Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

door
Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

De transferbalans bij RSC Anderlecht was vorig seizoen overwegend positief. Peter Verbeke moest met een heel beperkt budget een competitieve topploeg samenstellen en dat was heus niet vanzelfsprekend. Over de nakende transfer van Majeed Ashimeru rijzen er – vooral van buitenaf – heel wat vragen, maar toch lijkt dit een gouden zet te zijn van Verbeke.


CREATIEVE VERBEKE 

Elke voetbalclub in de Jupiler Pro League had vorig seizoen te kampen met de financiële gevolgen van de corona-crisis. Bij RSC Anderlecht hadden ze het voordien al niet erg breed door de grote schuldenput, en het missen van miljoenen euro's aan inkomsten door het ontbreken van publiek in de tribunes was dan ook duidelijk voelbaar. Maar in moeilijke tijden borrelt de creativiteit vaak naar ongekende hoogtes. En da's hoe Head of Sports Peter Verbeke handelt en handelde.

In januari zag Anderlecht bijvoorbeeld Percy Tau terugkeren naar Brighton & Hove Albion, de Zuid-Afrikaan die in de eerste seizoenshelft de vaste speler was op de positie van nummer tien. Daarnaast verlieten ook Peter Zulj (huur aan Goztepe) en Michel Vlap (huur aan Arminia Bielefeld) het Lotto Park. Deze drie spelers bevolkten vaak de centrale as op het middenveld waarbij vooral Zulj en Vlap niet voldeden aan de verwachtingen. 



In plaats van een trio aan één-op-één vervangers te halen voor de vertrokken Percy Tau, Peter Zulj en Michel Vlap vond Peter Verbeke een veel betere oplossing. En dat op kwalitatief en financieel vlak. De technisch directeur van Sporting zag dat Majeed Ashimeru hét ideale en veelzijdige profiel bezat om te kunnen functioneren op de zes, de acht en zelfs de tien. Bovendien beschikt de Ghanese middenvelder over voldoende voetballende kwaliteiten en spelintelligentie om Vincent Kompany te overtuigen.

GEEN MEELOPER 

Majeed Ashimeru staat al sinds 2017 onder contract bij RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub die een patent heeft op jong en veelbelovend talent. Na eerdere huurbeurten aan SC Austria Lustenau, Wolfsberger AC en FC St. Gallen greep en kreeg hij in 2019 volop zijn kans bij die Roten Bullen. De Amerikaanse coach Jesse Marsch gaf Ashimeru vaak zijn kans in de Oostenrijkse Bundesliga, maar ook in de Champions League. Op het kampioenenbal mocht hij zich bijvoorbeeld meten tegen clubs zoals Liverpool, Napoli,Atlético Madrid en Bayern München.



In het voorbije seizoen maakte Majeed Ashimeru wel degelijk deel uit van de plannen bij RB Salzburg, en hij kreeg toen ook behoorlijk wat speelgelegenheid, maar op 23-jarige leeftijd was het noodzakelijk dat de Ghanees op wekelijkse basis zijn wedstrijden kan spelen. En dat was dit jaar echter niet het geval. In 12 competitiewedstrijden tijdens het voorbije seizoen verscheen Ashimeru bij Salzburg namelijk 5 keer aan de aftrap. RSC Anderlecht zag wel wat in het interessante profiel van Ashimeru en Sporting kon hem huren voor één seizoen met een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Iedereen gelukkig.

WACHTEN OP MAJEED 

Majeed Ashimeru viel bij RB Salzburg op door zijn scorend vermogen, balvastheid en verticaal voetbal. De Ghanees profileerde zich op de Oostenrijkse velden als een soort van metronoom, want hij was in de Bundesliga een druk gesolliciteerd doorgeefluik op het gebied van passes. Van alle spelers op zijn positie ontving Ashimeru toen ook het meeste passes, waardoor hij erg belangrijk was in het opbouwende spel van RB Salzburg. Dit was grotendeels ook de reden waarom Jesse Marsch zo hard geloofde in zijn kwaliteiten. Ashimeru koppelt zijn passing bovendien aan een hoge mate van verticaliteit, iets wat van cruciaal belang is in de Red Bull-filosofie.

Maar bij RSC Anderlecht liep het voor Majeed Ashimeru niet meteen van een leien dakje. Hoewel hij een hoogwaardig profiel bezit, – en ook alle kwaliteiten om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park – was de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat had grotendeels te maken omdat Ashimeru lang had te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde hij volgens La Dernière Heure in de laatste drie wedstrijden van het seizoen zelfs met en pijn en met een inspuiting. 



Door de combinatie van de naweeën van zijn corona-besmetting, en zijn blessure aan het seizoenseinde, maakte Majeed Ashimeru slechts weinig van de vele hooggespannen verwachtingen waar bij Anderlecht. Desondanks liet de Ghanees wel vlagen zien van zijn diepgang, scorend en technisch vermogen. Die kwaliteiten verraden zijn pure kwaliteit als voetballer en bewezen waarom Anderlecht hem in eerste instantie kwam oppikken bij RB Salzburg. Maar in verschillende spelonderdelen was Ashimeru nog niet de metronoom die hij bij RB Salzburg doorgaans wél was. 

AANKNOOPINGSPUNTEN 

Bij RB Salzburg lede Majeed Ashimeru bijvoorbeeld heel wat verticaliteit in zijn spel, waarmee hij in Oostenrijk zelfs de beste speler was op zijn positie. Ook zijn aantal verstuurde passes behoorden tot het hoogste aantal van de Bundesliga. Maar tot nog toe kon Ashimeru die spelelementen niet ontplooien bij Anderlecht. Op het gebied van verticaliteit behoort hij zelfs tot de mindere spelers van Anderlecht, wat bovendien ook geldt voor zijn aantal verstuurde en ontvangen passes per wedstrijd. In die beide onderdelen zal Ashimeru zich straks nog flink moeten verbeteren – indien volledig fit zou dan helemaal geen probleem mogen zijn voor hem.



Majeed Ashimeru kon zijn pure kwaliteiten dus nog niet helemaal aantonen, maar de wil is wel degelijk aanwezig. Hij ging per wedstrijd gemiddeld het meeste aantal duels aan bij RSC Anderlecht, al was Ashimeru hierin niet erg succesvol. Onder de centrale middenvelders van Sporting telde hij samen met Adrien Trebel het meeste defensieve duels en hij was in de offensieve duels de meest aanwezige. Dat evenwicht in defensief en offensieve duels bewijzen de kwaliteiten van Majeed Ashimeru als een soort van box-to-box middenvelder, of een profiel die op de zes, acht en de tien uit de voeten kan. Goed gezien dus door Peter Verbeke.

VERBEKE ONDERHANDELT 

Door die grote potentie wilde Anderlecht heel graag een vervolg breien aan de veelbelovende samenwerking met Majeed Ashimeru. Maar zoals eerder gesteld heeft Sporting het nog steeds niet erg breed op het financieel vlak. Daarom lichtte Anderlecht in eerste instantie de aankoopoptie niet die 2,5 miljoen euro bedroeg. Peter Verbeke knoopte daarna wel de onderhandelingen aan met RB Salzburg om een lagere transferprijs te bedingen. En volgens verschillende Belgische media slaagde de Head of Sports van Anderlecht daar ook in.



Majeed Ashimeru zal namelijk eerstdaags voorgesteld worden bij de Belgische recordkampioen, waar hij naar verluidt voor vier jaar onder contract zal staan. Tijd genoeg dus om de twijfels van zich af te spelen en zijn intrinsieke kwaliteiten ten volle te ontplooien. Indien Ashimeru zijn niveau van bij RB Salzburg kan halen in het Lotto Park, dan zal Anderlecht nog veel plezier beleven aan de veelzijdige en talentvolle Ghanees. Daarnaast bezit Ashimeru op 23-jarige leeftijd over een erg ruime progressiemarge waardoor Sporting op termijn nog een lucratieve financiële transfer kan realiseren.

LEES OOK: "Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

Wordt Ashimeru een topper bij Anderlecht?

Meest recent

Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

41
41
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

15
15
'Winters vertrek Tzolis: Club stelt keiharde voorwaarde'

In de Champions League kruist Club Brugge volgende week de degens met Sporting CP. Om het verschil ...

62
62
Dé surprise in WK-selectie? 'Vermeeren steekt Duivel voorbij'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

69
69
"Het zijn leeuwen" - La Lou-coach noemt vijf RSCA'ers bij naam

RSC Anderlecht legde vlak voor de interland-break twee overtuigende prestaties neer tegen KV ...

105
105
Crisis bij Club Nxt compleet: "Dit valt ons zwaar"

De jeugdwerking van Club Brugge heeft de voorbije jaren enorme stappen gezet met Club Nxt als het ...

154
154
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

96
96
'Hoogspanning bij Duivels: bondstop moet actie ondernemen'

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

263
263
Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

63
63
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

280
280
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

254
254
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

128
128
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

132
132
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

74
74
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

146
146
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

282
282
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

382
382
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

56
56
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

116
116
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

369
369
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

265
265
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

126
126
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

720
720
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

158
158
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

266
266

Meer sportnieuws