Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

1134 stemmen
Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

De transferbalans bij RSC Anderlecht was vorig seizoen overwegend positief. Peter Verbeke moest met een heel beperkt budget een competitieve topploeg samenstellen en dat was heus niet vanzelfsprekend. Over de nakende transfer van Majeed Ashimeru rijzen er – vooral van buitenaf – heel wat vragen, maar toch lijkt dit een gouden zet te zijn van Verbeke.


CREATIEVE VERBEKE 

Elke voetbalclub in de Jupiler Pro League had vorig seizoen te kampen met de financiële gevolgen van de corona-crisis. Bij RSC Anderlecht hadden ze het voordien al niet erg breed door de grote schuldenput, en het missen van miljoenen euro's aan inkomsten door het ontbreken van publiek in de tribunes was dan ook duidelijk voelbaar. Maar in moeilijke tijden borrelt de creativiteit vaak naar ongekende hoogtes. En da's hoe Head of Sports Peter Verbeke handelt en handelde.

In januari zag Anderlecht bijvoorbeeld Percy Tau terugkeren naar Brighton & Hove Albion, de Zuid-Afrikaan die in de eerste seizoenshelft de vaste speler was op de positie van nummer tien. Daarnaast verlieten ook Peter Zulj (huur aan Goztepe) en Michel Vlap (huur aan Arminia Bielefeld) het Lotto Park. Deze drie spelers bevolkten vaak de centrale as op het middenveld waarbij vooral Zulj en Vlap niet voldeden aan de verwachtingen. 



In plaats van een trio aan één-op-één vervangers te halen voor de vertrokken Percy Tau, Peter Zulj en Michel Vlap vond Peter Verbeke een veel betere oplossing. En dat op kwalitatief en financieel vlak. De technisch directeur van Sporting zag dat Majeed Ashimeru hét ideale en veelzijdige profiel bezat om te kunnen functioneren op de zes, de acht en zelfs de tien. Bovendien beschikt de Ghanese middenvelder over voldoende voetballende kwaliteiten en spelintelligentie om Vincent Kompany te overtuigen.

GEEN MEELOPER 

Majeed Ashimeru staat al sinds 2017 onder contract bij RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub die een patent heeft op jong en veelbelovend talent. Na eerdere huurbeurten aan SC Austria Lustenau, Wolfsberger AC en FC St. Gallen greep en kreeg hij in 2019 volop zijn kans bij die Roten Bullen. De Amerikaanse coach Jesse Marsch gaf Ashimeru vaak zijn kans in de Oostenrijkse Bundesliga, maar ook in de Champions League. Op het kampioenenbal mocht hij zich bijvoorbeeld meten tegen clubs zoals Liverpool, Napoli,Atlético Madrid en Bayern München.



In het voorbije seizoen maakte Majeed Ashimeru wel degelijk deel uit van de plannen bij RB Salzburg, en hij kreeg toen ook behoorlijk wat speelgelegenheid, maar op 23-jarige leeftijd was het noodzakelijk dat de Ghanees op wekelijkse basis zijn wedstrijden kan spelen. En dat was dit jaar echter niet het geval. In 12 competitiewedstrijden tijdens het voorbije seizoen verscheen Ashimeru bij Salzburg namelijk 5 keer aan de aftrap. RSC Anderlecht zag wel wat in het interessante profiel van Ashimeru en Sporting kon hem huren voor één seizoen met een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Iedereen gelukkig.

WACHTEN OP MAJEED 

Majeed Ashimeru viel bij RB Salzburg op door zijn scorend vermogen, balvastheid en verticaal voetbal. De Ghanees profileerde zich op de Oostenrijkse velden als een soort van metronoom, want hij was in de Bundesliga een druk gesolliciteerd doorgeefluik op het gebied van passes. Van alle spelers op zijn positie ontving Ashimeru toen ook het meeste passes, waardoor hij erg belangrijk was in het opbouwende spel van RB Salzburg. Dit was grotendeels ook de reden waarom Jesse Marsch zo hard geloofde in zijn kwaliteiten. Ashimeru koppelt zijn passing bovendien aan een hoge mate van verticaliteit, iets wat van cruciaal belang is in de Red Bull-filosofie.

Maar bij RSC Anderlecht liep het voor Majeed Ashimeru niet meteen van een leien dakje. Hoewel hij een hoogwaardig profiel bezit, – en ook alle kwaliteiten om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park – was de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat had grotendeels te maken omdat Ashimeru lang had te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde hij volgens La Dernière Heure in de laatste drie wedstrijden van het seizoen zelfs met en pijn en met een inspuiting. 



Door de combinatie van de naweeën van zijn corona-besmetting, en zijn blessure aan het seizoenseinde, maakte Majeed Ashimeru slechts weinig van de vele hooggespannen verwachtingen waar bij Anderlecht. Desondanks liet de Ghanees wel vlagen zien van zijn diepgang, scorend en technisch vermogen. Die kwaliteiten verraden zijn pure kwaliteit als voetballer en bewezen waarom Anderlecht hem in eerste instantie kwam oppikken bij RB Salzburg. Maar in verschillende spelonderdelen was Ashimeru nog niet de metronoom die hij bij RB Salzburg doorgaans wél was. 

AANKNOOPINGSPUNTEN 

Bij RB Salzburg lede Majeed Ashimeru bijvoorbeeld heel wat verticaliteit in zijn spel, waarmee hij in Oostenrijk zelfs de beste speler was op zijn positie. Ook zijn aantal verstuurde passes behoorden tot het hoogste aantal van de Bundesliga. Maar tot nog toe kon Ashimeru die spelelementen niet ontplooien bij Anderlecht. Op het gebied van verticaliteit behoort hij zelfs tot de mindere spelers van Anderlecht, wat bovendien ook geldt voor zijn aantal verstuurde en ontvangen passes per wedstrijd. In die beide onderdelen zal Ashimeru zich straks nog flink moeten verbeteren – indien volledig fit zou dan helemaal geen probleem mogen zijn voor hem.



Majeed Ashimeru kon zijn pure kwaliteiten dus nog niet helemaal aantonen, maar de wil is wel degelijk aanwezig. Hij ging per wedstrijd gemiddeld het meeste aantal duels aan bij RSC Anderlecht, al was Ashimeru hierin niet erg succesvol. Onder de centrale middenvelders van Sporting telde hij samen met Adrien Trebel het meeste defensieve duels en hij was in de offensieve duels de meest aanwezige. Dat evenwicht in defensief en offensieve duels bewijzen de kwaliteiten van Majeed Ashimeru als een soort van box-to-box middenvelder, of een profiel die op de zes, acht en de tien uit de voeten kan. Goed gezien dus door Peter Verbeke.

VERBEKE ONDERHANDELT 

Door die grote potentie wilde Anderlecht heel graag een vervolg breien aan de veelbelovende samenwerking met Majeed Ashimeru. Maar zoals eerder gesteld heeft Sporting het nog steeds niet erg breed op het financieel vlak. Daarom lichtte Anderlecht in eerste instantie de aankoopoptie niet die 2,5 miljoen euro bedroeg. Peter Verbeke knoopte daarna wel de onderhandelingen aan met RB Salzburg om een lagere transferprijs te bedingen. En volgens verschillende Belgische media slaagde de Head of Sports van Anderlecht daar ook in.



Majeed Ashimeru zal namelijk eerstdaags voorgesteld worden bij de Belgische recordkampioen, waar hij naar verluidt voor vier jaar onder contract zal staan. Tijd genoeg dus om de twijfels van zich af te spelen en zijn intrinsieke kwaliteiten ten volle te ontplooien. Indien Ashimeru zijn niveau van bij RB Salzburg kan halen in het Lotto Park, dan zal Anderlecht nog veel plezier beleven aan de veelzijdige en talentvolle Ghanees. Daarnaast bezit Ashimeru op 23-jarige leeftijd over een erg ruime progressiemarge waardoor Sporting op termijn nog een lucratieve financiële transfer kan realiseren.

LEES OOK: Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Wordt Ashimeru een topper bij Anderlecht?

Meest recent

Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

50
50
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

98
98
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

233
233
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

311
311
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

229
229
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

57
57
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

220
220
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

87
87
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

114
114
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

510
510
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

127
127
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

180
180
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

651
651
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

66
66
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

280
280
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

414
414
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1446
1446
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

621
621
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

208
208
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

224
224
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

899
899
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

664
664
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

289
289
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

153
153

Meer sportnieuws