Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

109 stemmen
Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

Manchester City is een club die keuzes durft maken. The Citizens zijn al jaren absolute top en ze wisten de afgelopen jaren de nodige verjonging door te voeren. Dat is een verschil met andere grootmachten in Europa. 

Bij Real Madrid beschikken ze over een ‘oude kern’ met spelers als Sergio Ramos, Luka Modric, Karim Benzema, Nacho, Marcelo, Eden Hazard en Toni Kroos. Alle smaakmakers zijn er 30 + en het is duidelijk dat de Koninklijke op enkele cruciale plaatsen heeft vergeten te verjongen. Bij FC Barcelona teren ze nog steeds op de nog altijd beresterke Lionel Messi, maar andere ervaren jongens als Jordi Alba, Antoine Griezmann, Gerard Piqué en Sergio Busquets lopen er ook nog rond. Zij zijn geen Europese top meer. In Barça maakte men wél de goede keuze door Luis Suarez, over zijn top, te laten gaan. Dat de Catalanen Sergio Agüero gaan halen is dan wel vreemd. 



De Argentijn is ook over zijn absolute top en bij City kunnen ze goed dergelijke keuzes maken. Met respect afscheid nemen als het allerhoogste niveau stilaan weg is. De afgelopen jaren zag City met David Silva, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Joe Hart en Samir Nasri enkele ervaren toppers de club verlaten. City viel echter nooit in een zwart gat en viel nooit echt sterk terug. Het haalde een constant niveau en dat kwam door de instroom van de jonge talenten. Een makelaar kondigde ons jaren geleden al aan dat City aan de top zou blijven en dat het voor ploegen als Juventus, Real Madrid en FC Barcelona moeilijk zou worden. Zij zouden te veel spelers op korte tijd moeten vervangen. Die woorden komen vandaag uit. 



Met onder meer Ederson, Rodri, Ferran Torres, Ruben Dias, Bernardo Silva en Phil Foden (eigen jeugd) werd er de afgelopen jaren telkens voor jonge krachten gekozen. Zij brachten een nieuwe dynamiek in de ploeg en de ‘oude garde’ werd zo stelselmatig vervangen. Zo kwam er telkens verjonging in de ploeg. Andere spelers als Kevin De Bruyne, Riyad Mahrez, Ilkay Gündogan en anderen namen een leidende rol op zich en City bleef daardoor de norm in Engeland. 

In de huidige kern zitten er met Scott Carson (35), Kyle Walker (31), Fernandinho (36), Ilkay Gündogan (30), Riyad Mahrez (30) en Sergio Agüero (32) nog enkele dertigers, maar met Carson, Fernandinho en Agüero verdwijnen er komende zomer drie. De Engelse topclub smijt het geld niet zomaar weg en investeert slim. Dit seizoen kan het alvast weer oogsten met de titel, de Carabao Cup en mogelijk de Champions League.

CR

LEES OOK: ‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup
49

Een slim transferbeleid bij City?

Meest recent

Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

5
5
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

83
83
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

140
140
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

113
113
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

40
40
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

303
303
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

16
16
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

127
127
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

71
71
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

860
860
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

708
708
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

232
232
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

36
36
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

384
384
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

368
368
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

498
498
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

369
369
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

424
424
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

52
52
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

186
186
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

577
577
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

256
256
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

121
121
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

358
358

Meer sportnieuws