Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

door
Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

Voetbal kan op een avond als vanavond heel relatief zijn, Finland pakte zijn eerste zege ooit op een EK maar de avond zal altijd herinnerd worden door dat afschuwelijke beeld van Eriksen. Uiteindelijk haalden de Finnen het na de pauze met het kleinste verschil van een moedig Denemarken.

Met Denemarken tegen Finland stonden onze twee andere 'concurrenten' tegenover mekaar. De Denen waren uiteraard zwaar favoriet tegen de Finnen, die hun debuut maakten op een EK. Het team van Hjulmand telde met onder meer Eriksen, Schmeichel en Braitwaithe een pak mooie namen in het elftal. Bij Finland was het vooral uitkijken naar sluipschutter Pukki, dit seizoen nog goed voor 26 doelpunten bij Norwich in The Championship.
Dramatische gebeurtenis rond Eriksen werpt inktzwarte schaduw over eerste helft
De Finnen vlogen er van bij de start stevig in, na drie minuten spelen was de eerste gele kaart al een feit voor de debutant op het EK. Denemarken nam het commando meteen stevig in handen, Hradecky moest alles uit de kast halen op een stevige pegel van Wind en deed het op het kwartier nog eens prima bij een kopbal van Delaney. Het was wachten op de 1-0 maar na twintig minuten spelen haalde de Finse doelman een nieuw schot van Eriksen uit zijn doelvlak. De wedstrijd viel nadien wat stil en nadien was er een moment dat heel de voetbalwereld opschrikte. Eriksen, de sterspeler van de Denen, viel roerloos op de grond en werd minutenlang gereanimeerd. Voetbalminnend Europa hield de adem in maar na een halfuur kwamen de eerste berichten dat de Deense spelmaker terug bij bewustzijn was. Uiteindelijk beslisten beide ploegen om de wedstrijd toch verder te zetten. Hoe raar dat ook klonk... Halfweg stond het nog 0-0.

De Denen namen snel het commando tot de eerste helft een dramatisch einde kende.
Finnen pakken eerste zege ooit op een groot tornooi
Na de pauze nam 'Danish Dynamite' opnieuw het initiatief en Delaney zorgde al snel voor de eerste dreiging. Het was vooral de vraag in welke mate de aangeslagen Denen nog dezelfde intensiteit in hun spel konden leggen. Ze legden alvast dezelfde motivatie aan de dag en Jensen trapte na dik vijf minuten spelen niet zo ver over de kooi van Hradecky. Op het uur was het uiteindelijk verrassend Finland dat op voorsprong kwam, Pohjanpalo kopte een prima voorzet staalhard voorbij Schmeichel: 0-1. De thuisploeg had het nu moeilijk maar kreeg op een kwartier van het einde een cadeautje in de vorm van een zeer licht gefloten strafschop. Vanaf elf meter trapte Höbjerg echter veel te zwak en Hradecky was andermaal de held van de natie. Uiteindelijk hield Finland stand en boekt het zijn eerste zege ooit op een groot tornooi.
Scoreverloop:
0-1 (60') Pohjanpalo
Bijzonderheid:
Hojberg (Denemarken) mist een strafschop (74').



Moesten beide matchen doorgaan vanavond?

Meest recent

‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

5
5
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

36
36
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

122
122
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

231
231
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

12
12
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

123
123
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

34
34
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

263
263
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

308
308
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

45
45
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

303
303
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

358
358
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

605
605
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

620
620
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

932
932
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

161
161
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

46
46
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1060
1060
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

292
292
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

346
346
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

166
166
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

199
199
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

628
628
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

603
603
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

339
339

Meer sportnieuws