De Bruyne geeft Duivelse EK-winst immense boost

950 stemmen
De Bruyne geeft Duivelse EK-winst immense boost

Roberto Martinez maakt zich zorgen over Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne. De fysieke onzekerheid van de eerste twee Rode Duivels was al maandenlang ingecalculeerd, maar die van De Bruyne niet. We nemen de enorme meerwaarde van De Bruyne onder de loep.


NIET TEGEN RUSLAND

De Rode Duivels koesteren grote verwachtingen over het aanstaande Europees Kampioenschap voetbal, maar de aanloop naar het EURO 2020 verloopt niet bepaald vlekkeloos. Roberto Martinez moet namelijk een oplossing vinden om de afwezigheid – en de gebrekkige fysieke situatie – van Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne te compenseren. In de laatste oefenwedstrijd tegen Kroatië verliep dat goed, maar of dat ook voldoende is om de grote ambities waar te maken op het EURO 2020 is een andere zaak.

Terwijl Axel Witsel en Eden Hazard al duchtig meetrainen met de groep, blijft het nog even wachten op Kevin De Bruyne. Woensdag liet de tweevoudige Speler van het Jaar in de Premier League zich al eens zien op de Belgische oefenterreinen, maar De Bruyne hield het echter bij toekijken. Hij had geen voetbalschoenen bij en daagde op met een zonnebril op de neus. De Bruyne was aldus de enige Rode Duivel die woensdag niet present tekende op de training. “Toch wel een domper, omdat we toch al drie dagen voor de EK-start zijn”, verklaarde Gilles De Bilde aan VTM Nieuws.



Kevin De Bruyne houdt zich nog aan individuele trainingssessies en wacht nog op groen licht van de medische staf om zich definitief bij de groep te voegen. De 80-voudige Rode Duivel moet, net zoals Axel Witsel en Eden Hazard, dan ook niet verwacht worden aan de aftrap tegen Rusland, de eerste groepswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Zelfs een invalbeurt is hoogst onzeker. “Hij zal hoogstwaarschijnlijk niet kunnen spelen tegen Rusland”, verklaarde Roberto Martinez woensdag tegen de aanwezige media.

UNIEKE VOETBALLER 

Roberto Martinez verklaarde eerder al dat Kevin De Bruyne niet in zijn hoofd zit voor de eerste wedstrijd tegen Rusland, de Spanjaard zal hem nog meer nodig hebben voor de belangrijkere wedstrijden op het Europees Kampioenschap. Want een topfitte De Bruyne kan brokken maken op het hoogste niveau, dat bewijst hij nu al jaren aan een stuk bij Manchester City. Tegen Rusland zal het dus nog even overleven worden zonder de spelbepaler, maar nadien kan De Bruyne de ploeg opnieuw bij de hand nemen.



Kevin De Bruyne bezit een uniek spelinzicht en vista, waarmee hij bepaalde passinglijnen kan identificeren die andere spelers niet meteen zien. Die uitzonderlijke spelintelligentie is één element, maar hij kan dat uniek inzicht ook ten volle benutten door er een hoogstaande passing aan te koppelen. De combinatie van beide hoogwaardige kwaliteiten maken van De Bruyne een uitzonderlijke voetballer, en zelfs één van de beste in het huidige mondiale voetballandschap.

BESTE VAN EUROPA 

Kevin De Bruyne behoort in verschillende cruciale spelfacetten tot één van de beste spelers op zijn positie. De Rode Duivel staat alom bekend door zijn waanzinnig aantal assists, bij Manchester City alleen al 107 stuks in 262 officiële wedstrijden, wat ondertussen zijn handelsmerk is geworden. Vorig seizoen leverde De Bruyne bijvoorbeeld 0,43 assist aan per wedstrijd. In de grootste vijf Europese competities wordt die frequentie enkel overstegen door Thomas Müller (Bayern München).

Diezelfde conclusie gaat op bij het aantal geleverde sleutelpasses per wedstrijd. Ook daarin bezet Kevin De Bruyne de tweede plaats, na alweer Thomas Müller, onder zijn positionele collega's uit de grootste vijf Europese competities. De Rode Duivel duikt tevens op in de top-vijf qua ontvangen en verstuurde passes per wedstrijd, wat zijn uitermate groot belang bij een absolute topclub zoals Manchester City alleen maar onderstreept.



Daarnaast is Kevin De Bruyne ook de tweede best presterende speler bij de geslaagde dribbels (na Gonzalo Castro, VfB Stuttgart), de geslaagde offensieve duels (na Pedro, AS Roma) én het opduiken in een doelrijpe scoringspositie (na Lars Stindl, Borussia Mönchengladbach). Geen enkele centraal aanvallende middenvelder uit de vijf grootste Europese competities duikt steeds zo hoog op in deze betreffende rankings, waarmee de veelzijdigheid en uniciteit van De Bruyne nogmaals benadrukt wordt.

LEES OOK: Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Wordt De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

42
42
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

140
140
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

150
150
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

101
101
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

273
273
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

233
233
Lardot fileert Play-Offs: twéé grote arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

163
163
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

535
535
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

125
125
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

924
924
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

614
614
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

348
348
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

103
103
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

87
87
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

374
374
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

398
398
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

538
538
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

142
142
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

517
517
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

251
251
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

193
193
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

532
532
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

1057
1057
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

75
75
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

155
155

Meer sportnieuws