King Kev op jacht naar Heilige Graal in hol van de Draak

door
King Kev op jacht naar Heilige Graal in hol van de Draak

De carrière van Kevin De Bruyne leest als een voetbalsprookje. Op zijn 29ste is dat sprookje zeker nog niet ten einde, maar het kan zaterdagavond wel een nieuw hoogtepunt krijgen, als ‘King Kev’ erin slaagt om zijn ploeg naar de Champions League, de heilige graal van het clubvoetbal, te leiden.

Er was eens… een rossig jongetje uit Drongen. Van koninklijke komaf was hij niet, maar voor wie de kleine Kevin met de bal aan de voet bezig zag, was het al snel duidelijk dat hem een royale voetbaltoekomst te wachten stond. In Genk groeide hij snel uit tot een kleine prins, maar het was in Manchester dat Kevin De Bruyne pas écht ‘King Kev’ werd.



De Bruyne streek in 2015 neer bij City, waar hij onder de vleugels van prins Vincent Kompany en tovenaar Pep Guardiola geleidelijk uitgroeide tot de leider van het elftal, zowel op als naast het veld. Geen middenvelder ter wereld die de jongste jaren zo over het hele veld wist te domineren, met geniale passes, een karrenvracht aan assists en regelmatig ook belangrijke doelpunten. Sinds het afscheid van Kompany en David Silva doet hij dat alsmaar vaker ook met de aanvoerdersband om de arm, op voorwaarde dat Fernandinho niet op het veld staat.

VAN LELIJK EENDJE TOT SIERLIJKE ZWAAN

Drie Engelse titels, vijf League Cups en één FA Cup heeft De Bruyne bij City al op zijn palmares staan, maar zaterdag om 21u kan eindelijk de échte kroon op het werk gezet worden. Dan kunnen King Kev en zijn kruisvaarders voor de eerste keer de Champions League in de wacht slepen, de heilige graal waar de Arabische eigenaars van Man City inmiddels al dertien jaar jacht op maken. In die periode groeide de tweede club uit Manchester uit van een lelijk eendje, misprezen als een club die enkel maar de top kon bestormen dankzij de oliedollars van de nieuwe eigenaars, tot een sierlijke zwaan.



Zelden wordt er nog gesproken over de sjeik in de coulissen, wel gaat het over het doordachte beleid en het spectaculaire voetbal waarmee City de voorbije jaren Engeland gedomineerd heeft. In de laatste vier seizoenen werden ze drie keer kampioen en vier keer op rij wonnen ze de League Cup. Maar op Europees niveau kon dat succes niet doorgetrokken worden. De Champions League leek bijna een fata morgana voor City. In 2016 kwamen ze één keer dicht bij de finale, maar Real Madrid bleek toen in de halve eindstrijd te sterk. De voorbije drie seizoenen strandden ze telkens in de kwartfinale, met traumatische exits tegen Tottenham en Lyon in de laatste twee edities.

APOTHEOSE

Dit seizoen wist City eindelijk die magische barrière te doorbreken. In de halve finales rekenden ze af met Paris Saint-Germain, waarbij Riyad Mahrez met drie goals het meest in de kijker liep. Maar ook voor De Bruyne was er weer een heldenrol weggelegd. Als valse negen ging hij voorop in de strijd en verzette hij bergen werk om de defensie van PSG in moeilijkheden te brengen. In de heenwedstrijd scoorde hij ook de levensbelangrijke gelijkmaker. Dat was al zijn derde doelpunt in het kampioenenbal, naast ook nog eens vier assists in zeven wedstrijden. 



King Kev stond zo vooraan bij het openbeuken van de poort van het kasteel dat de Champions League-finale is, maar nu komt het sprookje pas écht aan zijn apotheose. Uitgerekend in het Estadio do Dragão in Porto, waar de geest van José Mourinho nog steeds rondwaart. De Special One is tot dusver de enige slechterik in het verhaal van De Bruyne, want het was Mourinho die de eerste poging van de Rode Duivel om door te breken in de Premier League deed mislukken. In interviews minimaliseert hij het doorgaans, maar ongetwijfeld zal het De Bruyne toch deugd doen als hij de ultieme revanche kan nemen in de stad waar de beeltenis van Mourinho en zijn ploeg die in 2004 in de Champions League zegevierden nog steeds her en der het straatbeeld sieren.

DE LAATSTE DRAAK

Dat revanche-element wordt nog wat extra versterkt door het feit dat uitgerekend ex-club Chelsea de laatste draak is die gedood moet worden om de Beker met de Grote Oren in de wacht te slepen. Twee jaar lang stond De Bruyne onder contract bij de Blues, maar door die vermaledijde Mourinho kwam hij er amper negen keer in actie. Toen Chelsea in 2012 - vier maanden nadat De Bruyne zijn handtekening gezet had – de Champions League won, hadden ze niet eens de moeite genomen om hun kersverse aanwinst uit te nodigen voor de finale. De Bruyne vertelde de anekdote bijna achteloos aan The Sun, maar zijn eergevoel moet op Stamford Bridge toch echt wel gekrenkt zijn.



Negen jaar later zal Chelsea hem zeker niet vergeten, want er zal straks wellicht geen enkele speler op het veld meer in de schijnwerpers lopen dan De Bruyne. Op het toppunt van zijn kunnen, op het allergrootste podium dat een voetballer met zijn club kan bereiken, kan hij zich definitief tot koning van Manchester kronen. De ogen zijn gericht op King Kev om de Europese kruistocht van Man City eindelijk tot een goed einde te brengen en de graal naar het Etihad te loodsen. Een prinses zal hij er niet aan overhouden – die heeft De Bruyne immers al in de vorm van vrouwlief Michelle – maar wie weet kan het hem op zijn 29ste wel een andere schat opleveren. Want als City de Champions League wint, dan zal de naam van King Kev luider klinken dan ooit om dit jaar de Gouden Bal in de wacht te slepen...

Jannick Lanckriet

LEES OOK: Bayern-sterren trekken grote ogen: 'geheim wapen' Kompany onthuld

Is De Bruyne de topkandidaat voor de Gouden Bal als City de CL wint?

Meest recent

Anderlecht begint 2026 meteen met enorme domper

RSC Anderlecht speelde om 14u30 op oefenstage zijn enige oefenduel. De Brusselaars namen het op ...

28
28
Stijnen ontkent 'lek' bij Patro: "Nainggolan wil graag"

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

25
25
Vermant dropt straf nieuws: "Daar wil ik spelen"

Romeo Vermant is de laatste weken goed bezig bij Club Brugge. De Belgische aanvaller vond regelmatig ...

35
35
KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

KRC Genk heeft een van zijn pionnen binnen de jeugdafdeling moeten laten gaan. Kevin Van Dessel, die ...

34
34
Leko lyrisch over smaakmaker rivaal: "Dé verrassing in JPL"

Ivan Leko is sinds enkele weken trainer van Club Brugge en voordien was hij aan de slag bij AA Gent. ...

65
65
Thorgan Hazard gooit toekomstplannen op tafel

Bij Anderlecht ligt er deze winter heel veel werk op de plank voor sportief directeur Olivier ...

136
136
'De Bruyne schokt met bliksemvertrek bij Napoli'

Kevin De Bruyne maakte vorige zomer toch een opvallende carrièremove nadat duidelijk werd dat ...

615
615
'Nieuwe domper Hayen: Genk verliest nog sterkhouder'

KRC Genk reisde dinsdag af naar Spanje, waar Nicky Hayen zijn troepen helemaal moet zien klaar te ...

292
292
'Renard wil toeslaan: winger van 6 miljoen voor Anderlecht'

Voor Olivier Renard zou het weleens een cruciale wintermercato kunnen worden. De sportief directeur ...

229
229
'Ngonge wordt ploegmaat van verrassende Rode Duivel'

Iets meer dan een jaar geleden maakte Cyril Ngonge nog verrassend zijn debuut als Rode Duivel, maar ...

67
67
Anderlecht mag toptalent definitief van wenslijst schrappen

Het is bij Anderlecht voorlopig nog wachten op de eerste aanwinst van de winter. Het is wel de ...

67
67
Leye geeft verklaring voor verrassende job bij AA Gent

Bij AA Gent moesten ze vorige maand plotsklaps op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Club Brugge ...

102
102
'Radja Nainggolan maakt zeer pikante transfer'

Sinds vorige winter is Radja Nainggolan opnieuw aan de slag op de Belgische velden. Na een passage ...

282
282
Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

165
165
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

305
305
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

621
621
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

527
527
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

226
226
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

346
346
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

229
229
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

529
529
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

258
258
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

188
188
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

47
47

Meer sportnieuws