Doku in de voetsporen van Scifo? "Zij krijgen nog de voorkeur op hem"

81
Doku in de voetsporen van Scifo?

In 1984 maakte de toen achttienjarige Enzo Scifo zijn debuut voor de Rode Duivels en hij kon zich op het EK tonen. De toenmalige speler van RSC Anderlecht maakte indruk. Kan Jérémy Doku dat 37 jaar later ook doen? VoetbalNieuws vroeg het aan Jan Ceulemans. 

De toenmalige speler van Club Brugge was er bij op dat EK en zag Enzo Scifo toen indruk maken tegen Joegoslavië. Hij werd toen zelfs vergeleken met grootheden als Johan Cruijff en Pelé, maar zo een vaart liep het nooit. Scifo kende wel een prachtige carrière en speelde 84 interlands, waarin hij 18 keer scoorde en 13 assists leverde. Scifo speelde maar liefst 4 WK’s en 1 EK. De sierlijke middenvelder speelde voor Anderlecht, Internazionale, Bordeaux, Auxerre, Torino, AS Monaco, Anderlecht en Sporting Charleroi. 



Lof van Mbappé en Eden Hazard

In 2021 heeft Roberto Martinez een zeer ervaren kern en sinds september 2020 haalde hij Jérémy Doku bij de kern. De flankspeler maakte indruk bij Anderlecht en het was al snel duidelijk dat hij het grootste talent van dat moment was in de Belgische competitie. Een maand later betaalde Stade Rennes 27 miljoen euro. Doku speelde tot op heden 8 interlands (365 minuten) en was daarin al goed voor 2 goals en 2 assists. Hij kan wel eens hét extra wapen worden van de Rode Duivels op het EK. Hij is de tweede jongste Belg die op een EK kan spelen.

Doku maakte al zeer veel indruk op jongens als Thorgan Hazard, Eden Hazard, Kylian Mbappé en Dries Mertens. Ceulemans ziet ook dat Doku wel eens kan verrassen. “Doku zou als invaller wel eens brokken kunnen maken. Het is echt een speler die leeft van flitsen en hij heeft veel vertrouwen. Doku zou wel eens meer kunnen gaan spelen dan hij zelf misschien op voorhand had gedacht, mede door de problemen met Eden Hazard. Hij is ook een type dat net als Hazard met een actie het verschil kan maken. Ik verwacht dat jongens als Yannick Carrasco en Nacer Chadli nog de voorkeur krijgen, maar Doku zou wel eens zeer interessant kunnen worden voor de Rode Duivels", zegt Sterke Jan aan onze redactie. Wie weet start hij wel tegen Rusland?

Claudio Reulens

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Gaat Doku brokken maken op het EK?

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

26
26
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

5
5
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

138
138
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

7
7
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

33
33
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

176
176
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

101
101
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

113
113
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

214
214
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

44
44
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

123
123
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

365
365
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

97
97
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

47
47
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

479
479
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

107
107
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

120
120
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

90
90
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

291
291
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

383
383
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

548
548

Meer sportnieuws