Tielemans maakt statement voor knaltransfer

door
Tielemans maakt statement voor knaltransfer

Youri Tielemans heeft vorig seizoen het niveau van Leicester City overstegen. En ook bij de Rode Duivels zet hij fantastische prestaties neer, met de voorbije match tegen Kroatië als laatste referentie. Op het EURO 2020 zal Tielemans zich helemaal in de kijker kunnen spelen met het oog op een zomerse knaltransfer.


SLIMME MARTINEZ

De Rode Duivels zijn klaar voor het EURO 2020. In de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het Europees Kampioenschap heersten er oorspronkelijk nog veel twijfels over de nationale ploeg. Dat was overigens heel logisch, gezien Roberto Martinez tegen Griekenland opteerde voor een experimenteel elftal met verschillende spelers die bovendien weinig wedstrijdritme in de benen hadden. In de tweede oefenpartij tegen Kroatië koos de Spanjaard uiteindelijk voor meer kwaliteit in de ploeg. En dat was er ook aan te zien.



In vergelijking met de basisploeg tegen Griekenland verscheen bijvoorbeeld Youri Tielemans tegen Kroatië tussen de lijnen. Wedstrijdritme heeft de 24-jarige met overschot, want met 5.447 minuten op de teller dit seizoen, is Tielemans met voorsprong de Rode Duivel met de meeste speeltijd in het voorbije seizoen. Dat Roberto Martinez hem in de oefengalop tegen Griekenland 90 minuten langs de kant hield, is dan ook een rationele en slimme zet geweest van de Belgische bondscoach.

ANDERLECHT-DUO

En Youri Tielemans was op de afspraak tegen de sterke Kroatische ploeg. Ondanks het feit dat de Kroaten met drie centrale middenvelders speelden (Marcelo Brozovic, Luka Modric en Mateo Kovacevic) en de Rode Duivels enkel met Leander Dendoncker en Tielemans, hield het voormalige Anderlecht-duo opvallend goed staande. In de eerste helft ondervond het Belgische centrale middenveld nog wat moeite tegen het kwalitatieve trio van Kroatië, maar na de pauze draaide het spelbeeld in een positieve zin.



Tegen Griekenland was Leander Dendoncker nog het centrale aanspeelpunt bij de Rode Duivels, maar tegen Kroatië nam Youri Tielemans die rol met succes over. Dendoncker kon zich daardoor meer focussen op zijn core quality zoals het loopvermogen, terwijl Tielemans zich onder meer kon onderscheiden met zijn dynamiek, persoonlijkheid en uitstekende passing. Veel analisten beschouwen de middenvelder van Leicester bijgevolg zelfs al als een steunpilaar voor de volgende generatie.

REFERENTIEMATCH

De media was logischerwijze vol lof over de uitmuntende prestatie van Tielemans, en ook bondscoach Roberto Martinez strooide gul met positieve woorden over zijn nieuwe spilfiguur. “Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde de Spanjaard na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.”

’t Mag duidelijk wezen dat Youri Tielmans een beresterke partij afwerkte tegen Kroatië. Zijn passing was bijvoorbeeld uitmuntend met een accuraatheid van maar liefst 93%, en dat terwijl zijn betreffend seizoensgemiddelde op ‘slechts’ 83% ligt. Daarnaast won Tielemans – samen met Yannick Carrasco en Timothy Castagne – het meeste defensieve duels, telde hij het meeste aantal geslaagde intercepties en oversteeg geen enkele Rode Duivel ook zijn 80% geslaagde offensieve duels. Qua statement in aanloop naar het EURO 2020 kan dat dus wel tellen. “Ik ga met vertrouwen naar het EK”, klonk het zelfbewust bij Tielemans.



Er moet wel gesteld worden dat Youri Tielemans, samen met de andere Rode Duivels trouwens, eerst moest groeien in de wedstrijd tegen Kroatië. Zo werd hij in de eerste helft heerlijk (maar ook pijnlijk) gebrugd door Luka Modric, die zijn buitengewone klasse nogmaals etaleerde. Een zogenaamd meester-leerling moment, maar dat liet Tielemans duidelijk niet aan zijn hart komen. “Ik onthou dat ik hem de actie nadien de bal afpakte.”

TOPTRANSFER LONKT

Youri Tielemans werpt zich dus stilaan op tot de spilfiguur en metronoom bij de Rode Duivels. Met zijn glansprestatie tegen Kroatië bewijst de 24-jarige zijn grote klasse en uitstekende vormpeil. Indien hij die positieve lijn ook kan doortrekken op het EURO 2020, dan zal Tielemans nog meer en nog nadrukkelijker in het vizier komen van verschillende absolute topclubs. Indien de Rode Duivel verder stappen wil zetten in zijn carrière en zijn persoonlijke ontwikkeling, dan is de etalage van het Europees Kampioenschap aldus hét moment bij uitstek.

LEES OOK: Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

Zal Tielemans uitblinken op het EK?

Meest recent

Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

13
13
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

97
97
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

19
19
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

226
226
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

124
124
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

137
137
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

54
54
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

279
279
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

59
59
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

180
180
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

124
124
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

69
69
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

208
208
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

41
41
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

235
235
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

208
208
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

35
35
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

386
386
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

130
130
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

61
61
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

94
94
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

60
60
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

301
301
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

435
435
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

95
95

Meer sportnieuws