AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

575
AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

AA Gent blijft niet bij de pakken zitten. De Buffalo's legden eerder al Julien De Sart (KV Kortrijk) en Christopher Operi (Châteauroux) onder contract, en straks zal ook Gianni Bruno (Zulte Waregem) officieel voorgesteld worden. De clubtopschutter van Essevee wordt alvast een knappe aanwinst voor de Oost-Vlamingen.


PERSOONLIJK RECORD

Geen Standard, Antwerp FC of RSC Anderlecht voor Gianni Bruno. Volgens Het Nieuwsblad toonden alle drie deze clubs belangstelling om de doelpuntenmachine van Zulte Waregem over te nemen, maar het was uiteindelijk AA Gent die deze transferslag naar zich toe kon trekken. Bruno was vorig seizoen één van de revelaties in de Jupiler Pro League. De 29-jarige eindigde als derde in de topschutterstand, na Paul Onuachu (KRC Genk) en Thomas Henry (OH Leuven).



Gianni Bruno werd vorig seizoen doorgaans centraal in de spits geposteerd door Francky Dury, terwijl hij de jaargang daarvoor bij Essevee eerder op de flank werd uitgespeeld. Die tactische verschuiving van Dury wierp uiteindelijk zijn vruchten af: Bruno scoorde voor Essevee maar liefst 20 doelpunten in 34 competitiewedstrijden. In zijn spelerscarrière kon Bruno nooit meer doelpunten scoren dan in het voorbije seizoen.  

2 MILJOEN EURO

Op 29-jarige leeftijd lijkt hij aldus de top van zijn kunnen bereikt te hebben en dat beseft men ook bij Zulte Waregem, waar Gianni Bruno op papier nog één seizoen onder contract ligt. Essevee wilde hem ondanks zijn grote sportieve meerwaarde graag te gelde maken in de zomermercato, want de club heeft financieel zwaar geleden onder de corona-crisis. Uiteindelijk zou Zulte Waregem 2 miljoen euro vangen voor hun clubtopschutter, waarmee de ambitieuze Bruno zich eindelijk kan meten bij een Belgische topclub.

Gianni Bruno heeft dus zijn productiefste seizoen ooit achter de rug en het was de bedoeling van 29-jarige aanvaller om die te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno in de voorbije weken aan La Dernière Heure. Bij Zulte Waregem werd Bruno door Francky Dury ook al verschillende keren omschreven als een zwaar onderschatte speler op de Belgische velden.



Zulte Waregem zal normaliter een aardige transfersom incasseren die om en bij de 2 miljoen euro bedraagt, waarmee Gianni Bruno de vijfde duurste uitgaande clubtransfer zou worden, maar ook de Speler van het Jaar van Essevee zal ongetwijfeld een lucratieve zaak gerealiseerd hebben. AA Gent staat namelijk te boek als een club die zijn spelers goed betaalt en op zijn 29-jarige leeftijd is een dik contract altijd welgekomen – al verdiende Bruno bij het Russische Samara ook niet slecht zijn brood. 

EFFICIËNT WERKPUNTJE 

Gianni Bruno was vorig seizoen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem. Door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een erg hoge frequentie, waarmee hij de zevende plaats bezet onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. 

Met dat hoge doelpuntengemiddelde overtreft Gianni Bruno enkele klinkende namen zoals Lukas Nmecha, (RSC Anderlecht), Dieumerci Mbokani (Antwerp FC), Tarik Tissoudali (AA Gent) en Ike Ugbo (Cercle Brugge). Dat heeft ie grotendeels te danken aan zijn grote doelpogingen naar het doel. Bruno poogde vorig seizoen namelijk 109 schoten richting het vijandige doel, een enorm aantal dat geen enkele speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Die ietwat overdreven doelgerichtheid wekte bovendien ook wrevel en frustratie op bij zijn ploegmaats.



Gianni Bruno kon vorig seizoen aldus een erg aardige doelpuntenfrequentie voorleggen van 0,58 goal per wedstrijd, maar anderzijds was zijn efficiëntie voor het doel wat minder. Bruno kon namelijk 20 doelpunten scoren middels 109 doelpogingen, waarmee die betreffende verhouding op 18% komt te liggen. Met deze ratio eindigde Bruno vorig seizoen als achttiende beste centrale spits uit de Jupiler Pro League. Aan Hein Vanhaezebrouck om wat meer efficiëntie in te bouwen bij Bruno.

LEES OOK: AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Wordt Bruno volgend seizoen de clubtopschutter bij AA Gent?

Meest recent

Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

18
18
Filip Joos zwijmelt: nieuwe monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

22
22
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

29
29
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

21
21
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

37
37
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

38
38
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

96
96
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

44
44
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

82
82
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

312
312
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

222
222
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

21
21
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

164
164
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

429
429
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

223
223
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

661
661
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

57
57
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

12
12
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

151
151
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

576
576
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

27
27
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

148
148
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

137
137
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

114
114
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

73
73

Meer sportnieuws