Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

door
Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

De oefenpartij tegen Griekenland vorige donderdag was voor veel Rode Duivels geen referentiematch. Dat was bijvoorbeeld ook zo voor Romelu Lukaku. In de eerste helft van de wedstrijd miste Big Rom een dot van een kans en dergelijke zaken zijn we niet gewoon van hem. 


TOP VIJF VAN DE WERELD

Romelu Lukaku zegt steeds waar het op staat. “Of ik de beste spits ter wereld ben? Nee, top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, verklaarde hij eerder deze week in het VTM-programma ‘Deviltime’. Of Lukaku effectief tot de vijf beste spitsen ter wereld behoort, dat blijft voer voor discussie. De beste speler van de Serie A is hij alvast wél. Maandag werd Lukaku namelijk uitgeroepen tot de MVP van de Italiaanse competitie. Helemaal terecht en (over)verdiend, trouwens.



Romelu Lukaku had dan ook een groot aandeel in de eerste landstitel van Internazionale sinds 2010. De Rode Duivel steekt dit seizoen in een bloedvorm en naar eigen zeggen voelde hij zich nooit beter dan vandaag. Op 28-jarige leeftijd bereikt hij theoretisch ook de absolute top van zijn kunnen en de tijd om te oogsten is daarom aangekomen. De Scudetto met Internazionale was namelijk ook nog maar zijn eerste buitenlandse landstitel voor Lukaku.

SCHITTEREN OP EK

Romelu Lukaku wordt door insiders en analisten alvast getipt om de topschutter te worden op het aanstaande Europees Kampioenschap. Als hij straks zijn positieve lijn doortrekt van bij Internazionale, dan heeft Big Rom alvast veel slaagkans om effectief de best scorende speler te worden op het Europese landentoernooi. Lukaku behoort op het EURO 2020 namelijk tot de spelers die in het seizoen 2020-2021 het meeste doelpunten konden scoren.



Van alle deelnemende spelers op het Europees Kampioenschap lukten enkel Robert Lewandowski (Bayern München en Polen) en Kylian Mbappé (Frankrijk en Paris Saint-Germain) nog meer doelpunten dan Romelu Lukaku. Andere grote namen zoals Cristiano Ronaldo (Juventus en Portugal), Harry Kane (Tottenham en Engeland), Karim Benzema (Real Madrid en Frankrijk) en André Silva (Eintracht Frankfurt en Portugal) werden daarmee afgetroefd door Lukaku.

NUMMER EEN

Romelu Lukaku wordt op het EURO 2020 de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Achter hem wordt het voor Christian Benteke en Michy Batshuayi stevig bikkelen voor een rol als invaller. Ondanks zijn bloedvorm in de laatste wedstrijden met Crystal Palace is Benteke zich bewust van de hiërarchie bij de nationale ploeg. “De dingen zijn duidelijk”, verklaarde Big Ben zaterdag aan L'Avenir. “Je weet dat er een nummer één is, Romelu Lukaku.”



Bondscoach Roberto Martinez denkt er dan ook niet aan om op het EURO 2020 een andere spits dan Romelu Lukaku in zijn basiselftal te zetten. De Spanjaard wil zijn goalgetter zo tevreden mogelijk houden en in die optiek kan de rentree van Thierry Henry – een idool van Lukaku – terug te halen naar de nationale ploeg. Ook de opmerkelijke selectie van broer Jordan Lukaku op de reservenlijst kan in dat kader gezien worden.

DECOMPRESSIE EN VERMOEIDHEID

Voor Romelu Lukaku zitten alle omstandigheden dus mee om met een goed gevoel het Europees Kampioenschap aan te vatten. De enige vrees is echter zijn fysieke gesteldheid. Na een lang en slopend seizoen met Internazionale zal Lukaku toch wel wat vermoeidheid voelen, net zoals andere spelers trouwens. Daarnaast kan er ook decompressie opduiken na de absolute climax van de zwaarbevochten titelwinst in Italië.



Die fysieke vermoeidheid en eventuele decompressie kan een verklaring zijn van Romelu Lukaku's magere prestatie in de oefenwedstrijd tegen Griekenland. Ook het gebrek aan verschillende titularissen en bijgevolg een experimenteel elftal waren overigens geen cadeau voor Big Rom. Lukaku werkte tegen de Grieken een nagenoeg onzichtbare 45 minuten af en hij werd vaak verkeerd (of niet) aangespeeld door zijn ploegmaats.

VLACHODIMOS

't Was duidelijk dat Romelu Lukaku donderdag de passes en het inzicht miste van Kevin De Bruyne en Eden Hazard. Via Dennis Praet kon Lukaku slechts één grote doelkans bekomen, maar die miste hij op een erg vreemde wijze. Lukaku verscheen alleen voor Odysseas Vlachodimos maar hij besloot pal op de Griekse doelman. Dergelijke doelrijpe kansen missen is niet meteen iets wat we gewoon zijn van Lukaku.



Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals wordt deze doelkans van Romelu Lukaku bepaald op een waarschijnlijkheid van 0,66 doelpunt, maar eindigde hij de wedstrijd dus met 0 gescoorde doelpunten. Nochtans werkte Lukaku vorig seizoen veel beter af dan de waarschijnlijkheid van zijn verkregen doelkansen. Zo scoorde hij in de Serie A alleen al 24 doelpunten aan een waarschijnlijkheid van 23 expected goals.

Een oefenwedstrijd blijft uiteindelijk maar een oefenwedstrijd. Bovendien was Romelu Lukaku slechts één van de vaste titularissen die moesten opdraven tegen Griekenland. Daarnaast wordt de intensiteit en beleving op het EURO 2020 van een totaal ander niveau. Het kan dus zomaar zijn dat Lukaku dergelijke opgelegde kans op het Europees Kampioenschap wél zorgeloos tegen de touwen jast. Misschien kan hij dat al terug bewijzen in de oefenmatch tegen Kroatië. 

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Zal Lukaku topschutter worden op het EK?

Meest recent

Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

13
13
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

10
10
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

16
16
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

145
145
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

110
110
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

173
173
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

280
280
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

208
208
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

43
43
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

63
63
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

93
93
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

160
160
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

197
197
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

366
366
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

299
299
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

154
154
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

91
91
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

691
691
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

118
118
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

140
140
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

191
191
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

315
315
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

168
168
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

147
147

Meer sportnieuws