AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

519
AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

In de schaduw van het nakende EURO 2020 treffen verschillende Belgische clubs reeds hun voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. AA Gent pakte eerder deze week bijvoorbeeld uit met flankverdediger Christopher Operi. Hij is het type waar Hein Vanhaezebrouck graag mee aan de slag gaat en bovendien werd hij gratis opgepikt bij Châteauroux.


ARCHITECT HEIN 

Na een wisselvallig seizoen behaalde AA Gent onverhoopt alsnog een klein succesje. De Buffalo's wonnen in mei de Europe Play-offs, waardoor de Oost-Vlamingen volgend jaar opnieuw Europa in mogen. Gent start op 22 juli in de tweede voorronde van de Conference League en dat heeft de club vooral te danken aan coach Hein Vanhaezebrouck. Onder het bewind van de ambitieuze West-Vlaming zette Gent de remonte in maar volgend seizoen zal het op alle gebieden toch veel beter moeten.

In december nam Hein Vanhaezebrouck het roer terug over bij AA Gent, nadat de club eerder erg tegenvallende resultaten en dito prestaties neerzette. Hij pootte eerst een duidelijke en stevige organisatie neer en dat wierp naar het einde van het seizoen aldus zijn vruchten af. “Dat is de verdienste van de jongens”, nam Vanhaezebrouck de lof weg van zichzelf. Vooral in het defensief opzicht zette Gent grote stappen vooruit. 



Onder de vorige coach Wim De Decker slikte AA Gent per wedstrijd nog 1,94 tegendoelpunt, maar onder Hein Vanhaezebrouck nam die frequentie af naar 0,96 tegendoelpunt per match. Dat houdt dus meer dan een halvering in van het aantal tegentreffers per wedstrijd. Vanhaezebrouck koos in zijn verdediging voor spelers die hun verantwoordelijk opnemen en daarbij keek hij niet naar 'namen'. Zo dook de vaak verguisde Bruno Godeau opeens op als basisspeler.

LINKSACHTER 

Ook op de positie van linker verdediger durfde Hein Vanhaezebrouck uitpakken met enkele gewaagde keuzes. Milad Mohammadi (2.093) was in die rol de onbetwiste titularis maar de Iraniër presteerde te wisselvallig. Daarom probeerde Vanhaezebrouck ook Alessio Castro-Montes uit op de linkerkant (430 minuten), terwijl Nurio Fortuna (672 minuten) ook speelgelegenheid kreeg op zijn natuurlijke en favoriete positie. Volgend seizoen zal wat vers bloed op de linksachter dus welkom zijn.



En zeker al omdat de toekomst van Alessio Castro-Montes, de grote sterkhouder bij AA Gent dit seizoen, hoogst onzeker is. De polyvalente en aanvallende wingback werd door tal van analisten getipt als verrassing in de EK-selectie van de Rode Duivels en hij geniet ook de interesse van meerdere Europese clubs. Indien Castro-Montes volgend seizoen bij Gent blijft, dan zal hij ook broodnodig zijn als rechter verdediger, want de aankoopoptie op Charleroi-huurling Jordan Botaka (1.068 minuten op die positie) werd niet gelicht.

CHRISTOPHER OPERI 

Er zal bij AA Gent volgend seizoen duidelijk vers bloed nodig zijn op de beide verdedigende flankposities en in die optiek heeft sportief manager Tim Matthys alvast een oplossing klaar. Eerder deze week pakte AA Gent namelijk uit met de komst van Christopher Operi, een 24-jarige linksachter die transfervrij overkomt van het Franse Châteauroux. De Franse Ivoriaan gooide vorig seizoen hoge ogen in de Ligue 2 en die prestaties ziet Operi aldus verzilverd met een transfer naar de Buffalo's.



Christopher Operi was nog maar twee seizoenen een standvastige basisspeler bij La Berrichonne, waar hij in eerste instantie veel te kampen had met blessureleed. Maar in de recente jaargangen groeide de 24-jarige uit tot een heuse smaakmaker bij Châteauroux en bij uitbreiding ook in de Franse Ligue 2. Operi springt in het oog door zijn offensieve impulsen, waarmee hij ook als linker middenvelder kan uitgespeeld worden. Die polyvalentie zal Hein Vanhaezbrouck dus zeker aanspreken.

COMPLETE LINKSBACK 

De explosieve linkerverdediger is bovendien een harde werker die plichtbewust zijn opgelegde taken verricht. Christopher Operi gaat per wedstrijd bijvoorbeeld gemiddeld 20 duels aan: in de Ligue 2 waren er slechts vier flankverdedigers die nog meer duel aangingen dan hem. In het defensief opzicht legt Operi een hoge regelmaat aan de dag, de 24-jarige was op dat gebied zelfs de derde regelmatigste flankverdediger in de Franse tweede klasse. Dat komt vooral door zijn talrijke geslaagde intercepties waarmee Operi de tweede plek bezet onder de backs in de Ligue 2.



Christopher Operi heeft op defensief vlak dus veel te bieden voor AA Gent, al zal het uiteraard nog afwachten worden hoe de Franse Ivoriaan de overstap naar de Jupiler Pro League zal verteren. Daarnaast kan Operi ook een meerwaarde brengen in het offensief compartiment. Hij was in de Ligue 2 op het aanvallend gebied bijvoorbeeld de regelmatigste flankverdediger waarbij hij opvallend veel dribbels ondernam. Daarnaast leverde hij bovendien veel voorzetten af. In die laatste twee facetten behoorde Operi ook telkens tot de beste tien spelers in de Ligue 2.

LEES OOK: Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Wordt Operi een topper bij Gent?

Meest recent

Swerts waarschuwt stevig ondanks grote stap richting EK U21

De Rode Duivels hopen vrijdagavond hun interlandluik goed te beginnen, maar in hun schaduw hebben de ...

5
5
Duitsland v Italië voor Tresoldi: Mancini gooit olie op vuur

Straks om 20u45 nemen de Rode Duivels het in de Nations League op tegen Italië. Daarbij kunnen ...

12
12
Einde droomduo: Van Bommel breekt De Bruyne en Vanaken

Spelen De Bruyne en Vanaken nog samen bij de Rode Duivels? Op het WK leek het dé oplossing, ...

38
38
Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Het was een zeer drukke transferzomer, waarin na het WK ook verschillende Rode Duivels een ...

10
10
Provocatie of misverstand? Rode kaart Israël gaat viraal

De Rode Duivels komen pas om 20u45 in actie, maar de Nations League werd donderdagavond al ...

39
39
Pikante onthulling: "Mancini wou Rode Duivels coachen"

De nieuwe campagne in de Nations League betekent voor heel wat landen een frisse start. Dat is ook ...

41
41
'Eerste basiself Van Bommel: 4 zeer opvallende wijzigingen'

Om 20u45 is het zover, want dan beginnen de Rode Duivels aan hun nieuwe campagne in de Nations ...

261
261
Eindelijk revanche? Mancini geeft Duivels mooi compliment

De Rode Duivels openen vrijdagavond hun Nations League-campagne met een bezoek aan Italië. En ...

97
97
Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Bij RSC Anderlecht besloot coach Vitor Bruno om de spelers die niet werden opgeroepen voor hun ...

274
274
Xavi en Klopp debuteren met punt: cruciale rol Van Bommel

De nieuwe editie van de Nations League is donderdagavond afgetrapt met een geweldige affiche. Zo ...

84
84
België met basisdebutant? Opvallende Duivel imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

175
175
Jonge Duivels op EK-koers: strafschop beslist lastige avond

De nationale beloften hebben donderdagavond een nieuwe stap richting het EK U21 van komende zomer ...

137
137
Ondanks puik WK: 'Duivels-nachtmerrie voor Brandon Mechele'

Hoewel hij aankondigde veel te zullen roteren, zal Mark van Bommel van het huidige Nations ...

349
349
Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

91
91
Courtois zet Duivels in wachtkamer: directe oorzaak op WK?

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

198
198
Club Brugge vloekt: gedroomd transferscenario wordt utopie

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

499
499
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

581
581
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

447
447
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

41
41
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

187
187
Mignolet drukt stempel: 'strategische' aanwerving bondscoach

De Rode Duivels staan voor een stevig vierluik in de Nations League, de nationale beloften strijden ...

255
255
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

550
550
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

41
41
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

359
359
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

431
431

Meer sportnieuws