AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

519
AA Gent heeft grote plannen met topaankoop

In de schaduw van het nakende EURO 2020 treffen verschillende Belgische clubs reeds hun voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. AA Gent pakte eerder deze week bijvoorbeeld uit met flankverdediger Christopher Operi. Hij is het type waar Hein Vanhaezebrouck graag mee aan de slag gaat en bovendien werd hij gratis opgepikt bij Châteauroux.


ARCHITECT HEIN 

Na een wisselvallig seizoen behaalde AA Gent onverhoopt alsnog een klein succesje. De Buffalo's wonnen in mei de Europe Play-offs, waardoor de Oost-Vlamingen volgend jaar opnieuw Europa in mogen. Gent start op 22 juli in de tweede voorronde van de Conference League en dat heeft de club vooral te danken aan coach Hein Vanhaezebrouck. Onder het bewind van de ambitieuze West-Vlaming zette Gent de remonte in maar volgend seizoen zal het op alle gebieden toch veel beter moeten.

In december nam Hein Vanhaezebrouck het roer terug over bij AA Gent, nadat de club eerder erg tegenvallende resultaten en dito prestaties neerzette. Hij pootte eerst een duidelijke en stevige organisatie neer en dat wierp naar het einde van het seizoen aldus zijn vruchten af. “Dat is de verdienste van de jongens”, nam Vanhaezebrouck de lof weg van zichzelf. Vooral in het defensief opzicht zette Gent grote stappen vooruit. 



Onder de vorige coach Wim De Decker slikte AA Gent per wedstrijd nog 1,94 tegendoelpunt, maar onder Hein Vanhaezebrouck nam die frequentie af naar 0,96 tegendoelpunt per match. Dat houdt dus meer dan een halvering in van het aantal tegentreffers per wedstrijd. Vanhaezebrouck koos in zijn verdediging voor spelers die hun verantwoordelijk opnemen en daarbij keek hij niet naar 'namen'. Zo dook de vaak verguisde Bruno Godeau opeens op als basisspeler.

LINKSACHTER 

Ook op de positie van linker verdediger durfde Hein Vanhaezebrouck uitpakken met enkele gewaagde keuzes. Milad Mohammadi (2.093) was in die rol de onbetwiste titularis maar de Iraniër presteerde te wisselvallig. Daarom probeerde Vanhaezebrouck ook Alessio Castro-Montes uit op de linkerkant (430 minuten), terwijl Nurio Fortuna (672 minuten) ook speelgelegenheid kreeg op zijn natuurlijke en favoriete positie. Volgend seizoen zal wat vers bloed op de linksachter dus welkom zijn.



En zeker al omdat de toekomst van Alessio Castro-Montes, de grote sterkhouder bij AA Gent dit seizoen, hoogst onzeker is. De polyvalente en aanvallende wingback werd door tal van analisten getipt als verrassing in de EK-selectie van de Rode Duivels en hij geniet ook de interesse van meerdere Europese clubs. Indien Castro-Montes volgend seizoen bij Gent blijft, dan zal hij ook broodnodig zijn als rechter verdediger, want de aankoopoptie op Charleroi-huurling Jordan Botaka (1.068 minuten op die positie) werd niet gelicht.

CHRISTOPHER OPERI 

Er zal bij AA Gent volgend seizoen duidelijk vers bloed nodig zijn op de beide verdedigende flankposities en in die optiek heeft sportief manager Tim Matthys alvast een oplossing klaar. Eerder deze week pakte AA Gent namelijk uit met de komst van Christopher Operi, een 24-jarige linksachter die transfervrij overkomt van het Franse Châteauroux. De Franse Ivoriaan gooide vorig seizoen hoge ogen in de Ligue 2 en die prestaties ziet Operi aldus verzilverd met een transfer naar de Buffalo's.



Christopher Operi was nog maar twee seizoenen een standvastige basisspeler bij La Berrichonne, waar hij in eerste instantie veel te kampen had met blessureleed. Maar in de recente jaargangen groeide de 24-jarige uit tot een heuse smaakmaker bij Châteauroux en bij uitbreiding ook in de Franse Ligue 2. Operi springt in het oog door zijn offensieve impulsen, waarmee hij ook als linker middenvelder kan uitgespeeld worden. Die polyvalentie zal Hein Vanhaezbrouck dus zeker aanspreken.

COMPLETE LINKSBACK 

De explosieve linkerverdediger is bovendien een harde werker die plichtbewust zijn opgelegde taken verricht. Christopher Operi gaat per wedstrijd bijvoorbeeld gemiddeld 20 duels aan: in de Ligue 2 waren er slechts vier flankverdedigers die nog meer duel aangingen dan hem. In het defensief opzicht legt Operi een hoge regelmaat aan de dag, de 24-jarige was op dat gebied zelfs de derde regelmatigste flankverdediger in de Franse tweede klasse. Dat komt vooral door zijn talrijke geslaagde intercepties waarmee Operi de tweede plek bezet onder de backs in de Ligue 2.



Christopher Operi heeft op defensief vlak dus veel te bieden voor AA Gent, al zal het uiteraard nog afwachten worden hoe de Franse Ivoriaan de overstap naar de Jupiler Pro League zal verteren. Daarnaast kan Operi ook een meerwaarde brengen in het offensief compartiment. Hij was in de Ligue 2 op het aanvallend gebied bijvoorbeeld de regelmatigste flankverdediger waarbij hij opvallend veel dribbels ondernam. Daarnaast leverde hij bovendien veel voorzetten af. In die laatste twee facetten behoorde Operi ook telkens tot de beste tien spelers in de Ligue 2.

LEES OOK: Sam Baro laat Schepens perplex staan, uitdaging zindert na

🚀

Wordt Operi een topper bij Gent?

Meest recent

'Zidane zorgt voor grote verrassing tegen Rode Duivels'

Met de 3-0-zege van vrijdagavond tegen Turkije zijn de Rode Duivels weer een stap dichter richting ...

20
20
'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Bij Union beleefden ze afgelopen zomer weet hetzelfde verhaal als de voorbije jaren. Ze zagen ...

11
11
Engelsen bezorgen Kroatië ongeziene vernedering

Engeland begon zijn campagne in de Nations League nog met een tegenvaller door in eigen huis van ...

39
39
Van Bommel breekt Lukaku: Rode Duivels vrezen Ronaldo-exit

In Portugal liet Cristiano Ronaldo deze week zijn privéjet overkomen nadat hij negentig ...

150
150
Defour ziet één grote vooruitgang bij de Rode Duivels

De Rode Duivels wisten tot op heden met 0-2 te winnen van Italië en met 3-0 van Turkije. ...

43
43
Brandon Mechele deelt beelden die iedereen naar keel grijpt

Brandon Mechele beleefde de voorbije weken opnieuw mooie momenten bij de Rode Duivels. De verdediger ...

145
145
Hoe Tessa Wullaert van ontschatbare waarde is voor Belgisch voetbal

Er was de afgelopen dagen wat ophef over de uitspraken van Olivier Deschacht, maar daar gaan we het ...

18
18
Kritiek op Nations League: Xavi en Dumfries vellen oordeel

De Nations League is de competitie die helemaal onderaan het lijstje staat van prioriteiten bij de ...

31
31
Vrancken onthult straf voorstel: "Kon er dubbele verdienen"

Wouter Vrancken had afgelopen zomer verschillende opties op tafel liggen, maar koos uiteindelijk ...

49
49
Tielemans: "Zij blijven superbelangrijk voor de Duivels"

Youri Tielemans kon na de wedstrijd vooral opgelucht terugblikken op de overwinning van de Rode ...

52
52
Verschaeren: "Ik begreep niet waarom RSCA hem liet gaan"

Yari Verschaeren (24) kijkt met gemengde gevoelens terug op enkele cruciale jaren bij Anderlecht. In ...

254
254
STVV vindt inspiratie bij... Boca Juniors

STVV zal dit seizoen in de League Phase van de Conference League voetballen. De Truienaars hebben ...

22
22
“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

68
68
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

198
198
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

112
112
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

102
102
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

213
213
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

53
53
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

136
136
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

318
318
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

327
327
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

128
128
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

159
159
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

93
93
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

175
175

Meer sportnieuws