Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

door
Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

Oostenrijk heeft enorm moeizaam gewonnen van EK-debutant Noord-Macedonië. Sterspeler Pandev maakte al snel een doelpunt van Lainer ongedaan maar in de tweede helft was het toch het team van Foda dat de bovenhand nam.

Noord-Macedonië mocht vanavond voor het eerst aantreden op een groot tornooi. De ploeg uit de Balkan was quasi volledig opgebouwd rond sterspeler Pandev, al zal de naam Trajkovski bij supporters van KV Mechelen en Zulte Waregem ook wel een belletje doen rinkelen. Oostenrijk deed het met sterspeler Alaba, Arnautovic begon op de bank.
Noord-Macedonië mist start op EK niet
De wedstrijd ging met een lange studieronde van start, beide ploegen slaagden er aanvankelijk niet in om een kans te creëren. Na een dik kwartier spelen was de eerste mogelijkheid wel meteen de goede voor Oostenrijk. Aan de tweede paal benutte Lainer een prima voorzet van Sabitzer, de 1-0 was een feit. Noord-Macedonië deed nochtans niet al teveel onder voor hun tegenstander en op het uur was het nota bene sterspeler Pandev die de Balkannatie op gelijke hoogte bracht door een misverstand in de Oostenrijkse defensie optimaal uit te buiten: 1-1. Beide ploegen slaagden er nadien niet meer in om tot een uitgespeelde kans te komen en zo stond het halfweg 1-1 gelijk in Boekarest.

Pandev maakt na een blunder in de Oostenrijkse defensie de 1-1.
Noord-Macedonië lijkt op weg naar punt maar gaat finaal kopje onder
De Oostenrijkers probeerden na de pauze al snel om een nieuwe voorsprong bij mekaar te voetballen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Noord-Macedonië mocht niet mopperen toen Alioski een verschrikkelijke overtreding beging en slechts met geel werd bestraft. Iets voorbij het uur was het de debutant die zowaar dicht bij de voorsprong kwam, na een prachtige doorsteekbal kwam Nikolov oog in oog met Bachmann maar de Oostenrijkse doelman toonde zich de sterkte. Aan de overzijde had Dimitrievski dan weer een prachtige parade in huis bij een kopbal van invaller Gregoritsch. De wedstrijd kwam plots onder stoom. Op een klein kwartier van het einde was het uiteindelijk opnieuw Gregoritsch die een voorzet van Alaba in doel verlengde: 2-1 voor het team van Foda. Een moedig Noord-Macedonisch team zocht nog naar de gelijkmaker maar kreeg die niet. In de slotfase maakte Arnautovic het nog helemaal af met de 3-1. Zo begint Oostenrijk uiteindelijk prima aan zijn EK.
Scoreverloop:
1-0 (18') Lainer, 1-1 (28') Pandev, 2-1 (78') Gregoritsch, 3-1 (90') Arnautovic

Verdiende Noord-Macedonië meer?

Meest recent

Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

57
57
'Met bonus van 13 miljoen: zomerse topaanwinst voor Club'

Terwijl Ivan Leko en zijn troepen volop strijden om het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

146
146
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

61
61
Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

61
61
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

139
139
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

171
171
Analist voorspelt: nieuwe Thiago-transfer bij Club?

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

337
337
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

55
55
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

167
167
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

90
90
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

195
195
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

58
58
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

44
44
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

192
192
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

70
70
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

61
61
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

159
159
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

175
175
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

55
55
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

333
333
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

240
240
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

324
324
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

160
160
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

82
82

Meer sportnieuws