'Anderlecht laat 2 aanvallers vertrekken'

door
'Anderlecht laat 2 aanvallers vertrekken'

RSC Anderlecht speurt momenteel de wereldwijde markt af op zoek naar interessante aanwinsten voor komend seizoen. Daarnaast hopen de Brusselaars ook om enkele huurlingen langer aan boord te houden. Matt Miazga en Lukas Nmecha gelden daarbij als absolute prioriteiten, maar ook Majeed Ashimeru komt in aanmerking voor een definitieve overstap naar het Lotto Park.


Al gaat RSCA het dossier van de 23-jarige middenvelder wel helemaal anders aanpakken dan wat oorspronkelijk de bedoeling leek. De verwachting was immers dat de aankoopoptie in zijn huurovereenkomst gelicht ging worden. Maar volgens Het Laatste Nieuws heeft Paars-Wit nu toch besloten om daar geen beroep op te doen. Binnen de club oordeelde men namelijk dat het vaste bedrag van 2,5 miljoen euro te veel was.

Desondanks is een definitieve overstap naar het Lotto Park niet volledig van de baan. Anderlecht zou namelijk van plan zijn om te onderhandelen met zijn moederclub RB Salzburg over een transfer aan een goedkoper bedrag. Het is voorlopig niet duidelijk of de Oostenrijkse topclub ook bereid is om daarin mee te gaan. In ieder geval is er voor RSCA geen weg meer terug: de aankoopoptie is nu immers vervallen.

UPDATE 16u50
De toekomst van Ashimeru in Anderlecht oogt momenteel dus nog onduidelijk. Twee andere huurlingen zullen daar volgend seizoen echter al zeker niet meer te bewonderen zijn. Nog volgens Het Nieuwsblad keren Abdoulay Diaby en Paul Mukairu, wiens aankoopopties bij Sporting Lissabon en Antalyaspor evenmin gelicht werden, terug naar hun moederclub. Diaby leverde sinds zijn komst in januari dan ook amper een bijdrage, Mukairu bleek te wisselvallig.

Hoe dan ook heeft Peter Verbeke op die manier voorin en op de flanken komende zomer flink wat werk aan de winkel, want ook achter de namen van de eveneens gehuurde Lukas Nmecha (Manchester City) en Jacob Bruun Larsen (Hoffenheim) staan momenteel nog vraagtekens. Daarnaast zette Yari Verschaeren een jaar voor het aflopen van zijn huidige verbintenis nog steeds geen kribbel onder een nieuw contract. Lior Refaelov vervoegt wel de rangen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Wie is volgens u een betere winger?

Meest recent

Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

24
24
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

118
118
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

156
156
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

57
57
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

100
100
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

192
192
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

98
98
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

92
92
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

117
117
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

389
389
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

84
84
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

531
531
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

717
717
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

127
127
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

428
428
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

305
305
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

638
638
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

441
441
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

111
111
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

912
912
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

455
455
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

254
254
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

291
291
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

878
878
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1227
1227

Meer sportnieuws