strafschop. Depay zette zich achter de bal en de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien domineerde een prima voetballend Nederlands elftal, halfweg de eerste periode ging een schot van Depay rakelings naast. Pas op tien minuten van de pauze kwam ook Oostenrijk tot een eerste 'kans', Hinteregger trapte van een meter of twintig, Stekelenburg zag de bal over vliegen. Op vijf minuten van de rust kreeg Depay van Weghorst nog een opgelegde kans voor de score te verdubbelen maar van dichtbij miste de speler van Lyon onbegrijpelijk. De thuisploeg duwde nog stevig op het gaspedaal maar ook Wijnaldum liet een dikke kans onbenut. Zo stond het halfweg 'maar' 1-0.

Depay opent vanaf elf meter al vroeg de score voor Nederland.
Dumfries is voorlopig de held bij de Hollanders
Oostenrijk kwam na de pauze iets beter in de wedstrijd, al koppelde het daar voorlopig geen kansen aan. Op het uur was er opnieuw een enorme mogelijkheid voor de Nederlanders maar zowel De Vrij als De Ligt kregen de bal niet voorbij een sterke Bachmann. Een paar minuten later was het dan toch opnieuw raak voor Oranje, Malen ontsnapte aan de buitenspelval, legde knap breed voor Dumfries en die zette Nederland op een verdiende 2-0 voorsprong. Het team van Franco Foda probeerde nadien nog wel om iets aan de achterstand te doen maar het miste de individuele klasse om het prima Nederlandse blok uit verband te spelen. Alaba trapte in de slotfase nog wel eens rakelings voorlangs maar verder kwam Oostenrijk niet meer. Zo boekt Nederland een zes op zes en mag het zich al opmaken voor de achtste finales.
Scoreverloop:
1-0 (11') Depay (p), 2-0 (67') Dumfries

LEES OOK: KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Ziet u Nederland ver geraken in dit tornooi?

Meest recent

Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

11
11
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

104
104
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

62
62
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

112
112
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

328
328
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

36
36
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

365
365
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

217
217
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

60
60
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

70
70
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

162
162
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

154
154
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

114
114
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

465
465
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

189
189
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

318
318
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

34
34
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

56
56
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

309
309
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

320
320
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

164
164
Nieuwe tegenstander Rode Duivels: Iran haakt af voor WK

De voorbije dagen escaleerde het conflict tussen enerzijds de Verenigde Staten en Israël en ...

281
281
Bayern maakt indruk: Kompany duidelijk over zijn rol

Bayern München blijft door zijn seizoen razen. Het plaatste zich dinsdagavond al zo goed als ...

101
101

Meer sportnieuws