Meesterlijke Lukaku helpt Rode Duivels voorbij zwakke Russen

door
Meesterlijke Lukaku helpt Rode Duivels voorbij zwakke Russen

Dankzij een oppermachtige eerste en een controlerende tweede helft zijn de Belgen prima gestart aan het EK. Een weergaloze Lukaku verloste de Belgen al snel met de 1-0 en op het halfuur was het grootste werk al gedaan. Slecht nieuws was er wel met het uitvallen van twee basispionnen.

Na de dramatische gebeurtenissen eerder op de avond in Kopenhagen was het afwachten hoe België en Rusland hun zouden presenteren. Martinez bracht met Boyata één verrassende naam aan de aftrap, Vermaelen zat op de bank. Bij de Russen was het vooral uitkijken naar Dzyuba, de bonkige spits voorin.
Geen vuiltje aan de lucht in Sint-Petersburg voor sterke duivels
De Belgen namen een prima start en na ongeveer 10' balbezit brak Lukaku meteen de ban. De topschutter van de duivels kreeg met een gelukje de bal in de zestien meter en schoot genadeloos de 1-0 in doel. Rusland kreeg echt geen poot aan de grond en ontsnapte al snel aan erger toen Dendoncker en Hazard open schietkansen onbenut lieten. Het was slechts uitstel van executie voor de Russen, die iets voorbij het halfuur toch al tegen een dubbele achterstand aankeken. Carrasco zette scherp voor en Meunier nam de rebound dankbaar aan: 2-0. Ook nadien behielden de Belgen het overwicht en zo gingen we de rust in met een comfortabele voorsprong.

Lukaku toonde andermaal dat hij van goudwaarde is voor de Rode Duivels.
Weinig animo in tweede helft, basispionnen vallen uit
De Rode Duivels controleerden ook na de pauze eenvoudig en de Russen waren voorlopig niet bij machte om iets terug te doen. Kansen vielen er dan ook niet te noteren in de eerste 20 minuten na de rust. Slecht nieuws kwam er ondertussen wel van de ongelukkige Castagne (eerder vervangen door Meunier), die een oogkasbreuk heeft opgelopen. Zijn EK zit er vermoedelijk al op. Nog meer slecht nieuws was het uitvallen van Vertonghen halfweg de tweede helft, hij leek zich te verstappen bij een onschuldig duel. Uiteindelijk speelde het team van Martinez ook het resterend deel van de wedstrijd volwassen uit en Lukaku toonde in het slot nog eens zijn geweldig potentieel door de 3-0 ijzig koel in doel te schuiven. Daar bleef het ook bij en zo wint België overtuigend zijn eerste wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (10') Lukaku, 2-0 (34') Meunier, 3-0 (88') Lukaku

Was het een goede match van onze duivels?

Meest recent

Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

70
70
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

203
203
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

34
34
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

178
178
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

131
131
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

181
181
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

278
278
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

556
556
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

180
180
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

278
278
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1711
1711
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

226
226
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

346
346
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

576
576
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

170
170
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

302
302
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

369
369
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

81
81
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

617
617
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

549
549
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

233
233
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

527
527
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

518
518
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

103
103
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

446
446

Meer sportnieuws