TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

door
TRANSFERUURTJE: 'Zekerheid voor Nmecha, Henry terug bij Duivels'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht wil in de zomer graag Lukas Nmecha aan boord houden en op dat vlak is er alvast over één zaak zekerheid. Manchester City heeft namelijk definitief beslist om de spits te verkopen. Een transfer van Nmecha moet zo'n 8 miljoen euro in het laatje brengen zodat City straks toptransfers als die van Jack Grealish en Harry Kane kan realiseren. Anderlecht hoopt wel dat het de prijs kan laten zakken.



Een mogelijk alternatief voor Nmecha zou voor Anderlecht Mbwana Samatta kunnen zijn. Volgens de Turkse pers wil na KRC Genk en Club Brugge ook Paars-Wit de spits weghalen bij Fenerbahçe. Dat zou bereid zijn om de Tanzaniaan te verhuren, wat zeker op financieel vlak in de kaart van Paars-Wit speelt.

Ook de naam van Florin Tanase viel al bij Anderlecht, maar de Roemeense spits is met een vraagprijs van 5 miljoen euro op financieel vlak een zware dobber. Bovendien is het Saudische Al Hilal ook sterk geïnteresseerd en zou de transfersom voor hen geen probleem zijn. Anderlecht zou dus weleens te laat kunnen komen voor hem.



De Rode Duivels presenteerde nog een opvallende aanwinst vlak voor het EK. Thierry Henry keert namelijk terug in de technische staf van Roberto Martinez. De Franse legende was al assistent bij de nationale ploeg van 2016 tot 2018, waarna hij met weinig succes zijn carrière als hoofdcoach probeerde te lanceren. 

Bij Antwerp is het nog niet zeker dat Franky Vercauteren zal vertrekken. Met Brian Priske werd er wel een nieuwe trainer aangesteld, maar de club zou aan Vercauteren gevraagd hebben om mee de sportieve structuur uit te tekenen. Of Vercauteren dat ook ziet zitten, is nog niet duidelijk. Antwerp zou de komende dagen duidelijkheid willen.



Club Brugge gaat in de zomer mogelijk nog een nieuwe spits aantrekken en daarbij valt opnieuw de naam van Daryl Dike. De Amerikaanse spits was eerder al in beeld, maar geniet grote interesse nadat hij de voorbije maanden sterk presteerde bij Barnsley. Een waslijst aan clubs uit de Premier League zouden Dike, die nog eigendom is van Orlando City, op het oog hebben, evenals Spartak Moskou, Rangers en enkele Duitse teams.

KRC Genk wil in de zomer zijn sterkhouders zoveel mogelijk aan boord houden en schiet daarom nu al in actie. Zo zou het de onderhandelingen geopend hebben met Theo Bongonda over een nieuw contract. Het valt echter af te wachten of de aanvaller een nieuwe verbintenis wil tekenen, aangezien hij op termijn opnieuw in een topcompetitie aan de slag wil. Als er geen akkoord gevonden wordt, mikt Genk op een transfersom van minstens 10 miljoen euro. 



BUITENLAND

Er lijkt stilaan duidelijkheid te komen over de toekomst van Lionel Messi. De Argentijn zou alsnog bijtekenen bij FC Barcelona en dat voor een periode van maar liefst tien jaar. Tot de zomer van 2023 zou hij als speler in Camp Nou blijven, daarna zou hij zijn carrière gaan afsluiten bij Inter Miami. Vervolgens zou hij terugkeren bij Barça in de sportieve cel of als ambassadeur. De deal zou Messi zo'n 240 miljoen euro opleveren.

Zinedine Zidane nam nog maar net ontslag bij Real Madrid, maar zou al dicht bij een volgende job staan. Hij zou aan de slag gaan als bondscoach van Frankrijk, al is het nog niet volledig duidelijk wanneer dat zal zijn. Zizou zou pas ten vroegste na het EK aan de slag gaan, maar het zou ook kunnen dat zijn aanstelling pas na het WK 2022 zal volgen.



Ajax dreigt twee sterkhouders aan Arsenal te verliezen. Zowel André Onana als Noussair Mazraoui zouden deze zomer de club kunnen verlaten, aangezien ze nog maar een jaar contract hebben. De Gunners zouden daarvan willen profiteren door het duo voor een relatief zacht prijsje binnen te halen.

Cristiano Ronaldo zou in de zomer weleens een spectaculaire terugkeer naar Manchester United kunnen maken. De Portugees lijkt te willen vertrekken bij Juventus en United zou bereid zijn om ver te gaan om hem terug te halen. Zo zouden ze zelfs bereid zijn om Paul Pogba in een ruildeal te betrekken.

LEES OOK: Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Zal Anderlecht erin slagen Nmecha te houden?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

164
164
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

89
89
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

180
180
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

115
115
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

95
95
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

54
54
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

210
210
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

220
220
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

45
45
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

402
402
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

258
258
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

499
499
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

94
94
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

40
40
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

446
446
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

56
56
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

482
482
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

365
365
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

329
329
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

110
110
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

512
512
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

532
532
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

683
683

Meer sportnieuws