Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

door
Lukaku baart grote zorgen bij Rode Duivels

De oefenpartij tegen Griekenland vorige donderdag was voor veel Rode Duivels geen referentiematch. Dat was bijvoorbeeld ook zo voor Romelu Lukaku. In de eerste helft van de wedstrijd miste Big Rom een dot van een kans en dergelijke zaken zijn we niet gewoon van hem. 


TOP VIJF VAN DE WERELD

Romelu Lukaku zegt steeds waar het op staat. “Of ik de beste spits ter wereld ben? Nee, top drie. Of top vijf, neem maar top vijf”, verklaarde hij eerder deze week in het VTM-programma ‘Deviltime’. Of Lukaku effectief tot de vijf beste spitsen ter wereld behoort, dat blijft voer voor discussie. De beste speler van de Serie A is hij alvast wél. Maandag werd Lukaku namelijk uitgeroepen tot de MVP van de Italiaanse competitie. Helemaal terecht en (over)verdiend, trouwens.



Romelu Lukaku had dan ook een groot aandeel in de eerste landstitel van Internazionale sinds 2010. De Rode Duivel steekt dit seizoen in een bloedvorm en naar eigen zeggen voelde hij zich nooit beter dan vandaag. Op 28-jarige leeftijd bereikt hij theoretisch ook de absolute top van zijn kunnen en de tijd om te oogsten is daarom aangekomen. De Scudetto met Internazionale was namelijk ook nog maar zijn eerste buitenlandse landstitel voor Lukaku.

SCHITTEREN OP EK

Romelu Lukaku wordt door insiders en analisten alvast getipt om de topschutter te worden op het aanstaande Europees Kampioenschap. Als hij straks zijn positieve lijn doortrekt van bij Internazionale, dan heeft Big Rom alvast veel slaagkans om effectief de best scorende speler te worden op het Europese landentoernooi. Lukaku behoort op het EURO 2020 namelijk tot de spelers die in het seizoen 2020-2021 het meeste doelpunten konden scoren.



Van alle deelnemende spelers op het Europees Kampioenschap lukten enkel Robert Lewandowski (Bayern München en Polen) en Kylian Mbappé (Frankrijk en Paris Saint-Germain) nog meer doelpunten dan Romelu Lukaku. Andere grote namen zoals Cristiano Ronaldo (Juventus en Portugal), Harry Kane (Tottenham en Engeland), Karim Benzema (Real Madrid en Frankrijk) en André Silva (Eintracht Frankfurt en Portugal) werden daarmee afgetroefd door Lukaku.

NUMMER EEN

Romelu Lukaku wordt op het EURO 2020 de onbetwiste aanvalsleider bij de Rode Duivels. Achter hem wordt het voor Christian Benteke en Michy Batshuayi stevig bikkelen voor een rol als invaller. Ondanks zijn bloedvorm in de laatste wedstrijden met Crystal Palace is Benteke zich bewust van de hiërarchie bij de nationale ploeg. “De dingen zijn duidelijk”, verklaarde Big Ben zaterdag aan L'Avenir. “Je weet dat er een nummer één is, Romelu Lukaku.”



Bondscoach Roberto Martinez denkt er dan ook niet aan om op het EURO 2020 een andere spits dan Romelu Lukaku in zijn basiselftal te zetten. De Spanjaard wil zijn goalgetter zo tevreden mogelijk houden en in die optiek kan de rentree van Thierry Henry – een idool van Lukaku – terug te halen naar de nationale ploeg. Ook de opmerkelijke selectie van broer Jordan Lukaku op de reservenlijst kan in dat kader gezien worden.

DECOMPRESSIE EN VERMOEIDHEID

Voor Romelu Lukaku zitten alle omstandigheden dus mee om met een goed gevoel het Europees Kampioenschap aan te vatten. De enige vrees is echter zijn fysieke gesteldheid. Na een lang en slopend seizoen met Internazionale zal Lukaku toch wel wat vermoeidheid voelen, net zoals andere spelers trouwens. Daarnaast kan er ook decompressie opduiken na de absolute climax van de zwaarbevochten titelwinst in Italië.



Die fysieke vermoeidheid en eventuele decompressie kan een verklaring zijn van Romelu Lukaku's magere prestatie in de oefenwedstrijd tegen Griekenland. Ook het gebrek aan verschillende titularissen en bijgevolg een experimenteel elftal waren overigens geen cadeau voor Big Rom. Lukaku werkte tegen de Grieken een nagenoeg onzichtbare 45 minuten af en hij werd vaak verkeerd (of niet) aangespeeld door zijn ploegmaats.

VLACHODIMOS

't Was duidelijk dat Romelu Lukaku donderdag de passes en het inzicht miste van Kevin De Bruyne en Eden Hazard. Via Dennis Praet kon Lukaku slechts één grote doelkans bekomen, maar die miste hij op een erg vreemde wijze. Lukaku verscheen alleen voor Odysseas Vlachodimos maar hij besloot pal op de Griekse doelman. Dergelijke doelrijpe kansen missen is niet meteen iets wat we gewoon zijn van Lukaku.



Volgens het wetenschappelijk model van de expected goals wordt deze doelkans van Romelu Lukaku bepaald op een waarschijnlijkheid van 0,66 doelpunt, maar eindigde hij de wedstrijd dus met 0 gescoorde doelpunten. Nochtans werkte Lukaku vorig seizoen veel beter af dan de waarschijnlijkheid van zijn verkregen doelkansen. Zo scoorde hij in de Serie A alleen al 24 doelpunten aan een waarschijnlijkheid van 23 expected goals.

Een oefenwedstrijd blijft uiteindelijk maar een oefenwedstrijd. Bovendien was Romelu Lukaku slechts één van de vaste titularissen die moesten opdraven tegen Griekenland. Daarnaast wordt de intensiteit en beleving op het EURO 2020 van een totaal ander niveau. Het kan dus zomaar zijn dat Lukaku dergelijke opgelegde kans op het Europees Kampioenschap wél zorgeloos tegen de touwen jast. Misschien kan hij dat al terug bewijzen in de oefenmatch tegen Kroatië. 

LEES OOK: Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Zal Lukaku topschutter worden op het EK?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

28
28
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

114
114
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

54
54
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

68
68
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

112
112
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

227
227
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

145
145
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

192
192
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

385
385
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

215
215
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

556
556
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

112
112
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

35
35
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

214
214
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

210
210
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

144
144
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

59
59
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

192
192
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

152
152
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

627
627
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

390
390
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

274
274

Meer sportnieuws