TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou op het punt staan om zijn derde aanwinst voor volgend seizoen binnen te halen. De definitieve transfer van Majeed Ashimeru zou immers weldra afgerond moeten worden. De Ghanese middenvelder wordt overgenomen van RB Salzburg voor een bedrag dat lager ligt dan de 2,5 miljoen euro uit de oorspronkelijke aankoopoptie, ondanks dat andere clubs betere aanbiedingen deden. Celtic, Bordeaux, Granada en PAOK zouden nog tevergeefs geprobeerd hebben Ashimeru weg te kapen.



Paars-Wit ziet wel een jonge verdediger vertrekken. De 18-jarige Olivier Dewaele koos er immers voor om een profcontract te tekenen bij Antwerp, dat hem vastlegde tot 2024. Bij de Great Old lijkt de jeugdinternational wel eerst zich te moeten gaan bewijzen bij de beloften.

Antwerp zal deze zomer vrijwel zeker Aurelio Buta zien vertrekken. Na Besiktas en Benfica zouden nu ook enkele Franse clubs hun zinnen gezet hebben op de rechtsachter, die nog maar één jaar contract heeft. Montpellier en Nice zouden hem willen binnenhalen.



AA Gent zou ook dicht bij een eerste grote aanwinst staan. De Buffalo's zouden op het punt staan om Gianni Bruno weg te kapen bij Zulte Waregem. De spits zou zijn medische testen al achter de rug hebben en Gent zou zo'n 2 miljoen euro neertellen om hem over te nemen. Het lijkt enkel nog wachten op de officiële aankondiging van de transfer van de 29-jarige spits.

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar extra versterking voor de flanken en daarvoor zouden ze kunnen aankloppen bij Manchester United. Ze zouden immers interesse hebben om Facundo Pellistri te huren. De 19-jarige Uruguayaan was in januari ook al in beeld, maar koos toen voor een uitleenbeurt aan Alaves. Club zou concurrentie krijgen van enkele Engelse clubs, maar wel de beste papieren hebben.



Intussen heeft de landskampioen ook nog een eigen talent onder contract gelegd. De 17-jarige Lynnt Audoor tekende een overeenkomst tot 2023. De verdedigende middenvelder brak dit seizoen door bij Club NXT in 1B en wordt nu beloond voor zijn progressie.

BUITENLAND

Bob Peeters heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Enkele weken na zijn vertrek bij Westerlo heeft de trainer een contract voor één jaar getekend bij de Nederlandse tweedeklasser TOP Oss.



Bij FC Barcelona lijken ze van plan om deze zomer schoon schip te houden. De loonlast moet teruggeschroefd worden en daarom zouden minstens drie grootverdieners moeten vertrekken. Jordi Alba, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho zouden de namen zijn die daarvoor in aanmerking komen. Umtiti en Coutinho moeten sowieso al weg, Alba en Roberto kunnen dan weer blijven aan verminderde voorwaarden.

Barça wil zich uiteraard ook blijven versterken, maar lijkt naast de komst van Georginio Wijnaldum te grijpen. Het gaat dan ook op zoek naar alternatieven voor zijn middenveld en daarvoor zouden er drie kandidaten zijn. Het gaat om Ryan Gravenberch (Ajax), Mikel Merino (Real Sociedad) en Fabian Ruiz (Napoli).

LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Zal Ashimeru volgend seizoen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

15
15
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

20
20
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

84
84
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

93
93
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

59
59
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

44
44
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

167
167
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

167
167
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

32
32
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

349
349
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

220
220
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

464
464
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

35
35
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

423
423
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

50
50
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

449
449
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

141
141
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

354
354
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

249
249
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

320
320
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

496
496
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

521
521
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

665
665

Meer sportnieuws