Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

189
Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

Op het EURO 2020 wordt het opnieuw uitkijken naar enkele witte merels die zich zullen opwerpen van nobele onbekende tot heuse revelatie. Bij Italië loopt er met Giacomo Raspadori alvast zo'n potentiële uitblinker rond. De 21-jarige aanvaller is dé grote verrassing in de EK-selectie van Roberto Mancini, maar Raspadori heeft zijn eerste EK-deelname én eerste internationale selectie allerminst gestolen.


SURPRISE DU CHEF

't Is al van 1968 geleden dat Italië nog eens het Europees Kampioenschap voetbal kon winnen. La Squadra Azzurra was in 2012 (in Polen en Oekraïne) nog de runner-up en in 2016 (Frankrijk) werden ze er al uitgeknikkerd in de kwartfinales tegen de latere winnaar Frankrijk. Op het EURO 2020 zal Italië geen uitgesproken topfavoriet zijn maar de tegenstand kan maar beter gewaarschuwd zijn. Bondscoach Roberto Mancini beschikt namelijk over een evenwichtige en kwalitatieve kern, die in het offensieve compartiment erg veel opties telt.

Vorige zondag maakte Roberto Mancini zijn voorselectie voor het EK bekend en daarin had hij plaats voor volgende aanvallers: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio) en Lorenzo Insigne (Napoli). Dat is aardig wat offensief materiaal, wat ook broodnodig is want Mancini wijkt zelden of nooit af van zijn 4-3-3 formatie met één centrale spits. Veel aanvallers zullen dus zeker nodig zijn op het aankomende EK.



Dat maakt het allemaal des te vreemder dat Roberto Mancini in zijn voorselectie geen plaats had voor Moise Kean. De aanvaller van Paris Saint-Germain was vorige zondag bij Italië het grootste slachtoffer van het terugbrengen van 33 spelers naar 28 namen. Dinsdag maakte de Italiaanse bondscoach uiteindelijk zijn definitieve EK-selectie bekend, en daarin had opeens wél nog plaats voor een extra aanvaller. Giacomo Raspadori werd opgepikt bij de Italiaanse U21 en daarmee was de 21-jarige meteen de grote surprise du chef van Mancini.

INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Giacomo Raspadori maakte nochtans wél deel uit van de oorspronkelijke 33-koppige voorselectie van Italië, maar Roberto Mancini besloot echter om de veelbelovende spits ervaring te laten opdoen op eindronde van het EK bij de Italiaanse U21. Omdat de jonge Italianen zondag al uitgeschakeld werden door Portugal (5-3 na verlengingen), besloot Mancini om Raspadori dinsdag toch bij zijn 26-koppige en definitieve selectie voor het EURO 2020 te halen.



De spits van Sassuolo bewees in de Primavera te beschikken over een intrinsiek vermogen om doelpunten te scoren, en dit seizoen brak Giacomo Raspadori ook helemaal door in het eerste elftal van I Neroverdi. De kleine spits (1 meter 72), die ook als flankaanvaller uit de voeten kan, scoorde 6 doelpunten in zijn eerste seizoen als basisspeler in het Calcio. Maar Raspadori kan en mag niet enkel afgerekend worden op zijn doelpunten. De talentvolle Italiaan bezit namelijk nog vele andere kwaliteiten.

SCORENDE SPELMAKER

Giacomo Raspadori speelt doorgaans als centrale spits, maar hij bezit het profiel en de stijl van een spelmaker. Daar koppelt de 21-jarige ook een enorme efficiëntie voor doel aan toe. In de voorbije editie van de Serie A behoorde Raspadori bijvoorbeeld tot de top tien van de meest efficiëntste spitsen. De aanvaller van Sassuolo zette namelijk één op vier van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Met die hoge ratio stak hij onder meer Zlatan Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo en Dries Mertens de loef af.



Naast zijn doelgerichtheid en efficiëntie beschikt Giacomo Raspadori ook over enorm goeie voetjes. Door zijn kleine gestalte beschikt de Italiaan over een laag zwaartepunt, waarmee hij zijn techniek kan uitbuiten in de korte ruimtes. Het is daarom dat Raspadori voor Roberto Mancini ook een interessante optie kan zijn voor op de flankposities. In het tactische Italiaanse 4-3-3-systeem is het profiel van Raspadori dus een welkome keuzemogelijkheid.

AGUERO-DI NATALE 

Giacomo Raspadori profileert zich als een moderne en voetballende centrumspits, en zo'n type is erg moeilijk te vinden in het Europese voetbal. Hij laat zich dan ook niet toevallig inspireren door Sergio Aguero, wiens unieke profiel nauw aansluit bij die van de 21-jarige Italiaan. Raspadori was in de Serie A bijvoorbeeld de vierde best uitvoetballende centrumspits. De Italiaanse media vergelijken Raspadori dan weer meer met Toto Di Natale, vooral dan op het vlak van afwerken voor het doel. 



Giacomo Raspadori kan dus omschreven worden kruising tussen Sergio Aguero en Toto Di Natale, wat in het moderne voetbal een zeldzame combinatie is. 't Is dan ook niet toevallig dat Roberto Mancini de 21-jarige bij zijn definitieve EK-selectie haalde. Raspadori wordt alvast één van de spelers om in de gaten te houden op het EURO 2020. En volgend seizoen zien we hem misschien in actie bij een grotere club. Het Internazionale van Romelu Lukaku zou alvast op de loer liggen voor de veelbelovende Raspadori.  

LEES OOK: Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Wordt Raspadori een EK-revelatie?

Meest recent

CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

4
4
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

103
103
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

40
40
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

19
19
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

69
69
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

50
50
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

26
26
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

169
169
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

117
117
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

42
42
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

75
75
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

156
156
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

25
25
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

22
22
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

24
24
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

93
93
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

615
615
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

112
112
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

346
346
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

234
234
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

150
150
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

173
173
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

191
191
Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld

Ruben Van Gucht leidt een leven waar de meeste mensen al moe van worden als ze het alleen maar ...

28
28
Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Senne Lammens werd vorig seizoen uitgeroepen tot ‘Transfer van het Jaar’ in de Premier ...

416
416

Meer sportnieuws