TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou op het punt staan om zijn derde aanwinst voor volgend seizoen binnen te halen. De definitieve transfer van Majeed Ashimeru zou immers weldra afgerond moeten worden. De Ghanese middenvelder wordt overgenomen van RB Salzburg voor een bedrag dat lager ligt dan de 2,5 miljoen euro uit de oorspronkelijke aankoopoptie, ondanks dat andere clubs betere aanbiedingen deden. Celtic, Bordeaux, Granada en PAOK zouden nog tevergeefs geprobeerd hebben Ashimeru weg te kapen.



Paars-Wit ziet wel een jonge verdediger vertrekken. De 18-jarige Olivier Dewaele koos er immers voor om een profcontract te tekenen bij Antwerp, dat hem vastlegde tot 2024. Bij de Great Old lijkt de jeugdinternational wel eerst zich te moeten gaan bewijzen bij de beloften.

Antwerp zal deze zomer vrijwel zeker Aurelio Buta zien vertrekken. Na Besiktas en Benfica zouden nu ook enkele Franse clubs hun zinnen gezet hebben op de rechtsachter, die nog maar één jaar contract heeft. Montpellier en Nice zouden hem willen binnenhalen.



AA Gent zou ook dicht bij een eerste grote aanwinst staan. De Buffalo's zouden op het punt staan om Gianni Bruno weg te kapen bij Zulte Waregem. De spits zou zijn medische testen al achter de rug hebben en Gent zou zo'n 2 miljoen euro neertellen om hem over te nemen. Het lijkt enkel nog wachten op de officiële aankondiging van de transfer van de 29-jarige spits.

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar extra versterking voor de flanken en daarvoor zouden ze kunnen aankloppen bij Manchester United. Ze zouden immers interesse hebben om Facundo Pellistri te huren. De 19-jarige Uruguayaan was in januari ook al in beeld, maar koos toen voor een uitleenbeurt aan Alaves. Club zou concurrentie krijgen van enkele Engelse clubs, maar wel de beste papieren hebben.



Intussen heeft de landskampioen ook nog een eigen talent onder contract gelegd. De 17-jarige Lynnt Audoor tekende een overeenkomst tot 2023. De verdedigende middenvelder brak dit seizoen door bij Club NXT in 1B en wordt nu beloond voor zijn progressie.

BUITENLAND

Bob Peeters heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Enkele weken na zijn vertrek bij Westerlo heeft de trainer een contract voor één jaar getekend bij de Nederlandse tweedeklasser TOP Oss.



Bij FC Barcelona lijken ze van plan om deze zomer schoon schip te houden. De loonlast moet teruggeschroefd worden en daarom zouden minstens drie grootverdieners moeten vertrekken. Jordi Alba, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho zouden de namen zijn die daarvoor in aanmerking komen. Umtiti en Coutinho moeten sowieso al weg, Alba en Roberto kunnen dan weer blijven aan verminderde voorwaarden.

Barça wil zich uiteraard ook blijven versterken, maar lijkt naast de komst van Georginio Wijnaldum te grijpen. Het gaat dan ook op zoek naar alternatieven voor zijn middenveld en daarvoor zouden er drie kandidaten zijn. Het gaat om Ryan Gravenberch (Ajax), Mikel Merino (Real Sociedad) en Fabian Ruiz (Napoli).

LEES OOK: 'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Zal Ashimeru volgend seizoen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

19
19
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

140
140
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

12
12
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

183
183
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

16
16
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

31
31
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

28
28
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

67
67
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

51
51
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

40
40
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

366
366
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

105
105
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

63
63
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

206
206
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

127
127
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

58
58
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

156
156
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

17
17
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

494
494
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

157
157
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

47
47
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

53
53
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

120
120
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

298
298
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

375
375

Meer sportnieuws