KV Mechelen wil uithalen met toptrio

door
KV Mechelen wil uithalen met toptrio

Het Europees Kampioenschap voetbal moet nog van start gaan, maar ondertussen zijn de Belgische voetbalclubs reeds bezig met hun transferhuiswerk te maken. KV Mechelen legde Igor de Camargo reeds vast voor één extra seizoen, terwijl er nog onderhandelingen lopen om Ferdy Druijf langer bij de club te houden en ook Hugo Cuypers aan te trekken.


DRIE SPITSEN

Vorig seizoen werd KV Mechelen bewierookt door hun mooi en aantrekkelijk voetbal, maar in eerste instantie leverde dat niet bijster veel punten op. Naarmate het seizoeneinde naderde, koppelde de ploeg van Wouter Vrancken opeens wél prima voetbal aan goede resultaten. En die veelbelovende lijn wil Malinwa logischerwijze doortrekken in de volgende jaargang van de Jupiler Pro League. De club zal daarvoor onder meer hard rekenen op de doelpunten van Igor de Camargo en hopelijk ook Ferdy Druijf.



En straks ook Hugo Cuypers? De 24-jarige spits van de Griekse topclub Olympiakos wordt namelijk hardnekkig gelinkt aan een transfer naar KV Mechelen. Cuypers is een rasecht jeugdproduct van Standard, dat de aanvaller ook al enkele keren wilde terughalen naar Sclessin. In de voorbije seizoenen was Cuypers erg doeltreffend bij GS Ergotelis, AC Ajaccio en Olympiakos Piraeus. In die periode scoorde hij namelijk 29 doelpunten in 52 wedstrijden, met weliswaar het meeste doelpunten bij de Griekse tweedeklasser Ergotelis.

SLUIPSCHUTTERS

KV Mechelen hoopt aldus om Hugo Cuypers aan te trekken, de aanvaller die bij Olympiakos op een zijspoor beland is. Met zijn potentiële komst hoopt Malinwa straks over flink wat meer aanvallende slagkracht te beschikken, terwijl er nochtans niet geklaagd mag worden over de prestaties van de centrumaanvallers in het voorbije seizoen. Enkel William Togui (verhuurd aan Esperance Tunis) en Gustav Engvall (knieblessure) kunnen eerder beschouwd worden als tegenvallers.

Maar met Ferdy Druijf en Igor de Camargo beschikte KV Mechelen vorig seizoen uiteraard nog over twee centrumaanvallers die regelmatig doelpunten konden scoren én bovendien efficiënt presteerden voor het doel. Omgerekend per 90 minuten scoorde Druijf bijvoorbeeld 0,5 doelpunt per match en de Camargo 0,48. Met dat knap gemiddelde eindigden Druijf en de Camargo in dat onderdeel respectievelijk als dertiende en zestiende centrumspits van de Jupiler Pro League.



Met de nakende komst van Hugo Cuypers kan Wouter Vrancken volgend seizoen dus misschien beschikken over maar liefst drie vlotscorende centrumspitsen. Dat kan dus wel tellen voor de ambities van de Maneblussers in de eerstvolgende editie van de Jupiler Pro League. Bovendien zijn Ferdy Druijf en Igor de Camargo echte sluipschutters in de box. De Nederlander was vorig seizoen de vijfde efficiëntste spits in de Belgische competitie en de Camargo de tiende.

HET CONTRACT VAN IGOR

In een ideaal scenario heeft Wouter Vrancken volgend seizoen met Igor de Camargo, Ferdy Druijf en Hugo Cuypers dus drie kwalitatieve keuzemogelijkheden voor de positie als diepe spits(en) – Gustav Engvall en William Togui nog buiten beschouwing gelaten -, maar voorlopig staat van eerstgenoemde drie aanvallers enkel de Camargo officieel onder contract bij KV Mechelen. De 38-jarige verlengde onlangs zijn contract bij Malinwa, waarbij hij ongeveer de helft van zijn salaris moest inbinden, maar hij wordt er niet meer gezien als de onbetwiste aanvalsleider.



Met zijn ervaring en neus voor doelpunten kan Igor de Camargo wel nog een belangrijke rol vervullen in de kleedkamer en in de ploeg van Wouter Vrancken, maar KV Mechelen hoopt voluit dat Ferdi Druijf de nieuwe nummer één wordt in het aanvallende compartiment. De Nederlandse spits werd vorig seizoen gehuurd van AZ Alkmaar en Malinwa is de onderhandelingen reeds gestart om Druijf langer bij de club te houden. Op huurbasis of definitief, al lijkt die eerste optie het meest waarschijnlijk te zijn.

3,5 MILJOEN EURO

Ferdy Druijf staat naar verluidt open om een tweede seizoen aan te vatten bij KV Mechelen, en de club heeft reeds de gesprekken gestart met AZ Alkmaar om een vervolg te kunnen breien aan de vruchtbare samenwerking met de Nederlander. Maar dan zal Malinwa financieel wel over de brug moeten komen. Oorspronkelijk werd er gemeld dat de aankoopoptie van Druijf 1,2 miljoen euro zou bedragen maar de laatste berichten spreken tegenwoordig van maar liefst 3,5 miljoen euro.



Daarom lijkt KV Mechelen in eerste instantie eerder een nieuwe huurdeal te willen afsluiten in plaats van een definitieve aankoop. De Maneblussers incasseren straks nochtans 8 miljoen euro door de verkoop van Aster Vranckx aan VfL Wolfsburg en vorig jaar rinkelde de kassa ook al door de transfer van Issa Kaboré aan Manchester City (4,5 miljoen euro). Toch beschikt KVM tegenwoordig niet over al te beste financiële papieren want op de geplande kapitaalsinjectie is het nog wachten tot eind 2021.

IDEALE SPITS VOOR KVM

KV Mechelen wil aldus een (haalbare) inspanning leveren om Ferdi Druijf langer bij de club te houden. Nochtans ging zijn passage in het AFAS-stadion niet erg geweldig van start. Pas in de laatste drie wedstrijden van de reguliere competitie mocht Druijf zich zonder discussie een vaste basisspeler noemen in de ploeg van Wouter Vrancken. De Nederlander moest zich een tijdje aanpassen aan de Mechelse voetbalcultuur, die toch wat verschillend is met die van AZ Alkmaar.

Ferdi Druijf ondervond aldus moeite om zich oorspronkelijk in de ploeg te spelen, maar op de training gaf hij steeds het beste van zichzelf. “Hij is gegroeid in zijn nieuwe rol en op training zien we elke dag hoe ongelooflijk sterk en koelbloedig hij is. Ik sta dus zeker niet weigerachtig tegenover een verlengd verblijf”, verklaarde Wouter Vrancken in april aan Het Nieuwsblad over zijn Nederlandse spits. De coach van Malinwa hoopt dus ook dat Druijf straks bij de club zal blijven.



Wouter Vrancken gelooft dus duidelijk in de kwaliteiten van Ferdy Druijf en dat gestelde vertrouwen betaalde zich vorig seizoen ook uit. In totaal scoorde de huurling van AZ Alkmaar 6 doelpunten in 20 competitiewedstrijden, waarvan 3 goals in 6 play-off matchen, en leverde hij ook nog eens 4 assists af. Daarnaast viel Druijf op in een positieve zin door zijn loopacties en samenspel in de combinaties. Volgens Piet den Boer, clublegende bij Malinwa, is Druijf zelfs “de ideale spits voor KV Mechelen”, citeerde Het Nieuwsblad nog in mei.

LEES OOK: Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Zal KV Mechelen volgend seizoen meer punten halen dan vorig seizoen?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

0
0
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

21
21
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

16
16
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

60
60
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

183
183
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

159
159
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

179
179
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

17
17
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

419
419
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

338
338
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

243
243
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

372
372
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

94
94
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

78
78
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

50
50
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

152
152
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

52
52
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

95
95
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

72
72
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

80
80
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

49
49
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

112
112
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

247
247
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

47
47
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

318
318

Meer sportnieuws