Oranje bibbert na weggeven dubbele voorsprong maar pakt verdiend eerste zege

door
Oranje bibbert na weggeven dubbele voorsprong maar pakt verdiend eerste zege

Na de beste wedstrijd tot nu toe op dit EK heeft Nederland finaal zijn eerste wedstrijd tot een goed einde gebracht. Het team van De Boer vocht zich na de pauze naar een dubbele voorsprong maar bibberde nog serieus na de gelijkmaker van Oekraïne.

In Amsterdam begonnen vanavond ook Nederland en Oekraïne aan hun EK. Zoals altijd werd er enorm veel verwacht van Oranje, dat voor het eerst in zes jaar op een groot tornooi verscheen. Smaakmakers waren vooral Depay en de Jong. Bij de Oekraïners liepen heel wat oude bekenden uit de Belgische competitie rond, onder meer Yaremchuk stond in de basis.
Nederland presenteert zich prima maar mist efficiëntie
De wedstrijd ging in de Amsterdam Arena aan 200 per uur van start. Na amper vijf minuten spelen vonden Depay en Dumfries al een prima Buschan op hun weg en even later knalde Wijnaldum in de zestien meter nog hoog over. Nederland presenteerde zich prima en bleef ook nadien de betere ploeg, iets voor het halfuur kwam Weghorst een teen tekort om de bezoekende doelman te verschalken en Dumfries kopte onbegrijpelijk naast. Aan de overzijde schoot Yarmolenko te zwak om Stekelenburg echt te bedreigen. Op tien minuten van de rust was er opnieuw een prachtige redding nodig van doelman Buschan toen Wijnaldum een afvallende bal prima op de slof nam, de bezoekers overleefden met hangen en wurgen. Op slag van rust waren het zowaar nog de Oekraïners die na een fraaie combinatie dicht bij een doelpunt kwamen maar Stekelenburg redde de meubelen. Halfweg stond het nog 0-0.

Een dominant Nederland slaagt er voorlopig niet in om afstand te nemen.
Thuisploeg bibbert na weggeven dubbele voorsprong maar wint finaal
Na de rust nam Oranje aanvankelijk wat gas terug maar na dik vijf minuten spelen was het wel raak bij de eerste kans. Buschan bracht nog redding bij een voorzet van Dumfries maar op de rebound van Wijnaldum was hij kansloos: 1-0 voor Nederland. Onze Noorderburen duwden nu stevig door en een paar minuten later zorgde Weghorst al voor de 2-0 door een afvallende bal in doel te jagen. Oekraïne toonde ook na de pauze enorm weinig, op twintig minuten van het einde schoot Yaremchuk nog eens in de handen van Stekelenburg. En toch kregen we even later terug een wedstrijd. Kapitein Yarmolenko krulde de bal vanop een meter of twintig heerlijk in de bovenhoek: 2-1. Onze buren zwalpten nu en bij de daaropvolgende vrije trap kopte nota bene Yaremchuk de 2-2 knap binnen, wat een ommekeer. De ploeg van De Boer toonde echter veerkracht en amper twee minuten later kopte Dumfries Nederland weer op voorsprong: 3-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo boekt Oranje verdiend zijn eerste zege op dit EK.
Scoreverloop:
1-0 (52') Wijnaldum, 2-0 (58') Weghorst, 2-1 (75') Yarmolenko, 2-2 (79') Yaremchuk, 3-2 (85') Dumfries

LEES OOK: Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Verdiende Nederland de zege?

Meest recent

'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

6
6
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

38
38
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

15
15
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

90
90
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

375
375
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

391
391
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

146
146
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

264
264
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

85
85
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

104
104
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

270
270
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

320
320
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

105
105
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

105
105
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

126
126
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

243
243
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

178
178
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

167
167
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

160
160
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

437
437
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

423
423
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

561
561
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

417
417
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

130
130

Meer sportnieuws