Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

125 stemmen
Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

In Sevilla kruisten Spanje en Zweden vanavond de degens. In een leuke partij had Spanje het overwicht, maar slaagde het niet in een winnende treffer. Een doelpuntloze partij was uiteindelijk het resultaat in Sevilla. Spanje moet door het puntenverlies vol aan de bak tegen Polen op zaterdag.


Spanje deelt de lakens uit, maar laat kansen liggen
Spanje startte verschroeiend aan de wedstrijd. La Roja nam de Scandinaviërs onmiddellijk bij het nekvel, en dat resulteerde in een karrenvracht aan kansen. Olmo dwong Olsen tot een uitstekende redding in het wedstrijdbegin, en iets later kon Koke evenmin de weg naar het doel vinden. Na een blunder in de Zweedse defensie kreeg Morata zelfs nog een uitstekende doelkans, maar de Juventus-aanvaller trapte rakelings naast.

Zweden had duidelijk geen verhaal tegen de sterk spelende thuisploeg. Uit het niets kwamen de bezoekers dan toch bijna op voorsprong. Isak zag zijn poging via Llorente - en de doelpaal - in de handen van doelman Simon belanden. Spanje had het overwicht, maar had wat geluk nodig van de Spaanse voetbalgoden.
Zelfde spelbeeld, zelfde eindresultaat
De tweede helft leek op exact dezelfde manier van start te gaan als de eerste. Spanje had het overwicht en balbezit, terwijl Zweden aasde op een fout van La Roja. Na enkele minuten tekende Morata voor een eerste Spaanse kans. De aanvaller trapte echter (opnieuw) naast. Zweden reageerde via Isak. De jonge aanvaller van Sociedad bediende Berg na een onorthodoxe dribbel, maar de ervaren Zweed miste de gigantische kans. De troepen van Luis Enrique waren gewaarschuwd.

Spanje was duidelijk niet aangeslagen door de eenzame doelkans van de bezoekers. La Roja voerde de druk op, maar de Zweden hielden knap stand. Invaller Gerard Moreno was nog bijzonder dicht bij de openingstreffer, maar een sterk keepende Olsen hield de Spanjaarden van een driepunter. De partij eindigde uiteindelijk op een (teleurstellende) 0-0. Door de brilscore is Slowakije nu alleen leider in Groep E.


LEES OOK: Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

Maakt Spanje kans op eindwinst?

Meest recent

Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

25
25
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

25
25
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

22
22
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

39
39
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

84
84
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

134
134
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

173
173
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

374
374
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

93
93
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

808
808
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

284
284
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

97
97
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

458
458
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

276
276
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

233
233
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

333
333
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

443
443
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

124
124
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

601
601
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

244
244
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1057
1057
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

243
243
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

488
488
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

740
740

Meer sportnieuws