Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

125 stemmen
Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

In Sevilla kruisten Spanje en Zweden vanavond de degens. In een leuke partij had Spanje het overwicht, maar slaagde het niet in een winnende treffer. Een doelpuntloze partij was uiteindelijk het resultaat in Sevilla. Spanje moet door het puntenverlies vol aan de bak tegen Polen op zaterdag.


Spanje deelt de lakens uit, maar laat kansen liggen
Spanje startte verschroeiend aan de wedstrijd. La Roja nam de Scandinaviërs onmiddellijk bij het nekvel, en dat resulteerde in een karrenvracht aan kansen. Olmo dwong Olsen tot een uitstekende redding in het wedstrijdbegin, en iets later kon Koke evenmin de weg naar het doel vinden. Na een blunder in de Zweedse defensie kreeg Morata zelfs nog een uitstekende doelkans, maar de Juventus-aanvaller trapte rakelings naast.

Zweden had duidelijk geen verhaal tegen de sterk spelende thuisploeg. Uit het niets kwamen de bezoekers dan toch bijna op voorsprong. Isak zag zijn poging via Llorente - en de doelpaal - in de handen van doelman Simon belanden. Spanje had het overwicht, maar had wat geluk nodig van de Spaanse voetbalgoden.
Zelfde spelbeeld, zelfde eindresultaat
De tweede helft leek op exact dezelfde manier van start te gaan als de eerste. Spanje had het overwicht en balbezit, terwijl Zweden aasde op een fout van La Roja. Na enkele minuten tekende Morata voor een eerste Spaanse kans. De aanvaller trapte echter (opnieuw) naast. Zweden reageerde via Isak. De jonge aanvaller van Sociedad bediende Berg na een onorthodoxe dribbel, maar de ervaren Zweed miste de gigantische kans. De troepen van Luis Enrique waren gewaarschuwd.

Spanje was duidelijk niet aangeslagen door de eenzame doelkans van de bezoekers. La Roja voerde de druk op, maar de Zweden hielden knap stand. Invaller Gerard Moreno was nog bijzonder dicht bij de openingstreffer, maar een sterk keepende Olsen hield de Spanjaarden van een driepunter. De partij eindigde uiteindelijk op een (teleurstellende) 0-0. Door de brilscore is Slowakije nu alleen leider in Groep E.


LEES OOK: Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Maakt Spanje kans op eindwinst?

Meest recent

Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

2
2
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

169
169
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

281
281
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

249
249
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

15
15
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

109
109
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

37
37
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

66
66
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

101
101
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

55
55
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

81
81
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

64
64
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

359
359
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

992
992
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

391
391
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

385
385
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

331
331
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

40
40
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

244
244
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

26
26
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

247
247
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

35
35
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

41
41
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

100
100

Meer sportnieuws