AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

575 stemmen
AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

AA Gent blijft niet bij de pakken zitten. De Buffalo's legden eerder al Julien De Sart (KV Kortrijk) en Christopher Operi (Châteauroux) onder contract, en straks zal ook Gianni Bruno (Zulte Waregem) officieel voorgesteld worden. De clubtopschutter van Essevee wordt alvast een knappe aanwinst voor de Oost-Vlamingen.


PERSOONLIJK RECORD

Geen Standard, Antwerp FC of RSC Anderlecht voor Gianni Bruno. Volgens Het Nieuwsblad toonden alle drie deze clubs belangstelling om de doelpuntenmachine van Zulte Waregem over te nemen, maar het was uiteindelijk AA Gent die deze transferslag naar zich toe kon trekken. Bruno was vorig seizoen één van de revelaties in de Jupiler Pro League. De 29-jarige eindigde als derde in de topschutterstand, na Paul Onuachu (KRC Genk) en Thomas Henry (OH Leuven).



Gianni Bruno werd vorig seizoen doorgaans centraal in de spits geposteerd door Francky Dury, terwijl hij de jaargang daarvoor bij Essevee eerder op de flank werd uitgespeeld. Die tactische verschuiving van Dury wierp uiteindelijk zijn vruchten af: Bruno scoorde voor Essevee maar liefst 20 doelpunten in 34 competitiewedstrijden. In zijn spelerscarrière kon Bruno nooit meer doelpunten scoren dan in het voorbije seizoen.  

2 MILJOEN EURO

Op 29-jarige leeftijd lijkt hij aldus de top van zijn kunnen bereikt te hebben en dat beseft men ook bij Zulte Waregem, waar Gianni Bruno op papier nog één seizoen onder contract ligt. Essevee wilde hem ondanks zijn grote sportieve meerwaarde graag te gelde maken in de zomermercato, want de club heeft financieel zwaar geleden onder de corona-crisis. Uiteindelijk zou Zulte Waregem 2 miljoen euro vangen voor hun clubtopschutter, waarmee de ambitieuze Bruno zich eindelijk kan meten bij een Belgische topclub.

Gianni Bruno heeft dus zijn productiefste seizoen ooit achter de rug en het was de bedoeling van 29-jarige aanvaller om die te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno in de voorbije weken aan La Dernière Heure. Bij Zulte Waregem werd Bruno door Francky Dury ook al verschillende keren omschreven als een zwaar onderschatte speler op de Belgische velden.



Zulte Waregem zal normaliter een aardige transfersom incasseren die om en bij de 2 miljoen euro bedraagt, waarmee Gianni Bruno de vijfde duurste uitgaande clubtransfer zou worden, maar ook de Speler van het Jaar van Essevee zal ongetwijfeld een lucratieve zaak gerealiseerd hebben. AA Gent staat namelijk te boek als een club die zijn spelers goed betaalt en op zijn 29-jarige leeftijd is een dik contract altijd welgekomen – al verdiende Bruno bij het Russische Samara ook niet slecht zijn brood. 

EFFICIËNT WERKPUNTJE 

Gianni Bruno was vorig seizoen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem. Door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een erg hoge frequentie, waarmee hij de zevende plaats bezet onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. 

Met dat hoge doelpuntengemiddelde overtreft Gianni Bruno enkele klinkende namen zoals Lukas Nmecha, (RSC Anderlecht), Dieumerci Mbokani (Antwerp FC), Tarik Tissoudali (AA Gent) en Ike Ugbo (Cercle Brugge). Dat heeft ie grotendeels te danken aan zijn grote doelpogingen naar het doel. Bruno poogde vorig seizoen namelijk 109 schoten richting het vijandige doel, een enorm aantal dat geen enkele speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Die ietwat overdreven doelgerichtheid wekte bovendien ook wrevel en frustratie op bij zijn ploegmaats.



Gianni Bruno kon vorig seizoen aldus een erg aardige doelpuntenfrequentie voorleggen van 0,58 goal per wedstrijd, maar anderzijds was zijn efficiëntie voor het doel wat minder. Bruno kon namelijk 20 doelpunten scoren middels 109 doelpogingen, waarmee die betreffende verhouding op 18% komt te liggen. Met deze ratio eindigde Bruno vorig seizoen als achttiende beste centrale spits uit de Jupiler Pro League. Aan Hein Vanhaezebrouck om wat meer efficiëntie in te bouwen bij Bruno.

LEES OOK: Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

Wordt Bruno volgend seizoen de clubtopschutter bij AA Gent?

Meest recent

Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

0
0
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

15
15
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

95
95
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

39
39
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

262
262
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

211
211
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

81
81
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

131
131
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

445
445
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

330
330
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

108
108
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

319
319
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

201
201
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

219
219
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

148
148
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

84
84
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

517
517
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

441
441
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

530
530
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1053
1053
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

938
938
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

305
305
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

622
622
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

826
826
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

313
313

Meer sportnieuws