Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

door
Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

De oefenpartij tegen Griekenland vorige donderdag was voor veel Rode Duivels geen referentiematch. Dat was bijvoorbeeld ook zo voor Romelu Lukaku. In de eerste helft van de wedstrijd miste Big Rom een dot van een kans en dergelijke zaken zijn we niet gewoon van hem. 


TOP VIJF VAN DE WERELD

Romelu Lukaku zegt steeds waar het op staat. “Of ik de beste spits ter wereld ben? Nee, top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, verklaarde hij eerder deze week in het VTM-programma ‘Deviltime’. Of Lukaku effectief tot de vijf beste spitsen ter wereld behoort, dat blijft voer voor discussie. De beste speler van de Serie A is hij alvast wél. Maandag werd Lukaku namelijk uitgeroepen tot de MVP van de Italiaanse competitie. Helemaal terecht en (over)verdiend, trouwens.



Romelu Lukaku had dan ook een groot aandeel in de eerste landstitel van Internazionale sinds 2010. De Rode Duivel steekt dit seizoen in een bloedvorm en naar eigen zeggen voelde hij zich nooit beter dan vandaag. Op 28-jarige leeftijd bereikt hij theoretisch ook de absolute top van zijn kunnen en de tijd om te oogsten is daarom aangekomen. De Scudetto met Internazionale was namelijk ook nog maar zijn eerste buitenlandse landstitel voor Lukaku.

SCHITTEREN OP EK

Romelu Lukaku wordt door insiders en analisten alvast getipt om de topschutter te worden op het aanstaande Europees Kampioenschap. Als hij straks zijn positieve lijn doortrekt van bij Internazionale, dan heeft Big Rom alvast veel slaagkans om effectief de best scorende speler te worden op het Europese landentoernooi. Lukaku behoort op het EURO 2020 namelijk tot de spelers die in het seizoen 2020-2021 het meeste doelpunten konden scoren.



Van alle deelnemende spelers op het Europees Kampioenschap lukten enkel Robert Lewandowski (Bayern München en Polen) en Kylian Mbappé (Frankrijk en Paris Saint-Germain) nog meer doelpunten dan Romelu Lukaku. Andere grote namen zoals Cristiano Ronaldo (Juventus en Portugal), Harry Kane (Tottenham en Engeland), Karim Benzema (Real Madrid en Frankrijk) en André Silva (Eintracht Frankfurt en Portugal) werden daarmee afgetroefd door Lukaku.

NUMMER EEN

Romelu Lukaku wordt op het EURO 2020 de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Achter hem wordt het voor Christian Benteke en Michy Batshuayi stevig bikkelen voor een rol als invaller. Ondanks zijn bloedvorm in de laatste wedstrijden met Crystal Palace is Benteke zich bewust van de hiërarchie bij de nationale ploeg. “De dingen zijn duidelijk”, verklaarde Big Ben zaterdag aan L'Avenir. “Je weet dat er een nummer één is, Romelu Lukaku.”



Bondscoach Roberto Martinez denkt er dan ook niet aan om op het EURO 2020 een andere spits dan Romelu Lukaku in zijn basiselftal te zetten. De Spanjaard wil zijn goalgetter zo tevreden mogelijk houden en in die optiek kan de rentree van Thierry Henry – een idool van Lukaku – terug te halen naar de nationale ploeg. Ook de opmerkelijke selectie van broer Jordan Lukaku op de reservenlijst kan in dat kader gezien worden.

DECOMPRESSIE EN VERMOEIDHEID

Voor Romelu Lukaku zitten alle omstandigheden dus mee om met een goed gevoel het Europees Kampioenschap aan te vatten. De enige vrees is echter zijn fysieke gesteldheid. Na een lang en slopend seizoen met Internazionale zal Lukaku toch wel wat vermoeidheid voelen, net zoals andere spelers trouwens. Daarnaast kan er ook decompressie opduiken na de absolute climax van de zwaarbevochten titelwinst in Italië.



Die fysieke vermoeidheid en eventuele decompressie kan een verklaring zijn van Romelu Lukaku's magere prestatie in de oefenwedstrijd tegen Griekenland. Ook het gebrek aan verschillende titularissen en bijgevolg een experimenteel elftal waren overigens geen cadeau voor Big Rom. Lukaku werkte tegen de Grieken een nagenoeg onzichtbare 45 minuten af en hij werd vaak verkeerd (of niet) aangespeeld door zijn ploegmaats.

VLACHODIMOS

't Was duidelijk dat Romelu Lukaku donderdag de passes en het inzicht miste van Kevin De Bruyne en Eden Hazard. Via Dennis Praet kon Lukaku slechts één grote doelkans bekomen, maar die miste hij op een erg vreemde wijze. Lukaku verscheen alleen voor Odysseas Vlachodimos maar hij besloot pal op de Griekse doelman. Dergelijke doelrijpe kansen missen is niet meteen iets wat we gewoon zijn van Lukaku.



Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals wordt deze doelkans van Romelu Lukaku bepaald op een waarschijnlijkheid van 0,66 doelpunt, maar eindigde hij de wedstrijd dus met 0 gescoorde doelpunten. Nochtans werkte Lukaku vorig seizoen veel beter af dan de waarschijnlijkheid van zijn verkregen doelkansen. Zo scoorde hij in de Serie A alleen al 24 doelpunten aan een waarschijnlijkheid van 23 expected goals.

Een oefenwedstrijd blijft uiteindelijk maar een oefenwedstrijd. Bovendien was Romelu Lukaku slechts één van de vaste titularissen die moesten opdraven tegen Griekenland. Daarnaast wordt de intensiteit en beleving op het EURO 2020 van een totaal ander niveau. Het kan dus zomaar zijn dat Lukaku dergelijke opgelegde kans op het Europees Kampioenschap wél zorgeloos tegen de touwen jast. Misschien kan hij dat al terug bewijzen in de oefenmatch tegen Kroatië. 

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Zal Lukaku topschutter worden op het EK?

Meest recent

Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

27
27
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

78
78
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

105
105
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

46
46
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

91
91
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

351
351
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

289
289
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

37
37
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

91
91
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

105
105
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

190
190
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

100
100
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

319
319
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

133
133
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

432
432
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

149
149
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

183
183
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

126
126
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

171
171
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

426
426
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

520
520
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

819
819
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

378
378
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

230
230

Meer sportnieuws