Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

73 stemmen
Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

Oostenrijk heeft enorm moeizaam gewonnen van EK-debutant Noord-Macedonië. Sterspeler Pandev maakte al snel een doelpunt van Lainer ongedaan maar in de tweede helft was het toch het team van Foda dat de bovenhand nam.

Noord-Macedonië mocht vanavond voor het eerst aantreden op een groot tornooi. De ploeg uit de Balkan was quasi volledig opgebouwd rond sterspeler Pandev, al zal de naam Trajkovski bij supporters van KV Mechelen en Zulte Waregem ook wel een belletje doen rinkelen. Oostenrijk deed het met sterspeler Alaba, Arnautovic begon op de bank.
Noord-Macedonië mist start op EK niet
De wedstrijd ging met een lange studieronde van start, beide ploegen slaagden er aanvankelijk niet in om een kans te creëren. Na een dik kwartier spelen was de eerste mogelijkheid wel meteen de goede voor Oostenrijk. Aan de tweede paal benutte Lainer een prima voorzet van Sabitzer, de 1-0 was een feit. Noord-Macedonië deed nochtans niet al teveel onder voor hun tegenstander en op het uur was het nota bene sterspeler Pandev die de Balkannatie op gelijke hoogte bracht door een misverstand in de Oostenrijkse defensie optimaal uit te buiten: 1-1. Beide ploegen slaagden er nadien niet meer in om tot een uitgespeelde kans te komen en zo stond het halfweg 1-1 gelijk in Boekarest.

Pandev maakt na een blunder in de Oostenrijkse defensie de 1-1.
Noord-Macedonië lijkt op weg naar punt maar gaat finaal kopje onder
De Oostenrijkers probeerden na de pauze al snel om een nieuwe voorsprong bij mekaar te voetballen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Noord-Macedonië mocht niet mopperen toen Alioski een verschrikkelijke overtreding beging en slechts met geel werd bestraft. Iets voorbij het uur was het de debutant die zowaar dicht bij de voorsprong kwam, na een prachtige doorsteekbal kwam Nikolov oog in oog met Bachmann maar de Oostenrijkse doelman toonde zich de sterkte. Aan de overzijde had Dimitrievski dan weer een prachtige parade in huis bij een kopbal van invaller Gregoritsch. De wedstrijd kwam plots onder stoom. Op een klein kwartier van het einde was het uiteindelijk opnieuw Gregoritsch die een voorzet van Alaba in doel verlengde: 2-1 voor het team van Foda. Een moedig Noord-Macedonisch team zocht nog naar de gelijkmaker maar kreeg die niet. In de slotfase maakte Arnautovic het nog helemaal af met de 3-1. Zo begint Oostenrijk uiteindelijk prima aan zijn EK.
Scoreverloop:
1-0 (18') Lainer, 1-1 (28') Pandev, 2-1 (78') Gregoritsch, 3-1 (90') Arnautovic

Verdiende Noord-Macedonië meer?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

116
116
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

38
38
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

110
110
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

156
156
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

144
144
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

379
379
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

120
120
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

168
168
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

164
164
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

227
227
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

181
181
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

179
179
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

546
546
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

251
251
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws