Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

door
Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

Manchester City is een club die keuzes durft maken. The Citizens zijn al jaren absolute top en ze wisten de afgelopen jaren de nodige verjonging door te voeren. Dat is een verschil met andere grootmachten in Europa. 

Bij Real Madrid beschikken ze over een ‘oude kern’ met spelers als Sergio Ramos, Luka Modric, Karim Benzema, Nacho, Marcelo, Eden Hazard en Toni Kroos. Alle smaakmakers zijn er 30 + en het is duidelijk dat de Koninklijke op enkele cruciale plaatsen heeft vergeten te verjongen. Bij FC Barcelona teren ze nog steeds op de nog altijd beresterke Lionel Messi, maar andere ervaren jongens als Jordi Alba, Antoine Griezmann, Gerard Piqué en Sergio Busquets lopen er ook nog rond. Zij zijn geen Europese top meer. In Barça maakte men wél de goede keuze door Luis Suarez, over zijn top, te laten gaan. Dat de Catalanen Sergio Agüero gaan halen is dan wel vreemd. 



De Argentijn is ook over zijn absolute top en bij City kunnen ze goed dergelijke keuzes maken. Met respect afscheid nemen als het allerhoogste niveau stilaan weg is. De afgelopen jaren zag City met David Silva, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Joe Hart en Samir Nasri enkele ervaren toppers de club verlaten. City viel echter nooit in een zwart gat en viel nooit echt sterk terug. Het haalde een constant niveau en dat kwam door de instroom van de jonge talenten. Een makelaar kondigde ons jaren geleden al aan dat City aan de top zou blijven en dat het voor ploegen als Juventus, Real Madrid en FC Barcelona moeilijk zou worden. Zij zouden te veel spelers op korte tijd moeten vervangen. Die woorden komen vandaag uit. 



Met onder meer Ederson, Rodri, Ferran Torres, Ruben Dias, Bernardo Silva en Phil Foden (eigen jeugd) werd er de afgelopen jaren telkens voor jonge krachten gekozen. Zij brachten een nieuwe dynamiek in de ploeg en de ‘oude garde’ werd zo stelselmatig vervangen. Zo kwam er telkens verjonging in de ploeg. Andere spelers als Kevin De Bruyne, Riyad Mahrez, Ilkay Gündogan en anderen namen een leidende rol op zich en City bleef daardoor de norm in Engeland. 

In de huidige kern zitten er met Scott Carson (35), Kyle Walker (31), Fernandinho (36), Ilkay Gündogan (30), Riyad Mahrez (30) en Sergio Agüero (32) nog enkele dertigers, maar met Carson, Fernandinho en Agüero verdwijnen er komende zomer drie. De Engelse topclub smijt het geld niet zomaar weg en investeert slim. Dit seizoen kan het alvast weer oogsten met de titel, de Carabao Cup en mogelijk de Champions League.

CR

LEES OOK: 'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Een slim transferbeleid bij City?

Meest recent

KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

4
4
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

39
39
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

19
19
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

13
13
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

251
251
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

215
215
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

278
278
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

28
28
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

162
162
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

189
189
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

25
25
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

55
55
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

409
409
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

169
169
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

199
199
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

70
70
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

234
234
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

124
124
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

103
103
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

128
128
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

377
377
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97

Meer sportnieuws