AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

575
AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

AA Gent blijft niet bij de pakken zitten. De Buffalo's legden eerder al Julien De Sart (KV Kortrijk) en Christopher Operi (Châteauroux) onder contract, en straks zal ook Gianni Bruno (Zulte Waregem) officieel voorgesteld worden. De clubtopschutter van Essevee wordt alvast een knappe aanwinst voor de Oost-Vlamingen.


PERSOONLIJK RECORD

Geen Standard, Antwerp FC of RSC Anderlecht voor Gianni Bruno. Volgens Het Nieuwsblad toonden alle drie deze clubs belangstelling om de doelpuntenmachine van Zulte Waregem over te nemen, maar het was uiteindelijk AA Gent die deze transferslag naar zich toe kon trekken. Bruno was vorig seizoen één van de revelaties in de Jupiler Pro League. De 29-jarige eindigde als derde in de topschutterstand, na Paul Onuachu (KRC Genk) en Thomas Henry (OH Leuven).



Gianni Bruno werd vorig seizoen doorgaans centraal in de spits geposteerd door Francky Dury, terwijl hij de jaargang daarvoor bij Essevee eerder op de flank werd uitgespeeld. Die tactische verschuiving van Dury wierp uiteindelijk zijn vruchten af: Bruno scoorde voor Essevee maar liefst 20 doelpunten in 34 competitiewedstrijden. In zijn spelerscarrière kon Bruno nooit meer doelpunten scoren dan in het voorbije seizoen.  

2 MILJOEN EURO

Op 29-jarige leeftijd lijkt hij aldus de top van zijn kunnen bereikt te hebben en dat beseft men ook bij Zulte Waregem, waar Gianni Bruno op papier nog één seizoen onder contract ligt. Essevee wilde hem ondanks zijn grote sportieve meerwaarde graag te gelde maken in de zomermercato, want de club heeft financieel zwaar geleden onder de corona-crisis. Uiteindelijk zou Zulte Waregem 2 miljoen euro vangen voor hun clubtopschutter, waarmee de ambitieuze Bruno zich eindelijk kan meten bij een Belgische topclub.

Gianni Bruno heeft dus zijn productiefste seizoen ooit achter de rug en het was de bedoeling van 29-jarige aanvaller om die te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno in de voorbije weken aan La Dernière Heure. Bij Zulte Waregem werd Bruno door Francky Dury ook al verschillende keren omschreven als een zwaar onderschatte speler op de Belgische velden.



Zulte Waregem zal normaliter een aardige transfersom incasseren die om en bij de 2 miljoen euro bedraagt, waarmee Gianni Bruno de vijfde duurste uitgaande clubtransfer zou worden, maar ook de Speler van het Jaar van Essevee zal ongetwijfeld een lucratieve zaak gerealiseerd hebben. AA Gent staat namelijk te boek als een club die zijn spelers goed betaalt en op zijn 29-jarige leeftijd is een dik contract altijd welgekomen – al verdiende Bruno bij het Russische Samara ook niet slecht zijn brood. 

EFFICIËNT WERKPUNTJE 

Gianni Bruno was vorig seizoen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem. Door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een erg hoge frequentie, waarmee hij de zevende plaats bezet onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. 

Met dat hoge doelpuntengemiddelde overtreft Gianni Bruno enkele klinkende namen zoals Lukas Nmecha, (RSC Anderlecht), Dieumerci Mbokani (Antwerp FC), Tarik Tissoudali (AA Gent) en Ike Ugbo (Cercle Brugge). Dat heeft ie grotendeels te danken aan zijn grote doelpogingen naar het doel. Bruno poogde vorig seizoen namelijk 109 schoten richting het vijandige doel, een enorm aantal dat geen enkele speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Die ietwat overdreven doelgerichtheid wekte bovendien ook wrevel en frustratie op bij zijn ploegmaats.



Gianni Bruno kon vorig seizoen aldus een erg aardige doelpuntenfrequentie voorleggen van 0,58 goal per wedstrijd, maar anderzijds was zijn efficiëntie voor het doel wat minder. Bruno kon namelijk 20 doelpunten scoren middels 109 doelpogingen, waarmee die betreffende verhouding op 18% komt te liggen. Met deze ratio eindigde Bruno vorig seizoen als achttiende beste centrale spits uit de Jupiler Pro League. Aan Hein Vanhaezebrouck om wat meer efficiëntie in te bouwen bij Bruno.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 7 bekend

Wordt Bruno volgend seizoen de clubtopschutter bij AA Gent?

Meest recent

Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

16
16
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

16
16
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

72
72
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

34
34
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

87
87
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

51
51
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

80
80
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

245
245
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

135
135
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

88
88
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

19
19
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

395
395
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

205
205
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

216
216
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

198
198
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

551
551
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

89
89
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

606
606
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

76
76
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

443
443
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

88
88
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

307
307

Meer sportnieuws