EXCLUSIEF Lamkel Zé & co gewaarschuwd: "Dan gooit Priske je uit de ploeg"

585 stemmen
EXCLUSIEF Lamkel Zé & co gewaarschuwd:

Royal Antwerp FC stelde Brian Priske voor als nieuwe coach. Hij vervangt Frank Vercauteren, over wie de club op zijn website vreemd genoeg met geen woord repte. VoetbalNieuws polste bij Farzam Abolhosseini, journalist bij het Deense B.T., over welk vlees Antwerp in de kuip haalde. 

Priske werd in het verleden al genoemd bij Standard en KRC Genk, maar dat ging niet door. De voormalige rechtsachter van Club Brugge en Genk leerde het vak als T2 bij FC Midtjylland en FC Kopenhagen en kreeg in augustus 2019 zijn kans als hoofdtrainer van de Deense club. Hij won er de titel. Priske was in totaal 79 wedstrijden trainer bij Midtjylland en hij won er 47 wedstrijden, speelde 12 keer gelijk en verloor 20 keer. Dit seizoen werd Brondby kampioen met één punt meer dan Midtjylland. Antwerp haalde hem dus naar België.



Veelzijdige coach

"Priske is een trainer die heel dicht bij zijn spelers staat en ook heel erg met ben begaan is. Ook naast het veld. Maar als je geen respect toont voor hem, dan zal hij je naast de ploeg zetten", aldus Abolhosseini. Didier Lamkel Zé is dus gewaarschuwd. Bij Antwerp willen ze een moderner beleid gaan voeren en met Priske kiezen ze een relatief jonge trainer. Hij moet Antwerp weer avontuurlijker laten spelen, wat niet het geval was onder Vercauteren. “Hij heeft niet één manier van spelen. Priske analyseert de tegenstander zeer goed en daardoor kiest hij regelmatig voor een andere aanpak. Dat deed hij dit seizoen onder meer in de Champions League." De Denen pakten 2 op 18 in een sterke groep met Liverpool, Atalanta en Ajax. Midtjylland speelde 1-1 in eigen huis tegen Liverpool en 1-1 in Bergamo. 

Priske hoopte met zijn ploeg dit jaar weer de titel binnen te halen, maar de laatste maanden van het seizoen waren matig. "Zijn eerste anderhalf jaar was indrukwekkend. Hij werd inzake prestaties zelfs de beste trainer in de geschiedenis van de club, maar in het laatste half jaar ging het een stuk minder. Op een bepaald moment werd er zelfs over een ontslag gesproken", wat dus niet gebeurde. Priske haalde in de eindfase van het kampioenschap een 11 op 24, wat hen dus uiteindelijk de titel kostte. 

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Een goede keuze van Antwerp?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

148
148
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

65
65
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

88
88
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

130
130
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

79
79
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

123
123
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

45
45
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

291
291
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

631
631
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

562
562
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

727
727
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

115
115
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

186
186
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

236
236
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws