Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

194 stemmen
Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

Voetbal kan op een avond als vanavond heel relatief zijn, Finland pakte zijn eerste zege ooit op een EK maar de avond zal altijd herinnerd worden door dat afschuwelijke beeld van Eriksen. Uiteindelijk haalden de Finnen het na de pauze met het kleinste verschil van een moedig Denemarken.

Met Denemarken tegen Finland stonden onze twee andere 'concurrenten' tegenover mekaar. De Denen waren uiteraard zwaar favoriet tegen de Finnen, die hun debuut maakten op een EK. Het team van Hjulmand telde met onder meer Eriksen, Schmeichel en Braitwaithe een pak mooie namen in het elftal. Bij Finland was het vooral uitkijken naar sluipschutter Pukki, dit seizoen nog goed voor 26 doelpunten bij Norwich in The Championship.
Dramatische gebeurtenis rond Eriksen werpt inktzwarte schaduw over eerste helft
De Finnen vlogen er van bij de start stevig in, na drie minuten spelen was de eerste gele kaart al een feit voor de debutant op het EK. Denemarken nam het commando meteen stevig in handen, Hradecky moest alles uit de kast halen op een stevige pegel van Wind en deed het op het kwartier nog eens prima bij een kopbal van Delaney. Het was wachten op de 1-0 maar na twintig minuten spelen haalde de Finse doelman een nieuw schot van Eriksen uit zijn doelvlak. De wedstrijd viel nadien wat stil en nadien was er een moment dat heel de voetbalwereld opschrikte. Eriksen, de sterspeler van de Denen, viel roerloos op de grond en werd minutenlang gereanimeerd. Voetbalminnend Europa hield de adem in maar na een halfuur kwamen de eerste berichten dat de Deense spelmaker terug bij bewustzijn was. Uiteindelijk beslisten beide ploegen om de wedstrijd toch verder te zetten. Hoe raar dat ook klonk... Halfweg stond het nog 0-0.

De Denen namen snel het commando tot de eerste helft een dramatisch einde kende.
Finnen pakken eerste zege ooit op een groot tornooi
Na de pauze nam 'Danish Dynamite' opnieuw het initiatief en Delaney zorgde al snel voor de eerste dreiging. Het was vooral de vraag in welke mate de aangeslagen Denen nog dezelfde intensiteit in hun spel konden leggen. Ze legden alvast dezelfde motivatie aan de dag en Jensen trapte na dik vijf minuten spelen niet zo ver over de kooi van Hradecky. Op het uur was het uiteindelijk verrassend Finland dat op voorsprong kwam, Pohjanpalo kopte een prima voorzet staalhard voorbij Schmeichel: 0-1. De thuisploeg had het nu moeilijk maar kreeg op een kwartier van het einde een cadeautje in de vorm van een zeer licht gefloten strafschop. Vanaf elf meter trapte Höbjerg echter veel te zwak en Hradecky was andermaal de held van de natie. Uiteindelijk hield Finland stand en boekt het zijn eerste zege ooit op een groot tornooi.
Scoreverloop:
0-1 (60') Pohjanpalo
Bijzonderheid:
Hojberg (Denemarken) mist een strafschop (74').



LEES OOK: Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Moesten beide matchen doorgaan vanavond?

Meest recent

Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

1
1
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

62
62
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

254
254
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

314
314
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

106
106
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

116
116
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

255
255
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

33
33
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

161
161
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

431
431
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

595
595
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

116
116
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

316
316
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

401
401
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

128
128
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

617
617
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

492
492
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

197
197
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

103
103

Meer sportnieuws