KV Mechelen wil uithalen met toptrio

647
KV Mechelen wil uithalen met toptrio

Het Europees Kampioenschap voetbal moet nog van start gaan, maar ondertussen zijn de Belgische voetbalclubs reeds bezig met hun transferhuiswerk te maken. KV Mechelen legde Igor de Camargo reeds vast voor één extra seizoen, terwijl er nog onderhandelingen lopen om Ferdy Druijf langer bij de club te houden en ook Hugo Cuypers aan te trekken.


DRIE SPITSEN

Vorig seizoen werd KV Mechelen bewierookt door hun mooi en aantrekkelijk voetbal, maar in eerste instantie leverde dat niet bijster veel punten op. Naarmate het seizoeneinde naderde, koppelde de ploeg van Wouter Vrancken opeens wél prima voetbal aan goede resultaten. En die veelbelovende lijn wil Malinwa logischerwijze doortrekken in de volgende jaargang van de Jupiler Pro League. De club zal daarvoor onder meer hard rekenen op de doelpunten van Igor de Camargo en hopelijk ook Ferdy Druijf.



En straks ook Hugo Cuypers? De 24-jarige spits van de Griekse topclub Olympiakos wordt namelijk hardnekkig gelinkt aan een transfer naar KV Mechelen. Cuypers is een rasecht jeugdproduct van Standard, dat de aanvaller ook al enkele keren wilde terughalen naar Sclessin. In de voorbije seizoenen was Cuypers erg doeltreffend bij GS Ergotelis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. In die periode scoorde hij namelijk 29 doelpunten in 52 wedstrijden, met weliswaar het meeste doelpunten bij de Griekse tweedeklasser Ergotelis.

SLUIPSCHUTTERS

KV Mechelen hoopt aldus om Hugo Cuypers aan te trekken, de aanvaller die bij Olympiakos op een zijspoor beland is. Met zijn potentiële komst hoopt Malinwa straks over flink wat meer aanvallende slagkracht te beschikken, terwijl er nochtans niet geklaagd mag worden over de prestaties van de centrumaanvallers in het voorbije seizoen. Enkel William Togui (verhuurd aan Esperance Tunis) en Gustav Engvall (knieblessure) kunnen eerder beschouwd worden als tegenvallers.

Maar met Ferdy Druijf en Igor de Camargo beschikte KV Mechelen vorig seizoen uiteraard nog over twee centrumaanvallers die regelmatig doelpunten konden scoren én bovendien efficiënt presteerden voor het doel. Omgerekend per 90 minuten scoorde Druijf bijvoorbeeld 0,5 doelpunt per match en de Camargo 0,48. Met dat knap gemiddelde eindigden Druijf en de Camargo in dat onderdeel respectievelijk als dertiende en zestiende centrumspits van de Jupiler Pro League.



Met de nakende komst van Hugo Cuypers kan Wouter Vrancken volgend seizoen dus misschien beschikken over maar liefst drie vlotscorende centrumspitsen. Dat kan dus wel tellen voor de ambities van de Maneblussers in de eerstvolgende editie van de Jupiler Pro League. Bovendien zijn Ferdy Druijf en Igor de Camargo echte sluipschutters in de box. De Nederlander was vorig seizoen de vijfde efficiëntste spits in de Belgische competitie en de Camargo de tiende.

HET CONTRACT VAN IGOR

In een ideaal scenario heeft Wouter Vrancken volgend seizoen met Igor de Camargo, Ferdy Druijf en Hugo Cuypers dus drie kwalitatieve keuzemogelijkheden voor de positie als diepe spits(en) – Gustav Engvall en William Togui nog buiten beschouwing gelaten -, maar voorlopig staat van eerstgenoemde drie aanvallers enkel de Camargo officieel onder contract bij KV Mechelen. De 38-jarige verlengde onlangs zijn contract bij Malinwa, waarbij hij ongeveer de helft van zijn salaris moest inbinden, maar hij wordt er niet meer gezien als de onbetwiste aanvalsleider.



Met zijn ervaring en neus voor doelpunten kan Igor de Camargo wel nog een belangrijke rol vervullen in de kleedkamer en in de ploeg van Wouter Vrancken, maar KV Mechelen hoopt voluit dat Ferdi Druijf de nieuwe nummer één wordt in het aanvallende compartiment. De Nederlandse spits werd vorig seizoen gehuurd van AZ Alkmaar en Malinwa is de onderhandelingen reeds gestart om Druijf langer bij de club te houden. Op huurbasis of definitief, al lijkt die eerste optie het meest waarschijnlijk te zijn.

3,5 MILJOEN EURO

Ferdy Druijf staat naar verluidt open om een tweede seizoen aan te vatten bij KV Mechelen, en de club heeft reeds de gesprekken gestart met AZ Alkmaar om een vervolg te kunnen breien aan de vruchtbare samenwerking met de Nederlander. Maar dan zal Malinwa financieel wel over de brug moeten komen. Oorspronkelijk werd er gemeld dat de aankoopoptie van Druijf 1,2 miljoen euro zou bedragen maar de laatste berichten spreken tegenwoordig van maar liefst 3,5 miljoen euro.



Daarom lijkt KV Mechelen in eerste instantie eerder een nieuwe huurdeal te willen afsluiten in plaats van een definitieve aankoop. De Maneblussers incasseren straks nochtans 8 miljoen euro door de verkoop van Aster Vranckx aan VfL Wolfsburg en vorig jaar rinkelde de kassa ook al door de transfer van Issa Kaboré aan Manchester City (4,5 miljoen euro). Toch beschikt KVM tegenwoordig niet over al te beste financiële papieren want op de geplande kapitaalsinjectie is het nog wachten tot eind 2021.

IDEALE SPITS VOOR KVM

KV Mechelen wil aldus een (haalbare) inspanning leveren om Ferdi Druijf langer bij de club te houden. Nochtans ging zijn passage in het AFAS-stadion niet erg geweldig van start. Pas in de laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie mocht Druijf zich zonder discussie een vaste basisspeler noemen in de ploeg van Wouter Vrancken. De Nederlander moest zich een tijdje aanpassen aan de Mechelse voetbalcultuur, die toch wat verschillend is met die van AZ Alkmaar.

Ferdi Druijf ondervond aldus moeite om zich oorspronkelijk in de ploeg te spelen, maar op de training gaf hij steeds het beste van zichzelf. “Hij is gegroeid in zijn nieuwe rol en op training zien we elke dag hoe ongelooflijk sterk en koelbloedig hij is. Ik sta dus zeker niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf”, verklaarde Wouter Vrancken in april aan Het Nieuwsblad over zijn Nederlandse spits. De coach van Malinwa hoopt dus ook dat Druijf straks bij de club zal blijven.



Wouter Vrancken gelooft dus duidelijk in de kwaliteiten van Ferdy Druijf en dat gestelde vertrouwen betaalde zich vorig seizoen ook uit. In totaal scoorde de huurling van AZ Alkmaar 6 doelpunten in 20 competitiewedstrijden, waarvan 3 goals in 6 play-off matchen, en leverde hij ook nog eens 4 assists af. Daarnaast viel Druijf op in een positieve zin door zijn loopacties en samenspel in de combinaties. Volgens Piet den Boer, clublegende bij Malinwa, is Druijf zelfs “de ideale spits voor KV Mechelen”, citeerde Het Nieuwsblad nog in mei.

LEES OOK: Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

🚀

Zal KV Mechelen volgend seizoen meer punten halen dan vorig seizoen?

Meest recent

Compper bijt van zich af na ontslaggeruchten Antwerp

Royal Antwerp FC verloor vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League, maar zaterdag won The ...

6
6
Daan Heymans slaat hard terug op kritiek KRC Genk

Daan Heymans moest onder Jess Thorup lang genoegen nemen met een reserverol, maar de middenvelder ...

18
18
Westerlo in zak en as na spektakelstuk: grote teleurstelling

Westerlo en SK Beveren maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In de extra tijd ...

23
23
Britse pers brandt Penders volledig af: Alonso reageert

Mike Penders staat in doel bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. De Rode Duivel kende ...

104
104
Hommeles bij Zulte: “Geen respect en grote schande”

Zulte Waregem blijft in een desastreuze vorm zitten. Essevee ging onderuit tegen La Louvière ...

112
112
Kums doet boekje open over verrassende komst Burgess

AA Gent verraste vriend en vijand toen ze Christian Burgess gratis weghaalden bij Union SG. De ...

115
115
Charaï na spektakel: "Hoe is dit kunnen gebeuren?"

KVC Westerlo leek op weg naar de zege na een goal in de extra tijd, maar nog later scoorde SK ...

23
23
'Zulte Waregem ruikt jackpot: JPL-topclubs lonken'

De Jupiler Pro League is de afgelopen jaren een competitie geweest waar tal van spitsen een mooie ...

106
106
Euvrard heeft boodschap: "Krijgen dingen in beweging"

Standard moet aan de bak tegen KRC Genk. De Luikenaars beseffen dat een vierde nederlaag in negen ...

51
51
‘Diefstal op Ballon d'Or: Courtois van podium geduwd’

Voor veel kenners is Thibaut Courtois de beste doelman ter wereld. Toch dreigt hij maandag op de ...

328
328
Bruno haalt zeer belangrijke doelstelling bij Anderlecht

Vitor Bruno kreeg de afgelopen week de nodige kritiek, al zijn de resultaten globaal gezien in orde. ...

133
133
'Club Brugge-titularis mag inpakken: opvolger van 10M'

Club Brugge wil in januari opnieuw shoppen op het middenveld, en die zoektocht leidt naar Stavanger. ...

514
514
FC Barcelona – Real Madrid: dit is de ideale gecombineerde elf

Vanavond staat de Clasico tussen FC Barcelona en Real Madrid op het programma. De grootste ...

86
86
STVV weet het nu al: publiekslieveling wordt grof wild

STVV heeft ook dit jaar een goede ploeg. De Truienaars begonnen goed aan het seizoen, kenden een ...

54
54
Anderlecht heeft parel in de rangen: debuut in de JPL?

Vitor Bruno is een trainer die de jeugd kansen geeft. Niemand is volledig afgeschreven, dat bewees ...

272
272
Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

610
610
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

187
187
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

255
255
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

69
69
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

130
130
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

493
493
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

399
399
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

93
93
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

153
153
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

98
98

Meer sportnieuws