Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

693
Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

Beerschot VA kende vorig seizoen een succesvolle jaargang onder Hernan Losada en Will Still. Met Peter Maes als nieuwe hoofdcoach willen de Mannekes volgend jaar terug stappen zetten om een stabiele subtopper te worden. Maes kreeg met Leon Krekovic alvast een eerste versterking voorgeschoteld.


EERSTE ZOMERTRANSFER

Beerschot VA werd de voorbije weken in de ban gehouden door het hoofdtrainerschap bij de club. Lange tijd zag het ernaar uit dat de T1-ad interim Will Still ook volgend seizoen de sportieve touwtjes in handen zou nemen, maar Beerschot besloot uiteindelijk om in zee te gaan met Peter Maes. En de nieuwe hoofdcoach heeft onlangs al zijn eerste aanwinst mogen verwelkomen. Leon Krekovic werd vorige zaterdag namelijk voorgesteld als de eerste zomeraanwinst van De Mannekes.

De 21-jarige Leon Krekovic tekende een contract voor twee seizoenen op het Kiel, en hij werd voorgesteld als een tweevoetige aanvallende wingback die op beide flanken kan spelen. Krekovic komt over van de Kroatische topclub Hadjuk Spit, dat hem sinds februari uitleende aan de tweedeklasser NK Dugopolje. Krekovic kwam bij de nationale ploegen van Kroatië ook uit in vijf verschillende jeugdreeksen, met de U20 als hoogste lichting waarvoor hij in actie kwam.



“Leon heeft het profiel van een moderne wingback”, duidde Sander Van Praet, technisch manager van Beerschot VA, de transfer van Leon Krekovic op de clubwebstek. “Hij koppelt voetballende kwaliteiten aan snelheid en loopvermogen en hij is aanvallend ingesteld. Leon is op dat vlak een veelbelovend talent dat zich bij ons verder kan ontwikkelen. Hij heeft in Kroatië al heel wat stappen gezet, maar moet nog verder ontbolsteren.”

OMGEVORMD

Sander Van Praet stelde duidelijk dat Leon Krekovic aangetrokken werd om de backposities te bevolken. Op papier lijkt dat eerder vreemd, want Krekovic kwam vorig seizoen bij NK Dugopolje steeds uit als flankaanvaller en zelfs als centrale spits. Ook bij zijn moederclub Hajduk Split speelde Krekovic in de voorbije twee jaargangen doorgaans in een aanvallende rol. Maar bij Hajduk Split en Beerschot hebben ze blijkbaar dezelfde gedachtegangen want ook de Kroaten speelden met het idee om Krekovic in de toekomst om te vormen tot een aanvallende rechtsachter.

Leon Krekovic maakte bij Hajduk Split deel uit van de veelbelovende generatie van 2000. Maar terwijl veel van zijn generatiegenoten, zoals Ante Palaversa (ex-KV Oostende), belangrijke stappen zetten in hun loopbaan, bleef Krekovic echter wachten op zijn ultieme en definitieve doorbraak. Dat hij op 21-jarige leeftijd nog 'maar' in de Kroatische tweede klasse speelde, was uiteraard geen veelbelovend signaal. Als pure offensief ingestelde speler liep het dus niet bijster goed voor Krekovic, maar als offensieve flankverdediger bezit hij wel het nodige potentieel.



In Kroatië wachtte men al lang op de definitieve ontplooiing van Leon Krekovic, maar daar bleef men dus op hun honger zitten. De omvorming van spits en flankaanvaller naar offensieve wingback zou daarom een belangrijke omslag kunnen betekenen in Krekovic' carrière. Bij Hajduk Split zagen ze dat betreffende plan nochtans heel goed zitten, want de Kroatische topclub zag wel toekomst in het opmerkelijke plan om de 21-jarige uit te spelen in de 3-5-2 veldbezetting. In die opstelling zou Krekovic de positie van rechtsachter bekleed hebben. En straks dus ook bij Beerschot?

DARIJO SRNA

Die transformatie van aanvaller tot flankverdediger kan weleens grote kans op slagen hebben. In België is Thomas Meunier een geslaagd voorbeeld van dergelijke omvorming, terwijl men in Kroatië eerder denkt aan Darijo Srna. De 134-voudige international werd tijdens zijn actieve carrière eveneens een rijtje achteruit getrokken waarna Srna vervolgens een rechtsachter van wereldklasse werd. En Krekovic bezit alvast de intrinsieke kwaliteiten om te slagen op die positie.



Leon Krekovic beschikt namelijk over een goede dribbel en voldoende offensieve efficiëntie. Daarnaast bezit hij ook het voordeel van een indrukwekkende snelheid, een sprint van Krekovic werd ooit gemeten aan een snelheid van maar liefst 33,2 kilometer per uur. Ivan Gudelj, Krekovic' coach bij verschillende Kroatische jeugdteams, dicht hem dan ook een grote toekomst toe. “Mijn mening is dat hij buitengewoon getalenteerd is en geweldige fysieke kwaliteiten heeft,” verklaarde hij aan Slobodna Dalmacija. “Ik denk dat hij zich kan ontwikkelen tot een geweldige speler.”

LEES OOK: Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Is de transfer van Krekovic een goede zaak voor Beerschot?

Meest recent

Sterkhouder Anderlecht gebeten hond: "Wat een nonchalance"

Met een Europees najaar in de pocket en na een goede start van het seizoen, trok RSC Anderlecht ...

58
58
'Club Brugge in actie: vizier op voormalig Cercle-chouchou'

Club Brugge wil in het slot van de mercato enkel gerichte aanwinsten aan de selectie toevoegen. Zo ...

167
167
Van Bommel in Cegeka Arena: verrassende kandidaat-Duivel?

Het leven van een bondscoach kan soms hard zijn. Terwijl zijn zoon Ruben zaterdag zijn eerst ...

177
177
'Schoktransfer Manchester City: contract van 100 miljoen'

Als nieuwe bondscoach van Nederland zal Xavi Hernandez straks ook de Saudische competitie van ...

171
171
Bruno gooit elftal opnieuw om: Anderlecht met basisdebutant

RSC Anderlecht is veelbelovend aan het nieuwe seizoen begonnen. Dat vraagt wel om bevestiging ...

131
131
'Arsenal niet voldaan: Arteta pusht voor monsteraanwinst'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

143
143
TU: 'Club wil bekend gezicht, Anderlecht vindt buitenkans'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

347
347
Straffe onthulling: ‘Lukaku wilde niet weg bij Napoli’

Romelu Lukaku zal komend seizoen te zien zijn bij het Turkse Fenerbahçe. Na een ...

84
84
‘Union houdt hart vast: plots gesprekken over smaakmaker’

Union SG verliest elke mercato sterkhouders en dat is ook deze zomer niet anders. Het einde van de ...

113
113
‘Fernandez-Pardo eist toptransfer en start oorlog bij Lille’

Matias Fernandez-Pardo werd afgelopen WK als wit konijn door Rudi Garcia geselecteerd bij de Rode ...

162
162
Heynen roept duidelijke taal na remontada KRC Genk

KRC Genk keek tegen Westerlo tegen een dubbele achterstand aan, maar de Limburgers wisten die nog om ...

279
279
Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Thorgan Hazard nam afscheid van RSC Anderlecht en trok naar oude club RC Lens. Die club was vorig ...

86
86
Sam Kerkhofs slaat hard terug op kritiek Dender

In de Challenger Pro League werd het FVS-systeem meteen gebruikt. Via Football Video Support kunnen ...

67
67
'Anderlecht gelinkt aan peperdure Serie A-speler'

RSC Anderlecht is nog van plan zich te gaan versterken de komende weken. De Brusselaars worden ...

206
206
Vanaken looft ploegmaat: "Je moet hem vrij laten"

Hans Vanaken speelde een degelijke wedstrijd tegen OH Leuven. De Rode Duivel deed vooral verder ...

642
642
'Antwerp heeft miljoenenaankoop helemaal beet'

Royal Antwerp FC is met een zes op zes uitstekend aan het seizoen begonnen. De Great Old raakt zo ...

489
489
Bruno ontdekt 'nieuwe chouchou' bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht is Neerpede al jarenlang hét lichtpunt binnen de club. Onder Vitor Bruno ...

353
353
Tevreden Thorup vreest voor zware blessure bij KRC Genk

KRC Genk heeft de rug weten te rechten tegen KVC Westerlo. Ze wonnen alsnog met 3-2. Trainer Jess ...

365
365
‘Carrick flikt het: Tielemans al slachtoffer voor debuut’

Youri Tielemans kreeg tegen AC Milan meteen een plaats in de basis, maar de 2-4-nederlaag legde ook ...

225
225
Leko streng voor 'man van de match': "Niet de beste versie"

Club Brugge won makkelijk met 0-3 van een OHL dat alweer drie goals om de oren kreeg. Trainer Ivan ...

731
731
'Lucas Stassin op weg naar de Premier League'

Lucas Stassin lijkt bezig aan zijn laatste weken bij AS Saint-Étienne. De 21-jarige Belgische ...

69
69
Anderlecht heeft er nieuwe publiekslieveling bij

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

350
350
'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

95
95
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

427
427
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

319
319

Meer sportnieuws