De Ligt moet wennen aan nieuw systeem: "Ik speel daar zelden"

door
De Ligt moet wennen aan nieuw systeem:

Na afloop van Nederland-Schotland gaat het vooral over het 5-3-2 systeem van Frank de Boer. Zo geeft Matthijs de Ligt aan erg te moeten wennen, aangezien hij zijn hele voetballeven al aan 4-3-3 gewend is. 

"Buiten de twee goals hebben we twee kansen weggegeven. Misschien is dat teveel tegen een ploeg als Schotland, maar we zijn verder niet erg in de problemen gekomen. We kregen moeilijk druk op de bal, dus ik denk dat we goed moeten analyseren wat we beter moeten doen", aldus De Ligt tegenover de NOS na het gelijkspel in Faro. Er rijzen grote twijfels over het 5-3-2 systeem, dat De Boer erin probeert te brengen. 

Tegen sterkere tegenstanders zal die speelwijze makkelijker te hanteren zijn dan tegen de mindere goden. De Ligt snapt de twijfel. "Dat is een terechte gedachte. Daarom proberen we ook op twee systemen te trainen. We hebben zeventig minuten in 5-3-2 gespeeld en daarna 4-3-3", zegt de Juventus-verdediger. "Dan neem je extra risico, we kwamen beter in ons spel. Het is logisch dat we kansen creëerden, maar dat was ook de fase van de wedstrijd." 

"De trainer kijkt ook naar wat voor de spelers het prettigst voelt en betrekt ons erbij. Sommige spelers spelen 5-3-2 bij hun club, sommige niet. Je moet de afweging maken op basis van het spelersmateriaal en de tegenstander", aldus De Ligt. "Ik ben gewend aan 4-3-3 en voor mij is dit een omslag. Ik speel ook zelden op links in de verdediging. Dus het is een kans om te leren en een betere speler te worden. Uiteindelijk wil je resultaat boeken op het EK en daar moet alles voor wijken."

LEES OOK: Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

Gaat Nederland brokken maken op het EK?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

76
76
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

31
31
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

52
52
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

48
48
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

82
82
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

228
228
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

183
183
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

310
310
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

55
55
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

368
368
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

97
97
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

160
160
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

149
149
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

119
119
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

296
296
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

959
959
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

395
395
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

296
296
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

801
801
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

228
228
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

749
749
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

501
501
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

156
156
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1073
1073

Meer sportnieuws