Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

door
Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

In Sevilla kruisten Spanje en Zweden vanavond de degens. In een leuke partij had Spanje het overwicht, maar slaagde het niet in een winnende treffer. Een doelpuntloze partij was uiteindelijk het resultaat in Sevilla. Spanje moet door het puntenverlies vol aan de bak tegen Polen op zaterdag.


Spanje deelt de lakens uit, maar laat kansen liggen
Spanje startte verschroeiend aan de wedstrijd. La Roja nam de Scandinaviërs onmiddellijk bij het nekvel, en dat resulteerde in een karrenvracht aan kansen. Olmo dwong Olsen tot een uitstekende redding in het wedstrijdbegin, en iets later kon Koke evenmin de weg naar het doel vinden. Na een blunder in de Zweedse defensie kreeg Morata zelfs nog een uitstekende doelkans, maar de Juventus-aanvaller trapte rakelings naast.

Zweden had duidelijk geen verhaal tegen de sterk spelende thuisploeg. Uit het niets kwamen de bezoekers dan toch bijna op voorsprong. Isak zag zijn poging via Llorente - en de doelpaal - in de handen van doelman Simon belanden. Spanje had het overwicht, maar had wat geluk nodig van de Spaanse voetbalgoden.
Zelfde spelbeeld, zelfde eindresultaat
De tweede helft leek op exact dezelfde manier van start te gaan als de eerste. Spanje had het overwicht en balbezit, terwijl Zweden aasde op een fout van La Roja. Na enkele minuten tekende Morata voor een eerste Spaanse kans. De aanvaller trapte echter (opnieuw) naast. Zweden reageerde via Isak. De jonge aanvaller van Sociedad bediende Berg na een onorthodoxe dribbel, maar de ervaren Zweed miste de gigantische kans. De troepen van Luis Enrique waren gewaarschuwd.

Spanje was duidelijk niet aangeslagen door de eenzame doelkans van de bezoekers. La Roja voerde de druk op, maar de Zweden hielden knap stand. Invaller Gerard Moreno was nog bijzonder dicht bij de openingstreffer, maar een sterk keepende Olsen hield de Spanjaarden van een driepunter. De partij eindigde uiteindelijk op een (teleurstellende) 0-0. Door de brilscore is Slowakije nu alleen leider in Groep E.


Maakt Spanje kans op eindwinst?

Meest recent

Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

2
2
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

7
7
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

31
31
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

56
56
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

221
221
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

53
53
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

152
152
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

30
30
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

103
103
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

130
130
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

279
279
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

106
106
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

78
78
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

335
335
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

72
72
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

136
136
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

149
149
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

324
324
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

395
395
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

140
140
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

141
141
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

493
493
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

508
508

Meer sportnieuws