Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

door
Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

Op het EURO 2020 wordt het opnieuw uitkijken naar enkele witte merels die zich zullen opwerpen van nobele onbekende tot heuse revelatie. Bij Italië loopt er met Giacomo Raspadori alvast zo'n potentiële uitblinker rond. De 21-jarige aanvaller is dé grote verrassing in de EK-selectie van Roberto Mancini, maar Raspadori heeft zijn eerste EK-deelname én eerste internationale selectie allerminst gestolen.


SURPRISE DU CHEF

't Is al van 1968 geleden dat Italië nog eens het Europees Kampioenschap voetbal kon winnen. La Squadra Azzurra was in 2012 (in Polen en Oekraïne) nog de runner-up en in 2016 (Frankrijk) werden ze er al uitgeknikkerd in de kwartfinales tegen de latere winnaar Frankrijk. Op het EURO 2020 zal Italië geen uitgesproken topfavoriet zijn maar de tegenstand kan maar beter gewaarschuwd zijn. Bondscoach Roberto Mancini beschikt namelijk over een evenwichtige en kwalitatieve kern, die in het offensieve compartiment erg veel opties telt.

Vorige zondag maakte Roberto Mancini zijn voorselectie voor het EK bekend en daarin had hij plaats voor volgende aanvallers: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio) en Lorenzo Insigne (Napoli). Dat is aardig wat offensief materiaal, wat ook broodnodig is want Mancini wijkt zelden of nooit af van zijn 4-3-3 formatie met één centrale spits. Veel aanvallers zullen dus zeker nodig zijn op het aankomende EK.



Dat maakt het allemaal des te vreemder dat Roberto Mancini in zijn voorselectie geen plaats had voor Moise Kean. De aanvaller van Paris Saint-Germain was vorige zondag bij Italië het grootste slachtoffer van het terugbrengen van 33 spelers naar 28 namen. Dinsdag maakte de Italiaanse bondscoach uiteindelijk zijn definitieve EK-selectie bekend, en daarin had opeens wél nog plaats voor een extra aanvaller. Giacomo Raspadori werd opgepikt bij de Italiaanse U21 en daarmee was de 21-jarige meteen de grote surprise du chef van Mancini.

INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Giacomo Raspadori maakte nochtans wél deel uit van de oorspronkelijke 33-koppige voorselectie van Italië, maar Roberto Mancini besloot echter om de veelbelovende spits ervaring te laten opdoen op eindronde van het EK bij de Italiaanse U21. Omdat de jonge Italianen zondag al uitgeschakeld werden door Portugal (5-3 na verlengingen), besloot Mancini om Raspadori dinsdag toch bij zijn 26-koppige en definitieve selectie voor het EURO 2020 te halen.



De spits van Sassuolo bewees in de Primavera te beschikken over een intrinsiek vermogen om doelpunten te scoren, en dit seizoen brak Giacomo Raspadori ook helemaal door in het eerste elftal van I Neroverdi. De kleine spits (1 meter 72), die ook als flankaanvaller uit de voeten kan, scoorde 6 doelpunten in zijn eerste seizoen als basisspeler in het Calcio. Maar Raspadori kan en mag niet enkel afgerekend worden op zijn doelpunten. De talentvolle Italiaan bezit namelijk nog vele andere kwaliteiten.

SCORENDE SPELMAKER

Giacomo Raspadori speelt doorgaans als centrale spits, maar hij bezit het profiel en de stijl van een spelmaker. Daar koppelt de 21-jarige ook een enorme efficiëntie voor doel aan toe. In de voorbije editie van de Serie A behoorde Raspadori bijvoorbeeld tot de top tien van de meest efficiëntste spitsen. De aanvaller van Sassuolo zette namelijk één op vier van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Met die hoge ratio stak hij onder meer Zlatan Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo en Dries Mertens de loef af.



Naast zijn doelgerichtheid en efficiëntie beschikt Giacomo Raspadori ook over enorm goeie voetjes. Door zijn kleine gestalte beschikt de Italiaan over een laag zwaartepunt, waarmee hij zijn techniek kan uitbuiten in de korte ruimtes. Het is daarom dat Raspadori voor Roberto Mancini ook een interessante optie kan zijn voor op de flankposities. In het tactische Italiaanse 4-3-3-systeem is het profiel van Raspadori dus een welkome keuzemogelijkheid.

AGUERO-DI NATALE 

Giacomo Raspadori profileert zich als een moderne en voetballende centrumspits, en zo'n type is erg moeilijk te vinden in het Europese voetbal. Hij laat zich dan ook niet toevallig inspireren door Sergio Aguero, wiens unieke profiel nauw aansluit bij die van de 21-jarige Italiaan. Raspadori was in de Serie A bijvoorbeeld de vierde best uitvoetballende centrumspits. De Italiaanse media vergelijken Raspadori dan weer meer met Toto Di Natale, vooral dan op het vlak van afwerken voor het doel. 



Giacomo Raspadori kan dus omschreven worden kruising tussen Sergio Aguero en Toto Di Natale, wat in het moderne voetbal een zeldzame combinatie is. 't Is dan ook niet toevallig dat Roberto Mancini de 21-jarige bij zijn definitieve EK-selectie haalde. Raspadori wordt alvast één van de spelers om in de gaten te houden op het EURO 2020. En volgend seizoen zien we hem misschien in actie bij een grotere club. Het Internazionale van Romelu Lukaku zou alvast op de loer liggen voor de veelbelovende Raspadori.  

Wordt Raspadori een EK-revelatie?

Meest recent

Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

8
8
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

66
66
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

29
29
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

117
117
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

43
43
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

201
201
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

189
189
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

118
118
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

329
329
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

283
283
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

87
87
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

686
686
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

206
206
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

340
340
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1025
1025
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

369
369
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

598
598
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

368
368
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

788
788
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

952
952
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

874
874
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

63
63
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1165
1165
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

969
969
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

470
470

Meer sportnieuws