Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

door
Kansrijk Spanje laat eerste driepunter liggen tegen stug Zweden

In Sevilla kruisten Spanje en Zweden vanavond de degens. In een leuke partij had Spanje het overwicht, maar slaagde het niet in een winnende treffer. Een doelpuntloze partij was uiteindelijk het resultaat in Sevilla. Spanje moet door het puntenverlies vol aan de bak tegen Polen op zaterdag.


Spanje deelt de lakens uit, maar laat kansen liggen
Spanje startte verschroeiend aan de wedstrijd. La Roja nam de Scandinaviërs onmiddellijk bij het nekvel, en dat resulteerde in een karrenvracht aan kansen. Olmo dwong Olsen tot een uitstekende redding in het wedstrijdbegin, en iets later kon Koke evenmin de weg naar het doel vinden. Na een blunder in de Zweedse defensie kreeg Morata zelfs nog een uitstekende doelkans, maar de Juventus-aanvaller trapte rakelings naast.

Zweden had duidelijk geen verhaal tegen de sterk spelende thuisploeg. Uit het niets kwamen de bezoekers dan toch bijna op voorsprong. Isak zag zijn poging via Llorente - en de doelpaal - in de handen van doelman Simon belanden. Spanje had het overwicht, maar had wat geluk nodig van de Spaanse voetbalgoden.
Zelfde spelbeeld, zelfde eindresultaat
De tweede helft leek op exact dezelfde manier van start te gaan als de eerste. Spanje had het overwicht en balbezit, terwijl Zweden aasde op een fout van La Roja. Na enkele minuten tekende Morata voor een eerste Spaanse kans. De aanvaller trapte echter (opnieuw) naast. Zweden reageerde via Isak. De jonge aanvaller van Sociedad bediende Berg na een onorthodoxe dribbel, maar de ervaren Zweed miste de gigantische kans. De troepen van Luis Enrique waren gewaarschuwd.

Spanje was duidelijk niet aangeslagen door de eenzame doelkans van de bezoekers. La Roja voerde de druk op, maar de Zweden hielden knap stand. Invaller Gerard Moreno was nog bijzonder dicht bij de openingstreffer, maar een sterk keepende Olsen hield de Spanjaarden van een driepunter. De partij eindigde uiteindelijk op een (teleurstellende) 0-0. Door de brilscore is Slowakije nu alleen leider in Groep E.


LEES OOK: Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Maakt Spanje kans op eindwinst?

Meest recent

Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

103
103
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

106
106
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

139
139
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

135
135
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

135
135
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

154
154
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

181
181
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

633
633
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

229
229
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

176
176
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

92
92
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

169
169
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

81
81
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

283
283
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

36
36
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

998
998
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

320
320
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

342
342
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

96
96
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

478
478
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

204
204
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

354
354
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

130
130
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

142
142

Meer sportnieuws