TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

470 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou op het punt staan om zijn derde aanwinst voor volgend seizoen binnen te halen. De definitieve transfer van Majeed Ashimeru zou immers weldra afgerond moeten worden. De Ghanese middenvelder wordt overgenomen van RB Salzburg voor een bedrag dat lager ligt dan de 2,5 miljoen euro uit de oorspronkelijke aankoopoptie, ondanks dat andere clubs betere aanbiedingen deden. Celtic, Bordeaux, Granada en PAOK zouden nog tevergeefs geprobeerd hebben Ashimeru weg te kapen.



Paars-Wit ziet wel een jonge verdediger vertrekken. De 18-jarige Olivier Dewaele koos er immers voor om een profcontract te tekenen bij Antwerp, dat hem vastlegde tot 2024. Bij de Great Old lijkt de jeugdinternational wel eerst zich te moeten gaan bewijzen bij de beloften.

Antwerp zal deze zomer vrijwel zeker Aurelio Buta zien vertrekken. Na Besiktas en Benfica zouden nu ook enkele Franse clubs hun zinnen gezet hebben op de rechtsachter, die nog maar één jaar contract heeft. Montpellier en Nice zouden hem willen binnenhalen.



AA Gent zou ook dicht bij een eerste grote aanwinst staan. De Buffalo's zouden op het punt staan om Gianni Bruno weg te kapen bij Zulte Waregem. De spits zou zijn medische testen al achter de rug hebben en Gent zou zo'n 2 miljoen euro neertellen om hem over te nemen. Het lijkt enkel nog wachten op de officiële aankondiging van de transfer van de 29-jarige spits.

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar extra versterking voor de flanken en daarvoor zouden ze kunnen aankloppen bij Manchester United. Ze zouden immers interesse hebben om Facundo Pellistri te huren. De 19-jarige Uruguayaan was in januari ook al in beeld, maar koos toen voor een uitleenbeurt aan Alaves. Club zou concurrentie krijgen van enkele Engelse clubs, maar wel de beste papieren hebben.



Intussen heeft de landskampioen ook nog een eigen talent onder contract gelegd. De 17-jarige Lynnt Audoor tekende een overeenkomst tot 2023. De verdedigende middenvelder brak dit seizoen door bij Club NXT in 1B en wordt nu beloond voor zijn progressie.

BUITENLAND

Bob Peeters heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Enkele weken na zijn vertrek bij Westerlo heeft de trainer een contract voor één jaar getekend bij de Nederlandse tweedeklasser TOP Oss.



Bij FC Barcelona lijken ze van plan om deze zomer schoon schip te houden. De loonlast moet teruggeschroefd worden en daarom zouden minstens drie grootverdieners moeten vertrekken. Jordi Alba, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho zouden de namen zijn die daarvoor in aanmerking komen. Umtiti en Coutinho moeten sowieso al weg, Alba en Roberto kunnen dan weer blijven aan verminderde voorwaarden.

Barça wil zich uiteraard ook blijven versterken, maar lijkt naast de komst van Georginio Wijnaldum te grijpen. Het gaat dan ook op zoek naar alternatieven voor zijn middenveld en daarvoor zouden er drie kandidaten zijn. Het gaat om Ryan Gravenberch (Ajax), Mikel Merino (Real Sociedad) en Fabian Ruiz (Napoli).

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Zal Ashimeru volgend seizoen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

22
22
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

12
12
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

29
29
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

100
100
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

64
64
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

143
143
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

288
288
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

219
219
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

147
147
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

22
22
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

110
110
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

135
135
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

691
691
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

206
206
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

124
124
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

65
65
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

397
397
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

351
351
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

860
860
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

564
564

Meer sportnieuws