AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

519
AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

In de schaduw van het nakende EURO 2020 treffen verschillende Belgische clubs reeds hun voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. AA Gent pakte eerder deze week bijvoorbeeld uit met flankverdediger Christopher Operi. Hij is het type waar Hein Vanhaezebrouck graag mee aan de slag gaat en bovendien werd hij gratis opgepikt bij Châteauroux.


ARCHITECT HEIN 

Na een wisselvallig seizoen behaalde AA Gent onverhoopt alsnog een klein succesje. De Buffalo's wonnen in mei de Europe Play-offs, waardoor de Oost-Vlamingen volgend jaar opnieuw Europa in mogen. Gent start op 22 juli in de tweede voorronde van de Conference League en dat heeft de club vooral te danken aan coach Hein Vanhaezebrouck. Onder het bewind van de ambitieuze West-Vlaming zette Gent de remonte in maar volgend seizoen zal het op alle gebieden toch veel beter moeten.

In december nam Hein Vanhaezebrouck het roer terug over bij AA Gent, nadat de club eerder erg tegenvallende resultaten en dito prestaties neerzette. Hij pootte eerst een duidelijke en stevige organisatie neer en dat wierp naar het einde van het seizoen aldus zijn vruchten af. “Dat is de verdienste van de jongens”, nam Vanhaezebrouck de lof weg van zichzelf. Vooral in het defensief opzicht zette Gent grote stappen vooruit. 



Onder de vorige coach Wim De Decker slikte AA Gent per wedstrijd nog 1,94 tegendoelpunt, maar onder Hein Vanhaezebrouck nam die frequentie af naar 0,96 tegendoelpunt per match. Dat houdt dus meer dan een halvering in van het aantal tegentreffers per wedstrijd. Vanhaezebrouck koos in zijn verdediging voor spelers die hun verantwoordelijk opnemen en daarbij keek hij niet naar 'namen'. Zo dook de vaak verguisde Bruno Godeau opeens op als basisspeler.

LINKSACHTER 

Ook op de positie van linker verdediger durfde Hein Vanhaezebrouck uitpakken met enkele gewaagde keuzes. Milad Mohammadi (2.093) was in die rol de onbetwiste titularis maar de Iraniër presteerde te wisselvallig. Daarom probeerde Vanhaezebrouck ook Alessio Castro-Montes uit op de linkerkant (430 minuten), terwijl Nurio Fortuna (672 minuten) ook speelgelegenheid kreeg op zijn natuurlijke en favoriete positie. Volgend seizoen zal wat vers bloed op de linksachter dus welkom zijn.



En zeker al omdat de toekomst van Alessio Castro-Montes, de grote sterkhouder bij AA Gent dit seizoen, hoogst onzeker is. De polyvalente en aanvallende wingback werd door tal van analisten getipt als verrassing in de EK-selectie van de Rode Duivels en hij geniet ook de interesse van meerdere Europese clubs. Indien Castro-Montes volgend seizoen bij Gent blijft, dan zal hij ook broodnodig zijn als rechter verdediger, want de aankoopoptie op Charleroi-huurling Jordan Botaka (1.068 minuten op die positie) werd niet gelicht.

CHRISTOPHER OPERI 

Er zal bij AA Gent volgend seizoen duidelijk vers bloed nodig zijn op de beide verdedigende flankposities en in die optiek heeft sportief manager Tim Matthys alvast een oplossing klaar. Eerder deze week pakte AA Gent namelijk uit met de komst van Christopher Operi, een 24-jarige linksachter die transfervrij overkomt van het Franse Châteauroux. De Franse Ivoriaan gooide vorig seizoen hoge ogen in de Ligue 2 en die prestaties ziet Operi aldus verzilverd met een transfer naar de Buffalo's.



Christopher Operi was nog maar twee seizoenen een standvastige basisspeler bij La Berrichonne, waar hij in eerste instantie veel te kampen had met blessureleed. Maar in de recente jaargangen groeide de 24-jarige uit tot een heuse smaakmaker bij Châteauroux en bij uitbreiding ook in de Franse Ligue 2. Operi springt in het oog door zijn offensieve impulsen, waarmee hij ook als linker middenvelder kan uitgespeeld worden. Die polyvalentie zal Hein Vanhaezbrouck dus zeker aanspreken.

COMPLETE LINKSBACK 

De explosieve linkerverdediger is bovendien een harde werker die plichtbewust zijn opgelegde taken verricht. Christopher Operi gaat per wedstrijd bijvoorbeeld gemiddeld 20 duels aan: in de Ligue 2 waren er slechts vier flankverdedigers die nog meer duel aangingen dan hem. In het defensief opzicht legt Operi een hoge regelmaat aan de dag, de 24-jarige was op dat gebied zelfs de derde regelmatigste flankverdediger in de Franse tweede klasse. Dat komt vooral door zijn talrijke geslaagde intercepties waarmee Operi de tweede plek bezet onder de backs in de Ligue 2.



Christopher Operi heeft op defensief vlak dus veel te bieden voor AA Gent, al zal het uiteraard nog afwachten worden hoe de Franse Ivoriaan de overstap naar de Jupiler Pro League zal verteren. Daarnaast kan Operi ook een meerwaarde brengen in het offensief compartiment. Hij was in de Ligue 2 op het aanvallend gebied bijvoorbeeld de regelmatigste flankverdediger waarbij hij opvallend veel dribbels ondernam. Daarnaast leverde hij bovendien veel voorzetten af. In die laatste twee facetten behoorde Operi ook telkens tot de beste tien spelers in de Ligue 2.

LEES OOK: De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

Wordt Operi een topper bij Gent?

Meest recent

Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

23
23
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

21
21
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

58
58
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

473
473
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

159
159
Bommetje bij kwakkelend United: Rooney slaat terug

Manchester United blijft maar aanmodderen. Dinsdagavond verloor de Engelse grootmacht ook in de ...

66
66
Herrijzenis bij Club: "Belangrijkste speler voor Leko"

Club Brugge heeft andermaal voor een grote stunt gezorgd in de Champions League. Blauw-Zwart ging ...

344
344
Europees voetbal op TV: 'Canal+ onderhandelt met Vlaamse zender'

Dit seizoen is het Europese voetbal in België nog te zien op de vertrouwde zenders van de ...

202
202
UCL: Liverpool wint duel met 9 goals; knappe zege Feyenoord

In de Champions League heeft Liverpool FC stevig uitgehaald. Na onder meer een hattrick van Bradley ...

43
43
Leko lyrisch: Europese toptransfer voor Club Brugge

Ivan Leko toonde zich in aanloop naar de onderlinge confrontatie lyrische over het befaamde ...

463
463
Kippenvel in Engeland: De Cuyper is nieuwe 100 miljoen-man

Vier maanden geleden schreef men op een Engelse website dat Maxim De Cuyper niet kon verdedigen. ...

487
487
Real krijgt mokerslag voor Clasico: keihard verdict Vinicius

Real Madrid bleef in de twee vorige seizoenen telkens met lege handen achter en snakt dus naar een ...

61
61
‘Onder uit de zak’-Pikant verhaal Overmars krijgt bizarre wending

Marc Overmars sloeg onlangs de deur bij The Great Old achter zich dicht. De sportief directeur ...

144
144
'Vandenhaute stuurde rivaal wandelen én probeerde bij Duivel'

Wouter Vandenhaute zorgde voor één van de strafste verhalen van de Belgische ...

136
136
Sommer komt daags na stunt met triest nieuws

Club Brugge heeft dinsdagavond voor een enorme stunt gezorgd door in de Champions League met 3-4 te ...

311
311
Charleroi blijft maar gaan: derde smaakmaker tekent bij

Ook na acht speeldagen blijft Charleroi zeer fraai meedraaien in de kop van het klassement. De ...

9
9
Taravel spreekt over zijn ambities en die van Anderlecht

Anderlecht gaat donderdag in de Europa League op bezoek bij Dinamo Zagreb en dat wordt een speciale ...

120
120
Verhaeghe zorgt voor oorverdovende explosie op sociale media

Bart Verhaeghe kon zijn geluk nauwelijks op na de sensationele Champions League-zege van Club Brugge ...

385
385
'Tresoldi doet Italianen niet alleen met hattrick bibberen'

Na de sensationele 3-4-overwinning van Club Brugge op het veld van Inter waren alle ogen gericht op ...

107
107
De Mil ziet mogelijk nog sterkhouder afhaken bij AA Gent

AA Gent kende een zeer drukke zomer, want het moest daarin maar liefst drie Europese voorrondes zien ...

137
137
'Club wil in januari bij CL-sensatie gaan shoppen'

Club Brugge maakte de voorbije jaren een stevige opmars op het Belgische en Europese toneel en ...

293
293
Ontslag in de maak? Euvrard spreekt heldere taal

Bij Standard koesterden ze hoge verwachtingen voor dit seizoen, waarbij ze zelfs luidop dromen van ...

272
272
Dendoncker is terug: wordt Ajax het slachtoffer?

Ruim dertig jaar na de vorige ontmoeting staat Ajax opnieuw voor een kolkend Poljud. En mogelijk ...

65
65
Ooit sensatie in JPL, nu tegenstander van Union SG

Union SG neemt het donderdagavond op tegen Real Sociedad. De Spanjaarden zijn de grote favoriet en ...

43
43
Bom barst bij Man Utd: Tielemans en Carrick reageren

De 2-0-nederlaag van Manchester United bij Atlético Madrid heeft niet alleen sportief voor ...

60
60

Meer sportnieuws