De Bruyne geeft Duivelse EK-winst immense boost

door
De Bruyne geeft Duivelse EK-winst immense boost

Roberto Martinez maakt zich zorgen over Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne. De fysieke onzekerheid van de eerste twee Rode Duivels was al maandenlang ingecalculeerd, maar die van De Bruyne niet. We nemen de enorme meerwaarde van De Bruyne onder de loep.


NIET TEGEN RUSLAND

De Rode Duivels koesteren grote verwachtingen over het aanstaande Europees Kampioenschap voetbal, maar de aanloop naar het EURO 2020 verloopt niet bepaald vlekkeloos. Roberto Martinez moet namelijk een oplossing vinden om de afwezigheid – en de gebrekkige fysieke situatie – van Axel Witsel, Eden Hazard en Kevin De Bruyne te compenseren. In de laatste oefenwedstrijd tegen Kroatië verliep dat goed, maar of dat ook voldoende is om de grote ambities waar te maken op het EURO 2020 is een andere zaak.

Terwijl Axel Witsel en Eden Hazard al duchtig meetrainen met de groep, blijft het nog even wachten op Kevin De Bruyne. Woensdag liet de tweevoudige Speler van het Jaar in de Premier League zich al eens zien op de Belgische oefenterreinen, maar De Bruyne hield het echter bij toekijken. Hij had geen voetbalschoenen bij en daagde op met een zonnebril op de neus. De Bruyne was aldus de enige Rode Duivel die woensdag niet present tekende op de training. “Toch wel een domper, omdat we toch al drie dagen voor de EK-start zijn”, verklaarde Gilles De Bilde aan VTM Nieuws.



Kevin De Bruyne houdt zich nog aan individuele trainingssessies en wacht nog op groen licht van de medische staf om zich definitief bij de groep te voegen. De 80-voudige Rode Duivel moet, net zoals Axel Witsel en Eden Hazard, dan ook niet verwacht worden aan de aftrap tegen Rusland, de eerste groepswedstrijd van de Rode Duivels op het Europees Kampioenschap. Zelfs een invalbeurt is hoogst onzeker. “Hij zal hoogstwaarschijnlijk niet kunnen spelen tegen Rusland”, verklaarde Roberto Martinez woensdag tegen de aanwezige media.

UNIEKE VOETBALLER 

Roberto Martinez verklaarde eerder al dat Kevin De Bruyne niet in zijn hoofd zit voor de eerste wedstrijd tegen Rusland, de Spanjaard zal hem nog meer nodig hebben voor de belangrijkere wedstrijden op het Europees Kampioenschap. Want een topfitte De Bruyne kan brokken maken op het hoogste niveau, dat bewijst hij nu al jaren aan een stuk bij Manchester City. Tegen Rusland zal het dus nog even overleven worden zonder de spelbepaler, maar nadien kan De Bruyne de ploeg opnieuw bij de hand nemen.



Kevin De Bruyne bezit een uniek spelinzicht en vista, waarmee hij bepaalde passinglijnen kan identificeren die andere spelers niet meteen zien. Die uitzonderlijke spelintelligentie is één element, maar hij kan dat uniek inzicht ook ten volle benutten door er een hoogstaande passing aan te koppelen. De combinatie van beide hoogwaardige kwaliteiten maken van De Bruyne een uitzonderlijke voetballer, en zelfs één van de beste in het huidige mondiale voetballandschap.

BESTE VAN EUROPA 

Kevin De Bruyne behoort in verschillende cruciale spelfacetten tot één van de beste spelers op zijn positie. De Rode Duivel staat alom bekend door zijn waanzinnig aantal assists, bij Manchester City alleen al 107 stuks in 262 officiële wedstrijden, wat ondertussen zijn handelsmerk is geworden. Vorig seizoen leverde De Bruyne bijvoorbeeld 0,43 assist aan per wedstrijd. In de grootste vijf Europese competities wordt die frequentie enkel overstegen door Thomas Müller (Bayern München).

Diezelfde conclusie gaat op bij het aantal geleverde sleutelpasses per wedstrijd. Ook daarin bezet Kevin De Bruyne de tweede plaats, na alweer Thomas Müller, onder zijn positionele collega's uit de grootste vijf Europese competities. De Rode Duivel duikt tevens op in de top-vijf qua ontvangen en verstuurde passes per wedstrijd, wat zijn uitermate groot belang bij een absolute topclub zoals Manchester City alleen maar onderstreept.



Daarnaast is Kevin De Bruyne ook de tweede best presterende speler bij de geslaagde dribbels (na Gonzalo Castro, VfB Stuttgart), de geslaagde offensieve duels (na Pedro, AS Roma) én het opduiken in een doelrijpe scoringspositie (na Lars Stindl, Borussia Mönchengladbach). Geen enkele centraal aanvallende middenvelder uit de vijf grootste Europese competities duikt steeds zo hoog op in deze betreffende rankings, waarmee de veelzijdigheid en uniciteit van De Bruyne nogmaals benadrukt wordt.

LEES OOK: Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Wordt De Bruyne de beste speler op het EK?

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

21
21
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

13
13
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

49
49
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

79
79
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

264
264
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

260
260
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

170
170
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

204
204
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

187
187
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

109
109
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

120
120
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

60
60
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

173
173
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

444
444
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

378
378
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

276
276
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

137
137
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

426
426
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

95
95
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

812
812
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

286
286
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

230
230
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

177
177
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

428
428
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

158
158

Meer sportnieuws