Meesterlijke Lukaku helpt Rode Duivels voorbij zwakke Russen

door
Meesterlijke Lukaku helpt Rode Duivels voorbij zwakke Russen

Dankzij een oppermachtige eerste en een controlerende tweede helft zijn de Belgen prima gestart aan het EK. Een weergaloze Lukaku verloste de Belgen al snel met de 1-0 en op het halfuur was het grootste werk al gedaan. Slecht nieuws was er wel met het uitvallen van twee basispionnen.

Na de dramatische gebeurtenissen eerder op de avond in Kopenhagen was het afwachten hoe België en Rusland hun zouden presenteren. Martinez bracht met Boyata één verrassende naam aan de aftrap, Vermaelen zat op de bank. Bij de Russen was het vooral uitkijken naar Dzyuba, de bonkige spits voorin.
Geen vuiltje aan de lucht in Sint-Petersburg voor sterke duivels
De Belgen namen een prima start en na ongeveer 10' balbezit brak Lukaku meteen de ban. De topschutter van de duivels kreeg met een gelukje de bal in de zestien meter en schoot genadeloos de 1-0 in doel. Rusland kreeg echt geen poot aan de grond en ontsnapte al snel aan erger toen Dendoncker en Hazard open schietkansen onbenut lieten. Het was slechts uitstel van executie voor de Russen, die iets voorbij het halfuur toch al tegen een dubbele achterstand aankeken. Carrasco zette scherp voor en Meunier nam de rebound dankbaar aan: 2-0. Ook nadien behielden de Belgen het overwicht en zo gingen we de rust in met een comfortabele voorsprong.

Lukaku toonde andermaal dat hij van goudwaarde is voor de Rode Duivels.
Weinig animo in tweede helft, basispionnen vallen uit
De Rode Duivels controleerden ook na de pauze eenvoudig en de Russen waren voorlopig niet bij machte om iets terug te doen. Kansen vielen er dan ook niet te noteren in de eerste 20 minuten na de rust. Slecht nieuws kwam er ondertussen wel van de ongelukkige Castagne (eerder vervangen door Meunier), die een oogkasbreuk heeft opgelopen. Zijn EK zit er vermoedelijk al op. Nog meer slecht nieuws was het uitvallen van Vertonghen halfweg de tweede helft, hij leek zich te verstappen bij een onschuldig duel. Uiteindelijk speelde het team van Martinez ook het resterend deel van de wedstrijd volwassen uit en Lukaku toonde in het slot nog eens zijn geweldig potentieel door de 3-0 ijzig koel in doel te schuiven. Daar bleef het ook bij en zo wint België overtuigend zijn eerste wedstrijd.
Scoreverloop:
1-0 (10') Lukaku, 2-0 (34') Meunier, 3-0 (88') Lukaku

LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Was het een goede match van onze duivels?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

22
22
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

15
15
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

30
30
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

40
40
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

42
42
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

74
74
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

82
82
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

245
245
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

104
104
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

264
264
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

392
392
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

126
126
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

281
281
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

137
137
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

407
407
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

237
237
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws