EXCLUSIEF Lamkel Zé & co gewaarschuwd: "Dan gooit Priske je uit de ploeg"

585 stemmen
EXCLUSIEF Lamkel Zé & co gewaarschuwd:

Royal Antwerp FC stelde Brian Priske voor als nieuwe coach. Hij vervangt Frank Vercauteren, over wie de club op zijn website vreemd genoeg met geen woord repte. VoetbalNieuws polste bij Farzam Abolhosseini, journalist bij het Deense B.T., over welk vlees Antwerp in de kuip haalde. 

Priske werd in het verleden al genoemd bij Standard en KRC Genk, maar dat ging niet door. De voormalige rechtsachter van Club Brugge en Genk leerde het vak als T2 bij FC Midtjylland en FC Kopenhagen en kreeg in augustus 2019 zijn kans als hoofdtrainer van de Deense club. Hij won er de titel. Priske was in totaal 79 wedstrijden trainer bij Midtjylland en hij won er 47 wedstrijden, speelde 12 keer gelijk en verloor 20 keer. Dit seizoen werd Brondby kampioen met één punt meer dan Midtjylland. Antwerp haalde hem dus naar België.



Veelzijdige coach

"Priske is een trainer die heel dicht bij zijn spelers staat en ook heel erg met ben begaan is. Ook naast het veld. Maar als je geen respect toont voor hem, dan zal hij je naast de ploeg zetten", aldus Abolhosseini. Didier Lamkel Zé is dus gewaarschuwd. Bij Antwerp willen ze een moderner beleid gaan voeren en met Priske kiezen ze een relatief jonge trainer. Hij moet Antwerp weer avontuurlijker laten spelen, wat niet het geval was onder Vercauteren. “Hij heeft niet één manier van spelen. Priske analyseert de tegenstander zeer goed en daardoor kiest hij regelmatig voor een andere aanpak. Dat deed hij dit seizoen onder meer in de Champions League." De Denen pakten 2 op 18 in een sterke groep met Liverpool, Atalanta en Ajax. Midtjylland speelde 1-1 in eigen huis tegen Liverpool en 1-1 in Bergamo. 

Priske hoopte met zijn ploeg dit jaar weer de titel binnen te halen, maar de laatste maanden van het seizoen waren matig. "Zijn eerste anderhalf jaar was indrukwekkend. Hij werd inzake prestaties zelfs de beste trainer in de geschiedenis van de club, maar in het laatste half jaar ging het een stuk minder. Op een bepaald moment werd er zelfs over een ontslag gesproken", wat dus niet gebeurde. Priske haalde in de eindfase van het kampioenschap een 11 op 24, wat hen dus uiteindelijk de titel kostte. 

Claudio Reulens

LEES OOK: Mokerslag voor Antwerp: Club Brugge wil oud-lieveling

🚀

Een goede keuze van Antwerp?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club: Sommer binnen, drie knaltransfers in pijplijn'

Club Brugge beleefde een vrij kalme zomermercatot tot dusver, maar begint nu toch onder stoom te ...

5
5
Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

63
63
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

43
43
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

137
137
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

122
122
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

438
438
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

95
95
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

138
138
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

468
468
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

232
232
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

412
412
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

98
98
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

534
534
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1018
1018
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

82
82
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

313
313
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

137
137
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

338
338
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

206
206
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

327
327
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

503
503
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

949
949
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

302
302
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

209
209
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

604
604

Meer sportnieuws