Tielemans maakt statement voor knaltransfer

1779 stemmen
Tielemans maakt statement voor knaltransfer

Youri Tielemans heeft vorig seizoen het niveau van Leicester City overstegen. En ook bij de Rode Duivels zet hij fantastische prestaties neer, met de voorbije match tegen Kroatië als laatste referentie. Op het EURO 2020 zal Tielemans zich helemaal in de kijker kunnen spelen met het oog op een zomerse knaltransfer.


SLIMME MARTINEZ

De Rode Duivels zijn klaar voor het EURO 2020. In de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het Europees Kampioenschap heersten er oorspronkelijk nog veel twijfels over de nationale ploeg. Dat was overigens heel logisch, gezien Roberto Martinez tegen Griekenland opteerde voor een experimenteel elftal met verschillende spelers die bovendien weinig wedstrijdritme in de benen hadden. In de tweede oefenpartij tegen Kroatië koos de Spanjaard uiteindelijk voor meer kwaliteit in de ploeg. En dat was er ook aan te zien.



In vergelijking met de basisploeg tegen Griekenland verscheen bijvoorbeeld Youri Tielemans tegen Kroatië tussen de lijnen. Wedstrijdritme heeft de 24-jarige met overschot, want met 5.447 minuten op de teller dit seizoen, is Tielemans met voorsprong de Rode Duivel met de meeste speeltijd in het voorbije seizoen. Dat Roberto Martinez hem in de oefengalop tegen Griekenland 90 minuten langs de kant hield, is dan ook een rationele en slimme zet geweest van de Belgische bondscoach.

ANDERLECHT-DUO

En Youri Tielemans was op de afspraak tegen de sterke Kroatische ploeg. Ondanks het feit dat de Kroaten met drie centrale middenvelders speelden (Marcelo Brozovic, Luka Modric en Mateo Kovacevic) en de Rode Duivels enkel met Leander Dendoncker en Tielemans, hield het voormalige Anderlecht-duo opvallend goed staande. In de eerste helft ondervond het Belgische centrale middenveld nog wat moeite tegen het kwalitatieve trio van Kroatië, maar na de pauze draaide het spelbeeld in een positieve zin.



Tegen Griekenland was Leander Dendoncker nog het centrale aanspeelpunt bij de Rode Duivels, maar tegen Kroatië nam Youri Tielemans die rol met succes over. Dendoncker kon zich daardoor meer focussen op zijn core quality zoals het loopvermogen, terwijl Tielemans zich onder meer kon onderscheiden met zijn dynamiek, persoonlijkheid en uitstekende passing. Veel analisten beschouwen de middenvelder van Leicester bijgevolg zelfs al als een steunpilaar voor de volgende generatie.

REFERENTIEMATCH

De media was logischerwijze vol lof over de uitmuntende prestatie van Tielemans, en ook bondscoach Roberto Martinez strooide gul met positieve woorden over zijn nieuwe spilfiguur. “Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde de Spanjaard na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.”

’t Mag duidelijk wezen dat Youri Tielmans een beresterke partij afwerkte tegen Kroatië. Zijn passing was bijvoorbeeld uitmuntend met een accuraatheid van maar liefst 93%, en dat terwijl zijn betreffend seizoensgemiddelde op ‘slechts’ 83% ligt. Daarnaast won Tielemans – samen met Yannick Carrasco en Timothy Castagne – het meeste defensieve duels, telde hij het meeste aantal geslaagde intercepties en oversteeg geen enkele Rode Duivel ook zijn 80% geslaagde offensieve duels. Qua statement in aanloop naar het EURO 2020 kan dat dus wel tellen. “Ik ga met vertrouwen naar het EK”, klonk het zelfbewust bij Tielemans.



Er moet wel gesteld worden dat Youri Tielemans, samen met de andere Rode Duivels trouwens, eerst moest groeien in de wedstrijd tegen Kroatië. Zo werd hij in de eerste helft heerlijk (maar ook pijnlijk) gebrugd door Luka Modric, die zijn buitengewone klasse nogmaals etaleerde. Een zogenaamd meester-leerling moment, maar dat liet Tielemans duidelijk niet aan zijn hart komen. “Ik onthou dat ik hem de actie nadien de bal afpakte.”

TOPTRANSFER LONKT

Youri Tielemans werpt zich dus stilaan op tot de spilfiguur en metronoom bij de Rode Duivels. Met zijn glansprestatie tegen Kroatië bewijst de 24-jarige zijn grote klasse en uitstekende vormpeil. Indien hij die positieve lijn ook kan doortrekken op het EURO 2020, dan zal Tielemans nog meer en nog nadrukkelijker in het vizier komen van verschillende absolute topclubs. Indien de Rode Duivel verder stappen wil zetten in zijn carrière en zijn persoonlijke ontwikkeling, dan is de etalage van het Europees Kampioenschap aldus hét moment bij uitstek.

LEES OOK: Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

Zal Tielemans uitblinken op het EK?

Meest recent

Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

54
54
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

81
81
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

100
100
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

49
49
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

18
18
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

49
49
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

89
89
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

260
260
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

57
57
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

30
30
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

50
50
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

357
357
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

39
39
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

182
182
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

117
117
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

649
649
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

141
141
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

123
123
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

486
486
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

27
27
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

673
673
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

499
499
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

75
75
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

419
419
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

522
522

Meer sportnieuws