Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

73 stemmen
Oostenrijk duwt kranige Macedoniërs pas heel laat kopje onder

Oostenrijk heeft enorm moeizaam gewonnen van EK-debutant Noord-Macedonië. Sterspeler Pandev maakte al snel een doelpunt van Lainer ongedaan maar in de tweede helft was het toch het team van Foda dat de bovenhand nam.

Noord-Macedonië mocht vanavond voor het eerst aantreden op een groot tornooi. De ploeg uit de Balkan was quasi volledig opgebouwd rond sterspeler Pandev, al zal de naam Trajkovski bij supporters van KV Mechelen en Zulte Waregem ook wel een belletje doen rinkelen. Oostenrijk deed het met sterspeler Alaba, Arnautovic begon op de bank.
Noord-Macedonië mist start op EK niet
De wedstrijd ging met een lange studieronde van start, beide ploegen slaagden er aanvankelijk niet in om een kans te creëren. Na een dik kwartier spelen was de eerste mogelijkheid wel meteen de goede voor Oostenrijk. Aan de tweede paal benutte Lainer een prima voorzet van Sabitzer, de 1-0 was een feit. Noord-Macedonië deed nochtans niet al teveel onder voor hun tegenstander en op het uur was het nota bene sterspeler Pandev die de Balkannatie op gelijke hoogte bracht door een misverstand in de Oostenrijkse defensie optimaal uit te buiten: 1-1. Beide ploegen slaagden er nadien niet meer in om tot een uitgespeelde kans te komen en zo stond het halfweg 1-1 gelijk in Boekarest.

Pandev maakt na een blunder in de Oostenrijkse defensie de 1-1.
Noord-Macedonië lijkt op weg naar punt maar gaat finaal kopje onder
De Oostenrijkers probeerden na de pauze al snel om een nieuwe voorsprong bij mekaar te voetballen maar verder dan wat halve kansen kwam het voorlopig niet. Noord-Macedonië mocht niet mopperen toen Alioski een verschrikkelijke overtreding beging en slechts met geel werd bestraft. Iets voorbij het uur was het de debutant die zowaar dicht bij de voorsprong kwam, na een prachtige doorsteekbal kwam Nikolov oog in oog met Bachmann maar de Oostenrijkse doelman toonde zich de sterkte. Aan de overzijde had Dimitrievski dan weer een prachtige parade in huis bij een kopbal van invaller Gregoritsch. De wedstrijd kwam plots onder stoom. Op een klein kwartier van het einde was het uiteindelijk opnieuw Gregoritsch die een voorzet van Alaba in doel verlengde: 2-1 voor het team van Foda. Een moedig Noord-Macedonisch team zocht nog naar de gelijkmaker maar kreeg die niet. In de slotfase maakte Arnautovic het nog helemaal af met de 3-1. Zo begint Oostenrijk uiteindelijk prima aan zijn EK.
Scoreverloop:
1-0 (18') Lainer, 1-1 (28') Pandev, 2-1 (78') Gregoritsch, 3-1 (90') Arnautovic

Verdiende Noord-Macedonië meer?

Meest recent

‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

27
27
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

63
63
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

42
42
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

57
57
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

257
257
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

430
430
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

60
60
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

145
145
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

137
137
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

46
46
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

466
466
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

113
113
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

173
173
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

231
231
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

153
153
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

214
214
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

74
74
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

394
394
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

142
142
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

765
765
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

83
83
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

311
311
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

349
349
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

661
661
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

506
506

Meer sportnieuws