Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

door
Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

Oostenrijk heeft enorm moeizaam gewonnen van EK-debutant Noord-Macedonië. Sterspeler Pandev maakte al snel een doelpunt van Lainer ongedaan maar in de tweede helft was het toch het team van Foda dat de bovenhand nam.

Noord-Macedonië mocht vanavond voor het eerst aantreden op een groot tornooi. De ploeg uit de Balkan was quasi volledig opgebouwd rond sterspeler Pandev, al zal de naam Trajkovski bij supporters van KV Mechelen en Zulte Waregem ook wel een belletje doen rinkelen. Oostenrijk deed het met sterspeler Alaba, Arnautovic begon op de bank.
Noord-Macedonië mist start op EK niet
De wedstrijd ging met een lange studieronde van start, beide ploegen slaagden er aanvankelijk niet in om een kans te creëren. Na een dik kwartier spelen was de eerste mogelijkheid wel meteen de goede voor Oostenrijk. Aan de tweede paal benutte Lainer een prima voorzet van Sabitzer, de 1-0 was een feit. Noord-Macedonië deed nochtans niet al teveel onder voor hun tegenstander en op het uur was het nota bene sterspeler Pandev die de Balkannatie op gelijke hoogte bracht door een misverstand in de Oostenrijkse defensie optimaal uit te buiten: 1-1. Beide ploegen slaagden er nadien niet meer in om tot een uitgespeelde kans te komen en zo stond het halfweg 1-1 gelijk in Boekarest.

Pandev maakt na een blunder in de Oostenrijkse defensie de 1-1.
Noord-Macedonië lijkt op weg naar punt maar gaat finaal kopje onder
De Oostenrijkers probeerden na de pauze al snel om een nieuwe voorsprong bij mekaar te voetballen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Noord-Macedonië mocht niet mopperen toen Alioski een verschrikkelijke overtreding beging en slechts met geel werd bestraft. Iets voorbij het uur was het de debutant die zowaar dicht bij de voorsprong kwam, na een prachtige doorsteekbal kwam Nikolov oog in oog met Bachmann maar de Oostenrijkse doelman toonde zich de sterkte. Aan de overzijde had Dimitrievski dan weer een prachtige parade in huis bij een kopbal van invaller Gregoritsch. De wedstrijd kwam plots onder stoom. Op een klein kwartier van het einde was het uiteindelijk opnieuw Gregoritsch die een voorzet van Alaba in doel verlengde: 2-1 voor het team van Foda. Een moedig Noord-Macedonisch team zocht nog naar de gelijkmaker maar kreeg die niet. In de slotfase maakte Arnautovic het nog helemaal af met de 3-1. Zo begint Oostenrijk uiteindelijk prima aan zijn EK.
Scoreverloop:
1-0 (18') Lainer, 1-1 (28') Pandev, 2-1 (78') Gregoritsch, 3-1 (90') Arnautovic

Verdiende Noord-Macedonië meer?

Meest recent

'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

0
0
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

73
73
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

253
253
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

25
25
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

145
145
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

153
153
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

217
217
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

222
222
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

114
114
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

426
426
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

571
571
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

408
408
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

206
206
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

196
196
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

108
108
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

621
621
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

355
355
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

369
369
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

421
421
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

235
235
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

180
180
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

389
389
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

834
834
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

294
294
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

241
241

Meer sportnieuws