Meesterlijke Lukaku helpt Rode Duivels voorbij zwakke Russen

door
Meesterlijke Lukaku helpt Rode Duivels voorbij zwakke Russen

Dankzij een oppermachtige eerste en een controlerende tweede helft zijn de Belgen prima gestart aan het EK. Een weergaloze Lukaku verloste de Belgen al snel met de 1-0 en op het halfuur was het grootste werk al gedaan. Slecht nieuws was er wel met het uitvallen van twee basispionnen.

Na de dramatische gebeurtenissen eerder op de avond in Kopenhagen was het afwachten hoe België en Rusland hun zouden presenteren. Martinez bracht met Boyata één verrassende naam aan de aftrap, Vermaelen zat op de bank. Bij de Russen was het vooral uitkijken naar Dzyuba, de bonkige spits voorin.
Geen vuiltje aan de lucht in Sint-Petersburg voor sterke duivels
De Belgen namen een prima start en na ongeveer 10' balbezit brak Lukaku meteen de ban. De topschutter van de duivels kreeg met een gelukje de bal in de zestien meter en schoot genadeloos de 1-0 in doel. Rusland kreeg echt geen poot aan de grond en ontsnapte al snel aan erger toen Dendoncker en Hazard open schietkansen onbenut lieten. Het was slechts uitstel van executie voor de Russen, die iets voorbij het halfuur toch al tegen een dubbele achterstand aankeken. Carrasco zette scherp voor en Meunier nam de rebound dankbaar aan: 2-0. Ook nadien behielden de Belgen het overwicht en zo gingen we de rust in met een comfortabele voorsprong.

Lukaku toonde andermaal dat hij van goudwaarde is voor de Rode Duivels.
Weinig animo in tweede helft, basispionnen vallen uit
De Rode Duivels controleerden ook na de pauze eenvoudig en de Russen waren voorlopig niet bij machte om iets terug te doen. Kansen vielen er dan ook niet te noteren in de eerste 20 minuten na de rust. Slecht nieuws kwam er ondertussen wel van de ongelukkige Castagne (eerder vervangen door Meunier), die een oogkasbreuk heeft opgelopen. Zijn EK zit er vermoedelijk al op. Nog meer slecht nieuws was het uitvallen van Vertonghen halfweg de tweede helft, hij leek zich te verstappen bij een onschuldig duel. Uiteindelijk speelde het team van Martinez ook het resterend deel van de wedstrijd volwassen uit en Lukaku toonde in het slot nog eens zijn geweldig potentieel door de 3-0 ijzig koel in doel te schuiven. Daar bleef het ook bij en zo wint België overtuigend zijn eerste wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (10') Lukaku, 2-0 (34') Meunier, 3-0 (88') Lukaku

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Was het een goede match van onze duivels?

Meest recent

UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

1
1
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

73
73
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

198
198
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

154
154
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

119
119
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

167
167
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

59
59
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

411
411
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

407
407
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

112
112
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

329
329
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

481
481
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

264
264
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

285
285
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

506
506
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

505
505
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

290
290
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

278
278
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

306
306
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

163
163
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

374
374
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

285
285
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

414
414

Meer sportnieuws