Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

door
Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

Een zwaar ontgoochelend Turkije heeft ook op speeldag twee een nederlaag geleden op dit EK. De Turken werden nog voor de pauze terecht op achterstand gezet en hadden ook na de rust amper een reactie in huis. De Welshmen staan nu al zo goed als zeker in de achtste finales, voor Turkije is de exit heel nabij.

Turkije kreeg op de eerste speeldag een pandoering van een sterk Italië. De Turken moesten zich vandaag absoluut herpakken in Bakoe tegen Wales. De Welshmen pakten een puntje tegen Zwitserland en konden mits een zege een gouden zaak doen met het oog op de kwalificatie.
Ramsey van antiheld naar held in eerste helft
Het team van Page opende sterk en na amper vijf minuten spelen had Ramsey al de 1-0 aan de voet, Cakir redde uitstekend. Aan de overzijde kreeg Yilmaz even later ook een eerste mogelijkheid, zijn afgeweken schot ging nipt voorlangs. De Turken namen nadien iets meer het initiatief in handen en Ünder trapte na een fraai nummertje iets te centraal om Ward te verrassen. In een wedstrijd die goed over en weer ging kreeg Ramsey halfweg de eerste periode opnieuw een dot van een kans, oog in oog met Cakir trapte hij nog wild over. Op het halfuur waren de Turken weer dicht bij een doelpunt toen een kopbal van Ayhan nog van de lijn gehaald werd. Uiteindelijk was het toch Wales dat op slag van rust op voorsprong kwam, Ramsey werd afgezonderd voor Cakir en bij zijn derde kans was het dan toch raak voor de Welshman: 0-1. Halfweg leek Turkije andermaal een slechte zaak te doen.

Cakir brengt eerst nog redding maar op slag van rust moet hij zich toch gewonnen geven.
Makke Turken hebben amper reactie in huis
Turkije kwam prima uit de kleedkamer, Cahanoglu trapte binnen de eerste vijf minuten te centraal om Ward te verrassen. Lang duurde het offensiefje echter niet, een paar minuten later ging een vluchtschot van Bale niet zo ver over de kooi van Cakir. Aan de overzijde kreeg Yilmaz na tien minuten spelen plots een unieke kans op de gelijkmaker maar van dichtbij joeg hij de bal nog meters over. Ook Wales bleef zijn kansen krijgen, iets voor het uur moest de Turkse doelman opnieuw redding brengen bij een prima schot van andermaal Ramsey. Even later kregen de Welshmen zelfs een unieke kans om de wedstrijd definitief te beslissen toen Bale gehaakt werd in de zestien meter. De sterspeler van het team van Page miste echter hopeloos vanaf elf meter. Amper een paar seconden later kwam Turkije opnieuw goed weg toen Cakir pardoes op Bale schoot en de bal rakelings naast hobbelde. In het slotkwartier probeerde het team van Günes nog wel maar het miste finesse en klasse om de wedstrijd nog om te keren. In de slotfase pakte Ward nog prima op een ultieme kopbal van Demiral en besliste Roberts de wedstrijd in de blessuretijd helemaal door de 0-2 onder Cakir binnen te schieten. Zo wenkt de exit nu al voor Yilmaz en co.
Scoreverloop:
0-1 (42') Ramsey, 0-2 (90+4') Roberts
Bijzonderheid:
Bale (Wales) mist een strafschop (61').

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Is dit Turkije voorlopig de ontgoocheling van het EK?

Meest recent

Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

8
8
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

19
19
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

14
14
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

136
136
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

66
66
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

32
32
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

81
81
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

96
96
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

50
50
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

304
304
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

620
620
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

533
533
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

385
385
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

352
352
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

252
252
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

606
606
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

257
257
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

88
88
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

307
307
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

87
87
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

449
449
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

202
202
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

75
75
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

47
47
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

75
75

Meer sportnieuws