KV Mechelen wil uithalen met toptrio

647 stemmen
KV Mechelen wil uithalen met toptrio

Het Europees Kampioenschap voetbal moet nog van start gaan, maar ondertussen zijn de Belgische voetbalclubs reeds bezig met hun transferhuiswerk te maken. KV Mechelen legde Igor de Camargo reeds vast voor één extra seizoen, terwijl er nog onderhandelingen lopen om Ferdy Druijf langer bij de club te houden en ook Hugo Cuypers aan te trekken.


DRIE SPITSEN

Vorig seizoen werd KV Mechelen bewierookt door hun mooi en aantrekkelijk voetbal, maar in eerste instantie leverde dat niet bijster veel punten op. Naarmate het seizoeneinde naderde, koppelde de ploeg van Wouter Vrancken opeens wél prima voetbal aan goede resultaten. En die veelbelovende lijn wil Malinwa logischerwijze doortrekken in de volgende jaargang van de Jupiler Pro League. De club zal daarvoor onder meer hard rekenen op de doelpunten van Igor de Camargo en hopelijk ook Ferdy Druijf.



En straks ook Hugo Cuypers? De 24-jarige spits van de Griekse topclub Olympiakos wordt namelijk hardnekkig gelinkt aan een transfer naar KV Mechelen. Cuypers is een rasecht jeugdproduct van Standard, dat de aanvaller ook al enkele keren wilde terughalen naar Sclessin. In de voorbije seizoenen was Cuypers erg doeltreffend bij GS Ergotelis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. In die periode scoorde hij namelijk 29 doelpunten in 52 wedstrijden, met weliswaar het meeste doelpunten bij de Griekse tweedeklasser Ergotelis.

SLUIPSCHUTTERS

KV Mechelen hoopt aldus om Hugo Cuypers aan te trekken, de aanvaller die bij Olympiakos op een zijspoor beland is. Met zijn potentiële komst hoopt Malinwa straks over flink wat meer aanvallende slagkracht te beschikken, terwijl er nochtans niet geklaagd mag worden over de prestaties van de centrumaanvallers in het voorbije seizoen. Enkel William Togui (verhuurd aan Esperance Tunis) en Gustav Engvall (knieblessure) kunnen eerder beschouwd worden als tegenvallers.

Maar met Ferdy Druijf en Igor de Camargo beschikte KV Mechelen vorig seizoen uiteraard nog over twee centrumaanvallers die regelmatig doelpunten konden scoren én bovendien efficiënt presteerden voor het doel. Omgerekend per 90 minuten scoorde Druijf bijvoorbeeld 0,5 doelpunt per match en de Camargo 0,48. Met dat knap gemiddelde eindigden Druijf en de Camargo in dat onderdeel respectievelijk als dertiende en zestiende centrumspits van de Jupiler Pro League.



Met de nakende komst van Hugo Cuypers kan Wouter Vrancken volgend seizoen dus misschien beschikken over maar liefst drie vlotscorende centrumspitsen. Dat kan dus wel tellen voor de ambities van de Maneblussers in de eerstvolgende editie van de Jupiler Pro League. Bovendien zijn Ferdy Druijf en Igor de Camargo echte sluipschutters in de box. De Nederlander was vorig seizoen de vijfde efficiëntste spits in de Belgische competitie en de Camargo de tiende.

HET CONTRACT VAN IGOR

In een ideaal scenario heeft Wouter Vrancken volgend seizoen met Igor de Camargo, Ferdy Druijf en Hugo Cuypers dus drie kwalitatieve keuzemogelijkheden voor de positie als diepe spits(en) – Gustav Engvall en William Togui nog buiten beschouwing gelaten -, maar voorlopig staat van eerstgenoemde drie aanvallers enkel de Camargo officieel onder contract bij KV Mechelen. De 38-jarige verlengde onlangs zijn contract bij Malinwa, waarbij hij ongeveer de helft van zijn salaris moest inbinden, maar hij wordt er niet meer gezien als de onbetwiste aanvalsleider.



Met zijn ervaring en neus voor doelpunten kan Igor de Camargo wel nog een belangrijke rol vervullen in de kleedkamer en in de ploeg van Wouter Vrancken, maar KV Mechelen hoopt voluit dat Ferdi Druijf de nieuwe nummer één wordt in het aanvallende compartiment. De Nederlandse spits werd vorig seizoen gehuurd van AZ Alkmaar en Malinwa is de onderhandelingen reeds gestart om Druijf langer bij de club te houden. Op huurbasis of definitief, al lijkt die eerste optie het meest waarschijnlijk te zijn.

3,5 MILJOEN EURO

Ferdy Druijf staat naar verluidt open om een tweede seizoen aan te vatten bij KV Mechelen, en de club heeft reeds de gesprekken gestart met AZ Alkmaar om een vervolg te kunnen breien aan de vruchtbare samenwerking met de Nederlander. Maar dan zal Malinwa financieel wel over de brug moeten komen. Oorspronkelijk werd er gemeld dat de aankoopoptie van Druijf 1,2 miljoen euro zou bedragen maar de laatste berichten spreken tegenwoordig van maar liefst 3,5 miljoen euro.



Daarom lijkt KV Mechelen in eerste instantie eerder een nieuwe huurdeal te willen afsluiten in plaats van een definitieve aankoop. De Maneblussers incasseren straks nochtans 8 miljoen euro door de verkoop van Aster Vranckx aan VfL Wolfsburg en vorig jaar rinkelde de kassa ook al door de transfer van Issa Kaboré aan Manchester City (4,5 miljoen euro). Toch beschikt KVM tegenwoordig niet over al te beste financiële papieren want op de geplande kapitaalsinjectie is het nog wachten tot eind 2021.

IDEALE SPITS VOOR KVM

KV Mechelen wil aldus een (haalbare) inspanning leveren om Ferdi Druijf langer bij de club te houden. Nochtans ging zijn passage in het AFAS-stadion niet erg geweldig van start. Pas in de laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie mocht Druijf zich zonder discussie een vaste basisspeler noemen in de ploeg van Wouter Vrancken. De Nederlander moest zich een tijdje aanpassen aan de Mechelse voetbalcultuur, die toch wat verschillend is met die van AZ Alkmaar.

Ferdi Druijf ondervond aldus moeite om zich oorspronkelijk in de ploeg te spelen, maar op de training gaf hij steeds het beste van zichzelf. “Hij is gegroeid in zijn nieuwe rol en op training zien we elke dag hoe ongelooflijk sterk en koelbloedig hij is. Ik sta dus zeker niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf”, verklaarde Wouter Vrancken in april aan Het Nieuwsblad over zijn Nederlandse spits. De coach van Malinwa hoopt dus ook dat Druijf straks bij de club zal blijven.



Wouter Vrancken gelooft dus duidelijk in de kwaliteiten van Ferdy Druijf en dat gestelde vertrouwen betaalde zich vorig seizoen ook uit. In totaal scoorde de huurling van AZ Alkmaar 6 doelpunten in 20 competitiewedstrijden, waarvan 3 goals in 6 play-off matchen, en leverde hij ook nog eens 4 assists af. Daarnaast viel Druijf op in een positieve zin door zijn loopacties en samenspel in de combinaties. Volgens Piet den Boer, clublegende bij Malinwa, is Druijf zelfs “de ideale spits voor KV Mechelen”, citeerde Het Nieuwsblad nog in mei.

LEES OOK: Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

Zal KV Mechelen volgend seizoen meer punten halen dan vorig seizoen?

Meest recent

Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

35
35
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

107
107
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

75
75
Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

136
136
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

357
357
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

41
41
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

938
938
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

527
527
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

88
88
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

131
131
KBVB aan zet: nieuwe bondscoach in aantocht?

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

440
440
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

237
237
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

699
699
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

978
978
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

145
145
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

684
684
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

266
266
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

110
110
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

458
458
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

575
575
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

223
223
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

313
313
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

131
131
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

208
208
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

895
895

Meer sportnieuws