AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

519
AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

In de schaduw van het nakende EURO 2020 treffen verschillende Belgische clubs reeds hun voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. AA Gent pakte eerder deze week bijvoorbeeld uit met flankverdediger Christopher Operi. Hij is het type waar Hein Vanhaezebrouck graag mee aan de slag gaat en bovendien werd hij gratis opgepikt bij Châteauroux.


ARCHITECT HEIN 

Na een wisselvallig seizoen behaalde AA Gent onverhoopt alsnog een klein succesje. De Buffalo's wonnen in mei de Europe Play-offs, waardoor de Oost-Vlamingen volgend jaar opnieuw Europa in mogen. Gent start op 22 juli in de tweede voorronde van de Conference League en dat heeft de club vooral te danken aan coach Hein Vanhaezebrouck. Onder het bewind van de ambitieuze West-Vlaming zette Gent de remonte in maar volgend seizoen zal het op alle gebieden toch veel beter moeten.

In december nam Hein Vanhaezebrouck het roer terug over bij AA Gent, nadat de club eerder erg tegenvallende resultaten en dito prestaties neerzette. Hij pootte eerst een duidelijke en stevige organisatie neer en dat wierp naar het einde van het seizoen aldus zijn vruchten af. “Dat is de verdienste van de jongens”, nam Vanhaezebrouck de lof weg van zichzelf. Vooral in het defensief opzicht zette Gent grote stappen vooruit. 



Onder de vorige coach Wim De Decker slikte AA Gent per wedstrijd nog 1,94 tegendoelpunt, maar onder Hein Vanhaezebrouck nam die frequentie af naar 0,96 tegendoelpunt per match. Dat houdt dus meer dan een halvering in van het aantal tegentreffers per wedstrijd. Vanhaezebrouck koos in zijn verdediging voor spelers die hun verantwoordelijk opnemen en daarbij keek hij niet naar 'namen'. Zo dook de vaak verguisde Bruno Godeau opeens op als basisspeler.

LINKSACHTER 

Ook op de positie van linker verdediger durfde Hein Vanhaezebrouck uitpakken met enkele gewaagde keuzes. Milad Mohammadi (2.093) was in die rol de onbetwiste titularis maar de Iraniër presteerde te wisselvallig. Daarom probeerde Vanhaezebrouck ook Alessio Castro-Montes uit op de linkerkant (430 minuten), terwijl Nurio Fortuna (672 minuten) ook speelgelegenheid kreeg op zijn natuurlijke en favoriete positie. Volgend seizoen zal wat vers bloed op de linksachter dus welkom zijn.



En zeker al omdat de toekomst van Alessio Castro-Montes, de grote sterkhouder bij AA Gent dit seizoen, hoogst onzeker is. De polyvalente en aanvallende wingback werd door tal van analisten getipt als verrassing in de EK-selectie van de Rode Duivels en hij geniet ook de interesse van meerdere Europese clubs. Indien Castro-Montes volgend seizoen bij Gent blijft, dan zal hij ook broodnodig zijn als rechter verdediger, want de aankoopoptie op Charleroi-huurling Jordan Botaka (1.068 minuten op die positie) werd niet gelicht.

CHRISTOPHER OPERI 

Er zal bij AA Gent volgend seizoen duidelijk vers bloed nodig zijn op de beide verdedigende flankposities en in die optiek heeft sportief manager Tim Matthys alvast een oplossing klaar. Eerder deze week pakte AA Gent namelijk uit met de komst van Christopher Operi, een 24-jarige linksachter die transfervrij overkomt van het Franse Châteauroux. De Franse Ivoriaan gooide vorig seizoen hoge ogen in de Ligue 2 en die prestaties ziet Operi aldus verzilverd met een transfer naar de Buffalo's.



Christopher Operi was nog maar twee seizoenen een standvastige basisspeler bij La Berrichonne, waar hij in eerste instantie veel te kampen had met blessureleed. Maar in de recente jaargangen groeide de 24-jarige uit tot een heuse smaakmaker bij Châteauroux en bij uitbreiding ook in de Franse Ligue 2. Operi springt in het oog door zijn offensieve impulsen, waarmee hij ook als linker middenvelder kan uitgespeeld worden. Die polyvalentie zal Hein Vanhaezbrouck dus zeker aanspreken.

COMPLETE LINKSBACK 

De explosieve linkerverdediger is bovendien een harde werker die plichtbewust zijn opgelegde taken verricht. Christopher Operi gaat per wedstrijd bijvoorbeeld gemiddeld 20 duels aan: in de Ligue 2 waren er slechts vier flankverdedigers die nog meer duel aangingen dan hem. In het defensief opzicht legt Operi een hoge regelmaat aan de dag, de 24-jarige was op dat gebied zelfs de derde regelmatigste flankverdediger in de Franse tweede klasse. Dat komt vooral door zijn talrijke geslaagde intercepties waarmee Operi de tweede plek bezet onder de backs in de Ligue 2.



Christopher Operi heeft op defensief vlak dus veel te bieden voor AA Gent, al zal het uiteraard nog afwachten worden hoe de Franse Ivoriaan de overstap naar de Jupiler Pro League zal verteren. Daarnaast kan Operi ook een meerwaarde brengen in het offensief compartiment. Hij was in de Ligue 2 op het aanvallend gebied bijvoorbeeld de regelmatigste flankverdediger waarbij hij opvallend veel dribbels ondernam. Daarnaast leverde hij bovendien veel voorzetten af. In die laatste twee facetten behoorde Operi ook telkens tot de beste tien spelers in de Ligue 2.

LEES OOK: 'AA Gent droomt van monsterdeal: jackpot lonkt'

Wordt Operi een topper bij Gent?

Meest recent

Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

17
17
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

6
6
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

59
59
'Kompany lonkt naar Club Brugge-deal'

Club Brugge gaat in de zomer weer heel wat talent kwijtspelen, dat is een zekerheid. Blauw-Zwart ...

214
214
STVV en Merlen ruiken bloed: "Fans trots maken"

STVV moet vanavond aan de bak tegen Iberia. Een zege zou heel de club financieel en sportief deugd ...

18
18
Coach Dinamo Zagreb heeft opvallend oordeel over Anderlecht

Als RSC Anderlecht kans wil maken op de volgende ronde in de Europa League, dan moet het door de ...

108
108
'Anderlecht zoekt winger: Roemeense sensatie in beeld'

De eerste mercato van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht was meteen razend ...

79
79
'Inter slikt nieuwe domper na nederlaag tegen Club'

Inter likt zijn wonden na de verrassende nederlaag van dinsdagavond tegen Club Brugge. Bij de ...

75
75
Van den Bosch maakt indruk in Bundesliga: snel stap hogerop?

Antwerp zag in de zomer een pak spelers vertrekken, want door de precaire financiële situatie ...

46
46
Arnstad geeft de reden voor snelle exit bij Anderlecht

Donderdag krijgt AA Gent in de Conference League het bezoek van Aarhus en daarbij kijken ze ook een ...

100
100
Patro slikt weer domper: sterkhouder maandenlang out

Het is al een zeer woelig seizoensbegin geweest bij Patro Eisden. De Limburgers waren de voorbije ...

18
18
'Amuzu verbaast Anderlecht met transfer naar rivaal'

In de winter van 2025 maakte Francis Amuzu een zeer verrassende transfer, want hij verliet ...

231
231
Frey onthult hoe hij dé zomerverrassing werd bij Antwerp

Antwerp zag in de zomer een waslijst aan spelers vertrekken en moest daardoor een vrijwel volledig ...

62
62
Straf: 'Union troefde Celtic en Barça af voor zomertransfer'

Opnieuw zag Union in de zomer weer een pak sterkhouders vertrekken, maar opnieuw bleek dat voor de ...

38
38
Beerschot meldt flinke domper voor clash met Anderlecht

Komend weekend wordt er opnieuw niet gevoetbald in de Jupiler Pro League of Challenger Pro League. ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Megasom voor Tresoldi, Club aast op Noor'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

258
258
Coucke in lastig parket: ruzie escaleert aan Belgische kust

Marc Coucke staat opnieuw in het oog van de storm. De ondernemer krijgt af te rekenen met boze ...

89
89
Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

122
122
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

151
151
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

36
36
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

149
149
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

125
125
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

69
69
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

48
48
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

372
372

Meer sportnieuws