Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

door
Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

Een sterke Nederlandse ploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd op dit EK overtuigend gewonnen. In de Amsterdam Arena was het negentig minuten de betere ploeg en liet het Oostenrijk geen schijn van een kans. Het team van Frank De Boer lijkt toch een kanshebber om ver te geraken in dit tornooi.

Nederland opende zijn EK prima met een zege tegen Oekraïne, al gaf het wel eerst een 2-0 voorsprong uit handen. Vanavond gingen onze Noorderburen tegen Oostenrijk op zoek naar de kwalificatie voor de volgende ronde. De Oostenrijkers begonnen ook prima met een fel bevochten zege tegen Noord-Macedonië.
Oranje opent opnieuw sterk, Oostenrijk laat niets zien
En ook vanavond opende het team van Frank De Boer sterk, na amper tien minuten spelen trapte nota bene sterspeler Alaba op de voet van Dumfries en na tussenkomst van de VAR kreeg Oranje al een strafschop. Depay zette zich achter de bal en de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien domineerde een prima voetballend Nederlands elftal, halfweg de eerste periode ging een schot van Depay rakelings naast. Pas op tien minuten van de pauze kwam ook Oostenrijk tot een eerste 'kans', Hinteregger trapte van een meter of twintig, Stekelenburg zag de bal over vliegen. Op vijf minuten van de rust kreeg Depay van Weghorst nog een opgelegde kans voor de score te verdubbelen maar van dichtbij miste de speler van Lyon onbegrijpelijk. De thuisploeg duwde nog stevig op het gaspedaal maar ook Wijnaldum liet een dikke kans onbenut. Zo stond het halfweg 'maar' 1-0.

Depay opent vanaf elf meter al vroeg de score voor Nederland.
Dumfries is voorlopig de held bij de Hollanders
Oostenrijk kwam na de pauze iets beter in de wedstrijd, al koppelde het daar voorlopig geen kansen aan. Op het uur was er opnieuw een enorme mogelijkheid voor de Nederlanders maar zowel De Vrij als De Ligt kregen de bal niet voorbij een sterke Bachmann. Een paar minuten later was het dan toch opnieuw raak voor Oranje, Malen ontsnapte aan de buitenspelval, legde knap breed voor Dumfries en die zette Nederland op een verdiende 2-0 voorsprong. Het team van Franco Foda probeerde nadien nog wel om iets aan de achterstand te doen maar het miste de individuele klasse om het prima Nederlandse blok uit verband te spelen. Alaba trapte in de slotfase nog wel eens rakelings voorlangs maar verder kwam Oostenrijk niet meer. Zo boekt Nederland een zes op zes en mag het zich al opmaken voor de achtste finales.
Scoreverloop:
1-0 (11') Depay (p), 2-0 (67') Dumfries

LEES OOK: Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

Ziet u Nederland ver geraken in dit tornooi?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

32
32
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

18
18
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

34
34
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

83
83
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

120
120
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

541
541
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

48
48
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

351
351
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

121
121
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

227
227
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

114
114
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

87
87
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

470
470
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

66
66
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

288
288
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

430
430
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

532
532
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

646
646
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

153
153
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

480
480
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

300
300
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

390
390
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

309
309

Meer sportnieuws