TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

door
TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht wil in de zomer graag Lukas Nmecha aan boord houden en op dat vlak is er alvast over één zaak zekerheid. Manchester City heeft namelijk definitief beslist om de spits te verkopen. Een transfer van Nmecha moet zo'n 8 miljoen euro in het laatje brengen zodat City straks toptransfers als die van Jack Grealish en Harry Kane kan realiseren. Anderlecht hoopt wel dat het de prijs kan laten zakken.



Een mogelijk alternatief voor Nmecha zou voor Anderlecht Mbwana Samatta kunnen zijn. Volgens de Turkse pers wil na KRC Genk en Club Brugge ook Paars-Wit de spits weghalen bij Fenerbahçe. Dat zou bereid zijn om de Tanzaniaan te verhuren, wat zeker op financieel vlak in de kaart van Paars-Wit speelt.

Ook de naam van Florin Tanase viel al bij Anderlecht, maar de Roemeense spits is met een vraagprijs van 5 miljoen euro op financieel vlak een zware dobber. Bovendien is het Saudische Al Hilal ook sterk geïnteresseerd en zou de transfersom voor hen geen probleem zijn. Anderlecht zou dus weleens te laat kunnen komen voor hem.



De Rode Duivels presenteerde nog een opvallende aanwinst vlak voor het EK. Thierry Henry keert namelijk terug in de technische staf van Roberto Martinez. De Franse legende was al assistent bij de nationale ploeg van 2016 tot 2018, waarna hij met weinig succes zijn carrière als hoofdcoach probeerde te lanceren. 

Bij Antwerp is het nog niet zeker dat Franky Vercauteren zal vertrekken. Met Brian Priske werd er wel een nieuwe trainer aangesteld, maar de club zou aan Vercauteren gevraagd hebben om mee de sportieve structuur uit te tekenen. Of Vercauteren dat ook ziet zitten, is nog niet duidelijk. Antwerp zou de komende dagen duidelijkheid willen.



Club Brugge gaat in de zomer mogelijk nog een nieuwe spits aantrekken en daarbij valt opnieuw de naam van Daryl Dike. De Amerikaanse spits was eerder al in beeld, maar geniet grote interesse nadat hij de voorbije maanden sterk presteerde bij Barnsley. Een waslijst aan clubs uit de Premier League zouden Dike, die nog eigendom is van Orlando City, op het oog hebben, evenals Spartak Moskou, Rangers en enkele Duitse teams.

KRC Genk wil in de zomer zijn sterkhouders zoveel mogelijk aan boord houden en schiet daarom nu al in actie. Zo zou het de onderhandelingen geopend hebben met Theo Bongonda over een nieuw contract. Het valt echter af te wachten of de aanvaller een nieuwe verbintenis wil tekenen, aangezien hij op termijn opnieuw in een topcompetitie aan de slag wil. Als er geen akkoord gevonden wordt, mikt Genk op een transfersom van minstens 10 miljoen euro. 



BUITENLAND

Er lijkt stilaan duidelijkheid te komen over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijn zou alsnog bijtekenen bij FC Barcelona en dat voor een periode van maar liefst tien jaar. Tot de zomer van 2023 zou hij als speler in Camp Nou blijven, daarna zou hij zijn carrière gaan afsluiten bij Inter Miami. Vervolgens zou hij terugkeren bij Barça in de sportieve cel of als ambassadeur. De deal zou Messi zo'n 240 miljoen euro opleveren.

Zinedine Zidane nam nog maar net ontslag bij Real Madrid, maar zou al dicht bij een volgende job staan. Hij zou aan de slag gaan als bondscoach van Frankrijk, al is het nog niet volledig duidelijk wanneer dat zal zijn. Zizou zou pas ten vroegste na het EK aan de slag gaan, maar het zou ook kunnen dat zijn aanstelling pas na het WK 2022 zal volgen.



Ajax dreigt twee sterkhouders aan Arsenal te verliezen. Zowel André Onana als Noussair Mazraoui zouden deze zomer de club kunnen verlaten, aangezien ze nog maar een jaar contract hebben. De Gunners zouden daarvan willen profiteren door het duo voor een relatief zacht prijsje binnen te halen.

Cristiano Ronaldo zou in de zomer weleens een spectaculaire terugkeer naar Manchester United kunnen maken. De Portugees lijkt te willen vertrekken bij Juventus en United zou bereid zijn om ver te gaan om hem terug te halen. Zo zouden ze zelfs bereid zijn om Paul Pogba in een ruildeal te betrekken.

LEES OOK: Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Zal Anderlecht erin slagen Nmecha te houden?

Meest recent

'Club en Anderlecht vechten transferstrijd uit in Bundesliga'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

2
2
Overmars voelt de druk: Antwerp gaat all-in

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

16
16
KRC Genk maakt indruk: dromen zoals negen jaar geleden?

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

22
22
‘Anderlecht stuurt Mourinho wandelen tot na het WK 2026’

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

38
38
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

316
316
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

55
55
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

33
33
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

105
105
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

376
376
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

191
191
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

444
444
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

166
166
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

215
215
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

37
37
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

52
52
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

650
650
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

792
792
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

135
135
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

310
310
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

388
388
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

466
466
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

413
413
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

406
406
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

634
634
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

414
414

Meer sportnieuws