Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

693 stemmen
Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

Beerschot VA kende vorig seizoen een succesvolle jaargang onder Hernan Losada en Will Still. Met Peter Maes als nieuwe hoofdcoach willen de Mannekes volgend jaar terug stappen zetten om een stabiele subtopper te worden. Maes kreeg met Leon Krekovic alvast een eerste versterking voorgeschoteld.


EERSTE ZOMERTRANSFER

Beerschot VA werd de voorbije weken in de ban gehouden door het hoofdtrainerschap bij de club. Lange tijd zag het ernaar uit dat de T1-ad interim Will Still ook volgend seizoen de sportieve touwtjes in handen zou nemen, maar Beerschot besloot uiteindelijk om in zee te gaan met Peter Maes. En de nieuwe hoofdcoach heeft onlangs al zijn eerste aanwinst mogen verwelkomen. Leon Krekovic werd vorige zaterdag namelijk voorgesteld als de eerste zomeraanwinst van De Mannekes.

De 21-jarige Leon Krekovic tekende een contract voor twee seizoenen op het Kiel, en hij werd voorgesteld als een tweevoetige aanvallende wingback die op beide flanken kan spelen. Krekovic komt over van de Kroatische topclub Hadjuk Spit, dat hem sinds februari uitleende aan de tweedeklasser NK Dugopolje. Krekovic kwam bij de nationale ploegen van Kroatië ook uit in vijf verschillende jeugdreeksen, met de U20 als hoogste lichting waarvoor hij in actie kwam.



“Leon heeft het profiel van een moderne wingback”, duidde Sander Van Praet, technisch manager van Beerschot VA, de transfer van Leon Krekovic op de clubwebstek. “Hij koppelt voetballende kwaliteiten aan snelheid en loopvermogen en hij is aanvallend ingesteld. Leon is op dat vlak een veelbelovend talent dat zich bij ons verder kan ontwikkelen. Hij heeft in Kroatië al heel wat stappen gezet, maar moet nog verder ontbolsteren.”

OMGEVORMD

Sander Van Praet stelde duidelijk dat Leon Krekovic aangetrokken werd om de backposities te bevolken. Op papier lijkt dat eerder vreemd, want Krekovic kwam vorig seizoen bij NK Dugopolje steeds uit als flankaanvaller en zelfs als centrale spits. Ook bij zijn moederclub Hajduk Split speelde Krekovic in de voorbije twee jaargangen doorgaans in een aanvallende rol. Maar bij Hajduk Split en Beerschot hebben ze blijkbaar dezelfde gedachtegangen want ook de Kroaten speelden met het idee om Krekovic in de toekomst om te vormen tot een aanvallende rechtsachter.

Leon Krekovic maakte bij Hajduk Split deel uit van de veelbelovende generatie van 2000. Maar terwijl veel van zijn generatiegenoten, zoals Ante Palaversa (ex-KV Oostende), belangrijke stappen zetten in hun loopbaan, bleef Krekovic echter wachten op zijn ultieme en definitieve doorbraak. Dat hij op 21-jarige leeftijd nog 'maar' in de Kroatische tweede klasse speelde, was uiteraard geen veelbelovend signaal. Als pure offensief ingestelde speler liep het dus niet bijster goed voor Krekovic, maar als offensieve flankverdediger bezit hij wel het nodige potentieel.



In Kroatië wachtte men al lang op de definitieve ontplooiing van Leon Krekovic, maar daar bleef men dus op hun honger zitten. De omvorming van spits en flankaanvaller naar offensieve wingback zou daarom een belangrijke omslag kunnen betekenen in Krekovic' carrière. Bij Hajduk Split zagen ze dat betreffende plan nochtans heel goed zitten, want de Kroatische topclub zag wel toekomst in het opmerkelijke plan om de 21-jarige uit te spelen in de 3-5-2 veldbezetting. In die opstelling zou Krekovic de positie van rechtsachter bekleed hebben. En straks dus ook bij Beerschot?

DARIJO SRNA

Die transformatie van aanvaller tot flankverdediger kan weleens grote kans op slagen hebben. In België is Thomas Meunier een geslaagd voorbeeld van dergelijke omvorming, terwijl men in Kroatië eerder denkt aan Darijo Srna. De 134-voudige international werd tijdens zijn actieve carrière eveneens een rijtje achteruit getrokken waarna Srna vervolgens een rechtsachter van wereldklasse werd. En Krekovic bezit alvast de intrinsieke kwaliteiten om te slagen op die positie.



Leon Krekovic beschikt namelijk over een goede dribbel en voldoende offensieve efficiëntie. Daarnaast bezit hij ook het voordeel van een indrukwekkende snelheid, een sprint van Krekovic werd ooit gemeten aan een snelheid van maar liefst 33,2 kilometer per uur. Ivan Gudelj, Krekovic' coach bij verschillende Kroatische jeugdteams, dicht hem dan ook een grote toekomst toe. “Mijn mening is dat hij buitengewoon getalenteerd is en geweldige fysieke kwaliteiten heeft,” verklaarde hij aan Slobodna Dalmacija. “Ik denk dat hij zich kan ontwikkelen tot een geweldige speler.”

🚀

Is de transfer van Krekovic een goede zaak voor Beerschot?

Meest recent

'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

68
68
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

20
20
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

88
88
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

312
312
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

240
240
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

438
438
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

125
125
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

192
192
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

405
405
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

359
359
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

524
524
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

521
521
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

213
213
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

589
589
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

172
172
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

231
231
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

233
233
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

121
121
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

246
246
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

574
574
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

172
172
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

233
233
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

424
424
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

106
106

Meer sportnieuws