Meunier zorgt voor enorme verrassing op EK

door
Meunier zorgt voor enorme verrassing op EK

Thomas Meunier is na de eerste speeldag één van de vijf meest bepalende spelers op het Europees Kampioenschap. Op voorhand had niemand dit kunnen of willen voorspellen, want Meunier werd oorspronkelijk beschouwd als een invaller bij de Rode Duivels.


NOODINGREEP

België-Rusland, minuut 27. Na een hard duel met Daler Kuzyaev moet Timothy Castagne het veld in Sint-Petersburg vroegtijdig en noodgedwongen verlaten. De blessure van de 25-jarige betekende een grote domper voor Roberto Martinez, die Castagne beschouwde als de absolute nummer één op de positie van rechter wingback. De verdediger van Leicester City liep meerdere oogkasbreuken op en daardoor zit zijn Europees Kampioenschap er al snel op.



De bondscoach keek daarna in de richting van de dug-out en wenkte Thomas Meunier als vervanger voor de onfortuinlijke Timothy Castagne. Als dat maar goed komt. Meunier heeft er namelijk een echt kwakkelseizoen opzitten bij Borussia Dortmund, waarbij hij in de laatste acht wedstrijden in de Duitse Bundesliga slechts 99 minuten in actie kwam. Door die gebrekkige speeltijd - en een vormcrisis op de koop toe - raakte Meunier vervolgens ook zijn status als basisspeler bij de Rode Duivels logischerwijs kwijt.

BEVESTIGING VOOR MARTINEZ

Daarnaast kwam Thomas Meunier ook al onder vuur te liggen in de aanloop naar het Europees Kampioenschap. De 48-voudige international startte in het experimenteel Belgisch elftal tegen Griekenland, en na zijn geleverde prestatie kreeg hij flink wat kritiek te slikken op social media maar ook door verschillende media en analisten. Zo waren Marc Degryse en Peter Vandenbempt redelijk hard in hun beoordeling over Meunier.



Maar toch waren er verschillende positieve elementen vast te stellen bij de opvallend fel bekritiseerde prestatie van Thomas Meunier tegen Griekenland. Hij leed toen wel het meeste balverlies onder alle Rode Duivels, maar Meunier was op het gebied van de algemene en defensieve duels wél de efficiëntste Belg op het veld. Meuniers wisselvallige prestatie tegen de Grieken betekende voor Martinez de ultieme bevestiging om Timothy Castagne te beschouwen als de vaste rechter wingback voor het aankomende Europees Kampioenschap.

BEPALENDE WINGBACK

Maar al na amper 27 minuten op het EURO 2020 moest Roberto Martinez zijn plannen dus meteen drastisch bijsturen. Thomas Meunier kwam ‘koud’ in het veld, zonder enige respectabele vorm van opwarming. Desondanks leverde de bankzitter van Borussia Dortmund een erg straffe prestatie af tegen Rusland. Met één gescoord doelpunt en één erg knappe assist op Romelu Lukaku was Meunier één van de gevierde spelers bij de Rode Duivels.

De invalbeurt van Thomas Meunier was aldus een ware revelatie, waarmee hij zich sinds lang nog eens positief in de kijker kon spelen. Met twee beslissende acties (één doelpunt en één assist) voegt Meunier zich zelfs tot de vijf meest beslissende spelers op het EURO 2020. Na één speeldag was Ciro Immobile (Italië) eveneens verantwoordelijk voor één doelpunt en één assist – hij scoorde weliswaar nog een tweede doelpunt op speeldag twee -, terwijl Cristiano Ronaldo (Portugal), Patrik Schik (Tsjechië), Romelu Lukaku (België) twee doelpunten lukten zonder assist.



Op die positie van wingback zal Thomas Meunier nooit worden afgerekend op een tekort aan doelpunten en assists, maar al na één speeldag op het Europees Kampioenschap lijkt de invulling van deze rol een cruciale factor te zijn bij verschillende ploegen. En dan zijn die aardige statistieken uiteraard mooi meegenomen. “Vandaag scoor ik en geef ik een assist, maar het is slechts een bonus. Mensen letten op die statistieken, dus dat is mooi”, verklaarde Thomas Meunier na afloop van zijn goede EK-openingswedstrijd tegen Rusland.

OOK DEFENSIEF PRIMA

Thomas Meunier doet zijn reputatie als toernooispeler dus alle eer aan, en het goede nieuws is dat hij nog een ruime progressiemarge bezit op het EK. Meunier werkte vorig seizoen bij Borussia Dortmund namelijk 2.648 speelminuten af, een aantal dat veertien andere Rode Duivels in de EK-selectie overstijgen. Met wat meer wedstrijdritme in de benen is de kans dus groot dat de prestaties van Meunier deze huidige positieve evolutie zullen aanhouden.



Thomas Meunier sprong tegen Rusland uiteraard het meest in het oog door zijn gescoord doelpunt en geleverde assist, maar ook op defensief vlak presteerde hij goed. De 29-jarige Ardennees was vorige zaterdag bijvoorbeeld verantwoordelijk voor 9 balrecuperaties, een aantal dat enkel Dedryck Boyata (12) – die tegen de Russen overigens 27 minuten meer speelde dan Meunier - kon overtreffen. En da’s toch een knap resultaat van de invaller van Borussia Dortmund.

Door zijn recente glansprestatie moet ook de buitenwereld zijn mening herzien over Thomas Meunier. Dat deed Peter Vandenbempt bijvoorbeeld via Sporza. “Misschien zien we na een moeilijk seizoen bij Dortmund ineens weer de Meunier die we al die jaren bij de Duivels hebben gezien, onder meer op het WK 3 jaar geleden.” Dat belooft dus voor het verdere vervolg van het Europees Kampioenschap.

LEES OOK: Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Zal Meunier dit niveau volhouden op het EK?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

351
351
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

303
303
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

181
181
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

234
234
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

67
67
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

583
583
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

213
213
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

399
399
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

615
615
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

394
394
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

167
167
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

164
164
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

238
238
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws