TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

411 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht wil in de zomer graag Lukas Nmecha aan boord houden en op dat vlak is er alvast over één zaak zekerheid. Manchester City heeft namelijk definitief beslist om de spits te verkopen. Een transfer van Nmecha moet zo'n 8 miljoen euro in het laatje brengen zodat City straks toptransfers als die van Jack Grealish en Harry Kane kan realiseren. Anderlecht hoopt wel dat het de prijs kan laten zakken.



Een mogelijk alternatief voor Nmecha zou voor Anderlecht Mbwana Samatta kunnen zijn. Volgens de Turkse pers wil na KRC Genk en Club Brugge ook Paars-Wit de spits weghalen bij Fenerbahçe. Dat zou bereid zijn om de Tanzaniaan te verhuren, wat zeker op financieel vlak in de kaart van Paars-Wit speelt.

Ook de naam van Florin Tanase viel al bij Anderlecht, maar de Roemeense spits is met een vraagprijs van 5 miljoen euro op financieel vlak een zware dobber. Bovendien is het Saudische Al Hilal ook sterk geïnteresseerd en zou de transfersom voor hen geen probleem zijn. Anderlecht zou dus weleens te laat kunnen komen voor hem.



De Rode Duivels presenteerde nog een opvallende aanwinst vlak voor het EK. Thierry Henry keert namelijk terug in de technische staf van Roberto Martinez. De Franse legende was al assistent bij de nationale ploeg van 2016 tot 2018, waarna hij met weinig succes zijn carrière als hoofdcoach probeerde te lanceren. 

Bij Antwerp is het nog niet zeker dat Franky Vercauteren zal vertrekken. Met Brian Priske werd er wel een nieuwe trainer aangesteld, maar de club zou aan Vercauteren gevraagd hebben om mee de sportieve structuur uit te tekenen. Of Vercauteren dat ook ziet zitten, is nog niet duidelijk. Antwerp zou de komende dagen duidelijkheid willen.



Club Brugge gaat in de zomer mogelijk nog een nieuwe spits aantrekken en daarbij valt opnieuw de naam van Daryl Dike. De Amerikaanse spits was eerder al in beeld, maar geniet grote interesse nadat hij de voorbije maanden sterk presteerde bij Barnsley. Een waslijst aan clubs uit de Premier League zouden Dike, die nog eigendom is van Orlando City, op het oog hebben, evenals Spartak Moskou, Rangers en enkele Duitse teams.

KRC Genk wil in de zomer zijn sterkhouders zoveel mogelijk aan boord houden en schiet daarom nu al in actie. Zo zou het de onderhandelingen geopend hebben met Theo Bongonda over een nieuw contract. Het valt echter af te wachten of de aanvaller een nieuwe verbintenis wil tekenen, aangezien hij op termijn opnieuw in een topcompetitie aan de slag wil. Als er geen akkoord gevonden wordt, mikt Genk op een transfersom van minstens 10 miljoen euro. 



BUITENLAND

Er lijkt stilaan duidelijkheid te komen over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijn zou alsnog bijtekenen bij FC Barcelona en dat voor een periode van maar liefst tien jaar. Tot de zomer van 2023 zou hij als speler in Camp Nou blijven, daarna zou hij zijn carrière gaan afsluiten bij Inter Miami. Vervolgens zou hij terugkeren bij Barça in de sportieve cel of als ambassadeur. De deal zou Messi zo'n 240 miljoen euro opleveren.

Zinedine Zidane nam nog maar net ontslag bij Real Madrid, maar zou al dicht bij een volgende job staan. Hij zou aan de slag gaan als bondscoach van Frankrijk, al is het nog niet volledig duidelijk wanneer dat zal zijn. Zizou zou pas ten vroegste na het EK aan de slag gaan, maar het zou ook kunnen dat zijn aanstelling pas na het WK 2022 zal volgen.



Ajax dreigt twee sterkhouders aan Arsenal te verliezen. Zowel André Onana als Noussair Mazraoui zouden deze zomer de club kunnen verlaten, aangezien ze nog maar een jaar contract hebben. De Gunners zouden daarvan willen profiteren door het duo voor een relatief zacht prijsje binnen te halen.

Cristiano Ronaldo zou in de zomer weleens een spectaculaire terugkeer naar Manchester United kunnen maken. De Portugees lijkt te willen vertrekken bij Juventus en United zou bereid zijn om ver te gaan om hem terug te halen. Zo zouden ze zelfs bereid zijn om Paul Pogba in een ruildeal te betrekken.

LEES OOK: Zonder anciens: wordt dít de EK-typeploeg van Van Bommel?

Zal Anderlecht erin slagen Nmecha te houden?

Meest recent

Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

6
6
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

13
13
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

61
61
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

139
139
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

340
340
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

242
242
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

623
623
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

365
365
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

489
489
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

307
307
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

699
699
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

535
535
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

60
60
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

169
169
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

450
450
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

566
566
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

105
105
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

999
999
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

579
579
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

459
459
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

56
56
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

358
358
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

559
559
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

99
99
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

869
869

Meer sportnieuws