Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

693
Beerschot gaat voor gewaagd transferplan

Beerschot VA kende vorig seizoen een succesvolle jaargang onder Hernan Losada en Will Still. Met Peter Maes als nieuwe hoofdcoach willen de Mannekes volgend jaar terug stappen zetten om een stabiele subtopper te worden. Maes kreeg met Leon Krekovic alvast een eerste versterking voorgeschoteld.


EERSTE ZOMERTRANSFER

Beerschot VA werd de voorbije weken in de ban gehouden door het hoofdtrainerschap bij de club. Lange tijd zag het ernaar uit dat de T1-ad interim Will Still ook volgend seizoen de sportieve touwtjes in handen zou nemen, maar Beerschot besloot uiteindelijk om in zee te gaan met Peter Maes. En de nieuwe hoofdcoach heeft onlangs al zijn eerste aanwinst mogen verwelkomen. Leon Krekovic werd vorige zaterdag namelijk voorgesteld als de eerste zomeraanwinst van De Mannekes.

De 21-jarige Leon Krekovic tekende een contract voor twee seizoenen op het Kiel, en hij werd voorgesteld als een tweevoetige aanvallende wingback die op beide flanken kan spelen. Krekovic komt over van de Kroatische topclub Hadjuk Spit, dat hem sinds februari uitleende aan de tweedeklasser NK Dugopolje. Krekovic kwam bij de nationale ploegen van Kroatië ook uit in vijf verschillende jeugdreeksen, met de U20 als hoogste lichting waarvoor hij in actie kwam.



“Leon heeft het profiel van een moderne wingback”, duidde Sander Van Praet, technisch manager van Beerschot VA, de transfer van Leon Krekovic op de clubwebstek. “Hij koppelt voetballende kwaliteiten aan snelheid en loopvermogen en hij is aanvallend ingesteld. Leon is op dat vlak een veelbelovend talent dat zich bij ons verder kan ontwikkelen. Hij heeft in Kroatië al heel wat stappen gezet, maar moet nog verder ontbolsteren.”

OMGEVORMD

Sander Van Praet stelde duidelijk dat Leon Krekovic aangetrokken werd om de backposities te bevolken. Op papier lijkt dat eerder vreemd, want Krekovic kwam vorig seizoen bij NK Dugopolje steeds uit als flankaanvaller en zelfs als centrale spits. Ook bij zijn moederclub Hajduk Split speelde Krekovic in de voorbije twee jaargangen doorgaans in een aanvallende rol. Maar bij Hajduk Split en Beerschot hebben ze blijkbaar dezelfde gedachtegangen want ook de Kroaten speelden met het idee om Krekovic in de toekomst om te vormen tot een aanvallende rechtsachter.

Leon Krekovic maakte bij Hajduk Split deel uit van de veelbelovende generatie van 2000. Maar terwijl veel van zijn generatiegenoten, zoals Ante Palaversa (ex-KV Oostende), belangrijke stappen zetten in hun loopbaan, bleef Krekovic echter wachten op zijn ultieme en definitieve doorbraak. Dat hij op 21-jarige leeftijd nog 'maar' in de Kroatische tweede klasse speelde, was uiteraard geen veelbelovend signaal. Als pure offensief ingestelde speler liep het dus niet bijster goed voor Krekovic, maar als offensieve flankverdediger bezit hij wel het nodige potentieel.



In Kroatië wachtte men al lang op de definitieve ontplooiing van Leon Krekovic, maar daar bleef men dus op hun honger zitten. De omvorming van spits en flankaanvaller naar offensieve wingback zou daarom een belangrijke omslag kunnen betekenen in Krekovic' carrière. Bij Hajduk Split zagen ze dat betreffende plan nochtans heel goed zitten, want de Kroatische topclub zag wel toekomst in het opmerkelijke plan om de 21-jarige uit te spelen in de 3-5-2 veldbezetting. In die opstelling zou Krekovic de positie van rechtsachter bekleed hebben. En straks dus ook bij Beerschot?

DARIJO SRNA

Die transformatie van aanvaller tot flankverdediger kan weleens grote kans op slagen hebben. In België is Thomas Meunier een geslaagd voorbeeld van dergelijke omvorming, terwijl men in Kroatië eerder denkt aan Darijo Srna. De 134-voudige international werd tijdens zijn actieve carrière eveneens een rijtje achteruit getrokken waarna Srna vervolgens een rechtsachter van wereldklasse werd. En Krekovic bezit alvast de intrinsieke kwaliteiten om te slagen op die positie.



Leon Krekovic beschikt namelijk over een goede dribbel en voldoende offensieve efficiëntie. Daarnaast bezit hij ook het voordeel van een indrukwekkende snelheid, een sprint van Krekovic werd ooit gemeten aan een snelheid van maar liefst 33,2 kilometer per uur. Ivan Gudelj, Krekovic' coach bij verschillende Kroatische jeugdteams, dicht hem dan ook een grote toekomst toe. “Mijn mening is dat hij buitengewoon getalenteerd is en geweldige fysieke kwaliteiten heeft,” verklaarde hij aan Slobodna Dalmacija. “Ik denk dat hij zich kan ontwikkelen tot een geweldige speler.”

LEES OOK: ‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

🚀

Is de transfer van Krekovic een goede zaak voor Beerschot?

Meest recent

Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

6
6
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

35
35
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

34
34
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

224
224
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

261
261
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

293
293
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

104
104
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

218
218
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

549
549
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

209
209
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

328
328
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

631
631
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

88
88
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

280
280
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

666
666
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

214
214
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

516
516
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

131
131
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

457
457
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

372
372
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

98
98
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

447
447
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

406
406
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

553
553
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

105
105

Meer sportnieuws