Meunier maakt kritische Fransen met de grond gelijk

2472 stemmen
Meunier maakt kritische Fransen met de grond gelijk

Het EK is nog maar net goed en wel begonnen, of in Frankrijk hebben de Rode Duivels het alweer verkorven. De voorbije jaren toonden de Fransen zich al meermaals kritisch voor de Belgen, die het verwijt krijgen slechte verliezers te zijn na de nederlaag in de halve finale van het WK 2018. Aanleiding deze keer was een uitspraak van Thomas Meunier na de 3-0-zege tegen Rusland.


"We zijn nummer één op de wereldranglijst. Er zal dus een stevige armada nodig zijn om ons te kloppen", had de rechtsachter verklaard aan RTBF. Op zich lijkt dat niet meteen een provocerende uitspraak, maar in Frankrijk reageerden ze als een stier op een rode lap. De analisten van L'Equipe gaven de Belgen er stevig van langs. "Ze hebben alweer een dikke nek gekregen", klonk het bijvoorbeeld bij de Franse ex-international Johan Micoud. "De Belgen zullen snel weer thuis zijn om frieten te eten", zei Gilles Favard dan weer.

Die woorden kwamen ook Meunier ter ore en de Rode Duivel reageerde op Twitter bijzonder cynisch. "Een persoon die van niemand meer lijkt te houden dan van zichzelf. Praat vaak over zichzelf, vaak in lovende bewoordingen, maakt je belachelijk, wil de bovenhand nemen, lijkt altijd de rest van de wereld te misprijzen, maar kampt eigenlijk met een zwaar gebrek aan zelfvertrouwen. Welkom in de paradox van het superioriteitscomplex", schrijft hij over de Franse kritiek.


LEES OOK: Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

Denk je dat de Fransen bang zijn van de Rode Duivels?

Meest recent

Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

32
32
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

18
18
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

26
26
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

17
17
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

136
136
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

71
71
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

47
47
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

156
156
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

265
265
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

80
80
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

146
146
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

37
37
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

229
229
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

68
68
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

38
38
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

584
584
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

571
571
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

70
70
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

284
284
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

153
153
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

303
303
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

163
163
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

192
192
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

114
114

Meer sportnieuws