Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

door
Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

De oefenpartij tegen Griekenland vorige donderdag was voor veel Rode Duivels geen referentiematch. Dat was bijvoorbeeld ook zo voor Romelu Lukaku. In de eerste helft van de wedstrijd miste Big Rom een dot van een kans en dergelijke zaken zijn we niet gewoon van hem. 


TOP VIJF VAN DE WERELD

Romelu Lukaku zegt steeds waar het op staat. “Of ik de beste spits ter wereld ben? Nee, top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, verklaarde hij eerder deze week in het VTM-programma ‘Deviltime’. Of Lukaku effectief tot de vijf beste spitsen ter wereld behoort, dat blijft voer voor discussie. De beste speler van de Serie A is hij alvast wél. Maandag werd Lukaku namelijk uitgeroepen tot de MVP van de Italiaanse competitie. Helemaal terecht en (over)verdiend, trouwens.



Romelu Lukaku had dan ook een groot aandeel in de eerste landstitel van Internazionale sinds 2010. De Rode Duivel steekt dit seizoen in een bloedvorm en naar eigen zeggen voelde hij zich nooit beter dan vandaag. Op 28-jarige leeftijd bereikt hij theoretisch ook de absolute top van zijn kunnen en de tijd om te oogsten is daarom aangekomen. De Scudetto met Internazionale was namelijk ook nog maar zijn eerste buitenlandse landstitel voor Lukaku.

SCHITTEREN OP EK

Romelu Lukaku wordt door insiders en analisten alvast getipt om de topschutter te worden op het aanstaande Europees Kampioenschap. Als hij straks zijn positieve lijn doortrekt van bij Internazionale, dan heeft Big Rom alvast veel slaagkans om effectief de best scorende speler te worden op het Europese landentoernooi. Lukaku behoort op het EURO 2020 namelijk tot de spelers die in het seizoen 2020-2021 het meeste doelpunten konden scoren.



Van alle deelnemende spelers op het Europees Kampioenschap lukten enkel Robert Lewandowski (Bayern München en Polen) en Kylian Mbappé (Frankrijk en Paris Saint-Germain) nog meer doelpunten dan Romelu Lukaku. Andere grote namen zoals Cristiano Ronaldo (Juventus en Portugal), Harry Kane (Tottenham en Engeland), Karim Benzema (Real Madrid en Frankrijk) en André Silva (Eintracht Frankfurt en Portugal) werden daarmee afgetroefd door Lukaku.

NUMMER EEN

Romelu Lukaku wordt op het EURO 2020 de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Achter hem wordt het voor Christian Benteke en Michy Batshuayi stevig bikkelen voor een rol als invaller. Ondanks zijn bloedvorm in de laatste wedstrijden met Crystal Palace is Benteke zich bewust van de hiërarchie bij de nationale ploeg. “De dingen zijn duidelijk”, verklaarde Big Ben zaterdag aan L'Avenir. “Je weet dat er een nummer één is, Romelu Lukaku.”



Bondscoach Roberto Martinez denkt er dan ook niet aan om op het EURO 2020 een andere spits dan Romelu Lukaku in zijn basiselftal te zetten. De Spanjaard wil zijn goalgetter zo tevreden mogelijk houden en in die optiek kan de rentree van Thierry Henry – een idool van Lukaku – terug te halen naar de nationale ploeg. Ook de opmerkelijke selectie van broer Jordan Lukaku op de reservenlijst kan in dat kader gezien worden.

DECOMPRESSIE EN VERMOEIDHEID

Voor Romelu Lukaku zitten alle omstandigheden dus mee om met een goed gevoel het Europees Kampioenschap aan te vatten. De enige vrees is echter zijn fysieke gesteldheid. Na een lang en slopend seizoen met Internazionale zal Lukaku toch wel wat vermoeidheid voelen, net zoals andere spelers trouwens. Daarnaast kan er ook decompressie opduiken na de absolute climax van de zwaarbevochten titelwinst in Italië.



Die fysieke vermoeidheid en eventuele decompressie kan een verklaring zijn van Romelu Lukaku's magere prestatie in de oefenwedstrijd tegen Griekenland. Ook het gebrek aan verschillende titularissen en bijgevolg een experimenteel elftal waren overigens geen cadeau voor Big Rom. Lukaku werkte tegen de Grieken een nagenoeg onzichtbare 45 minuten af en hij werd vaak verkeerd (of niet) aangespeeld door zijn ploegmaats.

VLACHODIMOS

't Was duidelijk dat Romelu Lukaku donderdag de passes en het inzicht miste van Kevin De Bruyne en Eden Hazard. Via Dennis Praet kon Lukaku slechts één grote doelkans bekomen, maar die miste hij op een erg vreemde wijze. Lukaku verscheen alleen voor Odysseas Vlachodimos maar hij besloot pal op de Griekse doelman. Dergelijke doelrijpe kansen missen is niet meteen iets wat we gewoon zijn van Lukaku.



Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals wordt deze doelkans van Romelu Lukaku bepaald op een waarschijnlijkheid van 0,66 doelpunt, maar eindigde hij de wedstrijd dus met 0 gescoorde doelpunten. Nochtans werkte Lukaku vorig seizoen veel beter af dan de waarschijnlijkheid van zijn verkregen doelkansen. Zo scoorde hij in de Serie A alleen al 24 doelpunten aan een waarschijnlijkheid van 23 expected goals.

Een oefenwedstrijd blijft uiteindelijk maar een oefenwedstrijd. Bovendien was Romelu Lukaku slechts één van de vaste titularissen die moesten opdraven tegen Griekenland. Daarnaast wordt de intensiteit en beleving op het EURO 2020 van een totaal ander niveau. Het kan dus zomaar zijn dat Lukaku dergelijke opgelegde kans op het Europees Kampioenschap wél zorgeloos tegen de touwen jast. Misschien kan hij dat al terug bewijzen in de oefenmatch tegen Kroatië. 

LEES OOK: 'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Zal Lukaku topschutter worden op het EK?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

107
107
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

84
84
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

29
29
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

365
365
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

411
411
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

134
134
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

278
278
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

88
88
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

585
585
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

122
122
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

130
130
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

376
376
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

452
452
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

156
156
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

574
574
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

645
645
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

217
217
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

531
531
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

931
931
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws