Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

door
Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

Manchester City is een club die keuzes durft maken. The Citizens zijn al jaren absolute top en ze wisten de afgelopen jaren de nodige verjonging door te voeren. Dat is een verschil met andere grootmachten in Europa. 

Bij Real Madrid beschikken ze over een ‘oude kern’ met spelers als Sergio Ramos, Luka Modric, Karim Benzema, Nacho, Marcelo, Eden Hazard en Toni Kroos. Alle smaakmakers zijn er 30 + en het is duidelijk dat de Koninklijke op enkele cruciale plaatsen heeft vergeten te verjongen. Bij FC Barcelona teren ze nog steeds op de nog altijd beresterke Lionel Messi, maar andere ervaren jongens als Jordi Alba, Antoine Griezmann, Gerard Piqué en Sergio Busquets lopen er ook nog rond. Zij zijn geen Europese top meer. In Barça maakte men wél de goede keuze door Luis Suarez, over zijn top, te laten gaan. Dat de Catalanen Sergio Agüero gaan halen is dan wel vreemd. 



De Argentijn is ook over zijn absolute top en bij City kunnen ze goed dergelijke keuzes maken. Met respect afscheid nemen als het allerhoogste niveau stilaan weg is. De afgelopen jaren zag City met David Silva, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Joe Hart en Samir Nasri enkele ervaren toppers de club verlaten. City viel echter nooit in een zwart gat en viel nooit echt sterk terug. Het haalde een constant niveau en dat kwam door de instroom van de jonge talenten. Een makelaar kondigde ons jaren geleden al aan dat City aan de top zou blijven en dat het voor ploegen als Juventus, Real Madrid en FC Barcelona moeilijk zou worden. Zij zouden te veel spelers op korte tijd moeten vervangen. Die woorden komen vandaag uit. 



Met onder meer Ederson, Rodri, Ferran Torres, Ruben Dias, Bernardo Silva en Phil Foden (eigen jeugd) werd er de afgelopen jaren telkens voor jonge krachten gekozen. Zij brachten een nieuwe dynamiek in de ploeg en de ‘oude garde’ werd zo stelselmatig vervangen. Zo kwam er telkens verjonging in de ploeg. Andere spelers als Kevin De Bruyne, Riyad Mahrez, Ilkay Gündogan en anderen namen een leidende rol op zich en City bleef daardoor de norm in Engeland. 

In de huidige kern zitten er met Scott Carson (35), Kyle Walker (31), Fernandinho (36), Ilkay Gündogan (30), Riyad Mahrez (30) en Sergio Agüero (32) nog enkele dertigers, maar met Carson, Fernandinho en Agüero verdwijnen er komende zomer drie. De Engelse topclub smijt het geld niet zomaar weg en investeert slim. Dit seizoen kan het alvast weer oogsten met de titel, de Carabao Cup en mogelijk de Champions League.

CR

LEES OOK: Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Een slim transferbeleid bij City?

Meest recent

Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

92
92
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

124
124
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

39
39
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

38
38
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

486
486
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

129
129
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

327
327
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

274
274
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

51
51
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

166
166
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

63
63
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

139
139
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

145
145
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

243
243
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

206
206
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

350
350
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

181
181
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

167
167
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

250
250
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

351
351
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

174
174
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

120
120
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

446
446
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

244
244
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

564
564

Meer sportnieuws