Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

1018
Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

De oefenpartij tegen Griekenland vorige donderdag was voor veel Rode Duivels geen referentiematch. Dat was bijvoorbeeld ook zo voor Romelu Lukaku. In de eerste helft van de wedstrijd miste Big Rom een dot van een kans en dergelijke zaken zijn we niet gewoon van hem. 


TOP VIJF VAN DE WERELD

Romelu Lukaku zegt steeds waar het op staat. “Of ik de beste spits ter wereld ben? Nee, top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, verklaarde hij eerder deze week in het VTM-programma ‘Deviltime’. Of Lukaku effectief tot de vijf beste spitsen ter wereld behoort, dat blijft voer voor discussie. De beste speler van de Serie A is hij alvast wél. Maandag werd Lukaku namelijk uitgeroepen tot de MVP van de Italiaanse competitie. Helemaal terecht en (over)verdiend, trouwens.



Romelu Lukaku had dan ook een groot aandeel in de eerste landstitel van Internazionale sinds 2010. De Rode Duivel steekt dit seizoen in een bloedvorm en naar eigen zeggen voelde hij zich nooit beter dan vandaag. Op 28-jarige leeftijd bereikt hij theoretisch ook de absolute top van zijn kunnen en de tijd om te oogsten is daarom aangekomen. De Scudetto met Internazionale was namelijk ook nog maar zijn eerste buitenlandse landstitel voor Lukaku.

SCHITTEREN OP EK

Romelu Lukaku wordt door insiders en analisten alvast getipt om de topschutter te worden op het aanstaande Europees Kampioenschap. Als hij straks zijn positieve lijn doortrekt van bij Internazionale, dan heeft Big Rom alvast veel slaagkans om effectief de best scorende speler te worden op het Europese landentoernooi. Lukaku behoort op het EURO 2020 namelijk tot de spelers die in het seizoen 2020-2021 het meeste doelpunten konden scoren.



Van alle deelnemende spelers op het Europees Kampioenschap lukten enkel Robert Lewandowski (Bayern München en Polen) en Kylian Mbappé (Frankrijk en Paris Saint-Germain) nog meer doelpunten dan Romelu Lukaku. Andere grote namen zoals Cristiano Ronaldo (Juventus en Portugal), Harry Kane (Tottenham en Engeland), Karim Benzema (Real Madrid en Frankrijk) en André Silva (Eintracht Frankfurt en Portugal) werden daarmee afgetroefd door Lukaku.

NUMMER EEN

Romelu Lukaku wordt op het EURO 2020 de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Achter hem wordt het voor Christian Benteke en Michy Batshuayi stevig bikkelen voor een rol als invaller. Ondanks zijn bloedvorm in de laatste wedstrijden met Crystal Palace is Benteke zich bewust van de hiërarchie bij de nationale ploeg. “De dingen zijn duidelijk”, verklaarde Big Ben zaterdag aan L'Avenir. “Je weet dat er een nummer één is, Romelu Lukaku.”



Bondscoach Roberto Martinez denkt er dan ook niet aan om op het EURO 2020 een andere spits dan Romelu Lukaku in zijn basiselftal te zetten. De Spanjaard wil zijn goalgetter zo tevreden mogelijk houden en in die optiek kan de rentree van Thierry Henry – een idool van Lukaku – terug te halen naar de nationale ploeg. Ook de opmerkelijke selectie van broer Jordan Lukaku op de reservenlijst kan in dat kader gezien worden.

DECOMPRESSIE EN VERMOEIDHEID

Voor Romelu Lukaku zitten alle omstandigheden dus mee om met een goed gevoel het Europees Kampioenschap aan te vatten. De enige vrees is echter zijn fysieke gesteldheid. Na een lang en slopend seizoen met Internazionale zal Lukaku toch wel wat vermoeidheid voelen, net zoals andere spelers trouwens. Daarnaast kan er ook decompressie opduiken na de absolute climax van de zwaarbevochten titelwinst in Italië.



Die fysieke vermoeidheid en eventuele decompressie kan een verklaring zijn van Romelu Lukaku's magere prestatie in de oefenwedstrijd tegen Griekenland. Ook het gebrek aan verschillende titularissen en bijgevolg een experimenteel elftal waren overigens geen cadeau voor Big Rom. Lukaku werkte tegen de Grieken een nagenoeg onzichtbare 45 minuten af en hij werd vaak verkeerd (of niet) aangespeeld door zijn ploegmaats.

VLACHODIMOS

't Was duidelijk dat Romelu Lukaku donderdag de passes en het inzicht miste van Kevin De Bruyne en Eden Hazard. Via Dennis Praet kon Lukaku slechts één grote doelkans bekomen, maar die miste hij op een erg vreemde wijze. Lukaku verscheen alleen voor Odysseas Vlachodimos maar hij besloot pal op de Griekse doelman. Dergelijke doelrijpe kansen missen is niet meteen iets wat we gewoon zijn van Lukaku.



Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals wordt deze doelkans van Romelu Lukaku bepaald op een waarschijnlijkheid van 0,66 doelpunt, maar eindigde hij de wedstrijd dus met 0 gescoorde doelpunten. Nochtans werkte Lukaku vorig seizoen veel beter af dan de waarschijnlijkheid van zijn verkregen doelkansen. Zo scoorde hij in de Serie A alleen al 24 doelpunten aan een waarschijnlijkheid van 23 expected goals.

Een oefenwedstrijd blijft uiteindelijk maar een oefenwedstrijd. Bovendien was Romelu Lukaku slechts één van de vaste titularissen die moesten opdraven tegen Griekenland. Daarnaast wordt de intensiteit en beleving op het EURO 2020 van een totaal ander niveau. Het kan dus zomaar zijn dat Lukaku dergelijke opgelegde kans op het Europees Kampioenschap wél zorgeloos tegen de touwen jast. Misschien kan hij dat al terug bewijzen in de oefenmatch tegen Kroatië. 

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Zal Lukaku topschutter worden op het EK?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

94
94
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

235
235
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

153
153
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

176
176
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

239
239
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

89
89
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

34
34
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws