Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

door
Oranje surft rustig voort op zijn roze wolk en heeft kwalificatie op zak

Een sterke Nederlandse ploeg heeft ook zijn tweede wedstrijd op dit EK overtuigend gewonnen. In de Amsterdam Arena was het negentig minuten de betere ploeg en liet het Oostenrijk geen schijn van een kans. Het team van Frank De Boer lijkt toch een kanshebber om ver te geraken in dit tornooi.

Nederland opende zijn EK prima met een zege tegen Oekraïne, al gaf het wel eerst een 2-0 voorsprong uit handen. Vanavond gingen onze Noorderburen tegen Oostenrijk op zoek naar de kwalificatie voor de volgende ronde. De Oostenrijkers begonnen ook prima met een fel bevochten zege tegen Noord-Macedonië.
Oranje opent opnieuw sterk, Oostenrijk laat niets zien
En ook vanavond opende het team van Frank De Boer sterk, na amper tien minuten spelen trapte nota bene sterspeler Alaba op de voet van Dumfries en na tussenkomst van de VAR kreeg Oranje al een strafschop. Depay zette zich achter de bal en de vroege 1-0 was een feit. Ook nadien domineerde een prima voetballend Nederlands elftal, halfweg de eerste periode ging een schot van Depay rakelings naast. Pas op tien minuten van de pauze kwam ook Oostenrijk tot een eerste 'kans', Hinteregger trapte van een meter of twintig, Stekelenburg zag de bal over vliegen. Op vijf minuten van de rust kreeg Depay van Weghorst nog een opgelegde kans voor de score te verdubbelen maar van dichtbij miste de speler van Lyon onbegrijpelijk. De thuisploeg duwde nog stevig op het gaspedaal maar ook Wijnaldum liet een dikke kans onbenut. Zo stond het halfweg 'maar' 1-0.

Depay opent vanaf elf meter al vroeg de score voor Nederland.
Dumfries is voorlopig de held bij de Hollanders
Oostenrijk kwam na de pauze iets beter in de wedstrijd, al koppelde het daar voorlopig geen kansen aan. Op het uur was er opnieuw een enorme mogelijkheid voor de Nederlanders maar zowel De Vrij als De Ligt kregen de bal niet voorbij een sterke Bachmann. Een paar minuten later was het dan toch opnieuw raak voor Oranje, Malen ontsnapte aan de buitenspelval, legde knap breed voor Dumfries en die zette Nederland op een verdiende 2-0 voorsprong. Het team van Franco Foda probeerde nadien nog wel om iets aan de achterstand te doen maar het miste de individuele klasse om het prima Nederlandse blok uit verband te spelen. Alaba trapte in de slotfase nog wel eens rakelings voorlangs maar verder kwam Oostenrijk niet meer. Zo boekt Nederland een zes op zes en mag het zich al opmaken voor de achtste finales.
Scoreverloop:
1-0 (11') Depay (p), 2-0 (67') Dumfries

LEES OOK: Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Ziet u Nederland ver geraken in dit tornooi?

Meest recent

Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

11
11
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

27
27
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

42
42
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

4
4
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

21
21
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

50
50
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

142
142
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

43
43
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

344
344
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

34
34
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

215
215
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

47
47
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

43
43
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

58
58
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

257
257
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

79
79
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

34
34
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

219
219
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

154
154
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

260
260
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

98
98
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

69
69
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

447
447
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

155
155
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

190
190

Meer sportnieuws