TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

door
TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht wil in de zomer graag Lukas Nmecha aan boord houden en op dat vlak is er alvast over één zaak zekerheid. Manchester City heeft namelijk definitief beslist om de spits te verkopen. Een transfer van Nmecha moet zo'n 8 miljoen euro in het laatje brengen zodat City straks toptransfers als die van Jack Grealish en Harry Kane kan realiseren. Anderlecht hoopt wel dat het de prijs kan laten zakken.



Een mogelijk alternatief voor Nmecha zou voor Anderlecht Mbwana Samatta kunnen zijn. Volgens de Turkse pers wil na KRC Genk en Club Brugge ook Paars-Wit de spits weghalen bij Fenerbahçe. Dat zou bereid zijn om de Tanzaniaan te verhuren, wat zeker op financieel vlak in de kaart van Paars-Wit speelt.

Ook de naam van Florin Tanase viel al bij Anderlecht, maar de Roemeense spits is met een vraagprijs van 5 miljoen euro op financieel vlak een zware dobber. Bovendien is het Saudische Al Hilal ook sterk geïnteresseerd en zou de transfersom voor hen geen probleem zijn. Anderlecht zou dus weleens te laat kunnen komen voor hem.



De Rode Duivels presenteerde nog een opvallende aanwinst vlak voor het EK. Thierry Henry keert namelijk terug in de technische staf van Roberto Martinez. De Franse legende was al assistent bij de nationale ploeg van 2016 tot 2018, waarna hij met weinig succes zijn carrière als hoofdcoach probeerde te lanceren. 

Bij Antwerp is het nog niet zeker dat Franky Vercauteren zal vertrekken. Met Brian Priske werd er wel een nieuwe trainer aangesteld, maar de club zou aan Vercauteren gevraagd hebben om mee de sportieve structuur uit te tekenen. Of Vercauteren dat ook ziet zitten, is nog niet duidelijk. Antwerp zou de komende dagen duidelijkheid willen.



Club Brugge gaat in de zomer mogelijk nog een nieuwe spits aantrekken en daarbij valt opnieuw de naam van Daryl Dike. De Amerikaanse spits was eerder al in beeld, maar geniet grote interesse nadat hij de voorbije maanden sterk presteerde bij Barnsley. Een waslijst aan clubs uit de Premier League zouden Dike, die nog eigendom is van Orlando City, op het oog hebben, evenals Spartak Moskou, Rangers en enkele Duitse teams.

KRC Genk wil in de zomer zijn sterkhouders zoveel mogelijk aan boord houden en schiet daarom nu al in actie. Zo zou het de onderhandelingen geopend hebben met Theo Bongonda over een nieuw contract. Het valt echter af te wachten of de aanvaller een nieuwe verbintenis wil tekenen, aangezien hij op termijn opnieuw in een topcompetitie aan de slag wil. Als er geen akkoord gevonden wordt, mikt Genk op een transfersom van minstens 10 miljoen euro. 



BUITENLAND

Er lijkt stilaan duidelijkheid te komen over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijn zou alsnog bijtekenen bij FC Barcelona en dat voor een periode van maar liefst tien jaar. Tot de zomer van 2023 zou hij als speler in Camp Nou blijven, daarna zou hij zijn carrière gaan afsluiten bij Inter Miami. Vervolgens zou hij terugkeren bij Barça in de sportieve cel of als ambassadeur. De deal zou Messi zo'n 240 miljoen euro opleveren.

Zinedine Zidane nam nog maar net ontslag bij Real Madrid, maar zou al dicht bij een volgende job staan. Hij zou aan de slag gaan als bondscoach van Frankrijk, al is het nog niet volledig duidelijk wanneer dat zal zijn. Zizou zou pas ten vroegste na het EK aan de slag gaan, maar het zou ook kunnen dat zijn aanstelling pas na het WK 2022 zal volgen.



Ajax dreigt twee sterkhouders aan Arsenal te verliezen. Zowel André Onana als Noussair Mazraoui zouden deze zomer de club kunnen verlaten, aangezien ze nog maar een jaar contract hebben. De Gunners zouden daarvan willen profiteren door het duo voor een relatief zacht prijsje binnen te halen.

Cristiano Ronaldo zou in de zomer weleens een spectaculaire terugkeer naar Manchester United kunnen maken. De Portugees lijkt te willen vertrekken bij Juventus en United zou bereid zijn om ver te gaan om hem terug te halen. Zo zouden ze zelfs bereid zijn om Paul Pogba in een ruildeal te betrekken.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Zal Anderlecht erin slagen Nmecha te houden?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

38
38
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

19
19
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

368
368
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

37
37
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

44
44
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

257
257
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

311
311
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

351
351
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

160
160
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

137
137
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

308
308
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

232
232
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

299
299
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

709
709
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws