Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

door
Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

Beerschot VA kende vorig seizoen een succesvolle jaargang onder Hernan Losada en Will Still. Met Peter Maes als nieuwe hoofdcoach willen de Mannekes volgend jaar terug stappen zetten om een stabiele subtopper te worden. Maes kreeg met Leon Krekovic alvast een eerste versterking voorgeschoteld.


EERSTE ZOMERTRANSFER

Beerschot VA werd de voorbije weken in de ban gehouden door het hoofdtrainerschap bij de club. Lange tijd zag het ernaar uit dat de T1-ad interim Will Still ook volgend seizoen de sportieve touwtjes in handen zou nemen, maar Beerschot besloot uiteindelijk om in zee te gaan met Peter Maes. En de nieuwe hoofdcoach heeft onlangs al zijn eerste aanwinst mogen verwelkomen. Leon Krekovic werd vorige zaterdag namelijk voorgesteld als de eerste zomeraanwinst van De Mannekes.

De 21-jarige Leon Krekovic tekende een contract voor twee seizoenen op het Kiel, en hij werd voorgesteld als een tweevoetige aanvallende wingback die op beide flanken kan spelen. Krekovic komt over van de Kroatische topclub Hadjuk Spit, dat hem sinds februari uitleende aan de tweedeklasser NK Dugopolje. Krekovic kwam bij de nationale ploegen van Kroatië ook uit in vijf verschillende jeugdreeksen, met de U20 als hoogste lichting waarvoor hij in actie kwam.



“Leon heeft het profiel van een moderne wingback”, duidde Sander Van Praet, technisch manager van Beerschot VA, de transfer van Leon Krekovic op de clubwebstek. “Hij koppelt voetballende kwaliteiten aan snelheid en loopvermogen en hij is aanvallend ingesteld. Leon is op dat vlak een veelbelovend talent dat zich bij ons verder kan ontwikkelen. Hij heeft in Kroatië al heel wat stappen gezet, maar moet nog verder ontbolsteren.”

OMGEVORMD

Sander Van Praet stelde duidelijk dat Leon Krekovic aangetrokken werd om de backposities te bevolken. Op papier lijkt dat eerder vreemd, want Krekovic kwam vorig seizoen bij NK Dugopolje steeds uit als flankaanvaller en zelfs als centrale spits. Ook bij zijn moederclub Hajduk Split speelde Krekovic in de voorbije twee jaargangen doorgaans in een aanvallende rol. Maar bij Hajduk Split en Beerschot hebben ze blijkbaar dezelfde gedachtegangen want ook de Kroaten speelden met het idee om Krekovic in de toekomst om te vormen tot een aanvallende rechtsachter.

Leon Krekovic maakte bij Hajduk Split deel uit van de veelbelovende generatie van 2000. Maar terwijl veel van zijn generatiegenoten, zoals Ante Palaversa (ex-KV Oostende), belangrijke stappen zetten in hun loopbaan, bleef Krekovic echter wachten op zijn ultieme en definitieve doorbraak. Dat hij op 21-jarige leeftijd nog 'maar' in de Kroatische tweede klasse speelde, was uiteraard geen veelbelovend signaal. Als pure offensief ingestelde speler liep het dus niet bijster goed voor Krekovic, maar als offensieve flankverdediger bezit hij wel het nodige potentieel.



In Kroatië wachtte men al lang op de definitieve ontplooiing van Leon Krekovic, maar daar bleef men dus op hun honger zitten. De omvorming van spits en flankaanvaller naar offensieve wingback zou daarom een belangrijke omslag kunnen betekenen in Krekovic' carrière. Bij Hajduk Split zagen ze dat betreffende plan nochtans heel goed zitten, want de Kroatische topclub zag wel toekomst in het opmerkelijke plan om de 21-jarige uit te spelen in de 3-5-2 veldbezetting. In die opstelling zou Krekovic de positie van rechtsachter bekleed hebben. En straks dus ook bij Beerschot?

DARIJO SRNA

Die transformatie van aanvaller tot flankverdediger kan weleens grote kans op slagen hebben. In België is Thomas Meunier een geslaagd voorbeeld van dergelijke omvorming, terwijl men in Kroatië eerder denkt aan Darijo Srna. De 134-voudige international werd tijdens zijn actieve carrière eveneens een rijtje achteruit getrokken waarna Srna vervolgens een rechtsachter van wereldklasse werd. En Krekovic bezit alvast de intrinsieke kwaliteiten om te slagen op die positie.



Leon Krekovic beschikt namelijk over een goede dribbel en voldoende offensieve efficiëntie. Daarnaast bezit hij ook het voordeel van een indrukwekkende snelheid, een sprint van Krekovic werd ooit gemeten aan een snelheid van maar liefst 33,2 kilometer per uur. Ivan Gudelj, Krekovic' coach bij verschillende Kroatische jeugdteams, dicht hem dan ook een grote toekomst toe. “Mijn mening is dat hij buitengewoon getalenteerd is en geweldige fysieke kwaliteiten heeft,” verklaarde hij aan Slobodna Dalmacija. “Ik denk dat hij zich kan ontwikkelen tot een geweldige speler.”

LEES OOK: 'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Is de transfer van Krekovic een goede zaak voor Beerschot?

Meest recent

'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

14
14
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

44
44
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

133
133
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

49
49
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

135
135
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

89
89
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

53
53
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

21
21
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

94
94
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

153
153
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

342
342
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

238
238
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

223
223
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

360
360
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

50
50
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

478
478
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

342
342
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

676
676
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

464
464
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

355
355
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

77
77
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

135
135
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

796
796
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

630
630
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

300
300

Meer sportnieuws