Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

door
Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

Voetbal kan op een avond als vanavond heel relatief zijn, Finland pakte zijn eerste zege ooit op een EK maar de avond zal altijd herinnerd worden door dat afschuwelijke beeld van Eriksen. Uiteindelijk haalden de Finnen het na de pauze met het kleinste verschil van een moedig Denemarken.

Met Denemarken tegen Finland stonden onze twee andere 'concurrenten' tegenover mekaar. De Denen waren uiteraard zwaar favoriet tegen de Finnen, die hun debuut maakten op een EK. Het team van Hjulmand telde met onder meer Eriksen, Schmeichel en Braitwaithe een pak mooie namen in het elftal. Bij Finland was het vooral uitkijken naar sluipschutter Pukki, dit seizoen nog goed voor 26 doelpunten bij Norwich in The Championship.
Dramatische gebeurtenis rond Eriksen werpt inktzwarte schaduw over eerste helft
De Finnen vlogen er van bij de start stevig in, na drie minuten spelen was de eerste gele kaart al een feit voor de debutant op het EK. Denemarken nam het commando meteen stevig in handen, Hradecky moest alles uit de kast halen op een stevige pegel van Wind en deed het op het kwartier nog eens prima bij een kopbal van Delaney. Het was wachten op de 1-0 maar na twintig minuten spelen haalde de Finse doelman een nieuw schot van Eriksen uit zijn doelvlak. De wedstrijd viel nadien wat stil en nadien was er een moment dat heel de voetbalwereld opschrikte. Eriksen, de sterspeler van de Denen, viel roerloos op de grond en werd minutenlang gereanimeerd. Voetbalminnend Europa hield de adem in maar na een halfuur kwamen de eerste berichten dat de Deense spelmaker terug bij bewustzijn was. Uiteindelijk beslisten beide ploegen om de wedstrijd toch verder te zetten. Hoe raar dat ook klonk... Halfweg stond het nog 0-0.

De Denen namen snel het commando tot de eerste helft een dramatisch einde kende.
Finnen pakken eerste zege ooit op een groot tornooi
Na de pauze nam 'Danish Dynamite' opnieuw het initiatief en Delaney zorgde al snel voor de eerste dreiging. Het was vooral de vraag in welke mate de aangeslagen Denen nog dezelfde intensiteit in hun spel konden leggen. Ze legden alvast dezelfde motivatie aan de dag en Jensen trapte na dik vijf minuten spelen niet zo ver over de kooi van Hradecky. Op het uur was het uiteindelijk verrassend Finland dat op voorsprong kwam, Pohjanpalo kopte een prima voorzet staalhard voorbij Schmeichel: 0-1. De thuisploeg had het nu moeilijk maar kreeg op een kwartier van het einde een cadeautje in de vorm van een zeer licht gefloten strafschop. Vanaf elf meter trapte Höbjerg echter veel te zwak en Hradecky was andermaal de held van de natie. Uiteindelijk hield Finland stand en boekt het zijn eerste zege ooit op een groot tornooi.
Scoreverloop:
0-1 (60') Pohjanpalo
Bijzonderheid:
Hojberg (Denemarken) mist een strafschop (74').



Moesten beide matchen doorgaan vanavond?

Meest recent

'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

19
19
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

62
62
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

57
57
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

190
190
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

29
29
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

93
93
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

81
81
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

63
63
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

207
207
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

212
212
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

365
365
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

53
53
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

169
169
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

87
87
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

82
82
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

281
281
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

134
134
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

482
482
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

189
189
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

94
94
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

443
443
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

184
184
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

743
743
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

72
72

Meer sportnieuws