Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

693
Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

Beerschot VA kende vorig seizoen een succesvolle jaargang onder Hernan Losada en Will Still. Met Peter Maes als nieuwe hoofdcoach willen de Mannekes volgend jaar terug stappen zetten om een stabiele subtopper te worden. Maes kreeg met Leon Krekovic alvast een eerste versterking voorgeschoteld.


EERSTE ZOMERTRANSFER

Beerschot VA werd de voorbije weken in de ban gehouden door het hoofdtrainerschap bij de club. Lange tijd zag het ernaar uit dat de T1-ad interim Will Still ook volgend seizoen de sportieve touwtjes in handen zou nemen, maar Beerschot besloot uiteindelijk om in zee te gaan met Peter Maes. En de nieuwe hoofdcoach heeft onlangs al zijn eerste aanwinst mogen verwelkomen. Leon Krekovic werd vorige zaterdag namelijk voorgesteld als de eerste zomeraanwinst van De Mannekes.

De 21-jarige Leon Krekovic tekende een contract voor twee seizoenen op het Kiel, en hij werd voorgesteld als een tweevoetige aanvallende wingback die op beide flanken kan spelen. Krekovic komt over van de Kroatische topclub Hadjuk Spit, dat hem sinds februari uitleende aan de tweedeklasser NK Dugopolje. Krekovic kwam bij de nationale ploegen van Kroatië ook uit in vijf verschillende jeugdreeksen, met de U20 als hoogste lichting waarvoor hij in actie kwam.



“Leon heeft het profiel van een moderne wingback”, duidde Sander Van Praet, technisch manager van Beerschot VA, de transfer van Leon Krekovic op de clubwebstek. “Hij koppelt voetballende kwaliteiten aan snelheid en loopvermogen en hij is aanvallend ingesteld. Leon is op dat vlak een veelbelovend talent dat zich bij ons verder kan ontwikkelen. Hij heeft in Kroatië al heel wat stappen gezet, maar moet nog verder ontbolsteren.”

OMGEVORMD

Sander Van Praet stelde duidelijk dat Leon Krekovic aangetrokken werd om de backposities te bevolken. Op papier lijkt dat eerder vreemd, want Krekovic kwam vorig seizoen bij NK Dugopolje steeds uit als flankaanvaller en zelfs als centrale spits. Ook bij zijn moederclub Hajduk Split speelde Krekovic in de voorbije twee jaargangen doorgaans in een aanvallende rol. Maar bij Hajduk Split en Beerschot hebben ze blijkbaar dezelfde gedachtegangen want ook de Kroaten speelden met het idee om Krekovic in de toekomst om te vormen tot een aanvallende rechtsachter.

Leon Krekovic maakte bij Hajduk Split deel uit van de veelbelovende generatie van 2000. Maar terwijl veel van zijn generatiegenoten, zoals Ante Palaversa (ex-KV Oostende), belangrijke stappen zetten in hun loopbaan, bleef Krekovic echter wachten op zijn ultieme en definitieve doorbraak. Dat hij op 21-jarige leeftijd nog 'maar' in de Kroatische tweede klasse speelde, was uiteraard geen veelbelovend signaal. Als pure offensief ingestelde speler liep het dus niet bijster goed voor Krekovic, maar als offensieve flankverdediger bezit hij wel het nodige potentieel.



In Kroatië wachtte men al lang op de definitieve ontplooiing van Leon Krekovic, maar daar bleef men dus op hun honger zitten. De omvorming van spits en flankaanvaller naar offensieve wingback zou daarom een belangrijke omslag kunnen betekenen in Krekovic' carrière. Bij Hajduk Split zagen ze dat betreffende plan nochtans heel goed zitten, want de Kroatische topclub zag wel toekomst in het opmerkelijke plan om de 21-jarige uit te spelen in de 3-5-2 veldbezetting. In die opstelling zou Krekovic de positie van rechtsachter bekleed hebben. En straks dus ook bij Beerschot?

DARIJO SRNA

Die transformatie van aanvaller tot flankverdediger kan weleens grote kans op slagen hebben. In België is Thomas Meunier een geslaagd voorbeeld van dergelijke omvorming, terwijl men in Kroatië eerder denkt aan Darijo Srna. De 134-voudige international werd tijdens zijn actieve carrière eveneens een rijtje achteruit getrokken waarna Srna vervolgens een rechtsachter van wereldklasse werd. En Krekovic bezit alvast de intrinsieke kwaliteiten om te slagen op die positie.



Leon Krekovic beschikt namelijk over een goede dribbel en voldoende offensieve efficiëntie. Daarnaast bezit hij ook het voordeel van een indrukwekkende snelheid, een sprint van Krekovic werd ooit gemeten aan een snelheid van maar liefst 33,2 kilometer per uur. Ivan Gudelj, Krekovic' coach bij verschillende Kroatische jeugdteams, dicht hem dan ook een grote toekomst toe. “Mijn mening is dat hij buitengewoon getalenteerd is en geweldige fysieke kwaliteiten heeft,” verklaarde hij aan Slobodna Dalmacija. “Ik denk dat hij zich kan ontwikkelen tot een geweldige speler.”

LEES OOK: 18 op 18! Beerschot blijft op paarse wolk zweven in CPL

Is de transfer van Krekovic een goede zaak voor Beerschot?

Meest recent

Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

17
17
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

21
21
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

105
105
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

86
86
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

91
91
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

67
67
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

14
14
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

35
35
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

101
101
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

55
55
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

36
36
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

92
92
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

135
135
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

328
328
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

117
117
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

82
82
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

205
205
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

52
52
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

196
196
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

758
758
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

68
68
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

102
102
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

77
77
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

77
77
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

394
394

Meer sportnieuws