TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

door
TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht wil in de zomer graag Lukas Nmecha aan boord houden en op dat vlak is er alvast over één zaak zekerheid. Manchester City heeft namelijk definitief beslist om de spits te verkopen. Een transfer van Nmecha moet zo'n 8 miljoen euro in het laatje brengen zodat City straks toptransfers als die van Jack Grealish en Harry Kane kan realiseren. Anderlecht hoopt wel dat het de prijs kan laten zakken.



Een mogelijk alternatief voor Nmecha zou voor Anderlecht Mbwana Samatta kunnen zijn. Volgens de Turkse pers wil na KRC Genk en Club Brugge ook Paars-Wit de spits weghalen bij Fenerbahçe. Dat zou bereid zijn om de Tanzaniaan te verhuren, wat zeker op financieel vlak in de kaart van Paars-Wit speelt.

Ook de naam van Florin Tanase viel al bij Anderlecht, maar de Roemeense spits is met een vraagprijs van 5 miljoen euro op financieel vlak een zware dobber. Bovendien is het Saudische Al Hilal ook sterk geïnteresseerd en zou de transfersom voor hen geen probleem zijn. Anderlecht zou dus weleens te laat kunnen komen voor hem.



De Rode Duivels presenteerde nog een opvallende aanwinst vlak voor het EK. Thierry Henry keert namelijk terug in de technische staf van Roberto Martinez. De Franse legende was al assistent bij de nationale ploeg van 2016 tot 2018, waarna hij met weinig succes zijn carrière als hoofdcoach probeerde te lanceren. 

Bij Antwerp is het nog niet zeker dat Franky Vercauteren zal vertrekken. Met Brian Priske werd er wel een nieuwe trainer aangesteld, maar de club zou aan Vercauteren gevraagd hebben om mee de sportieve structuur uit te tekenen. Of Vercauteren dat ook ziet zitten, is nog niet duidelijk. Antwerp zou de komende dagen duidelijkheid willen.



Club Brugge gaat in de zomer mogelijk nog een nieuwe spits aantrekken en daarbij valt opnieuw de naam van Daryl Dike. De Amerikaanse spits was eerder al in beeld, maar geniet grote interesse nadat hij de voorbije maanden sterk presteerde bij Barnsley. Een waslijst aan clubs uit de Premier League zouden Dike, die nog eigendom is van Orlando City, op het oog hebben, evenals Spartak Moskou, Rangers en enkele Duitse teams.

KRC Genk wil in de zomer zijn sterkhouders zoveel mogelijk aan boord houden en schiet daarom nu al in actie. Zo zou het de onderhandelingen geopend hebben met Theo Bongonda over een nieuw contract. Het valt echter af te wachten of de aanvaller een nieuwe verbintenis wil tekenen, aangezien hij op termijn opnieuw in een topcompetitie aan de slag wil. Als er geen akkoord gevonden wordt, mikt Genk op een transfersom van minstens 10 miljoen euro. 



BUITENLAND

Er lijkt stilaan duidelijkheid te komen over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijn zou alsnog bijtekenen bij FC Barcelona en dat voor een periode van maar liefst tien jaar. Tot de zomer van 2023 zou hij als speler in Camp Nou blijven, daarna zou hij zijn carrière gaan afsluiten bij Inter Miami. Vervolgens zou hij terugkeren bij Barça in de sportieve cel of als ambassadeur. De deal zou Messi zo'n 240 miljoen euro opleveren.

Zinedine Zidane nam nog maar net ontslag bij Real Madrid, maar zou al dicht bij een volgende job staan. Hij zou aan de slag gaan als bondscoach van Frankrijk, al is het nog niet volledig duidelijk wanneer dat zal zijn. Zizou zou pas ten vroegste na het EK aan de slag gaan, maar het zou ook kunnen dat zijn aanstelling pas na het WK 2022 zal volgen.



Ajax dreigt twee sterkhouders aan Arsenal te verliezen. Zowel André Onana als Noussair Mazraoui zouden deze zomer de club kunnen verlaten, aangezien ze nog maar een jaar contract hebben. De Gunners zouden daarvan willen profiteren door het duo voor een relatief zacht prijsje binnen te halen.

Cristiano Ronaldo zou in de zomer weleens een spectaculaire terugkeer naar Manchester United kunnen maken. De Portugees lijkt te willen vertrekken bij Juventus en United zou bereid zijn om ver te gaan om hem terug te halen. Zo zouden ze zelfs bereid zijn om Paul Pogba in een ruildeal te betrekken.

LEES OOK: "Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

Zal Anderlecht erin slagen Nmecha te houden?

Meest recent

Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

2
2
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

45
45
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

264
264
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

275
275
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

131
131
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

242
242
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

73
73
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

95
95
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

238
238
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

302
302
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

99
99
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

100
100
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

123
123
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

237
237
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

172
172
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

164
164
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

152
152
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

427
427
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

405
405
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

546
546
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

407
407
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

129
129
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

178
178
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

316
316

Meer sportnieuws