Tielemans maakt statement voor knaltransfer

1779 stemmen
Tielemans maakt statement voor knaltransfer

Youri Tielemans heeft vorig seizoen het niveau van Leicester City overstegen. En ook bij de Rode Duivels zet hij fantastische prestaties neer, met de voorbije match tegen Kroatië als laatste referentie. Op het EURO 2020 zal Tielemans zich helemaal in de kijker kunnen spelen met het oog op een zomerse knaltransfer.


SLIMME MARTINEZ

De Rode Duivels zijn klaar voor het EURO 2020. In de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het Europees Kampioenschap heersten er oorspronkelijk nog veel twijfels over de nationale ploeg. Dat was overigens heel logisch, gezien Roberto Martinez tegen Griekenland opteerde voor een experimenteel elftal met verschillende spelers die bovendien weinig wedstrijdritme in de benen hadden. In de tweede oefenpartij tegen Kroatië koos de Spanjaard uiteindelijk voor meer kwaliteit in de ploeg. En dat was er ook aan te zien.



In vergelijking met de basisploeg tegen Griekenland verscheen bijvoorbeeld Youri Tielemans tegen Kroatië tussen de lijnen. Wedstrijdritme heeft de 24-jarige met overschot, want met 5.447 minuten op de teller dit seizoen, is Tielemans met voorsprong de Rode Duivel met de meeste speeltijd in het voorbije seizoen. Dat Roberto Martinez hem in de oefengalop tegen Griekenland 90 minuten langs de kant hield, is dan ook een rationele en slimme zet geweest van de Belgische bondscoach.

ANDERLECHT-DUO

En Youri Tielemans was op de afspraak tegen de sterke Kroatische ploeg. Ondanks het feit dat de Kroaten met drie centrale middenvelders speelden (Marcelo Brozovic, Luka Modric en Mateo Kovacevic) en de Rode Duivels enkel met Leander Dendoncker en Tielemans, hield het voormalige Anderlecht-duo opvallend goed staande. In de eerste helft ondervond het Belgische centrale middenveld nog wat moeite tegen het kwalitatieve trio van Kroatië, maar na de pauze draaide het spelbeeld in een positieve zin.



Tegen Griekenland was Leander Dendoncker nog het centrale aanspeelpunt bij de Rode Duivels, maar tegen Kroatië nam Youri Tielemans die rol met succes over. Dendoncker kon zich daardoor meer focussen op zijn core quality zoals het loopvermogen, terwijl Tielemans zich onder meer kon onderscheiden met zijn dynamiek, persoonlijkheid en uitstekende passing. Veel analisten beschouwen de middenvelder van Leicester bijgevolg zelfs al als een steunpilaar voor de volgende generatie.

REFERENTIEMATCH

De media was logischerwijze vol lof over de uitmuntende prestatie van Tielemans, en ook bondscoach Roberto Martinez strooide gul met positieve woorden over zijn nieuwe spilfiguur. “Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde de Spanjaard na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.”

’t Mag duidelijk wezen dat Youri Tielmans een beresterke partij afwerkte tegen Kroatië. Zijn passing was bijvoorbeeld uitmuntend met een accuraatheid van maar liefst 93%, en dat terwijl zijn betreffend seizoensgemiddelde op ‘slechts’ 83% ligt. Daarnaast won Tielemans – samen met Yannick Carrasco en Timothy Castagne – het meeste defensieve duels, telde hij het meeste aantal geslaagde intercepties en oversteeg geen enkele Rode Duivel ook zijn 80% geslaagde offensieve duels. Qua statement in aanloop naar het EURO 2020 kan dat dus wel tellen. “Ik ga met vertrouwen naar het EK”, klonk het zelfbewust bij Tielemans.



Er moet wel gesteld worden dat Youri Tielemans, samen met de andere Rode Duivels trouwens, eerst moest groeien in de wedstrijd tegen Kroatië. Zo werd hij in de eerste helft heerlijk (maar ook pijnlijk) gebrugd door Luka Modric, die zijn buitengewone klasse nogmaals etaleerde. Een zogenaamd meester-leerling moment, maar dat liet Tielemans duidelijk niet aan zijn hart komen. “Ik onthou dat ik hem de actie nadien de bal afpakte.”

TOPTRANSFER LONKT

Youri Tielemans werpt zich dus stilaan op tot de spilfiguur en metronoom bij de Rode Duivels. Met zijn glansprestatie tegen Kroatië bewijst de 24-jarige zijn grote klasse en uitstekende vormpeil. Indien hij die positieve lijn ook kan doortrekken op het EURO 2020, dan zal Tielemans nog meer en nog nadrukkelijker in het vizier komen van verschillende absolute topclubs. Indien de Rode Duivel verder stappen wil zetten in zijn carrière en zijn persoonlijke ontwikkeling, dan is de etalage van het Europees Kampioenschap aldus hét moment bij uitstek.

LEES OOK: Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

Zal Tielemans uitblinken op het EK?

Meest recent

Genk heeft recordtransfer helemaal beet

Na een tegenvallend seizoen wil Genk straks beter doen, al kreeg het deze zomer wel een tik met het ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Shortlist Duivels bekend, Club dicht bij megadeal'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

35
35
Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

12
12
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

92
92
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

49
49
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

282
282
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

55
55
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

152
152
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

65
65
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

152
152
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

64
64
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

448
448
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

349
349
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

174
174
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

38
38
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

520
520
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

965
965
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

96
96
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

632
632
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

402
402
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

302
302
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

391
391
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

261
261
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

417
417
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

685
685

Meer sportnieuws