TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, Club klopt aan bij Man Utd'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou op het punt staan om zijn derde aanwinst voor volgend seizoen binnen te halen. De definitieve transfer van Majeed Ashimeru zou immers weldra afgerond moeten worden. De Ghanese middenvelder wordt overgenomen van RB Salzburg voor een bedrag dat lager ligt dan de 2,5 miljoen euro uit de oorspronkelijke aankoopoptie, ondanks dat andere clubs betere aanbiedingen deden. Celtic, Bordeaux, Granada en PAOK zouden nog tevergeefs geprobeerd hebben Ashimeru weg te kapen.



Paars-Wit ziet wel een jonge verdediger vertrekken. De 18-jarige Olivier Dewaele koos er immers voor om een profcontract te tekenen bij Antwerp, dat hem vastlegde tot 2024. Bij de Great Old lijkt de jeugdinternational wel eerst zich te moeten gaan bewijzen bij de beloften.

Antwerp zal deze zomer vrijwel zeker Aurelio Buta zien vertrekken. Na Besiktas en Benfica zouden nu ook enkele Franse clubs hun zinnen gezet hebben op de rechtsachter, die nog maar één jaar contract heeft. Montpellier en Nice zouden hem willen binnenhalen.



AA Gent zou ook dicht bij een eerste grote aanwinst staan. De Buffalo's zouden op het punt staan om Gianni Bruno weg te kapen bij Zulte Waregem. De spits zou zijn medische testen al achter de rug hebben en Gent zou zo'n 2 miljoen euro neertellen om hem over te nemen. Het lijkt enkel nog wachten op de officiële aankondiging van de transfer van de 29-jarige spits.

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar extra versterking voor de flanken en daarvoor zouden ze kunnen aankloppen bij Manchester United. Ze zouden immers interesse hebben om Facundo Pellistri te huren. De 19-jarige Uruguayaan was in januari ook al in beeld, maar koos toen voor een uitleenbeurt aan Alaves. Club zou concurrentie krijgen van enkele Engelse clubs, maar wel de beste papieren hebben.



Intussen heeft de landskampioen ook nog een eigen talent onder contract gelegd. De 17-jarige Lynnt Audoor tekende een overeenkomst tot 2023. De verdedigende middenvelder brak dit seizoen door bij Club NXT in 1B en wordt nu beloond voor zijn progressie.

BUITENLAND

Bob Peeters heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Enkele weken na zijn vertrek bij Westerlo heeft de trainer een contract voor één jaar getekend bij de Nederlandse tweedeklasser TOP Oss.



Bij FC Barcelona lijken ze van plan om deze zomer schoon schip te houden. De loonlast moet teruggeschroefd worden en daarom zouden minstens drie grootverdieners moeten vertrekken. Jordi Alba, Sergi Roberto, Samuel Umtiti, Clément Lenglet en Philippe Coutinho zouden de namen zijn die daarvoor in aanmerking komen. Umtiti en Coutinho moeten sowieso al weg, Alba en Roberto kunnen dan weer blijven aan verminderde voorwaarden.

Barça wil zich uiteraard ook blijven versterken, maar lijkt naast de komst van Georginio Wijnaldum te grijpen. Het gaat dan ook op zoek naar alternatieven voor zijn middenveld en daarvoor zouden er drie kandidaten zijn. Het gaat om Ryan Gravenberch (Ajax), Mikel Merino (Real Sociedad) en Fabian Ruiz (Napoli).

LEES OOK: 'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Zal Ashimeru volgend seizoen een meerwaarde zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

22
22
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

48
48
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

9
9
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

264
264
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

86
86
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

259
259
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

23
23
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

47
47
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

246
246
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

57
57
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

247
247
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

243
243
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

111
111
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

514
514
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

324
324
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

408
408
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

296
296
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

155
155
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

322
322
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

251
251
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1359
1359
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

294
294
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

203
203
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1369
1369

Meer sportnieuws