Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

door
Italië ontdekt geheim wapen: 'Nieuwe Aguero'

Op het EURO 2020 wordt het opnieuw uitkijken naar enkele witte merels die zich zullen opwerpen van nobele onbekende tot heuse revelatie. Bij Italië loopt er met Giacomo Raspadori alvast zo'n potentiële uitblinker rond. De 21-jarige aanvaller is dé grote verrassing in de EK-selectie van Roberto Mancini, maar Raspadori heeft zijn eerste EK-deelname én eerste internationale selectie allerminst gestolen.


SURPRISE DU CHEF

't Is al van 1968 geleden dat Italië nog eens het Europees Kampioenschap voetbal kon winnen. La Squadra Azzurra was in 2012 (in Polen en Oekraïne) nog de runner-up en in 2016 (Frankrijk) werden ze er al uitgeknikkerd in de kwartfinales tegen de latere winnaar Frankrijk. Op het EURO 2020 zal Italië geen uitgesproken topfavoriet zijn maar de tegenstand kan maar beter gewaarschuwd zijn. Bondscoach Roberto Mancini beschikt namelijk over een evenwichtige en kwalitatieve kern, die in het offensieve compartiment erg veel opties telt.

Vorige zondag maakte Roberto Mancini zijn voorselectie voor het EK bekend en daarin had hij plaats voor volgende aanvallers: Andrea Belotti (Torino), Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Juventus), Ciro Immobile (Lazio) en Lorenzo Insigne (Napoli). Dat is aardig wat offensief materiaal, wat ook broodnodig is want Mancini wijkt zelden of nooit af van zijn 4-3-3 formatie met één centrale spits. Veel aanvallers zullen dus zeker nodig zijn op het aankomende EK.



Dat maakt het allemaal des te vreemder dat Roberto Mancini in zijn voorselectie geen plaats had voor Moise Kean. De aanvaller van Paris Saint-Germain was vorige zondag bij Italië het grootste slachtoffer van het terugbrengen van 33 spelers naar 28 namen. Dinsdag maakte de Italiaanse bondscoach uiteindelijk zijn definitieve EK-selectie bekend, en daarin had opeens wél nog plaats voor een extra aanvaller. Giacomo Raspadori werd opgepikt bij de Italiaanse U21 en daarmee was de 21-jarige meteen de grote surprise du chef van Mancini.

INTRINSIEK SCOREND VERMOGEN

Giacomo Raspadori maakte nochtans wél deel uit van de oorspronkelijke 33-koppige voorselectie van Italië, maar Roberto Mancini besloot echter om de veelbelovende spits ervaring te laten opdoen op eindronde van het EK bij de Italiaanse U21. Omdat de jonge Italianen zondag al uitgeschakeld werden door Portugal (5-3 na verlengingen), besloot Mancini om Raspadori dinsdag toch bij zijn 26-koppige en definitieve selectie voor het EURO 2020 te halen.



De spits van Sassuolo bewees in de Primavera te beschikken over een intrinsiek vermogen om doelpunten te scoren, en dit seizoen brak Giacomo Raspadori ook helemaal door in het eerste elftal van I Neroverdi. De kleine spits (1 meter 72), die ook als flankaanvaller uit de voeten kan, scoorde 6 doelpunten in zijn eerste seizoen als basisspeler in het Calcio. Maar Raspadori kan en mag niet enkel afgerekend worden op zijn doelpunten. De talentvolle Italiaan bezit namelijk nog vele andere kwaliteiten.

SCORENDE SPELMAKER

Giacomo Raspadori speelt doorgaans als centrale spits, maar hij bezit het profiel en de stijl van een spelmaker. Daar koppelt de 21-jarige ook een enorme efficiëntie voor doel aan toe. In de voorbije editie van de Serie A behoorde Raspadori bijvoorbeeld tot de top tien van de meest efficiëntste spitsen. De aanvaller van Sassuolo zette namelijk één op vier van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt. Met die hoge ratio stak hij onder meer Zlatan Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo en Dries Mertens de loef af.



Naast zijn doelgerichtheid en efficiëntie beschikt Giacomo Raspadori ook over enorm goeie voetjes. Door zijn kleine gestalte beschikt de Italiaan over een laag zwaartepunt, waarmee hij zijn techniek kan uitbuiten in de korte ruimtes. Het is daarom dat Raspadori voor Roberto Mancini ook een interessante optie kan zijn voor op de flankposities. In het tactische Italiaanse 4-3-3-systeem is het profiel van Raspadori dus een welkome keuzemogelijkheid.

AGUERO-DI NATALE 

Giacomo Raspadori profileert zich als een moderne en voetballende centrumspits, en zo'n type is erg moeilijk te vinden in het Europese voetbal. Hij laat zich dan ook niet toevallig inspireren door Sergio Aguero, wiens unieke profiel nauw aansluit bij die van de 21-jarige Italiaan. Raspadori was in de Serie A bijvoorbeeld de vierde best uitvoetballende centrumspits. De Italiaanse media vergelijken Raspadori dan weer meer met Toto Di Natale, vooral dan op het vlak van afwerken voor het doel. 



Giacomo Raspadori kan dus omschreven worden kruising tussen Sergio Aguero en Toto Di Natale, wat in het moderne voetbal een zeldzame combinatie is. 't Is dan ook niet toevallig dat Roberto Mancini de 21-jarige bij zijn definitieve EK-selectie haalde. Raspadori wordt alvast één van de spelers om in de gaten te houden op het EURO 2020. En volgend seizoen zien we hem misschien in actie bij een grotere club. Het Internazionale van Romelu Lukaku zou alvast op de loer liggen voor de veelbelovende Raspadori.  

Wordt Raspadori een EK-revelatie?

Meest recent

Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

6
6
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

16
16
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

57
57
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

20
20
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

94
94
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

183
183
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

21
21
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

230
230
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

86
86
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

111
111
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

341
341
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

325
325
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

348
348
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

559
559
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

177
177
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

113
113
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

50
50
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

88
88
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

336
336
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

112
112
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

111
111
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

104
104
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

84
84
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

67
67

Meer sportnieuws