Een zwaar ontgoochelend Turkije heeft ook op speeldag twee een nederlaag geleden op dit EK. De Turken werden nog voor de pauze terecht op achterstand gezet en hadden ook na de rust amper een reactie in huis. De Welshmen staan nu al zo goed als zeker in de achtste finales, voor Turkije is de exit heel nabij.
Ramsey van antiheld naar held in eerste helft
Het team van Page opende sterk en na amper vijf minuten spelen had Ramsey al de 1-0 aan de voet, Cakir redde uitstekend. Aan de overzijde kreeg Yilmaz even later ook een eerste mogelijkheid, zijn afgeweken schot ging nipt voorlangs. De Turken namen nadien iets meer het initiatief in handen en Ünder trapte na een fraai nummertje iets te centraal om Ward te verrassen. In een wedstrijd die goed over en weer ging kreeg Ramsey halfweg de eerste periode opnieuw een dot van een kans, oog in oog met Cakir trapte hij nog wild over. Op het halfuur waren de Turken weer dicht bij een doelpunt toen een kopbal van Ayhan nog van de lijn gehaald werd. Uiteindelijk was het toch Wales dat op slag van rust op voorsprong kwam, Ramsey werd afgezonderd voor Cakir en bij zijn derde kans was het dan toch raak voor de Welshman: 0-1. Halfweg leek Turkije andermaal een slechte zaak te doen.

Cakir brengt eerst nog redding maar op slag van rust moet hij zich toch gewonnen geven.
Makke Turken hebben amper reactie in huis
Turkije kwam prima uit de kleedkamer, Cahanoglu trapte binnen de eerste vijf minuten te centraal om Ward te verrassen. Lang duurde het offensiefje echter niet, een paar minuten later ging een vluchtschot van Bale niet zo ver over de kooi van Cakir. Aan de overzijde kreeg Yilmaz na tien minuten spelen plots een unieke kans op de gelijkmaker maar van dichtbij joeg hij de bal nog meters over. Ook Wales bleef zijn kansen krijgen, iets voor het uur moest de Turkse doelman opnieuw redding brengen bij een prima schot van andermaal Ramsey. Even later kregen de Welshmen zelfs een unieke kans om de wedstrijd definitief te beslissen toen Bale gehaakt werd in de zestien meter. De sterspeler van het team van Page miste echter hopeloos vanaf elf meter. Amper een paar seconden later kwam Turkije opnieuw goed weg toen Cakir pardoes op Bale schoot en de bal rakelings naast hobbelde. In het slotkwartier probeerde het team van Günes nog wel maar het miste finesse en klasse om de wedstrijd nog om te keren. In de slotfase pakte Ward nog prima op een ultieme kopbal van Demiral en besliste Roberts de wedstrijd in de blessuretijd helemaal door de 0-2 onder Cakir binnen te schieten. Zo wenkt de exit nu al voor Yilmaz en co.
Scoreverloop:
0-1 (42') Ramsey, 0-2 (90+4') Roberts
Bijzonderheid:
Bale (Wales) mist een strafschop (61').