AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

575
AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

AA Gent blijft niet bij de pakken zitten. De Buffalo's legden eerder al Julien De Sart (KV Kortrijk) en Christopher Operi (Châteauroux) onder contract, en straks zal ook Gianni Bruno (Zulte Waregem) officieel voorgesteld worden. De clubtopschutter van Essevee wordt alvast een knappe aanwinst voor de Oost-Vlamingen.


PERSOONLIJK RECORD

Geen Standard, Antwerp FC of RSC Anderlecht voor Gianni Bruno. Volgens Het Nieuwsblad toonden alle drie deze clubs belangstelling om de doelpuntenmachine van Zulte Waregem over te nemen, maar het was uiteindelijk AA Gent die deze transferslag naar zich toe kon trekken. Bruno was vorig seizoen één van de revelaties in de Jupiler Pro League. De 29-jarige eindigde als derde in de topschutterstand, na Paul Onuachu (KRC Genk) en Thomas Henry (OH Leuven).



Gianni Bruno werd vorig seizoen doorgaans centraal in de spits geposteerd door Francky Dury, terwijl hij de jaargang daarvoor bij Essevee eerder op de flank werd uitgespeeld. Die tactische verschuiving van Dury wierp uiteindelijk zijn vruchten af: Bruno scoorde voor Essevee maar liefst 20 doelpunten in 34 competitiewedstrijden. In zijn spelerscarrière kon Bruno nooit meer doelpunten scoren dan in het voorbije seizoen.  

2 MILJOEN EURO

Op 29-jarige leeftijd lijkt hij aldus de top van zijn kunnen bereikt te hebben en dat beseft men ook bij Zulte Waregem, waar Gianni Bruno op papier nog één seizoen onder contract ligt. Essevee wilde hem ondanks zijn grote sportieve meerwaarde graag te gelde maken in de zomermercato, want de club heeft financieel zwaar geleden onder de corona-crisis. Uiteindelijk zou Zulte Waregem 2 miljoen euro vangen voor hun clubtopschutter, waarmee de ambitieuze Bruno zich eindelijk kan meten bij een Belgische topclub.

Gianni Bruno heeft dus zijn productiefste seizoen ooit achter de rug en het was de bedoeling van 29-jarige aanvaller om die te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno in de voorbije weken aan La Dernière Heure. Bij Zulte Waregem werd Bruno door Francky Dury ook al verschillende keren omschreven als een zwaar onderschatte speler op de Belgische velden.



Zulte Waregem zal normaliter een aardige transfersom incasseren die om en bij de 2 miljoen euro bedraagt, waarmee Gianni Bruno de vijfde duurste uitgaande clubtransfer zou worden, maar ook de Speler van het Jaar van Essevee zal ongetwijfeld een lucratieve zaak gerealiseerd hebben. AA Gent staat namelijk te boek als een club die zijn spelers goed betaalt en op zijn 29-jarige leeftijd is een dik contract altijd welgekomen – al verdiende Bruno bij het Russische Samara ook niet slecht zijn brood. 

EFFICIËNT WERKPUNTJE 

Gianni Bruno was vorig seizoen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem. Door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een erg hoge frequentie, waarmee hij de zevende plaats bezet onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. 

Met dat hoge doelpuntengemiddelde overtreft Gianni Bruno enkele klinkende namen zoals Lukas Nmecha, (RSC Anderlecht), Dieumerci Mbokani (Antwerp FC), Tarik Tissoudali (AA Gent) en Ike Ugbo (Cercle Brugge). Dat heeft ie grotendeels te danken aan zijn grote doelpogingen naar het doel. Bruno poogde vorig seizoen namelijk 109 schoten richting het vijandige doel, een enorm aantal dat geen enkele speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Die ietwat overdreven doelgerichtheid wekte bovendien ook wrevel en frustratie op bij zijn ploegmaats.



Gianni Bruno kon vorig seizoen aldus een erg aardige doelpuntenfrequentie voorleggen van 0,58 goal per wedstrijd, maar anderzijds was zijn efficiëntie voor het doel wat minder. Bruno kon namelijk 20 doelpunten scoren middels 109 doelpogingen, waarmee die betreffende verhouding op 18% komt te liggen. Met deze ratio eindigde Bruno vorig seizoen als achttiende beste centrale spits uit de Jupiler Pro League. Aan Hein Vanhaezebrouck om wat meer efficiëntie in te bouwen bij Bruno.

LEES OOK: STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Wordt Bruno volgend seizoen de clubtopschutter bij AA Gent?

Meest recent

CL: Azerische debutant, Celtic stort volledig in

De komende dagen worden de laatste tickets voor de league phase van de Champions League uitgedeeld. ...

87
87
'Westerlo slaat volgende transferslag in Ligue 1'

Het stormt dezer dagen in de stille Kempen, want Westerlo heeft zijn start dit seizoen helemaal ...

9
9
'La Louvière ziet smaakmaker nog vertrekken'

Vorig seizoen was La Louvière de verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. De Wolven ...

17
17
'Fofana hakt cruciale knoop over transfer door'

In de laatste dagen van de transferperiode zullen enkele Rode Duivels nog een transfer gaan maken. ...

41
41
Kassa rinkelt: Anderlecht is Saliba definitief kwijt

Anderlecht wil donderdag tegen Kairat de poort naar de Europa League helemaal openbreken. Daarvoor ...

255
255
'Barça hakt knoop definitief door over Tresoldi'

Club Brugge is zijn seizoen tot dusver uitstekend begonnen en pronkt na drie speeldagen nog steeds ...

258
258
KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

69
69
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

379
379
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

150
150
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

85
85
Union SG pakt groots uit met nieuwe investering

Union SG is in vijf jaar tijd énorm gegroeid als club. Financieel zijn ze door hun ...

194
194
Na Huerta en Saliba: wat met vier andere Renard-transfers?

Met Cesar Huerta (Pumas) en Nathan Saliba (Villarreal) vertrekken er alweer twee spelers die door ...

567
567
Schalke verpatst Belg, landgenoot lokt Franse interesse

Schalke 04 heeft een uitgaande transfer afgerond. Ze hebben een Belg laten vertrekken naar ...

25
25
De Bruyne zet Napoli-top na uithaal voor schut

Kevin De Bruyne besliste de match tegen Genoa met een goal en een assist. Toch gaat het in ...

154
154
'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

437
437
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

450
450
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

72
72
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

334
334
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

494
494
'Anderlecht dumpt miscast: Sibierski eist volle pot'

Het beloven straks nog drukke dagen te worden bij RSC Anderlecht, dat al volop op zoek is naar ...

476
476
'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling buitenspel'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

1705
1705
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

645
645
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

564
564
Paniek bij Boeckx na komst van opvallende nieuwe gast

Een doorgewinterde professional als Frank Boeckx krijgt je niet snel van zijn voetstuk. Toch was het ...

116
116
‘KV Kortrijk pakt uit met oude bekende Antwerp en Beerschot’

De zomermercato loopt nog even door en de Belgische clubs halen nog alles uit de kast om de selectie ...

305
305

Meer sportnieuws