Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

door
Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

Op het EURO 2020 wordt het opnieuw uitkijken naar enkele witte merels die zich zullen opwerpen van nobele onbekende tot heuse revelatie. Bij Italië loopt er met Giacomo Raspadori alvast zo'n potentiële uitblinker rond. De 21-jarige aanvaller is dé grote verrassing in de EK-selectie van Roberto Mancini, maar Raspadori heeft zijn eerste EK-deelname én eerste internationale selectie allerminst gestolen.


SURPRISE DU CHEF

't Is al van 1968 geleden dat Italië nog eens het Europees Kampioenschap voetbal kon winnen. La Squadra Azzurra was in 2012 (in Polen en Oekraïne) nog de runner-up en in 2016 (Frankrijk) werden ze er al uitgeknikkerd in de kwartfinales tegen de latere winnaar Frankrijk. Op het EURO 2020 zal Italië geen uitgesproken topfavoriet zijn maar de tegenstand kan maar beter gewaarschuwd zijn. Bondscoach Roberto Mancini beschikt namelijk over een evenwichtige en kwalitatieve kern, die in het offensieve compartiment erg veel opties telt.

Vorige zondag maakte Roberto Mancini zijn voorselectie voor het EK bekend en daarin had hij plaats voor volgende aanvallers: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio) en Lorenzo Insigne (Napoli). Dat is aardig wat offensief materiaal, wat ook broodnodig is want Mancini wijkt zelden of nooit af van zijn 4-3-3 formatie met één centrale spits. Veel aanvallers zullen dus zeker nodig zijn op het aankomende EK.



Dat maakt het allemaal des te vreemder dat Roberto Mancini in zijn voorselectie geen plaats had voor Moise Kean. De aanvaller van Paris Saint-Germain was vorige zondag bij Italië het grootste slachtoffer van het terugbrengen van 33 spelers naar 28 namen. Dinsdag maakte de Italiaanse bondscoach uiteindelijk zijn definitieve EK-selectie bekend, en daarin had opeens wél nog plaats voor een extra aanvaller. Giacomo Raspadori werd opgepikt bij de Italiaanse U21 en daarmee was de 21-jarige meteen de grote surprise du chef van Mancini.

INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Giacomo Raspadori maakte nochtans wél deel uit van de oorspronkelijke 33-koppige voorselectie van Italië, maar Roberto Mancini besloot echter om de veelbelovende spits ervaring te laten opdoen op eindronde van het EK bij de Italiaanse U21. Omdat de jonge Italianen zondag al uitgeschakeld werden door Portugal (5-3 na verlengingen), besloot Mancini om Raspadori dinsdag toch bij zijn 26-koppige en definitieve selectie voor het EURO 2020 te halen.



De spits van Sassuolo bewees in de Primavera te beschikken over een intrinsiek vermogen om doelpunten te scoren, en dit seizoen brak Giacomo Raspadori ook helemaal door in het eerste elftal van I Neroverdi. De kleine spits (1 meter 72), die ook als flankaanvaller uit de voeten kan, scoorde 6 doelpunten in zijn eerste seizoen als basisspeler in het Calcio. Maar Raspadori kan en mag niet enkel afgerekend worden op zijn doelpunten. De talentvolle Italiaan bezit namelijk nog vele andere kwaliteiten.

SCORENDE SPELMAKER

Giacomo Raspadori speelt doorgaans als centrale spits, maar hij bezit het profiel en de stijl van een spelmaker. Daar koppelt de 21-jarige ook een enorme efficiëntie voor doel aan toe. In de voorbije editie van de Serie A behoorde Raspadori bijvoorbeeld tot de top tien van de meest efficiëntste spitsen. De aanvaller van Sassuolo zette namelijk één op vier van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Met die hoge ratio stak hij onder meer Zlatan Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo en Dries Mertens de loef af.



Naast zijn doelgerichtheid en efficiëntie beschikt Giacomo Raspadori ook over enorm goeie voetjes. Door zijn kleine gestalte beschikt de Italiaan over een laag zwaartepunt, waarmee hij zijn techniek kan uitbuiten in de korte ruimtes. Het is daarom dat Raspadori voor Roberto Mancini ook een interessante optie kan zijn voor op de flankposities. In het tactische Italiaanse 4-3-3-systeem is het profiel van Raspadori dus een welkome keuzemogelijkheid.

AGUERO-DI NATALE 

Giacomo Raspadori profileert zich als een moderne en voetballende centrumspits, en zo'n type is erg moeilijk te vinden in het Europese voetbal. Hij laat zich dan ook niet toevallig inspireren door Sergio Aguero, wiens unieke profiel nauw aansluit bij die van de 21-jarige Italiaan. Raspadori was in de Serie A bijvoorbeeld de vierde best uitvoetballende centrumspits. De Italiaanse media vergelijken Raspadori dan weer meer met Toto Di Natale, vooral dan op het vlak van afwerken voor het doel. 



Giacomo Raspadori kan dus omschreven worden kruising tussen Sergio Aguero en Toto Di Natale, wat in het moderne voetbal een zeldzame combinatie is. 't Is dan ook niet toevallig dat Roberto Mancini de 21-jarige bij zijn definitieve EK-selectie haalde. Raspadori wordt alvast één van de spelers om in de gaten te houden op het EURO 2020. En volgend seizoen zien we hem misschien in actie bij een grotere club. Het Internazionale van Romelu Lukaku zou alvast op de loer liggen voor de veelbelovende Raspadori.  

LEES OOK: Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

Wordt Raspadori een EK-revelatie?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

12
12
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

5
5
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

30
30
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

29
29
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

70
70
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

87
87
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

101
101
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

74
74
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

72
72
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

71
71
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

361
361
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

94
94
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

187
187
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

218
218
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

292
292
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

202
202
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

440
440
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

627
627
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

351
351
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

148
148
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

167
167

Meer sportnieuws