Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

door
Verbeke perfectioneert transferbeleid met knappe deal

De transferbalans bij RSC Anderlecht was vorig seizoen overwegend positief. Peter Verbeke moest met een heel beperkt budget een competitieve topploeg samenstellen en dat was heus niet vanzelfsprekend. Over de nakende transfer van Majeed Ashimeru rijzen er – vooral van buitenaf – heel wat vragen, maar toch lijkt dit een gouden zet te zijn van Verbeke.


CREATIEVE VERBEKE 

Elke voetbalclub in de Jupiler Pro League had vorig seizoen te kampen met de financiële gevolgen van de corona-crisis. Bij RSC Anderlecht hadden ze het voordien al niet erg breed door de grote schuldenput, en het missen van miljoenen euro's aan inkomsten door het ontbreken van publiek in de tribunes was dan ook duidelijk voelbaar. Maar in moeilijke tijden borrelt de creativiteit vaak naar ongekende hoogtes. En da's hoe Head of Sports Peter Verbeke handelt en handelde.

In januari zag Anderlecht bijvoorbeeld Percy Tau terugkeren naar Brighton & Hove Albion, de Zuid-Afrikaan die in de eerste seizoenshelft de vaste speler was op de positie van nummer tien. Daarnaast verlieten ook Peter Zulj (huur aan Goztepe) en Michel Vlap (huur aan Arminia Bielefeld) het Lotto Park. Deze drie spelers bevolkten vaak de centrale as op het middenveld waarbij vooral Zulj en Vlap niet voldeden aan de verwachtingen. 



In plaats van een trio aan één-op-één vervangers te halen voor de vertrokken Percy Tau, Peter Zulj en Michel Vlap vond Peter Verbeke een veel betere oplossing. En dat op kwalitatief en financieel vlak. De technisch directeur van Sporting zag dat Majeed Ashimeru hét ideale en veelzijdige profiel bezat om te kunnen functioneren op de zes, de acht en zelfs de tien. Bovendien beschikt de Ghanese middenvelder over voldoende voetballende kwaliteiten en spelintelligentie om Vincent Kompany te overtuigen.

GEEN MEELOPER 

Majeed Ashimeru staat al sinds 2017 onder contract bij RB Salzburg, de Oostenrijkse topclub die een patent heeft op jong en veelbelovend talent. Na eerdere huurbeurten aan SC Austria Lustenau, Wolfsberger AC en FC St. Gallen greep en kreeg hij in 2019 volop zijn kans bij die Roten Bullen. De Amerikaanse coach Jesse Marsch gaf Ashimeru vaak zijn kans in de Oostenrijkse Bundesliga, maar ook in de Champions League. Op het kampioenenbal mocht hij zich bijvoorbeeld meten tegen clubs zoals Liverpool, Napoli,Atlético Madrid en Bayern München.



In het voorbije seizoen maakte Majeed Ashimeru wel degelijk deel uit van de plannen bij RB Salzburg, en hij kreeg toen ook behoorlijk wat speelgelegenheid, maar op 23-jarige leeftijd was het noodzakelijk dat de Ghanees op wekelijkse basis zijn wedstrijden kan spelen. En dat was dit jaar echter niet het geval. In 12 competitiewedstrijden tijdens het voorbije seizoen verscheen Ashimeru bij Salzburg namelijk 5 keer aan de aftrap. RSC Anderlecht zag wel wat in het interessante profiel van Ashimeru en Sporting kon hem huren voor één seizoen met een aankoopoptie van 2,5 miljoen euro. Iedereen gelukkig.

WACHTEN OP MAJEED 

Majeed Ashimeru viel bij RB Salzburg op door zijn scorend vermogen, balvastheid en verticaal voetbal. De Ghanees profileerde zich op de Oostenrijkse velden als een soort van metronoom, want hij was in de Bundesliga een druk gesolliciteerd doorgeefluik op het gebied van passes. Van alle spelers op zijn positie ontving Ashimeru toen ook het meeste passes, waardoor hij erg belangrijk was in het opbouwende spel van RB Salzburg. Dit was grotendeels ook de reden waarom Jesse Marsch zo hard geloofde in zijn kwaliteiten. Ashimeru koppelt zijn passing bovendien aan een hoge mate van verticaliteit, iets wat van cruciaal belang is in de Red Bull-filosofie.

Maar bij RSC Anderlecht liep het voor Majeed Ashimeru niet meteen van een leien dakje. Hoewel hij een hoogwaardig profiel bezit, – en ook alle kwaliteiten om een echte meerwaarde te worden in het Lotto Park – was de Ghanese huurling vaker afwezig dan aanwezig in de wedstrijdselecties van Sporting. Dat had grotendeels te maken omdat Ashimeru lang had te kampen met de naweeën van zijn opgelopen corona-besmetting in december. En alsof dat nog niet genoeg was, speelde hij volgens La Dernière Heure in de laatste drie wedstrijden van het seizoen zelfs met en pijn en met een inspuiting. 



Door de combinatie van de naweeën van zijn corona-besmetting, en zijn blessure aan het seizoenseinde, maakte Majeed Ashimeru slechts weinig van de vele hooggespannen verwachtingen waar bij Anderlecht. Desondanks liet de Ghanees wel vlagen zien van zijn diepgang, scorend en technisch vermogen. Die kwaliteiten verraden zijn pure kwaliteit als voetballer en bewezen waarom Anderlecht hem in eerste instantie kwam oppikken bij RB Salzburg. Maar in verschillende spelonderdelen was Ashimeru nog niet de metronoom die hij bij RB Salzburg doorgaans wél was. 

AANKNOOPINGSPUNTEN 

Bij RB Salzburg lede Majeed Ashimeru bijvoorbeeld heel wat verticaliteit in zijn spel, waarmee hij in Oostenrijk zelfs de beste speler was op zijn positie. Ook zijn aantal verstuurde passes behoorden tot het hoogste aantal van de Bundesliga. Maar tot nog toe kon Ashimeru die spelelementen niet ontplooien bij Anderlecht. Op het gebied van verticaliteit behoort hij zelfs tot de mindere spelers van Anderlecht, wat bovendien ook geldt voor zijn aantal verstuurde en ontvangen passes per wedstrijd. In die beide onderdelen zal Ashimeru zich straks nog flink moeten verbeteren – indien volledig fit zou dan helemaal geen probleem mogen zijn voor hem.



Majeed Ashimeru kon zijn pure kwaliteiten dus nog niet helemaal aantonen, maar de wil is wel degelijk aanwezig. Hij ging per wedstrijd gemiddeld het meeste aantal duels aan bij RSC Anderlecht, al was Ashimeru hierin niet erg succesvol. Onder de centrale middenvelders van Sporting telde hij samen met Adrien Trebel het meeste defensieve duels en hij was in de offensieve duels de meest aanwezige. Dat evenwicht in defensief en offensieve duels bewijzen de kwaliteiten van Majeed Ashimeru als een soort van box-to-box middenvelder, of een profiel die op de zes, acht en de tien uit de voeten kan. Goed gezien dus door Peter Verbeke.

VERBEKE ONDERHANDELT 

Door die grote potentie wilde Anderlecht heel graag een vervolg breien aan de veelbelovende samenwerking met Majeed Ashimeru. Maar zoals eerder gesteld heeft Sporting het nog steeds niet erg breed op het financieel vlak. Daarom lichtte Anderlecht in eerste instantie de aankoopoptie niet die 2,5 miljoen euro bedroeg. Peter Verbeke knoopte daarna wel de onderhandelingen aan met RB Salzburg om een lagere transferprijs te bedingen. En volgens verschillende Belgische media slaagde de Head of Sports van Anderlecht daar ook in.



Majeed Ashimeru zal namelijk eerstdaags voorgesteld worden bij de Belgische recordkampioen, waar hij naar verluidt voor vier jaar onder contract zal staan. Tijd genoeg dus om de twijfels van zich af te spelen en zijn intrinsieke kwaliteiten ten volle te ontplooien. Indien Ashimeru zijn niveau van bij RB Salzburg kan halen in het Lotto Park, dan zal Anderlecht nog veel plezier beleven aan de veelzijdige en talentvolle Ghanees. Daarnaast bezit Ashimeru op 23-jarige leeftijd over een erg ruime progressiemarge waardoor Sporting op termijn nog een lucratieve financiële transfer kan realiseren.

LEES OOK: Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Wordt Ashimeru een topper bij Anderlecht?

Meest recent

Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

3
3
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

39
39
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

362
362
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

84
84
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

213
213
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

43
43
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

384
384
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

109
109
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

49
49
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

351
351
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

97
97
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

235
235
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

267
267
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

745
745
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

94
94
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

196
196
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

470
470
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

59
59
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

308
308
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

324
324
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

132
132
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

661
661
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

54
54
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

108
108
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

206
206

Meer sportnieuws