Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

194
Aangeslagen Denen delven finaal het onderspit tegen Finland

Voetbal kan op een avond als vanavond heel relatief zijn, Finland pakte zijn eerste zege ooit op een EK maar de avond zal altijd herinnerd worden door dat afschuwelijke beeld van Eriksen. Uiteindelijk haalden de Finnen het na de pauze met het kleinste verschil van een moedig Denemarken.

Met Denemarken tegen Finland stonden onze twee andere 'concurrenten' tegenover mekaar. De Denen waren uiteraard zwaar favoriet tegen de Finnen, die hun debuut maakten op een EK. Het team van Hjulmand telde met onder meer Eriksen, Schmeichel en Braitwaithe een pak mooie namen in het elftal. Bij Finland was het vooral uitkijken naar sluipschutter Pukki, dit seizoen nog goed voor 26 doelpunten bij Norwich in The Championship.
Dramatische gebeurtenis rond Eriksen werpt inktzwarte schaduw over eerste helft
De Finnen vlogen er van bij de start stevig in, na drie minuten spelen was de eerste gele kaart al een feit voor de debutant op het EK. Denemarken nam het commando meteen stevig in handen, Hradecky moest alles uit de kast halen op een stevige pegel van Wind en deed het op het kwartier nog eens prima bij een kopbal van Delaney. Het was wachten op de 1-0 maar na twintig minuten spelen haalde de Finse doelman een nieuw schot van Eriksen uit zijn doelvlak. De wedstrijd viel nadien wat stil en nadien was er een moment dat heel de voetbalwereld opschrikte. Eriksen, de sterspeler van de Denen, viel roerloos op de grond en werd minutenlang gereanimeerd. Voetbalminnend Europa hield de adem in maar na een halfuur kwamen de eerste berichten dat de Deense spelmaker terug bij bewustzijn was. Uiteindelijk beslisten beide ploegen om de wedstrijd toch verder te zetten. Hoe raar dat ook klonk... Halfweg stond het nog 0-0.

De Denen namen snel het commando tot de eerste helft een dramatisch einde kende.
Finnen pakken eerste zege ooit op een groot tornooi
Na de pauze nam 'Danish Dynamite' opnieuw het initiatief en Delaney zorgde al snel voor de eerste dreiging. Het was vooral de vraag in welke mate de aangeslagen Denen nog dezelfde intensiteit in hun spel konden leggen. Ze legden alvast dezelfde motivatie aan de dag en Jensen trapte na dik vijf minuten spelen niet zo ver over de kooi van Hradecky. Op het uur was het uiteindelijk verrassend Finland dat op voorsprong kwam, Pohjanpalo kopte een prima voorzet staalhard voorbij Schmeichel: 0-1. De thuisploeg had het nu moeilijk maar kreeg op een kwartier van het einde een cadeautje in de vorm van een zeer licht gefloten strafschop. Vanaf elf meter trapte Höbjerg echter veel te zwak en Hradecky was andermaal de held van de natie. Uiteindelijk hield Finland stand en boekt het zijn eerste zege ooit op een groot tornooi.
Scoreverloop:
0-1 (60') Pohjanpalo
Bijzonderheid:
Hojberg (Denemarken) mist een strafschop (74').



Moesten beide matchen doorgaan vanavond?

Meest recent

Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

9
9
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

132
132
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

73
73
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

8
8
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

153
153
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

8
8
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

41
41
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

188
188
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

121
121
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

113
113
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

225
225
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

111
111
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

48
48
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

125
125
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

375
375
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

103
103
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

486
486
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

110
110
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

291
291
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

386
386

Meer sportnieuws