Mbo Mpenza maakt terugkeer in Belgische voetbal bekend

57 stemmen
Mbo Mpenza maakt terugkeer in Belgische voetbal bekend

Sinds hij in 2009 afscheid nam als speler, bleef het relatief stil rond Mbo Mpenza. De ex-spits was enkele maanden actief als scout voor Anderlecht in de maanden na zijn pensioen, maar sindsdien werkte hij niet meer voor een club en focuste zich op sociale projecten. Twaalf jaar later zou Mpenza echter zijn wederoptreden maken in de wereld van het clubvoetbal.


Volgens La Dernière Heure zal de oudste van de twee broers maandag voorgesteld worden als nieuwe sportief directeur van Moeskroen. De Henegouwers degradeerden net uit de Jupiler Pro League en komend volgend seizoen dus uit in 1B. Bovendien zagen ze een einde komen aan de samenwerking met Lille, waardoor er opnieuw gebouwd moet worden. Alex Hayes (ex-Union) leek daarvoor lange tijd de topkandidaat, maar Les Hurlus leggen hun lot nu toch in handen van Mpenza.

De 44-jarige keert zo terug naar het oude nest, want hij speelde in het seizoen 1996/97 op Le Canonnier. Dat was toen het eerste seizoen dat hij en zijn broer Emile op het hoogste niveau actief waren, nadat ze doorgebroken waren in tweede klasse bij KV Kortrijk. Mpenza zou ook nog eens terugkeren van december 2001 tot 2004 daarnaast nog uitkomen voor Standard, Sporting Lissabon, Galatasaray, Anderlecht en Larisa. Hij verzamelde ook 56 caps voor de Rode Duivels.

UPDATE 16u58

Mbo Mpenza heeft via Instagram aangekondigd dat hij de nieuwe sportief directeur is van Moeskroen. Het is nu afwachten of Emile Mpenza (assistent-trainer) en Enzo Scifo (hoofdtrainer) de komende dagen ook worden aangekondigd. Mpenza hoopt Moeskroen met een goed beleid weer naar Eerste Klasse A te loodsen.

Goede zaak voor Moeskroen?

Meest recent

Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

77
77
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

10
10
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

59
59
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

54
54
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

464
464
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

502
502
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

64
64
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

610
610
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

250
250
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

102
102
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

863
863
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

818
818
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

146
146
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

307
307
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

138
138
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

600
600
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

200
200
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

141
141
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

890
890
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

363
363
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

777
777
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

616
616
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

917
917
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

73
73
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

254
254

Meer sportnieuws