Oranje bibbert na weggeven dubbele voorsprong maar pakt verdiend eerste zege

door
Oranje bibbert na weggeven dubbele voorsprong maar pakt verdiend eerste zege

Na de beste wedstrijd tot nu toe op dit EK heeft Nederland finaal zijn eerste wedstrijd tot een goed einde gebracht. Het team van De Boer vocht zich na de pauze naar een dubbele voorsprong maar bibberde nog serieus na de gelijkmaker van Oekraïne.

In Amsterdam begonnen vanavond ook Nederland en Oekraïne aan hun EK. Zoals altijd werd er enorm veel verwacht van Oranje, dat voor het eerst in zes jaar op een groot tornooi verscheen. Smaakmakers waren vooral Depay en de Jong. Bij de Oekraïners liepen heel wat oude bekenden uit de Belgische competitie rond, onder meer Yaremchuk stond in de basis.
Nederland presenteert zich prima maar mist efficiëntie
De wedstrijd ging in de Amsterdam Arena aan 200 per uur van start. Na amper vijf minuten spelen vonden Depay en Dumfries al een prima Buschan op hun weg en even later knalde Wijnaldum in de zestien meter nog hoog over. Nederland presenteerde zich prima en bleef ook nadien de betere ploeg, iets voor het halfuur kwam Weghorst een teen tekort om de bezoekende doelman te verschalken en Dumfries kopte onbegrijpelijk naast. Aan de overzijde schoot Yarmolenko te zwak om Stekelenburg echt te bedreigen. Op tien minuten van de rust was er opnieuw een prachtige redding nodig van doelman Buschan toen Wijnaldum een afvallende bal prima op de slof nam, de bezoekers overleefden met hangen en wurgen. Op slag van rust waren het zowaar nog de Oekraïners die na een fraaie combinatie dicht bij een doelpunt kwamen maar Stekelenburg redde de meubelen. Halfweg stond het nog 0-0.

Een dominant Nederland slaagt er voorlopig niet in om afstand te nemen.
Thuisploeg bibbert na weggeven dubbele voorsprong maar wint finaal
Na de rust nam Oranje aanvankelijk wat gas terug maar na dik vijf minuten spelen was het wel raak bij de eerste kans. Buschan bracht nog redding bij een voorzet van Dumfries maar op de rebound van Wijnaldum was hij kansloos: 1-0 voor Nederland. Onze Noorderburen duwden nu stevig door en een paar minuten later zorgde Weghorst al voor de 2-0 door een afvallende bal in doel te jagen. Oekraïne toonde ook na de pauze enorm weinig, op twintig minuten van het einde schoot Yaremchuk nog eens in de handen van Stekelenburg. En toch kregen we even later terug een wedstrijd. Kapitein Yarmolenko krulde de bal vanop een meter of twintig heerlijk in de bovenhoek: 2-1. Onze buren zwalpten nu en bij de daaropvolgende vrije trap kopte nota bene Yaremchuk de 2-2 knap binnen, wat een ommekeer. De ploeg van De Boer toonde echter veerkracht en amper twee minuten later kopte Dumfries Nederland weer op voorsprong: 3-2. Daar bleef het uiteindelijk ook bij en zo boekt Oranje verdiend zijn eerste zege op dit EK.
Scoreverloop:
1-0 (52') Wijnaldum, 2-0 (58') Weghorst, 2-1 (75') Yarmolenko, 2-2 (79') Yaremchuk, 3-2 (85') Dumfries

LEES OOK: Marc Coucke op kookpunt bij start Play-Offs Anderlecht

Verdiende Nederland de zege?

Meest recent

Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

41
41
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

36
36
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

250
250
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

89
89
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

666
666
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

144
144
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

602
602
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

60
60
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

157
157
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

218
218
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

84
84
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

175
175
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

548
548
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

204
204
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

263
263
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

546
546
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

205
205
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

171
171
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

97
97
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

84
84
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

411
411

Meer sportnieuws