Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

door
Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

Een zwaar ontgoochelend Turkije heeft ook op speeldag twee een nederlaag geleden op dit EK. De Turken werden nog voor de pauze terecht op achterstand gezet en hadden ook na de rust amper een reactie in huis. De Welshmen staan nu al zo goed als zeker in de achtste finales, voor Turkije is de exit heel nabij.

Turkije kreeg op de eerste speeldag een pandoering van een sterk Italië. De Turken moesten zich vandaag absoluut herpakken in Bakoe tegen Wales. De Welshmen pakten een puntje tegen Zwitserland en konden mits een zege een gouden zaak doen met het oog op de kwalificatie.
Ramsey van antiheld naar held in eerste helft
Het team van Page opende sterk en na amper vijf minuten spelen had Ramsey al de 1-0 aan de voet, Cakir redde uitstekend. Aan de overzijde kreeg Yilmaz even later ook een eerste mogelijkheid, zijn afgeweken schot ging nipt voorlangs. De Turken namen nadien iets meer het initiatief in handen en Ünder trapte na een fraai nummertje iets te centraal om Ward te verrassen. In een wedstrijd die goed over en weer ging kreeg Ramsey halfweg de eerste periode opnieuw een dot van een kans, oog in oog met Cakir trapte hij nog wild over. Op het halfuur waren de Turken weer dicht bij een doelpunt toen een kopbal van Ayhan nog van de lijn gehaald werd. Uiteindelijk was het toch Wales dat op slag van rust op voorsprong kwam, Ramsey werd afgezonderd voor Cakir en bij zijn derde kans was het dan toch raak voor de Welshman: 0-1. Halfweg leek Turkije andermaal een slechte zaak te doen.

Cakir brengt eerst nog redding maar op slag van rust moet hij zich toch gewonnen geven.
Makke Turken hebben amper reactie in huis
Turkije kwam prima uit de kleedkamer, Cahanoglu trapte binnen de eerste vijf minuten te centraal om Ward te verrassen. Lang duurde het offensiefje echter niet, een paar minuten later ging een vluchtschot van Bale niet zo ver over de kooi van Cakir. Aan de overzijde kreeg Yilmaz na tien minuten spelen plots een unieke kans op de gelijkmaker maar van dichtbij joeg hij de bal nog meters over. Ook Wales bleef zijn kansen krijgen, iets voor het uur moest de Turkse doelman opnieuw redding brengen bij een prima schot van andermaal Ramsey. Even later kregen de Welshmen zelfs een unieke kans om de wedstrijd definitief te beslissen toen Bale gehaakt werd in de zestien meter. De sterspeler van het team van Page miste echter hopeloos vanaf elf meter. Amper een paar seconden later kwam Turkije opnieuw goed weg toen Cakir pardoes op Bale schoot en de bal rakelings naast hobbelde. In het slotkwartier probeerde het team van Günes nog wel maar het miste finesse en klasse om de wedstrijd nog om te keren. In de slotfase pakte Ward nog prima op een ultieme kopbal van Demiral en besliste Roberts de wedstrijd in de blessuretijd helemaal door de 0-2 onder Cakir binnen te schieten. Zo wenkt de exit nu al voor Yilmaz en co.
Scoreverloop:
0-1 (42') Ramsey, 0-2 (90+4') Roberts
Bijzonderheid:
Bale (Wales) mist een strafschop (61').

LEES OOK: Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Is dit Turkije voorlopig de ontgoocheling van het EK?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

34
34
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

13
13
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

36
36
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

21
21
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

134
134
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

16
16
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

99
99
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

173
173
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

37
37
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

103
103
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

202
202
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

83
83
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

53
53
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

138
138
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

287
287
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

282
282
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

187
187
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

494
494
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

39
39
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

231
231
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

175
175
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

249
249
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

362
362
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

336
336

Meer sportnieuws