Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

door
Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

Manchester City is een club die keuzes durft maken. The Citizens zijn al jaren absolute top en ze wisten de afgelopen jaren de nodige verjonging door te voeren. Dat is een verschil met andere grootmachten in Europa. 

Bij Real Madrid beschikken ze over een ‘oude kern’ met spelers als Sergio Ramos, Luka Modric, Karim Benzema, Nacho, Marcelo, Eden Hazard en Toni Kroos. Alle smaakmakers zijn er 30 + en het is duidelijk dat de Koninklijke op enkele cruciale plaatsen heeft vergeten te verjongen. Bij FC Barcelona teren ze nog steeds op de nog altijd beresterke Lionel Messi, maar andere ervaren jongens als Jordi Alba, Antoine Griezmann, Gerard Piqué en Sergio Busquets lopen er ook nog rond. Zij zijn geen Europese top meer. In Barça maakte men wél de goede keuze door Luis Suarez, over zijn top, te laten gaan. Dat de Catalanen Sergio Agüero gaan halen is dan wel vreemd. 



De Argentijn is ook over zijn absolute top en bij City kunnen ze goed dergelijke keuzes maken. Met respect afscheid nemen als het allerhoogste niveau stilaan weg is. De afgelopen jaren zag City met David Silva, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Joe Hart en Samir Nasri enkele ervaren toppers de club verlaten. City viel echter nooit in een zwart gat en viel nooit echt sterk terug. Het haalde een constant niveau en dat kwam door de instroom van de jonge talenten. Een makelaar kondigde ons jaren geleden al aan dat City aan de top zou blijven en dat het voor ploegen als Juventus, Real Madrid en FC Barcelona moeilijk zou worden. Zij zouden te veel spelers op korte tijd moeten vervangen. Die woorden komen vandaag uit. 



Met onder meer Ederson, Rodri, Ferran Torres, Ruben Dias, Bernardo Silva en Phil Foden (eigen jeugd) werd er de afgelopen jaren telkens voor jonge krachten gekozen. Zij brachten een nieuwe dynamiek in de ploeg en de ‘oude garde’ werd zo stelselmatig vervangen. Zo kwam er telkens verjonging in de ploeg. Andere spelers als Kevin De Bruyne, Riyad Mahrez, Ilkay Gündogan en anderen namen een leidende rol op zich en City bleef daardoor de norm in Engeland. 

In de huidige kern zitten er met Scott Carson (35), Kyle Walker (31), Fernandinho (36), Ilkay Gündogan (30), Riyad Mahrez (30) en Sergio Agüero (32) nog enkele dertigers, maar met Carson, Fernandinho en Agüero verdwijnen er komende zomer drie. De Engelse topclub smijt het geld niet zomaar weg en investeert slim. Dit seizoen kan het alvast weer oogsten met de titel, de Carabao Cup en mogelijk de Champions League.

CR

LEES OOK: Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

Een slim transferbeleid bij City?

Meest recent

Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

1
1
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

52
52
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

122
122
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

40
40
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

62
62
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

179
179
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

165
165
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

106
106
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

195
195
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

277
277
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

156
156
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

435
435
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

41
41
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

82
82
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

81
81
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

225
225
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

194
194
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

84
84
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

376
376
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

182
182
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

360
360
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

296
296
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

315
315
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

217
217
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

68
68

Meer sportnieuws