Vermaelen: "Jammer dat hij er niet bij is op EK"

door
Vermaelen:

Bij de Rode Duivels komen er enkele nieuwe jongens op de deur kloppen, maar een groot deel van de selectie draait toch al een tijdje mee. Een van de ouderdomsdekens bij onze nationale elf is Thomas Vermaelen, 35 ondertussen.


De verdediger van Vissel Kobe mocht tegen de Kroaten 45 minuten opdraven als invaller. Mogelijk krijgt hij een plek in de verdediging van Roberto Martinez op het EK. Aan zijn zijde zal hij waarschijnlijk de vertrouwde gezichten van Toby Alderweireld en Jan Vertonghen tegenkomen, twee spelers met net als Vermaelen een Ajax-verleden. De Belgische verdediging zal daardoor uit dertigers met heel wat ervaring bestaan. 

Een ervaren kracht die ondertussen afgezwaaid is, is Vincent Kompany. Vince the Prince hing dit seizoen zijn schoenen aan de haak en zal er niet bij zijn op het EK, tot spijt van Vermaelen. "Iedereen kent de rol van Vincent. Hij was een enorm goede speler. Ik vind het persoonlijk heel jammer dat hij er niet bij is. Maar we hebben ook goede wedstrijden zonder hem gespeeld. Het is aan anderen om op te staan. Vincent is natuurlijk uniek in zijn leiderschap. Dus dat wordt wel gemist", aldus Vermaelen in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Zal Kompany gemist worden achterin?

Meest recent

Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

91
91
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

98
98
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

134
134
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

129
129
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

132
132
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

153
153
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

177
177
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

629
629
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

229
229
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

176
176
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

92
92
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

169
169
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

81
81
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

282
282
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

36
36
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

992
992
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

320
320
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

342
342
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

96
96
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

478
478
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

204
204
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

26
26
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

354
354
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

130
130
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

142
142

Meer sportnieuws