De Ligt moet wennen aan nieuw systeem: "Ik speel daar zelden"

door
De Ligt moet wennen aan nieuw systeem:

Na afloop van Nederland-Schotland gaat het vooral over het 5-3-2 systeem van Frank de Boer. Zo geeft Matthijs de Ligt aan erg te moeten wennen, aangezien hij zijn hele voetballeven al aan 4-3-3 gewend is. 

"Buiten de twee goals hebben we twee kansen weggegeven. Misschien is dat teveel tegen een ploeg als Schotland, maar we zijn verder niet erg in de problemen gekomen. We kregen moeilijk druk op de bal, dus ik denk dat we goed moeten analyseren wat we beter moeten doen", aldus De Ligt tegenover de NOS na het gelijkspel in Faro. Er rijzen grote twijfels over het 5-3-2 systeem, dat De Boer erin probeert te brengen. 

Tegen sterkere tegenstanders zal die speelwijze makkelijker te hanteren zijn dan tegen de mindere goden. De Ligt snapt de twijfel. "Dat is een terechte gedachte. Daarom proberen we ook op twee systemen te trainen. We hebben zeventig minuten in 5-3-2 gespeeld en daarna 4-3-3", zegt de Juventus-verdediger. "Dan neem je extra risico, we kwamen beter in ons spel. Het is logisch dat we kansen creëerden, maar dat was ook de fase van de wedstrijd." 

"De trainer kijkt ook naar wat voor de spelers het prettigst voelt en betrekt ons erbij. Sommige spelers spelen 5-3-2 bij hun club, sommige niet. Je moet de afweging maken op basis van het spelersmateriaal en de tegenstander", aldus De Ligt. "Ik ben gewend aan 4-3-3 en voor mij is dit een omslag. Ik speel ook zelden op links in de verdediging. Dus het is een kans om te leren en een betere speler te worden. Uiteindelijk wil je resultaat boeken op het EK en daar moet alles voor wijken."

LEES OOK: Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Gaat Nederland brokken maken op het EK?

Meest recent

Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

12
12
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

100
100
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

118
118
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

123
123
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

198
198
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

121
121
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

45
45
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

91
91
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

303
303
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

125
125
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

72
72
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

510
510
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

305
305
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

690
690
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

96
96
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

163
163
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

474
474
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

398
398
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

193
193
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

201
201
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

154
154
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

124
124
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

544
544
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

103
103

Meer sportnieuws