AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

575
AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

AA Gent blijft niet bij de pakken zitten. De Buffalo's legden eerder al Julien De Sart (KV Kortrijk) en Christopher Operi (Châteauroux) onder contract, en straks zal ook Gianni Bruno (Zulte Waregem) officieel voorgesteld worden. De clubtopschutter van Essevee wordt alvast een knappe aanwinst voor de Oost-Vlamingen.


PERSOONLIJK RECORD

Geen Standard, Antwerp FC of RSC Anderlecht voor Gianni Bruno. Volgens Het Nieuwsblad toonden alle drie deze clubs belangstelling om de doelpuntenmachine van Zulte Waregem over te nemen, maar het was uiteindelijk AA Gent die deze transferslag naar zich toe kon trekken. Bruno was vorig seizoen één van de revelaties in de Jupiler Pro League. De 29-jarige eindigde als derde in de topschutterstand, na Paul Onuachu (KRC Genk) en Thomas Henry (OH Leuven).



Gianni Bruno werd vorig seizoen doorgaans centraal in de spits geposteerd door Francky Dury, terwijl hij de jaargang daarvoor bij Essevee eerder op de flank werd uitgespeeld. Die tactische verschuiving van Dury wierp uiteindelijk zijn vruchten af: Bruno scoorde voor Essevee maar liefst 20 doelpunten in 34 competitiewedstrijden. In zijn spelerscarrière kon Bruno nooit meer doelpunten scoren dan in het voorbije seizoen.  

2 MILJOEN EURO

Op 29-jarige leeftijd lijkt hij aldus de top van zijn kunnen bereikt te hebben en dat beseft men ook bij Zulte Waregem, waar Gianni Bruno op papier nog één seizoen onder contract ligt. Essevee wilde hem ondanks zijn grote sportieve meerwaarde graag te gelde maken in de zomermercato, want de club heeft financieel zwaar geleden onder de corona-crisis. Uiteindelijk zou Zulte Waregem 2 miljoen euro vangen voor hun clubtopschutter, waarmee de ambitieuze Bruno zich eindelijk kan meten bij een Belgische topclub.

Gianni Bruno heeft dus zijn productiefste seizoen ooit achter de rug en het was de bedoeling van 29-jarige aanvaller om die te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno in de voorbije weken aan La Dernière Heure. Bij Zulte Waregem werd Bruno door Francky Dury ook al verschillende keren omschreven als een zwaar onderschatte speler op de Belgische velden.



Zulte Waregem zal normaliter een aardige transfersom incasseren die om en bij de 2 miljoen euro bedraagt, waarmee Gianni Bruno de vijfde duurste uitgaande clubtransfer zou worden, maar ook de Speler van het Jaar van Essevee zal ongetwijfeld een lucratieve zaak gerealiseerd hebben. AA Gent staat namelijk te boek als een club die zijn spelers goed betaalt en op zijn 29-jarige leeftijd is een dik contract altijd welgekomen – al verdiende Bruno bij het Russische Samara ook niet slecht zijn brood. 

EFFICIËNT WERKPUNTJE 

Gianni Bruno was vorig seizoen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem. Door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een erg hoge frequentie, waarmee hij de zevende plaats bezet onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. 

Met dat hoge doelpuntengemiddelde overtreft Gianni Bruno enkele klinkende namen zoals Lukas Nmecha, (RSC Anderlecht), Dieumerci Mbokani (Antwerp FC), Tarik Tissoudali (AA Gent) en Ike Ugbo (Cercle Brugge). Dat heeft ie grotendeels te danken aan zijn grote doelpogingen naar het doel. Bruno poogde vorig seizoen namelijk 109 schoten richting het vijandige doel, een enorm aantal dat geen enkele speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Die ietwat overdreven doelgerichtheid wekte bovendien ook wrevel en frustratie op bij zijn ploegmaats.



Gianni Bruno kon vorig seizoen aldus een erg aardige doelpuntenfrequentie voorleggen van 0,58 goal per wedstrijd, maar anderzijds was zijn efficiëntie voor het doel wat minder. Bruno kon namelijk 20 doelpunten scoren middels 109 doelpogingen, waarmee die betreffende verhouding op 18% komt te liggen. Met deze ratio eindigde Bruno vorig seizoen als achttiende beste centrale spits uit de Jupiler Pro League. Aan Hein Vanhaezebrouck om wat meer efficiëntie in te bouwen bij Bruno.

LEES OOK: Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

🚀

Wordt Bruno volgend seizoen de clubtopschutter bij AA Gent?

Meest recent

Westerlo in vieze papieren: Lommel verwent eigen publiek

Lommel SK heeft zondagnamiddag indruk gemaakt. De Limburgse promovendus haalde op eigen veld stevig ...

11
11
Leko hakt Diakhon-knoop door, één wissel bij Cercle

Titelverdediger Club Brugge is sterk aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Die ...

41
41
Man City ontsnapt in extra tijd; De Cuyper eist glansrol op

Tijdens de openingsspeeldag van de Premier League is Manchester City goed weggekomen. Pas in de ...

41
41
'Club Brugge kijkt op: nieuwe transfertwist Tresoldi'

Club Brugge rekent ook zondagavond tegen Cercle Brugge op Nicolo Tresoldi om het verschil te maken. ...

274
274
Durosinmi stomverbaasd bij Genk: "Wist niet wat ik zag"

Recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft zijn start bij KRC Genk niet gemist. De Nigeriaanse spits ...

146
146
Zulte Waregem verbaast vriend en vijand: "Nu doortrekken"

Zulte Waregem kan terugblikken op een geslaagd weekend. Essevee bevestigde zaterdagnamiddag zijn ...

165
165
Als volleerde spits! De Cuyper imponeert in PL-opener

Dit weekend wordt de openingsspeeldag in de Premier League afgewerkt. Voor de Belgen was die ...

156
156
'Man City strikt 'nieuwe Rodri': deal van 100 miljoen'

Rodri werd deze week officieel gepresenteerd bij FC Barcelona. Manchester City speelde zo ...

81
81
"Vreselijk" - Tielemans de grond ingeboord na United-debuut

Manchester United is met een flinke tegenvaller aan de nieuwe jaargang in de Premier League ...

237
237
'Antwerp vliegt mercato op vlak na waanzinnige comeback'

Antwerp FC heeft zaterdag een flink staaltje veerkracht laten zien. In de slotminuten boog de ploeg ...

529
529
Club Brugge krijgt cruciale tip: last-minute topaanwinst

Club Brugge rondde zaterdag de komst van zijn nieuwe linksachter Matteo Dams af. Daarmee lijkt het ...

861
861
Extra versterking Standard? Wilmots speelt open kaart

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

245
245
'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

514
514
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

426
426
Cercle Brugge ruikt stunt tegen Club: "Derby's ..."

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

550
550
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'In extremis jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

345
345
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

172
172
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

249
249
Stijn Stijnen gaat compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

403
403
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

217
217
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

442
442
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

256
256
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

230
230
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

164
164

Meer sportnieuws