Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

door
Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

Een zwaar ontgoochelend Turkije heeft ook op speeldag twee een nederlaag geleden op dit EK. De Turken werden nog voor de pauze terecht op achterstand gezet en hadden ook na de rust amper een reactie in huis. De Welshmen staan nu al zo goed als zeker in de achtste finales, voor Turkije is de exit heel nabij.

Turkije kreeg op de eerste speeldag een pandoering van een sterk Italië. De Turken moesten zich vandaag absoluut herpakken in Bakoe tegen Wales. De Welshmen pakten een puntje tegen Zwitserland en konden mits een zege een gouden zaak doen met het oog op de kwalificatie.
Ramsey van antiheld naar held in eerste helft
Het team van Page opende sterk en na amper vijf minuten spelen had Ramsey al de 1-0 aan de voet, Cakir redde uitstekend. Aan de overzijde kreeg Yilmaz even later ook een eerste mogelijkheid, zijn afgeweken schot ging nipt voorlangs. De Turken namen nadien iets meer het initiatief in handen en Ünder trapte na een fraai nummertje iets te centraal om Ward te verrassen. In een wedstrijd die goed over en weer ging kreeg Ramsey halfweg de eerste periode opnieuw een dot van een kans, oog in oog met Cakir trapte hij nog wild over. Op het halfuur waren de Turken weer dicht bij een doelpunt toen een kopbal van Ayhan nog van de lijn gehaald werd. Uiteindelijk was het toch Wales dat op slag van rust op voorsprong kwam, Ramsey werd afgezonderd voor Cakir en bij zijn derde kans was het dan toch raak voor de Welshman: 0-1. Halfweg leek Turkije andermaal een slechte zaak te doen.

Cakir brengt eerst nog redding maar op slag van rust moet hij zich toch gewonnen geven.
Makke Turken hebben amper reactie in huis
Turkije kwam prima uit de kleedkamer, Cahanoglu trapte binnen de eerste vijf minuten te centraal om Ward te verrassen. Lang duurde het offensiefje echter niet, een paar minuten later ging een vluchtschot van Bale niet zo ver over de kooi van Cakir. Aan de overzijde kreeg Yilmaz na tien minuten spelen plots een unieke kans op de gelijkmaker maar van dichtbij joeg hij de bal nog meters over. Ook Wales bleef zijn kansen krijgen, iets voor het uur moest de Turkse doelman opnieuw redding brengen bij een prima schot van andermaal Ramsey. Even later kregen de Welshmen zelfs een unieke kans om de wedstrijd definitief te beslissen toen Bale gehaakt werd in de zestien meter. De sterspeler van het team van Page miste echter hopeloos vanaf elf meter. Amper een paar seconden later kwam Turkije opnieuw goed weg toen Cakir pardoes op Bale schoot en de bal rakelings naast hobbelde. In het slotkwartier probeerde het team van Günes nog wel maar het miste finesse en klasse om de wedstrijd nog om te keren. In de slotfase pakte Ward nog prima op een ultieme kopbal van Demiral en besliste Roberts de wedstrijd in de blessuretijd helemaal door de 0-2 onder Cakir binnen te schieten. Zo wenkt de exit nu al voor Yilmaz en co.
Scoreverloop:
0-1 (42') Ramsey, 0-2 (90+4') Roberts
Bijzonderheid:
Bale (Wales) mist een strafschop (61').

Is dit Turkije voorlopig de ontgoocheling van het EK?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

17
17
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

61
61
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

371
371
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

41
41
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

564
564
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

65
65
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

140
140
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

827
827
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

87
87
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

588
588
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

400
400
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1280
1280
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

370
370
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

44
44
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

214
214
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

519
519
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

339
339
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

914
914
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

246
246
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

659
659
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

637
637
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

411
411

Meer sportnieuws