Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

1134
Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

De transferbalans bij RSC Anderlecht was vorig seizoen overwegend positief. Peter Verbeke moest met een heel beperkt budget een competitieve topploeg samenstellen en dat was heus niet vanzelfsprekend. Over de nakende transfer van Majeed Ashimeru rijzen er – vooral van buitenaf – heel wat vragen, maar toch lijkt dit een gouden zet te zijn van Verbeke.


CREATIEVE VERBEKE 

Elke voetbalclub in de Jupiler Pro League had vorig seizoen te kampen met de financiële gevolgen van de corona-crisis. Bij RSC Anderlecht hadden ze het voordien al niet erg breed door de grote schuldenput, en het missen van miljoenen euro's aan inkomsten door het ontbreken van publiek in de tribunes was dan ook duidelijk voelbaar. Maar in moeilijke tijden borrelt de creativiteit vaak naar ongekende hoogtes. En da's hoe Head of Sports Peter Verbeke handelt en handelde.

In januari zag Anderlecht bijvoorbeeld Percy Tau terugkeren naar Brighton & Hove Albion, de Zuid-Afrikaan die in de eerste seizoenshelft de vaste speler was op de positie van nummer tien. Daarnaast verlieten ook Peter Zulj (huur aan Goztepe) en Michel Vlap (huur aan Arminia Bielefeld) het Lotto Park. Deze drie spelers bevolkten vaak de centrale as op het middenveld waarbij vooral Zulj en Vlap niet voldeden aan de verwachtingen. 



In plaats van een trio aan één-op-één vervangers te halen voor de vertrokken Percy Tau, Peter Zulj en Michel Vlap vond Peter Verbeke een veel betere oplossing. En dat op kwalitatief en financieel vlak. De technisch directeur van Sporting zag dat Majeed Ashimeru hét ideale en veelzijdige profiel bezat om te kunnen functioneren op de zes, de acht en zelfs de tien. Bovendien beschikt de Ghanese middenvelder over voldoende voetballende kwaliteiten en spelintelligentie om Vincent Kompany te overtuigen.

GEEN MEELOPER 

Majeed Ashimeru staat al sinds 2017 onder contract bij RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub die een patent heeft op jong en veelbelovend talent. Na eerdere huurbeurten aan SC Austria Lustenau, Wolfsberger AC en FC St. Gallen greep en kreeg hij in 2019 volop zijn kans bij die Roten Bullen. De Amerikaanse coach Jesse Marsch gaf Ashimeru vaak zijn kans in de Oostenrijkse Bundesliga, maar ook in de Champions League. Op het kampioenenbal mocht hij zich bijvoorbeeld meten tegen clubs zoals Liverpool, Napoli,Atlético Madrid en Bayern München.



In het voorbije seizoen maakte Majeed Ashimeru wel degelijk deel uit van de plannen bij RB Salzburg, en hij kreeg toen ook behoorlijk wat speelgelegenheid, maar op 23-jarige leeftijd was het noodzakelijk dat de Ghanees op wekelijkse basis zijn wedstrijden kan spelen. En dat was dit jaar echter niet het geval. In 12 competitiewedstrijden tijdens het voorbije seizoen verscheen Ashimeru bij Salzburg namelijk 5 keer aan de aftrap. RSC Anderlecht zag wel wat in het interessante profiel van Ashimeru en Sporting kon hem huren voor één seizoen met een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Iedereen gelukkig.

WACHTEN OP MAJEED 

Majeed Ashimeru viel bij RB Salzburg op door zijn scorend vermogen, balvastheid en verticaal voetbal. De Ghanees profileerde zich op de Oostenrijkse velden als een soort van metronoom, want hij was in de Bundesliga een druk gesolliciteerd doorgeefluik op het gebied van passes. Van alle spelers op zijn positie ontving Ashimeru toen ook het meeste passes, waardoor hij erg belangrijk was in het opbouwende spel van RB Salzburg. Dit was grotendeels ook de reden waarom Jesse Marsch zo hard geloofde in zijn kwaliteiten. Ashimeru koppelt zijn passing bovendien aan een hoge mate van verticaliteit, iets wat van cruciaal belang is in de Red Bull-filosofie.

Maar bij RSC Anderlecht liep het voor Majeed Ashimeru niet meteen van een leien dakje. Hoewel hij een hoogwaardig profiel bezit, – en ook alle kwaliteiten om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park – was de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat had grotendeels te maken omdat Ashimeru lang had te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde hij volgens La Dernière Heure in de laatste drie wedstrijden van het seizoen zelfs met en pijn en met een inspuiting. 



Door de combinatie van de naweeën van zijn corona-besmetting, en zijn blessure aan het seizoenseinde, maakte Majeed Ashimeru slechts weinig van de vele hooggespannen verwachtingen waar bij Anderlecht. Desondanks liet de Ghanees wel vlagen zien van zijn diepgang, scorend en technisch vermogen. Die kwaliteiten verraden zijn pure kwaliteit als voetballer en bewezen waarom Anderlecht hem in eerste instantie kwam oppikken bij RB Salzburg. Maar in verschillende spelonderdelen was Ashimeru nog niet de metronoom die hij bij RB Salzburg doorgaans wél was. 

AANKNOOPINGSPUNTEN 

Bij RB Salzburg lede Majeed Ashimeru bijvoorbeeld heel wat verticaliteit in zijn spel, waarmee hij in Oostenrijk zelfs de beste speler was op zijn positie. Ook zijn aantal verstuurde passes behoorden tot het hoogste aantal van de Bundesliga. Maar tot nog toe kon Ashimeru die spelelementen niet ontplooien bij Anderlecht. Op het gebied van verticaliteit behoort hij zelfs tot de mindere spelers van Anderlecht, wat bovendien ook geldt voor zijn aantal verstuurde en ontvangen passes per wedstrijd. In die beide onderdelen zal Ashimeru zich straks nog flink moeten verbeteren – indien volledig fit zou dan helemaal geen probleem mogen zijn voor hem.



Majeed Ashimeru kon zijn pure kwaliteiten dus nog niet helemaal aantonen, maar de wil is wel degelijk aanwezig. Hij ging per wedstrijd gemiddeld het meeste aantal duels aan bij RSC Anderlecht, al was Ashimeru hierin niet erg succesvol. Onder de centrale middenvelders van Sporting telde hij samen met Adrien Trebel het meeste defensieve duels en hij was in de offensieve duels de meest aanwezige. Dat evenwicht in defensief en offensieve duels bewijzen de kwaliteiten van Majeed Ashimeru als een soort van box-to-box middenvelder, of een profiel die op de zes, acht en de tien uit de voeten kan. Goed gezien dus door Peter Verbeke.

VERBEKE ONDERHANDELT 

Door die grote potentie wilde Anderlecht heel graag een vervolg breien aan de veelbelovende samenwerking met Majeed Ashimeru. Maar zoals eerder gesteld heeft Sporting het nog steeds niet erg breed op het financieel vlak. Daarom lichtte Anderlecht in eerste instantie de aankoopoptie niet die 2,5 miljoen euro bedroeg. Peter Verbeke knoopte daarna wel de onderhandelingen aan met RB Salzburg om een lagere transferprijs te bedingen. En volgens verschillende Belgische media slaagde de Head of Sports van Anderlecht daar ook in.



Majeed Ashimeru zal namelijk eerstdaags voorgesteld worden bij de Belgische recordkampioen, waar hij naar verluidt voor vier jaar onder contract zal staan. Tijd genoeg dus om de twijfels van zich af te spelen en zijn intrinsieke kwaliteiten ten volle te ontplooien. Indien Ashimeru zijn niveau van bij RB Salzburg kan halen in het Lotto Park, dan zal Anderlecht nog veel plezier beleven aan de veelzijdige en talentvolle Ghanees. Daarnaast bezit Ashimeru op 23-jarige leeftijd over een erg ruime progressiemarge waardoor Sporting op termijn nog een lucratieve financiële transfer kan realiseren.

LEES OOK: 'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Wordt Ashimeru een topper bij Anderlecht?

Meest recent

'Union in blijde verwachting: ex-speler Club op komst'

Bij Union is het al een drukke transferzomer geweest. De vice-kampioen was er zeer snel bij voor ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft straffe aanwinst beet, Anderlecht in actie'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

100
100
Westerlo haalt toptalent en jeugdinternational binnen

KVC Westerlo heeft nog een nieuwe middenvelder binnengehaald. De Kemphanen zijn slecht aan het ...

12
12
Karl Vannieuwkerke haalt extreem scherp uit: “Beheers je!”

Na een bijzonder drukke sportzomer heeft Karl Vannieuwkerke zijn aandacht opnieuw op het voetbal ...

53
53
KV Mechelen pakt groots uit met oude bekende

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen groots uitgepakt met een nieuwe zomertransfer. ...

49
49
Beerschot heeft sensationele terugkeer helemaal beet

Beerschot begon zijn seizoen met een drie op zes in de Challenger Pro League, na een ruime zege ...

133
133
De Bruyne doet boekje open over toekomst: "Dan beslis ik"

Voor Kevin De Bruyne werd zijn eerste seizoen bij Napoli geen onverdeeld succes. Het klikte nooit ...

149
149
'Antwerp laat jonge aanvaller nog vertrekken'

Het heeft even geduurd voor de mercato van Antwerp op gang kwam door de onzekerheid omtrent de ...

139
139
Club pakt uit: toptalent Bayern zet handtekening

Ook bij Club Brugge zijn ze in het slot van de mercato nog in verwachting van enkele transfers. Het ...

176
176
Marc Coucke en Sam Baro plots lijnrecht tegenover elkaar

Vanavond staat er voor zowel Anderlecht als AA Gent bijzonder veel op het spel. De Brusselaars ...

226
226
Lyon-Fenerbahçe eindigt in knokpartij, Openda deelt in klappen

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de Champions League uitgedeeld en dat zorgde voor heel ...

180
180
Alsnog toptransfer in de maak voor Raskin?

De laatste dagen van de transferperiode beloven nog zeer spannend te gaan worden. Heel wat spelers ...

196
196
Degryse en Alderweireld geven hun CL-loting voor Club Brugge

Club Brugge kent vanavond zijn tegenstanders in de League Phase in de Champions League. Marc Degryse ...

350
350
Baro komt met héél duidelijke transferboodschap bij AA Gent

AA Gent moet vanavond aan de bak tegen Hibernian. Het maakte het zichzelf moeilijk door in eigen ...

310
310
Lukaku met verrassend toekomstverhaal: "Zoals Kompany"

Romelu Lukaku speelt met Fenerbahçe Champions League-voetbal. De Turken plaatsten zich voor ...

236
236
'Anderlecht legt lat hoog: minstens 20 miljoen euro'

Anderlecht is niet van plan om nog een sterkhouder te laten gaan. De Brusselaars hebben volgens La ...

569
569
‘Club Brugge speelt smerig spel: drie slachtoffers’

Club Brugge trekt deze mercato een harde lijn in zijn transferaanpak. Blauw-zwart overtuigt spelers ...

1623
1623
STVV gaat voor unieke prestatie: "Zou een unicum zijn"

Bij STVV staan ze op 90 of 120 minuten van een Europese stunt. Ze verdedigen in Cyprus een ...

49
49
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

876
876
AA Gent aan zet: "Belangrijkste match uit mijn carrière"

Bij AA Gent is het vanavond van moeten. De Buffalo’s moeten aan de bak tegen Hibernian. In ...

132
132
Hoe héél Anderlecht hunkert naar dit moment

RSC Anderlecht is op weg naar de groepsfase van de Europa League. Tegen Kaimat Almaty mag het niet ...

482
482
Loting UCL: Club kent al zijn potentiële tegenstanders

De voorrondes van de Champions League zitten erop, de 36 deelnemers aan de League Phase zijn gekend. ...

372
372
Mbappé heerst in Madrid; pijnlijke bekerblamage Hayen

Real Madrid heeft zijn eerste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen. In de 4-1-overwinning tegen ...

111
111
UCL: Lukaku naar Champions League, verrassende debutant

Romelu Lukaku zal dit seizoen in de League Phase van de Champions League te bewonderen zijn. ...

321
321
Witte rook: 'Club Brugge heeft miljoenenaanwinst beet'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het bezoek aan AA Gent van aanstaande zondag, wat in ...

923
923

Meer sportnieuws