Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

door
Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

Op het EURO 2020 wordt het opnieuw uitkijken naar enkele witte merels die zich zullen opwerpen van nobele onbekende tot heuse revelatie. Bij Italië loopt er met Giacomo Raspadori alvast zo'n potentiële uitblinker rond. De 21-jarige aanvaller is dé grote verrassing in de EK-selectie van Roberto Mancini, maar Raspadori heeft zijn eerste EK-deelname én eerste internationale selectie allerminst gestolen.


SURPRISE DU CHEF

't Is al van 1968 geleden dat Italië nog eens het Europees Kampioenschap voetbal kon winnen. La Squadra Azzurra was in 2012 (in Polen en Oekraïne) nog de runner-up en in 2016 (Frankrijk) werden ze er al uitgeknikkerd in de kwartfinales tegen de latere winnaar Frankrijk. Op het EURO 2020 zal Italië geen uitgesproken topfavoriet zijn maar de tegenstand kan maar beter gewaarschuwd zijn. Bondscoach Roberto Mancini beschikt namelijk over een evenwichtige en kwalitatieve kern, die in het offensieve compartiment erg veel opties telt.

Vorige zondag maakte Roberto Mancini zijn voorselectie voor het EK bekend en daarin had hij plaats voor volgende aanvallers: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio) en Lorenzo Insigne (Napoli). Dat is aardig wat offensief materiaal, wat ook broodnodig is want Mancini wijkt zelden of nooit af van zijn 4-3-3 formatie met één centrale spits. Veel aanvallers zullen dus zeker nodig zijn op het aankomende EK.



Dat maakt het allemaal des te vreemder dat Roberto Mancini in zijn voorselectie geen plaats had voor Moise Kean. De aanvaller van Paris Saint-Germain was vorige zondag bij Italië het grootste slachtoffer van het terugbrengen van 33 spelers naar 28 namen. Dinsdag maakte de Italiaanse bondscoach uiteindelijk zijn definitieve EK-selectie bekend, en daarin had opeens wél nog plaats voor een extra aanvaller. Giacomo Raspadori werd opgepikt bij de Italiaanse U21 en daarmee was de 21-jarige meteen de grote surprise du chef van Mancini.

INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Giacomo Raspadori maakte nochtans wél deel uit van de oorspronkelijke 33-koppige voorselectie van Italië, maar Roberto Mancini besloot echter om de veelbelovende spits ervaring te laten opdoen op eindronde van het EK bij de Italiaanse U21. Omdat de jonge Italianen zondag al uitgeschakeld werden door Portugal (5-3 na verlengingen), besloot Mancini om Raspadori dinsdag toch bij zijn 26-koppige en definitieve selectie voor het EURO 2020 te halen.



De spits van Sassuolo bewees in de Primavera te beschikken over een intrinsiek vermogen om doelpunten te scoren, en dit seizoen brak Giacomo Raspadori ook helemaal door in het eerste elftal van I Neroverdi. De kleine spits (1 meter 72), die ook als flankaanvaller uit de voeten kan, scoorde 6 doelpunten in zijn eerste seizoen als basisspeler in het Calcio. Maar Raspadori kan en mag niet enkel afgerekend worden op zijn doelpunten. De talentvolle Italiaan bezit namelijk nog vele andere kwaliteiten.

SCORENDE SPELMAKER

Giacomo Raspadori speelt doorgaans als centrale spits, maar hij bezit het profiel en de stijl van een spelmaker. Daar koppelt de 21-jarige ook een enorme efficiëntie voor doel aan toe. In de voorbije editie van de Serie A behoorde Raspadori bijvoorbeeld tot de top tien van de meest efficiëntste spitsen. De aanvaller van Sassuolo zette namelijk één op vier van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Met die hoge ratio stak hij onder meer Zlatan Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo en Dries Mertens de loef af.



Naast zijn doelgerichtheid en efficiëntie beschikt Giacomo Raspadori ook over enorm goeie voetjes. Door zijn kleine gestalte beschikt de Italiaan over een laag zwaartepunt, waarmee hij zijn techniek kan uitbuiten in de korte ruimtes. Het is daarom dat Raspadori voor Roberto Mancini ook een interessante optie kan zijn voor op de flankposities. In het tactische Italiaanse 4-3-3-systeem is het profiel van Raspadori dus een welkome keuzemogelijkheid.

AGUERO-DI NATALE 

Giacomo Raspadori profileert zich als een moderne en voetballende centrumspits, en zo'n type is erg moeilijk te vinden in het Europese voetbal. Hij laat zich dan ook niet toevallig inspireren door Sergio Aguero, wiens unieke profiel nauw aansluit bij die van de 21-jarige Italiaan. Raspadori was in de Serie A bijvoorbeeld de vierde best uitvoetballende centrumspits. De Italiaanse media vergelijken Raspadori dan weer meer met Toto Di Natale, vooral dan op het vlak van afwerken voor het doel. 



Giacomo Raspadori kan dus omschreven worden kruising tussen Sergio Aguero en Toto Di Natale, wat in het moderne voetbal een zeldzame combinatie is. 't Is dan ook niet toevallig dat Roberto Mancini de 21-jarige bij zijn definitieve EK-selectie haalde. Raspadori wordt alvast één van de spelers om in de gaten te houden op het EURO 2020. En volgend seizoen zien we hem misschien in actie bij een grotere club. Het Internazionale van Romelu Lukaku zou alvast op de loer liggen voor de veelbelovende Raspadori.  

LEES OOK: Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Wordt Raspadori een EK-revelatie?

Meest recent

Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

75
75
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

96
96
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

26
26
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

17
17
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

263
263
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

62
62
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

89
89
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

164
164
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

26
26
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

61
61
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

134
134
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

1563
1563
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

174
174
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

500
500
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

254
254
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

11
11
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

202
202
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

601
601
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

514
514
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

489
489
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

491
491
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

94
94
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

716
716
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

678
678
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

91
91

Meer sportnieuws