Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

1134 stemmen
Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

De transferbalans bij RSC Anderlecht was vorig seizoen overwegend positief. Peter Verbeke moest met een heel beperkt budget een competitieve topploeg samenstellen en dat was heus niet vanzelfsprekend. Over de nakende transfer van Majeed Ashimeru rijzen er – vooral van buitenaf – heel wat vragen, maar toch lijkt dit een gouden zet te zijn van Verbeke.


CREATIEVE VERBEKE 

Elke voetbalclub in de Jupiler Pro League had vorig seizoen te kampen met de financiële gevolgen van de corona-crisis. Bij RSC Anderlecht hadden ze het voordien al niet erg breed door de grote schuldenput, en het missen van miljoenen euro's aan inkomsten door het ontbreken van publiek in de tribunes was dan ook duidelijk voelbaar. Maar in moeilijke tijden borrelt de creativiteit vaak naar ongekende hoogtes. En da's hoe Head of Sports Peter Verbeke handelt en handelde.

In januari zag Anderlecht bijvoorbeeld Percy Tau terugkeren naar Brighton & Hove Albion, de Zuid-Afrikaan die in de eerste seizoenshelft de vaste speler was op de positie van nummer tien. Daarnaast verlieten ook Peter Zulj (huur aan Goztepe) en Michel Vlap (huur aan Arminia Bielefeld) het Lotto Park. Deze drie spelers bevolkten vaak de centrale as op het middenveld waarbij vooral Zulj en Vlap niet voldeden aan de verwachtingen. 



In plaats van een trio aan één-op-één vervangers te halen voor de vertrokken Percy Tau, Peter Zulj en Michel Vlap vond Peter Verbeke een veel betere oplossing. En dat op kwalitatief en financieel vlak. De technisch directeur van Sporting zag dat Majeed Ashimeru hét ideale en veelzijdige profiel bezat om te kunnen functioneren op de zes, de acht en zelfs de tien. Bovendien beschikt de Ghanese middenvelder over voldoende voetballende kwaliteiten en spelintelligentie om Vincent Kompany te overtuigen.

GEEN MEELOPER 

Majeed Ashimeru staat al sinds 2017 onder contract bij RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub die een patent heeft op jong en veelbelovend talent. Na eerdere huurbeurten aan SC Austria Lustenau, Wolfsberger AC en FC St. Gallen greep en kreeg hij in 2019 volop zijn kans bij die Roten Bullen. De Amerikaanse coach Jesse Marsch gaf Ashimeru vaak zijn kans in de Oostenrijkse Bundesliga, maar ook in de Champions League. Op het kampioenenbal mocht hij zich bijvoorbeeld meten tegen clubs zoals Liverpool, Napoli,Atlético Madrid en Bayern München.



In het voorbije seizoen maakte Majeed Ashimeru wel degelijk deel uit van de plannen bij RB Salzburg, en hij kreeg toen ook behoorlijk wat speelgelegenheid, maar op 23-jarige leeftijd was het noodzakelijk dat de Ghanees op wekelijkse basis zijn wedstrijden kan spelen. En dat was dit jaar echter niet het geval. In 12 competitiewedstrijden tijdens het voorbije seizoen verscheen Ashimeru bij Salzburg namelijk 5 keer aan de aftrap. RSC Anderlecht zag wel wat in het interessante profiel van Ashimeru en Sporting kon hem huren voor één seizoen met een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Iedereen gelukkig.

WACHTEN OP MAJEED 

Majeed Ashimeru viel bij RB Salzburg op door zijn scorend vermogen, balvastheid en verticaal voetbal. De Ghanees profileerde zich op de Oostenrijkse velden als een soort van metronoom, want hij was in de Bundesliga een druk gesolliciteerd doorgeefluik op het gebied van passes. Van alle spelers op zijn positie ontving Ashimeru toen ook het meeste passes, waardoor hij erg belangrijk was in het opbouwende spel van RB Salzburg. Dit was grotendeels ook de reden waarom Jesse Marsch zo hard geloofde in zijn kwaliteiten. Ashimeru koppelt zijn passing bovendien aan een hoge mate van verticaliteit, iets wat van cruciaal belang is in de Red Bull-filosofie.

Maar bij RSC Anderlecht liep het voor Majeed Ashimeru niet meteen van een leien dakje. Hoewel hij een hoogwaardig profiel bezit, – en ook alle kwaliteiten om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park – was de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat had grotendeels te maken omdat Ashimeru lang had te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde hij volgens La Dernière Heure in de laatste drie wedstrijden van het seizoen zelfs met en pijn en met een inspuiting. 



Door de combinatie van de naweeën van zijn corona-besmetting, en zijn blessure aan het seizoenseinde, maakte Majeed Ashimeru slechts weinig van de vele hooggespannen verwachtingen waar bij Anderlecht. Desondanks liet de Ghanees wel vlagen zien van zijn diepgang, scorend en technisch vermogen. Die kwaliteiten verraden zijn pure kwaliteit als voetballer en bewezen waarom Anderlecht hem in eerste instantie kwam oppikken bij RB Salzburg. Maar in verschillende spelonderdelen was Ashimeru nog niet de metronoom die hij bij RB Salzburg doorgaans wél was. 

AANKNOOPINGSPUNTEN 

Bij RB Salzburg lede Majeed Ashimeru bijvoorbeeld heel wat verticaliteit in zijn spel, waarmee hij in Oostenrijk zelfs de beste speler was op zijn positie. Ook zijn aantal verstuurde passes behoorden tot het hoogste aantal van de Bundesliga. Maar tot nog toe kon Ashimeru die spelelementen niet ontplooien bij Anderlecht. Op het gebied van verticaliteit behoort hij zelfs tot de mindere spelers van Anderlecht, wat bovendien ook geldt voor zijn aantal verstuurde en ontvangen passes per wedstrijd. In die beide onderdelen zal Ashimeru zich straks nog flink moeten verbeteren – indien volledig fit zou dan helemaal geen probleem mogen zijn voor hem.



Majeed Ashimeru kon zijn pure kwaliteiten dus nog niet helemaal aantonen, maar de wil is wel degelijk aanwezig. Hij ging per wedstrijd gemiddeld het meeste aantal duels aan bij RSC Anderlecht, al was Ashimeru hierin niet erg succesvol. Onder de centrale middenvelders van Sporting telde hij samen met Adrien Trebel het meeste defensieve duels en hij was in de offensieve duels de meest aanwezige. Dat evenwicht in defensief en offensieve duels bewijzen de kwaliteiten van Majeed Ashimeru als een soort van box-to-box middenvelder, of een profiel die op de zes, acht en de tien uit de voeten kan. Goed gezien dus door Peter Verbeke.

VERBEKE ONDERHANDELT 

Door die grote potentie wilde Anderlecht heel graag een vervolg breien aan de veelbelovende samenwerking met Majeed Ashimeru. Maar zoals eerder gesteld heeft Sporting het nog steeds niet erg breed op het financieel vlak. Daarom lichtte Anderlecht in eerste instantie de aankoopoptie niet die 2,5 miljoen euro bedroeg. Peter Verbeke knoopte daarna wel de onderhandelingen aan met RB Salzburg om een lagere transferprijs te bedingen. En volgens verschillende Belgische media slaagde de Head of Sports van Anderlecht daar ook in.



Majeed Ashimeru zal namelijk eerstdaags voorgesteld worden bij de Belgische recordkampioen, waar hij naar verluidt voor vier jaar onder contract zal staan. Tijd genoeg dus om de twijfels van zich af te spelen en zijn intrinsieke kwaliteiten ten volle te ontplooien. Indien Ashimeru zijn niveau van bij RB Salzburg kan halen in het Lotto Park, dan zal Anderlecht nog veel plezier beleven aan de veelzijdige en talentvolle Ghanees. Daarnaast bezit Ashimeru op 23-jarige leeftijd over een erg ruime progressiemarge waardoor Sporting op termijn nog een lucratieve financiële transfer kan realiseren.

LEES OOK: 'Tonnen werk voor Sibierski: nog 7 vertrekkers?'

Wordt Ashimeru een topper bij Anderlecht?

Meest recent

Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

9
9
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

64
64
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

50
50
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

16
16
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

78
78
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

470
470
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

79
79
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

134
134
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

532
532
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

70
70
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

394
394
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

361
361
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

233
233
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

192
192
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

41
41
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

586
586
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

297
297
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

112
112
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

146
146
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

121
121
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

549
549
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

266
266
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

240
240
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

452
452

Meer sportnieuws