TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

470 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou op het punt staan om zijn derde aanwinst voor volgend seizoen binnen te halen. De definitieve transfer van Majeed Ashimeru zou immers weldra afgerond moeten worden. De Ghanese middenvelder wordt overgenomen van RB Salzburg voor een bedrag dat lager ligt dan de 2,5 miljoen euro uit de oorspronkelijke aankoopoptie, ondanks dat andere clubs betere aanbiedingen deden. Celtic, Bordeaux, Granada en PAOK zouden nog tevergeefs geprobeerd hebben Ashimeru weg te kapen.



Paars-Wit ziet wel een jonge verdediger vertrekken. De 18-jarige Olivier Dewaele koos er immers voor om een profcontract te tekenen bij Antwerp, dat hem vastlegde tot 2024. Bij de Great Old lijkt de jeugdinternational wel eerst zich te moeten gaan bewijzen bij de beloften.

Antwerp zal deze zomer vrijwel zeker Aurelio Buta zien vertrekken. Na Besiktas en Benfica zouden nu ook enkele Franse clubs hun zinnen gezet hebben op de rechtsachter, die nog maar één jaar contract heeft. Montpellier en Nice zouden hem willen binnenhalen.



AA Gent zou ook dicht bij een eerste grote aanwinst staan. De Buffalo's zouden op het punt staan om Gianni Bruno weg te kapen bij Zulte Waregem. De spits zou zijn medische testen al achter de rug hebben en Gent zou zo'n 2 miljoen euro neertellen om hem over te nemen. Het lijkt enkel nog wachten op de officiële aankondiging van de transfer van de 29-jarige spits.

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar extra versterking voor de flanken en daarvoor zouden ze kunnen aankloppen bij Manchester United. Ze zouden immers interesse hebben om Facundo Pellistri te huren. De 19-jarige Uruguayaan was in januari ook al in beeld, maar koos toen voor een uitleenbeurt aan Alaves. Club zou concurrentie krijgen van enkele Engelse clubs, maar wel de beste papieren hebben.



Intussen heeft de landskampioen ook nog een eigen talent onder contract gelegd. De 17-jarige Lynnt Audoor tekende een overeenkomst tot 2023. De verdedigende middenvelder brak dit seizoen door bij Club NXT in 1B en wordt nu beloond voor zijn progressie.

BUITENLAND

Bob Peeters heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Enkele weken na zijn vertrek bij Westerlo heeft de trainer een contract voor één jaar getekend bij de Nederlandse tweedeklasser TOP Oss.



Bij FC Barcelona lijken ze van plan om deze zomer schoon schip te houden. De loonlast moet teruggeschroefd worden en daarom zouden minstens drie grootverdieners moeten vertrekken. Jordi Alba, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho zouden de namen zijn die daarvoor in aanmerking komen. Umtiti en Coutinho moeten sowieso al weg, Alba en Roberto kunnen dan weer blijven aan verminderde voorwaarden.

Barça wil zich uiteraard ook blijven versterken, maar lijkt naast de komst van Georginio Wijnaldum te grijpen. Het gaat dan ook op zoek naar alternatieven voor zijn middenveld en daarvoor zouden er drie kandidaten zijn. Het gaat om Ryan Gravenberch (Ajax), Mikel Merino (Real Sociedad) en Fabian Ruiz (Napoli).

LEES OOK: 'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Zal Ashimeru volgend seizoen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

43
43
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

194
194
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

56
56
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

55
55
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

489
489
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

143
143
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

59
59
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

107
107
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

326
326
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

510
510
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

306
306
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

622
622
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

236
236
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

116
116
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

469
469
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

235
235
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

290
290
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

140
140
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

183
183
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

518
518
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws