AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

575
AA Gent pakt uit met garantie op doelpunten

AA Gent blijft niet bij de pakken zitten. De Buffalo's legden eerder al Julien De Sart (KV Kortrijk) en Christopher Operi (Châteauroux) onder contract, en straks zal ook Gianni Bruno (Zulte Waregem) officieel voorgesteld worden. De clubtopschutter van Essevee wordt alvast een knappe aanwinst voor de Oost-Vlamingen.


PERSOONLIJK RECORD

Geen Standard, Antwerp FC of RSC Anderlecht voor Gianni Bruno. Volgens Het Nieuwsblad toonden alle drie deze clubs belangstelling om de doelpuntenmachine van Zulte Waregem over te nemen, maar het was uiteindelijk AA Gent die deze transferslag naar zich toe kon trekken. Bruno was vorig seizoen één van de revelaties in de Jupiler Pro League. De 29-jarige eindigde als derde in de topschutterstand, na Paul Onuachu (KRC Genk) en Thomas Henry (OH Leuven).



Gianni Bruno werd vorig seizoen doorgaans centraal in de spits geposteerd door Francky Dury, terwijl hij de jaargang daarvoor bij Essevee eerder op de flank werd uitgespeeld. Die tactische verschuiving van Dury wierp uiteindelijk zijn vruchten af: Bruno scoorde voor Essevee maar liefst 20 doelpunten in 34 competitiewedstrijden. In zijn spelerscarrière kon Bruno nooit meer doelpunten scoren dan in het voorbije seizoen.  

2 MILJOEN EURO

Op 29-jarige leeftijd lijkt hij aldus de top van zijn kunnen bereikt te hebben en dat beseft men ook bij Zulte Waregem, waar Gianni Bruno op papier nog één seizoen onder contract ligt. Essevee wilde hem ondanks zijn grote sportieve meerwaarde graag te gelde maken in de zomermercato, want de club heeft financieel zwaar geleden onder de corona-crisis. Uiteindelijk zou Zulte Waregem 2 miljoen euro vangen voor hun clubtopschutter, waarmee de ambitieuze Bruno zich eindelijk kan meten bij een Belgische topclub.

Gianni Bruno heeft dus zijn productiefste seizoen ooit achter de rug en het was de bedoeling van 29-jarige aanvaller om die te verzilveren met een knappe transfer. “Als ik de kans krijg om naar een club te gaan met een interessant project en als alle partijen erbij winnen, dan zal ik niet aarzelen om te vertrekken”, verklaarde Bruno in de voorbije weken aan La Dernière Heure. Bij Zulte Waregem werd Bruno door Francky Dury ook al verschillende keren omschreven als een zwaar onderschatte speler op de Belgische velden.



Zulte Waregem zal normaliter een aardige transfersom incasseren die om en bij de 2 miljoen euro bedraagt, waarmee Gianni Bruno de vijfde duurste uitgaande clubtransfer zou worden, maar ook de Speler van het Jaar van Essevee zal ongetwijfeld een lucratieve zaak gerealiseerd hebben. AA Gent staat namelijk te boek als een club die zijn spelers goed betaalt en op zijn 29-jarige leeftijd is een dik contract altijd welgekomen – al verdiende Bruno bij het Russische Samara ook niet slecht zijn brood. 

EFFICIËNT WERKPUNTJE 

Gianni Bruno was vorig seizoen één van de grote architecten in de opmerkelijke sportieve opmars van Zulte Waregem. Door zijn vele doelpunten had de 29-jarige aanvaller een belangrijk aandeel in het knappe seizoenseinde van Essevee. Bruno scoorde dit jaar op erg regelmatige basis, waarbij hij per 90 minuten gemiddeld 0,58 doelpunt lukte. Dat is een erg hoge frequentie, waarmee hij de zevende plaats bezet onder alle centrumspitsen in de Jupiler Pro League. 

Met dat hoge doelpuntengemiddelde overtreft Gianni Bruno enkele klinkende namen zoals Lukas Nmecha, (RSC Anderlecht), Dieumerci Mbokani (Antwerp FC), Tarik Tissoudali (AA Gent) en Ike Ugbo (Cercle Brugge). Dat heeft ie grotendeels te danken aan zijn grote doelpogingen naar het doel. Bruno poogde vorig seizoen namelijk 109 schoten richting het vijandige doel, een enorm aantal dat geen enkele speler in de Jupiler Pro League kon overtreffen. Die ietwat overdreven doelgerichtheid wekte bovendien ook wrevel en frustratie op bij zijn ploegmaats.



Gianni Bruno kon vorig seizoen aldus een erg aardige doelpuntenfrequentie voorleggen van 0,58 goal per wedstrijd, maar anderzijds was zijn efficiëntie voor het doel wat minder. Bruno kon namelijk 20 doelpunten scoren middels 109 doelpogingen, waarmee die betreffende verhouding op 18% komt te liggen. Met deze ratio eindigde Bruno vorig seizoen als achttiende beste centrale spits uit de Jupiler Pro League. Aan Hein Vanhaezebrouck om wat meer efficiëntie in te bouwen bij Bruno.

LEES OOK: Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Wordt Bruno volgend seizoen de clubtopschutter bij AA Gent?

Meest recent

Joos trekt pijnlijke vergelijking tussen Anderlecht en Gent

Zaterdag krijgt Anderlecht op de tiende speeldag van de Jupiler Pro League het bezoek van Westerlo ...

5
5
Union paste voor Belg: "Ze hebben niet gebeld"

Union heeft dit seizoen zijn zaakjes weer goed op orde, want het draait netjes mee bovenaan het ...

8
8
'Floptransfer? Club Brugge neemt standpunt in'

Bij Club Brugge draait het dit seizoen vooralsnog uitstekend, want zowel in de competitie als ...

66
66
‘Miljardair kaapt Tresoldi weg: Verhaeghe machteloos’

Club Brugge zegt het met zoveel woorden: Nicolò Tresoldi is niet te koop, voor geen enkele ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Club kan 70 miljoen vangen, dilemma bij Genk'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

76
76
‘Duivelse-revelatie Lavia plots in zak en as bij Chelsea’

Romeo Lavia was afgelopen interlandperiode dé grote revelatie bij de Rode Duivels. De ...

95
95
Laatste knaltransfer De Bruyne? Defour onthult onvrede

Kevin De Bruyne heeft bij Napoli plots een andere rol gekregen. Onder Massimiliano Allegri staat de ...

51
51
Rooney spaart Tielemans en Lammens niet: ongeziene uithaal

Manchester United ligt zwaar onder vuur. De club zit in een desastreuze reeks, maar toch zal Michael ...

55
55
'Kane hakt transferknoop door: Romano meldt akkoord'

Harry Kane heeft de Ballon d'Or gewonnen. De aanvaller speelt al jaren op een énorm hoog ...

105
105
"Of ik de woorden van Defour hoorde? Ja en het raakte het me"

Steven Defour liet onlangs in een podcast weten dat Norman Bassette in zijn tijd bij KV Mechelen ...

58
58
Crisis bij Standard? Andi Zeqiri velt zijn oordeel

Standard zit na vier nederlagen op rij met een pijnlijke 0 op 12. Toch weigert Andi Zeqiri om van ...

81
81
Nederland in de ban van Belg: "Gemiste kans voor Ajax"

Charles Vanhoutte maakt indruk in Nederland. De Belgische middenvelder van Feyenoord werd tijdens ...

121
121
'Grootmacht is gek op Kane: spectaculair transferplan'

FC Barcelona zou komende zomer drie bekende namen willen verkopen om de komst van Harry Kane te ...

128
128
Vader Yamal in opspraak: 'Spuwde haar in het gezicht'

Niet alleen Lamine Yamal haalde het nieuws in Spanje. Ook zijn vader Mounir Nasraoui deed de ...

275
275
Jackpot Club Brugge? 'Forbs in beeld bij Europese topclub'

Carlos Forbs is bezig aan een geweldig seizoen. De Portugese flankaanvaller zal Club Brugge na het ...

554
554
Standard maakt opvallende financiële cijfers bekend

Standard is een club die al jaren financieel niet rendabel is. De Rouches hebben nog steeds veel ...

132
132
Union SG boekt zeer straffe recordwinst in België

Union heeft een historisch financieel jaar achter de rug. De Brusselse bekerwinnaar sloot het ...

77
77
Nieuwe zorgen om Kompany: BILD onthult details

De gezondheidstoestand van Vincent Kompany (40) blijft de gemoederen in Duitsland bezighouden. De ...

367
367
Dieptepunt op Ballon d’Or: Yamal publiek vernederd

Lamine Yamal werd wereldkampioen en landskampioen, en toch moest hij in Londen toekijken hoe Harry ...

419
419
Laatste seizoen bij KRC Genk of carrière zoals Heynen?

KRC Genk heeft heel wat spelers in de rangen die mogen dromen van een topcompetitie. Zo is er Matte ...

198
198
Zoals Mourinho ooit aanhaalde: Anderlecht likt zijn wonden

RSC Anderlecht is de afgelopen tien jaar héél vaak opnieuw begonnen. Te vaak. Dat is ...

178
178
KRC Genk heeft ‘man van 25 miljoen euro’ in de rangen

KRC Genk heeft een paar individuele toppers in de kern rondlopen. De Limburgers hebben op een ...

164
164
Club Brugge flikt het: grote RSCA-droom van Marc Coucke komt uit

Bijna tien jaar geleden nam Marc Coucke RSC Anderlecht over. Dat was tot op heden geen succes. Er ...

1475
1475
Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

444
444
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

83
83

Meer sportnieuws