Meunier zorgt voor enorme verrassing op EK

door
Meunier zorgt voor enorme verrassing op EK

Thomas Meunier is na de eerste speeldag één van de vijf meest bepalende spelers op het Europees Kampioenschap. Op voorhand had niemand dit kunnen of willen voorspellen, want Meunier werd oorspronkelijk beschouwd als een invaller bij de Rode Duivels.


NOODINGREEP

België-Rusland, minuut 27. Na een hard duel met Daler Kuzyaev moet Timothy Castagne het veld in Sint-Petersburg vroegtijdig en noodgedwongen verlaten. De blessure van de 25-jarige betekende een grote domper voor Roberto Martinez, die Castagne beschouwde als de absolute nummer één op de positie van rechter wingback. De verdediger van Leicester City liep meerdere oogkasbreuken op en daardoor zit zijn Europees Kampioenschap er al snel op.



De bondscoach keek daarna in de richting van de dug-out en wenkte Thomas Meunier als vervanger voor de onfortuinlijke Timothy Castagne. Als dat maar goed komt. Meunier heeft er namelijk een echt kwakkelseizoen opzitten bij Borussia Dortmund, waarbij hij in de laatste acht wedstrijden in de Duitse Bundesliga slechts 99 minuten in actie kwam. Door die gebrekkige speeltijd - en een vormcrisis op de koop toe - raakte Meunier vervolgens ook zijn status als basisspeler bij de Rode Duivels logischerwijs kwijt.

BEVESTIGING VOOR MARTINEZ

Daarnaast kwam Thomas Meunier ook al onder vuur te liggen in de aanloop naar het Europees Kampioenschap. De 48-voudige international startte in het experimenteel Belgisch elftal tegen Griekenland, en na zijn geleverde prestatie kreeg hij flink wat kritiek te slikken op social media maar ook door verschillende media en analisten. Zo waren Marc Degryse en Peter Vandenbempt redelijk hard in hun beoordeling over Meunier.



Maar toch waren er verschillende positieve elementen vast te stellen bij de opvallend fel bekritiseerde prestatie van Thomas Meunier tegen Griekenland. Hij leed toen wel het meeste balverlies onder alle Rode Duivels, maar Meunier was op het gebied van de algemene en defensieve duels wél de efficiëntste Belg op het veld. Meuniers wisselvallige prestatie tegen de Grieken betekende voor Martinez de ultieme bevestiging om Timothy Castagne te beschouwen als de vaste rechter wingback voor het aankomende Europees Kampioenschap.

BEPALENDE WINGBACK

Maar al na amper 27 minuten op het EURO 2020 moest Roberto Martinez zijn plannen dus meteen drastisch bijsturen. Thomas Meunier kwam ‘koud’ in het veld, zonder enige respectabele vorm van opwarming. Desondanks leverde de bankzitter van Borussia Dortmund een erg straffe prestatie af tegen Rusland. Met één gescoord doelpunt en één erg knappe assist op Romelu Lukaku was Meunier één van de gevierde spelers bij de Rode Duivels.

De invalbeurt van Thomas Meunier was aldus een ware revelatie, waarmee hij zich sinds lang nog eens positief in de kijker kon spelen. Met twee beslissende acties (één doelpunt en één assist) voegt Meunier zich zelfs tot de vijf meest beslissende spelers op het EURO 2020. Na één speeldag was Ciro Immobile (Italië) eveneens verantwoordelijk voor één doelpunt en één assist – hij scoorde weliswaar nog een tweede doelpunt op speeldag twee -, terwijl Cristiano Ronaldo (Portugal), Patrik Schik (Tsjechië), Romelu Lukaku (België) twee doelpunten lukten zonder assist.



Op die positie van wingback zal Thomas Meunier nooit worden afgerekend op een tekort aan doelpunten en assists, maar al na één speeldag op het Europees Kampioenschap lijkt de invulling van deze rol een cruciale factor te zijn bij verschillende ploegen. En dan zijn die aardige statistieken uiteraard mooi meegenomen. “Vandaag scoor ik en geef ik een assist, maar het is slechts een bonus. Mensen letten op die statistieken, dus dat is mooi”, verklaarde Thomas Meunier na afloop van zijn goede EK-openingswedstrijd tegen Rusland.

OOK DEFENSIEF PRIMA

Thomas Meunier doet zijn reputatie als toernooispeler dus alle eer aan, en het goede nieuws is dat hij nog een ruime progressiemarge bezit op het EK. Meunier werkte vorig seizoen bij Borussia Dortmund namelijk 2.648 speelminuten af, een aantal dat veertien andere Rode Duivels in de EK-selectie overstijgen. Met wat meer wedstrijdritme in de benen is de kans dus groot dat de prestaties van Meunier deze huidige positieve evolutie zullen aanhouden.



Thomas Meunier sprong tegen Rusland uiteraard het meest in het oog door zijn gescoord doelpunt en geleverde assist, maar ook op defensief vlak presteerde hij goed. De 29-jarige Ardennees was vorige zaterdag bijvoorbeeld verantwoordelijk voor 9 balrecuperaties, een aantal dat enkel Dedryck Boyata (12) – die tegen de Russen overigens 27 minuten meer speelde dan Meunier - kon overtreffen. En da’s toch een knap resultaat van de invaller van Borussia Dortmund.

Door zijn recente glansprestatie moet ook de buitenwereld zijn mening herzien over Thomas Meunier. Dat deed Peter Vandenbempt bijvoorbeeld via Sporza. “Misschien zien we na een moeilijk seizoen bij Dortmund ineens weer de Meunier die we al die jaren bij de Duivels hebben gezien, onder meer op het WK 3 jaar geleden.” Dat belooft dus voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Zal Meunier dit niveau volhouden op het EK?

Meest recent

Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

3
3
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

119
119
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

90
90
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

131
131
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

48
48
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

184
184
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

144
144
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

180
180
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

176
176
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

213
213
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

170
170
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

337
337
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

222
222
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

54
54
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

574
574
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

211
211
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

458
458
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

275
275
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

342
342
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

87
87
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

68
68
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

211
211
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

186
186
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

19
19
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

60
60

Meer sportnieuws