TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar dure spits, Tielemans kan toptransfer maken'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar dure spits, Tielemans kan toptransfer maken'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge wil zich deze zomer stevig versterken en in dat opzicht duikt weer een opvallend doelwit op. Volgens Turkse media zou Club één van de teams zijn die lonken naar Santos Borré, een 25-jarige spits van River Plate. De Colombiaan heeft een marktwaarde van maar liefst 15 miljoen euro, maar is deze maand wel einde contract. Hij zou echter wel een jaarloon van 2 miljoen euro eisen en daarnaast nog interesse genieten van clubs als Besiktas, Hamburg, São Paulo en Atalanta.



KRC Genk zou een opmerkelijke aanwinst dan weer al zo goed als beet hebben. In Duitsland klinkt het dat de Limburgers bijna Rabbi Matondo beet hebben. De 20-jarige Welshman, die als een groot talent geldt, zou gehuurd worden met aankoopoptie van Schalke 04

Er blijven ook geruchten gaan over een terugkeer van Mbwana Samatta. Genk zou een bod van 4,5 miljoen euro neergelegd hebben bij Fenerbahçe en ook bereid zijn om Joseph Paintsil in de deal te betrekken. Dat is voor de Turkse club aanvaardbaar, alleen moet Samatta zelf nog overtuigd worden omdat hij in Limburg zal moeten inleveren.



Bij Anderlecht houden ze alsmaar meer rekening met een vertrek van Albert Sambi Lokonga - hij wordt gegeerd door Arsenal, Sevilla, Bayer Leverkusen en AS Monaco - en de zoektocht naar een vervanger is volop aan de gang. Daarvoor zouden ze bij Paars-Wit ook denken aan Fausto Vera, die vorig jaar nog in beeld was bij Club Brugge. Volgens sommige bronnen zouden de onderhandelingen met Argentinos Juniors over de 21-jarige Argentijn al opgestart zijn, al blijven ook Njegos Petrovic en Federico Navarro nog in beeld.

Ondertussen probeert Anderlecht ook nog steeds verwoed om Lukas Nmecha definitief in te lijven. Voorzitter Wouter Vandenhaute geeft alvast aan dat de speler zelf graag wil blijven, al blijft hij erbij dat het een moeilijk dossier. Toch schat hij de kansen op een verlengd verblijf van de Duitser goed in.



Anderlecht wil ook nog steeds af van enkele overbodige spelers. Zo mag Timon Wellenreuther vertrekken door de doorbraak van Verbruggen en de komst van Coosemans. De Duitse keeper kan nog steeds terugkeren naar Schalke 04, maar dat werkt met beperkte middelen. De Duitse degradant zou de keeper daarom in eerste instantie willen huren.

BUITENLAND

Youri Tielemans zou deze zomer een absolute toptransfer kunnen maken. Liverpool zou namelijk de gesprekken voor zijn komst aangeknoopt hebben. Voorlopig ligt de vraagprijs van Leicester City - die 70 à 80 miljoen euro zou bedragen - wel nog te hoog voor de Reds, maar ze hopen die nog te kunnen laten zakken. Tielemans zelf zou alvast openstaan voor een transfer naar Anfield.



Chelsea heeft ook ambitieuze transferplannen en mengt zich alvast in de strijd om Achraf Hakimi. De Blues zouden alvast een bod van 60 miljoen euro neergelegd hebben bij Internazionale, waarmee ze de aanbieding van PSG evenaren. Beide teams zitten wel nog een eind weg van de vraagprijs van de Italianen, die 80 miljoen zou bedragen. Chelsea zou wel de beste papieren hebben omdat het ook nog Andreas Christensen en Emerson Palmieri in een deal zou kunnen betrekken.

Voor Sebastiaan Bornauw lonkt een transfer naar VfL Wolfsburg alsmaar meer. De nummer vier van de Bundesliga zou een bod van 10 miljoen euro neergelegd hebben bij FC Köln. Dat bedrag is voor Köln nog altijd onvoldoende, maar als het nog een beetje opgetrokken wordt, lijkt een akkoord wel in de maak te zijn.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

Heeft Club nog een spits nodig?

Meest recent

'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

1
1
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

7
7
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

12
12
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

75
75
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

19
19
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

43
43
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

113
113
Raman breekt helemaal na moeilijke periode

KV Mechelen zette vorig weekend een grote stap richting het veiligstellen van deelname aan de ...

38
38
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

53
53
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

113
113
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

403
403
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

68
68
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

94
94
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

46
46
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

121
121
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

251
251
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

108
108
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

444
444
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

108
108
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

264
264
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

177
177
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

382
382
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

121
121
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

110
110

Meer sportnieuws