Tielemans maakt statement voor knaltransfer

1779 stemmen
Tielemans maakt statement voor knaltransfer

Youri Tielemans heeft vorig seizoen het niveau van Leicester City overstegen. En ook bij de Rode Duivels zet hij fantastische prestaties neer, met de voorbije match tegen Kroatië als laatste referentie. Op het EURO 2020 zal Tielemans zich helemaal in de kijker kunnen spelen met het oog op een zomerse knaltransfer.


SLIMME MARTINEZ

De Rode Duivels zijn klaar voor het EURO 2020. In de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het Europees Kampioenschap heersten er oorspronkelijk nog veel twijfels over de nationale ploeg. Dat was overigens heel logisch, gezien Roberto Martinez tegen Griekenland opteerde voor een experimenteel elftal met verschillende spelers die bovendien weinig wedstrijdritme in de benen hadden. In de tweede oefenpartij tegen Kroatië koos de Spanjaard uiteindelijk voor meer kwaliteit in de ploeg. En dat was er ook aan te zien.



In vergelijking met de basisploeg tegen Griekenland verscheen bijvoorbeeld Youri Tielemans tegen Kroatië tussen de lijnen. Wedstrijdritme heeft de 24-jarige met overschot, want met 5.447 minuten op de teller dit seizoen, is Tielemans met voorsprong de Rode Duivel met de meeste speeltijd in het voorbije seizoen. Dat Roberto Martinez hem in de oefengalop tegen Griekenland 90 minuten langs de kant hield, is dan ook een rationele en slimme zet geweest van de Belgische bondscoach.

ANDERLECHT-DUO

En Youri Tielemans was op de afspraak tegen de sterke Kroatische ploeg. Ondanks het feit dat de Kroaten met drie centrale middenvelders speelden (Marcelo Brozovic, Luka Modric en Mateo Kovacevic) en de Rode Duivels enkel met Leander Dendoncker en Tielemans, hield het voormalige Anderlecht-duo opvallend goed staande. In de eerste helft ondervond het Belgische centrale middenveld nog wat moeite tegen het kwalitatieve trio van Kroatië, maar na de pauze draaide het spelbeeld in een positieve zin.



Tegen Griekenland was Leander Dendoncker nog het centrale aanspeelpunt bij de Rode Duivels, maar tegen Kroatië nam Youri Tielemans die rol met succes over. Dendoncker kon zich daardoor meer focussen op zijn core quality zoals het loopvermogen, terwijl Tielemans zich onder meer kon onderscheiden met zijn dynamiek, persoonlijkheid en uitstekende passing. Veel analisten beschouwen de middenvelder van Leicester bijgevolg zelfs al als een steunpilaar voor de volgende generatie.

REFERENTIEMATCH

De media was logischerwijze vol lof over de uitmuntende prestatie van Tielemans, en ook bondscoach Roberto Martinez strooide gul met positieve woorden over zijn nieuwe spilfiguur. “Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde de Spanjaard na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.”

’t Mag duidelijk wezen dat Youri Tielmans een beresterke partij afwerkte tegen Kroatië. Zijn passing was bijvoorbeeld uitmuntend met een accuraatheid van maar liefst 93%, en dat terwijl zijn betreffend seizoensgemiddelde op ‘slechts’ 83% ligt. Daarnaast won Tielemans – samen met Yannick Carrasco en Timothy Castagne – het meeste defensieve duels, telde hij het meeste aantal geslaagde intercepties en oversteeg geen enkele Rode Duivel ook zijn 80% geslaagde offensieve duels. Qua statement in aanloop naar het EURO 2020 kan dat dus wel tellen. “Ik ga met vertrouwen naar het EK”, klonk het zelfbewust bij Tielemans.



Er moet wel gesteld worden dat Youri Tielemans, samen met de andere Rode Duivels trouwens, eerst moest groeien in de wedstrijd tegen Kroatië. Zo werd hij in de eerste helft heerlijk (maar ook pijnlijk) gebrugd door Luka Modric, die zijn buitengewone klasse nogmaals etaleerde. Een zogenaamd meester-leerling moment, maar dat liet Tielemans duidelijk niet aan zijn hart komen. “Ik onthou dat ik hem de actie nadien de bal afpakte.”

TOPTRANSFER LONKT

Youri Tielemans werpt zich dus stilaan op tot de spilfiguur en metronoom bij de Rode Duivels. Met zijn glansprestatie tegen Kroatië bewijst de 24-jarige zijn grote klasse en uitstekende vormpeil. Indien hij die positieve lijn ook kan doortrekken op het EURO 2020, dan zal Tielemans nog meer en nog nadrukkelijker in het vizier komen van verschillende absolute topclubs. Indien de Rode Duivel verder stappen wil zetten in zijn carrière en zijn persoonlijke ontwikkeling, dan is de etalage van het Europees Kampioenschap aldus hét moment bij uitstek.

LEES OOK: OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zal Tielemans uitblinken op het EK?

Meest recent

Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

0
0
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

15
15
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

55
55
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

113
113
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

155
155
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

177
177
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

298
298
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

169
169
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

313
313
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

315
315
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

214
214
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

142
142
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

72
72
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

301
301
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

1074
1074
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

86
86
Anderlecht gaat verrassende nieuwe samenwerking aan

RSC Anderlecht is volop bezig met volgend seizoen. De voorbereidingen zijn al begonnen en ook achter ...

267
267
KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

De zomermercato is volop aan de gang, maar de Belgische clubs zijn ook bezig om alles op orde te ...

115
115
‘Standard zit niet stil en heeft miljoenentransfer beet’

Standard Luik zag Rafiki Said voor een ferm miljoenenbedrag vertrekken en de Rouches hebben dan ook ...

186
186
‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De Rode Duivels worden volop genoemd tijdens de zomermercato. Het WK zit erop voor de Belgen en de ...

75
75
‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

Waar ligt de toekomst van Christos Tzolis? De afgelopen weken wordt Arsenal nadrukkelijk genoemd, ...

368
368
‘Géén Valencia: Meunier verbaast met nieuwe club’

Thomas Meunier leek lange tijd op weg naar het Spaanse Valencia. De rechtsback is einde contract bij ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

674
674
Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

371
371
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

206
206

Meer sportnieuws