Tielemans maakt statement voor knaltransfer

1779 stemmen
Tielemans maakt statement voor knaltransfer

Youri Tielemans heeft vorig seizoen het niveau van Leicester City overstegen. En ook bij de Rode Duivels zet hij fantastische prestaties neer, met de voorbije match tegen Kroatië als laatste referentie. Op het EURO 2020 zal Tielemans zich helemaal in de kijker kunnen spelen met het oog op een zomerse knaltransfer.


SLIMME MARTINEZ

De Rode Duivels zijn klaar voor het EURO 2020. In de eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het Europees Kampioenschap heersten er oorspronkelijk nog veel twijfels over de nationale ploeg. Dat was overigens heel logisch, gezien Roberto Martinez tegen Griekenland opteerde voor een experimenteel elftal met verschillende spelers die bovendien weinig wedstrijdritme in de benen hadden. In de tweede oefenpartij tegen Kroatië koos de Spanjaard uiteindelijk voor meer kwaliteit in de ploeg. En dat was er ook aan te zien.



In vergelijking met de basisploeg tegen Griekenland verscheen bijvoorbeeld Youri Tielemans tegen Kroatië tussen de lijnen. Wedstrijdritme heeft de 24-jarige met overschot, want met 5.447 minuten op de teller dit seizoen, is Tielemans met voorsprong de Rode Duivel met de meeste speeltijd in het voorbije seizoen. Dat Roberto Martinez hem in de oefengalop tegen Griekenland 90 minuten langs de kant hield, is dan ook een rationele en slimme zet geweest van de Belgische bondscoach.

ANDERLECHT-DUO

En Youri Tielemans was op de afspraak tegen de sterke Kroatische ploeg. Ondanks het feit dat de Kroaten met drie centrale middenvelders speelden (Marcelo Brozovic, Luka Modric en Mateo Kovacevic) en de Rode Duivels enkel met Leander Dendoncker en Tielemans, hield het voormalige Anderlecht-duo opvallend goed staande. In de eerste helft ondervond het Belgische centrale middenveld nog wat moeite tegen het kwalitatieve trio van Kroatië, maar na de pauze draaide het spelbeeld in een positieve zin.



Tegen Griekenland was Leander Dendoncker nog het centrale aanspeelpunt bij de Rode Duivels, maar tegen Kroatië nam Youri Tielemans die rol met succes over. Dendoncker kon zich daardoor meer focussen op zijn core quality zoals het loopvermogen, terwijl Tielemans zich onder meer kon onderscheiden met zijn dynamiek, persoonlijkheid en uitstekende passing. Veel analisten beschouwen de middenvelder van Leicester bijgevolg zelfs al als een steunpilaar voor de volgende generatie.

REFERENTIEMATCH

De media was logischerwijze vol lof over de uitmuntende prestatie van Tielemans, en ook bondscoach Roberto Martinez strooide gul met positieve woorden over zijn nieuwe spilfiguur. “Hij verlegt het spel, zorgt voor tempo en is defensief heel clever", jubelde de Spanjaard na afloop van de 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Kroatië. “Kijk, het was een echte strijd op het middenveld, waar Youri op het niveau van Modric, Kovacevic en Brozovic - een sterke driehoek - speelde. En dat op zijn 24ste. Bijzonder knap.”

’t Mag duidelijk wezen dat Youri Tielmans een beresterke partij afwerkte tegen Kroatië. Zijn passing was bijvoorbeeld uitmuntend met een accuraatheid van maar liefst 93%, en dat terwijl zijn betreffend seizoensgemiddelde op ‘slechts’ 83% ligt. Daarnaast won Tielemans – samen met Yannick Carrasco en Timothy Castagne – het meeste defensieve duels, telde hij het meeste aantal geslaagde intercepties en oversteeg geen enkele Rode Duivel ook zijn 80% geslaagde offensieve duels. Qua statement in aanloop naar het EURO 2020 kan dat dus wel tellen. “Ik ga met vertrouwen naar het EK”, klonk het zelfbewust bij Tielemans.



Er moet wel gesteld worden dat Youri Tielemans, samen met de andere Rode Duivels trouwens, eerst moest groeien in de wedstrijd tegen Kroatië. Zo werd hij in de eerste helft heerlijk (maar ook pijnlijk) gebrugd door Luka Modric, die zijn buitengewone klasse nogmaals etaleerde. Een zogenaamd meester-leerling moment, maar dat liet Tielemans duidelijk niet aan zijn hart komen. “Ik onthou dat ik hem de actie nadien de bal afpakte.”

TOPTRANSFER LONKT

Youri Tielemans werpt zich dus stilaan op tot de spilfiguur en metronoom bij de Rode Duivels. Met zijn glansprestatie tegen Kroatië bewijst de 24-jarige zijn grote klasse en uitstekende vormpeil. Indien hij die positieve lijn ook kan doortrekken op het EURO 2020, dan zal Tielemans nog meer en nog nadrukkelijker in het vizier komen van verschillende absolute topclubs. Indien de Rode Duivel verder stappen wil zetten in zijn carrière en zijn persoonlijke ontwikkeling, dan is de etalage van het Europees Kampioenschap aldus hét moment bij uitstek.

LEES OOK: Tielemans in illuster Neerpede-lijstje van Anderlecht

Zal Tielemans uitblinken op het EK?

Meest recent

'AA Gent eist waanzinnig prijskaartje: 15 miljoen'

Bij AA Gent wisten ze deze zomer al verrassend goed te boeren op de transfermarkt na een ...

22
22
Van Gucht schiet dubbel raak: reporter verbouwereerd

Ruben Van Gucht heeft opnieuw van zich laten spreken. De sportjournalist zorgde de voorbije uren ...

8
8
'Guardiola hakt knoop door over Italiaans aanbod'

Na het WK kiezen heel wat landen voor een nieuwe bondscoach en daarbij worden heel wat kleppers ...

15
15
'Club voegt daad bij woord: megabod naar prullenmand'

Bij Club Brugge wordt het nog een zeer bewogen transferzomer. Donderdag veegde het al het Belgische ...

255
255
'Eindelijk nieuwe T1: Antwerp mikt op bekende naam'

Twee weken voor de start van het nieuwe seizoen heeft Antwerp nog altijd geen trainer. De Great Old ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Bekende assistenten Van Bommel, Club houdt sterkhouders'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

150
150
Frustraties lopen hoog op bij Anderlecht-nieuweling

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgetrapt met een Europees gelijkspel tegen Hammarby. Paars-Wit had ...

276
276
Ajax-legende zet Mika Godts ferm op zijn plek

Mika Godts kende afgelopen seizoen een topseizoen bij Ajax. Toch nam gewezen bondscoach Rudi Garcia ...

45
45
Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

72
72
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

207
207
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

536
536
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

152
152
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

200
200
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

58
58
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

250
250
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

587
587
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

107
107
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

75
75
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

407
407
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

635
635
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

78
78
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

404
404
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

177
177
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

441
441
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1347
1347

Meer sportnieuws