De Bruyne geeft Duivelse EK-winst immense boost

door
De Bruyne geeft Duivelse EK-winst immense boost

Roberto Martinez maakt zich zorgen over Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne. De fysieke onzekerheid van de eerste twee Rode Duivels was al maandenlang ingecalculeerd, maar die van De Bruyne niet. We nemen de enorme meerwaarde van De Bruyne onder de loep.


NIET TEGEN RUSLAND

De Rode Duivels koesteren grote verwachtingen over het aanstaande Europees Kampioenschap voetbal, maar de aanloop naar het EURO 2020 verloopt niet bepaald vlekkeloos. Roberto Martinez moet namelijk een oplossing vinden om de afwezigheid – en de gebrekkige fysieke situatie – van Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne te compenseren. In de laatste oefenwedstrijd tegen Kroatië verliep dat goed, maar of dat ook voldoende is om de grote ambities waar te maken op het EURO 2020 is een andere zaak.

Terwijl Axel Witsel en Eden Hazard al duchtig meetrainen met de groep, blijft het nog even wachten op Kevin De Bruyne. Woensdag liet de tweevoudige Speler van het Jaar in de Premier League zich al eens zien op de Belgische oefenterreinen, maar De Bruyne hield het echter bij toekijken. Hij had geen voetbalschoenen bij en daagde op met een zonnebril op de neus. De Bruyne was aldus de enige Rode Duivel die woensdag niet present tekende op de training. “Toch wel een domper, omdat we toch al drie dagen voor de EK-start zijn”, verklaarde Gilles De Bilde aan VTM Nieuws.



Kevin De Bruyne houdt zich nog aan individuele trainingssessies en wacht nog op groen licht van de medische staf om zich definitief bij de groep te voegen. De 80-voudige Rode Duivel moet, net zoals Axel Witsel en Eden Hazard, dan ook niet verwacht worden aan de aftrap tegen Rusland, de eerste groepswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Zelfs een invalbeurt is hoogst onzeker. “Hij zal hoogstwaarschijnlijk niet kunnen spelen tegen Rusland”, verklaarde Roberto Martinez woensdag tegen de aanwezige media.

UNIEKE VOETBALLER 

Roberto Martinez verklaarde eerder al dat Kevin De Bruyne niet in zijn hoofd zit voor de eerste wedstrijd tegen Rusland, de Spanjaard zal hem nog meer nodig hebben voor de belangrijkere wedstrijden op het Europees Kampioenschap. Want een topfitte De Bruyne kan brokken maken op het hoogste niveau, dat bewijst hij nu al jaren aan een stuk bij Manchester City. Tegen Rusland zal het dus nog even overleven worden zonder de spelbepaler, maar nadien kan De Bruyne de ploeg opnieuw bij de hand nemen.



Kevin De Bruyne bezit een uniek spelinzicht en vista, waarmee hij bepaalde passinglijnen kan identificeren die andere spelers niet meteen zien. Die uitzonderlijke spelintelligentie is één element, maar hij kan dat uniek inzicht ook ten volle benutten door er een hoogstaande passing aan te koppelen. De combinatie van beide hoogwaardige kwaliteiten maken van De Bruyne een uitzonderlijke voetballer, en zelfs één van de beste in het huidige mondiale voetballandschap.

BESTE VAN EUROPA 

Kevin De Bruyne behoort in verschillende cruciale spelfacetten tot één van de beste spelers op zijn positie. De Rode Duivel staat alom bekend door zijn waanzinnig aantal assists, bij Manchester City alleen al 107 stuks in 262 officiële wedstrijden, wat ondertussen zijn handelsmerk is geworden. Vorig seizoen leverde De Bruyne bijvoorbeeld 0,43 assist aan per wedstrijd. In de grootste vijf Europese competities wordt die frequentie enkel overstegen door Thomas Müller (Bayern München).

Diezelfde conclusie gaat op bij het aantal geleverde sleutelpasses per wedstrijd. Ook daarin bezet Kevin De Bruyne de tweede plaats, na alweer Thomas Müller, onder zijn positionele collega's uit de grootste vijf Europese competities. De Rode Duivel duikt tevens op in de top-vijf qua ontvangen en verstuurde passes per wedstrijd, wat zijn uitermate groot belang bij een absolute topclub zoals Manchester City alleen maar onderstreept.



Daarnaast is Kevin De Bruyne ook de tweede best presterende speler bij de geslaagde dribbels (na Gonzalo Castro, VfB Stuttgart), de geslaagde offensieve duels (na Pedro, AS Roma) én het opduiken in een doelrijpe scoringspositie (na Lars Stindl, Borussia Mönchengladbach). Geen enkele centraal aanvallende middenvelder uit de vijf grootste Europese competities duikt steeds zo hoog op in deze betreffende rankings, waarmee de veelzijdigheid en uniciteit van De Bruyne nogmaals benadrukt wordt.

LEES OOK: De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Wordt De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

14
14
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

85
85
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

42
42
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

279
279
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

100
100
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

705
705
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

154
154
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

629
629
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

64
64
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

166
166
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

222
222
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

86
86
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

176
176
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

563
563
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

205
205
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

265
265
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

553
553
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

208
208
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

173
173
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

98
98
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

85
85

Meer sportnieuws