Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

door
Makke Turken staan dicht bij de uitgang na nederlaag tegen straf Wales

Een zwaar ontgoochelend Turkije heeft ook op speeldag twee een nederlaag geleden op dit EK. De Turken werden nog voor de pauze terecht op achterstand gezet en hadden ook na de rust amper een reactie in huis. De Welshmen staan nu al zo goed als zeker in de achtste finales, voor Turkije is de exit heel nabij.

Turkije kreeg op de eerste speeldag een pandoering van een sterk Italië. De Turken moesten zich vandaag absoluut herpakken in Bakoe tegen Wales. De Welshmen pakten een puntje tegen Zwitserland en konden mits een zege een gouden zaak doen met het oog op de kwalificatie.
Ramsey van antiheld naar held in eerste helft
Het team van Page opende sterk en na amper vijf minuten spelen had Ramsey al de 1-0 aan de voet, Cakir redde uitstekend. Aan de overzijde kreeg Yilmaz even later ook een eerste mogelijkheid, zijn afgeweken schot ging nipt voorlangs. De Turken namen nadien iets meer het initiatief in handen en Ünder trapte na een fraai nummertje iets te centraal om Ward te verrassen. In een wedstrijd die goed over en weer ging kreeg Ramsey halfweg de eerste periode opnieuw een dot van een kans, oog in oog met Cakir trapte hij nog wild over. Op het halfuur waren de Turken weer dicht bij een doelpunt toen een kopbal van Ayhan nog van de lijn gehaald werd. Uiteindelijk was het toch Wales dat op slag van rust op voorsprong kwam, Ramsey werd afgezonderd voor Cakir en bij zijn derde kans was het dan toch raak voor de Welshman: 0-1. Halfweg leek Turkije andermaal een slechte zaak te doen.

Cakir brengt eerst nog redding maar op slag van rust moet hij zich toch gewonnen geven.
Makke Turken hebben amper reactie in huis
Turkije kwam prima uit de kleedkamer, Cahanoglu trapte binnen de eerste vijf minuten te centraal om Ward te verrassen. Lang duurde het offensiefje echter niet, een paar minuten later ging een vluchtschot van Bale niet zo ver over de kooi van Cakir. Aan de overzijde kreeg Yilmaz na tien minuten spelen plots een unieke kans op de gelijkmaker maar van dichtbij joeg hij de bal nog meters over. Ook Wales bleef zijn kansen krijgen, iets voor het uur moest de Turkse doelman opnieuw redding brengen bij een prima schot van andermaal Ramsey. Even later kregen de Welshmen zelfs een unieke kans om de wedstrijd definitief te beslissen toen Bale gehaakt werd in de zestien meter. De sterspeler van het team van Page miste echter hopeloos vanaf elf meter. Amper een paar seconden later kwam Turkije opnieuw goed weg toen Cakir pardoes op Bale schoot en de bal rakelings naast hobbelde. In het slotkwartier probeerde het team van Günes nog wel maar het miste finesse en klasse om de wedstrijd nog om te keren. In de slotfase pakte Ward nog prima op een ultieme kopbal van Demiral en besliste Roberts de wedstrijd in de blessuretijd helemaal door de 0-2 onder Cakir binnen te schieten. Zo wenkt de exit nu al voor Yilmaz en co.
Scoreverloop:
0-1 (42') Ramsey, 0-2 (90+4') Roberts
Bijzonderheid:
Bale (Wales) mist een strafschop (61').

Is dit Turkije voorlopig de ontgoocheling van het EK?

Meest recent

'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

32
32
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

43
43
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

155
155
'Grote kuis bij Antwerp: duo bij grof huisvuil gezet'

Na een teleurstellend seizoen belooft het straks alweer een drukke zomer te worden bij Antwerp, waar ...

110
110
'Dembélé maakt pikante transfer na geheime meeting'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain eindelijk de Champions League binnen te halen. De Franse club ...

75
75
Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

121
121
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

141
141
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

174
174
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

180
180
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

148
148
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

568
568
'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

319
319
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

28
28
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

97
97
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

367
367
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

186
186
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

150
150
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

106
106
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

578
578
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

423
423
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

100
100
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

1116
1116
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

146
146
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

216
216

Meer sportnieuws