EXCLUSIEF Lamkel Zé & co gewaarschuwd: "Dan gooit Priske je uit de ploeg"

585 stemmen
EXCLUSIEF Lamkel Zé & co gewaarschuwd:

Royal Antwerp FC stelde Brian Priske voor als nieuwe coach. Hij vervangt Frank Vercauteren, over wie de club op zijn website vreemd genoeg met geen woord repte. VoetbalNieuws polste bij Farzam Abolhosseini, journalist bij het Deense B.T., over welk vlees Antwerp in de kuip haalde. 

Priske werd in het verleden al genoemd bij Standard en KRC Genk, maar dat ging niet door. De voormalige rechtsachter van Club Brugge en Genk leerde het vak als T2 bij FC Midtjylland en FC Kopenhagen en kreeg in augustus 2019 zijn kans als hoofdtrainer van de Deense club. Hij won er de titel. Priske was in totaal 79 wedstrijden trainer bij Midtjylland en hij won er 47 wedstrijden, speelde 12 keer gelijk en verloor 20 keer. Dit seizoen werd Brondby kampioen met één punt meer dan Midtjylland. Antwerp haalde hem dus naar België.



Veelzijdige coach

"Priske is een trainer die heel dicht bij zijn spelers staat en ook heel erg met ben begaan is. Ook naast het veld. Maar als je geen respect toont voor hem, dan zal hij je naast de ploeg zetten", aldus Abolhosseini. Didier Lamkel Zé is dus gewaarschuwd. Bij Antwerp willen ze een moderner beleid gaan voeren en met Priske kiezen ze een relatief jonge trainer. Hij moet Antwerp weer avontuurlijker laten spelen, wat niet het geval was onder Vercauteren. “Hij heeft niet één manier van spelen. Priske analyseert de tegenstander zeer goed en daardoor kiest hij regelmatig voor een andere aanpak. Dat deed hij dit seizoen onder meer in de Champions League." De Denen pakten 2 op 18 in een sterke groep met Liverpool, Atalanta en Ajax. Midtjylland speelde 1-1 in eigen huis tegen Liverpool en 1-1 in Bergamo. 

Priske hoopte met zijn ploeg dit jaar weer de titel binnen te halen, maar de laatste maanden van het seizoen waren matig. "Zijn eerste anderhalf jaar was indrukwekkend. Hij werd inzake prestaties zelfs de beste trainer in de geschiedenis van de club, maar in het laatste half jaar ging het een stuk minder. Op een bepaald moment werd er zelfs over een ontslag gesproken", wat dus niet gebeurde. Priske haalde in de eindfase van het kampioenschap een 11 op 24, wat hen dus uiteindelijk de titel kostte. 

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Een goede keuze van Antwerp?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

14
14
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

25
25
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

10
10
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

30
30
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

82
82
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

247
247
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

104
104
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

283
283
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

350
350
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

29
29
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1012
1012
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

105
105
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

401
401
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

149
149
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

165
165
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

80
80
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

117
117
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

68
68
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

252
252
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

149
149
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

126
126
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

46
46

Meer sportnieuws