Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

door
Hoe City met doordacht transferbeleid hoog niveau blijft halen

Manchester City is een club die keuzes durft maken. The Citizens zijn al jaren absolute top en ze wisten de afgelopen jaren de nodige verjonging door te voeren. Dat is een verschil met andere grootmachten in Europa. 

Bij Real Madrid beschikken ze over een ‘oude kern’ met spelers als Sergio Ramos, Luka Modric, Karim Benzema, Nacho, Marcelo, Eden Hazard en Toni Kroos. Alle smaakmakers zijn er 30 + en het is duidelijk dat de Koninklijke op enkele cruciale plaatsen heeft vergeten te verjongen. Bij FC Barcelona teren ze nog steeds op de nog altijd beresterke Lionel Messi, maar andere ervaren jongens als Jordi Alba, Antoine Griezmann, Gerard Piqué en Sergio Busquets lopen er ook nog rond. Zij zijn geen Europese top meer. In Barça maakte men wél de goede keuze door Luis Suarez, over zijn top, te laten gaan. Dat de Catalanen Sergio Agüero gaan halen is dan wel vreemd. 



De Argentijn is ook over zijn absolute top en bij City kunnen ze goed dergelijke keuzes maken. Met respect afscheid nemen als het allerhoogste niveau stilaan weg is. De afgelopen jaren zag City met David Silva, Vincent Kompany, Nicolas Otamendi, Joe Hart en Samir Nasri enkele ervaren toppers de club verlaten. City viel echter nooit in een zwart gat en viel nooit echt sterk terug. Het haalde een constant niveau en dat kwam door de instroom van de jonge talenten. Een makelaar kondigde ons jaren geleden al aan dat City aan de top zou blijven en dat het voor ploegen als Juventus, Real Madrid en FC Barcelona moeilijk zou worden. Zij zouden te veel spelers op korte tijd moeten vervangen. Die woorden komen vandaag uit. 



Met onder meer Ederson, Rodri, Ferran Torres, Ruben Dias, Bernardo Silva en Phil Foden (eigen jeugd) werd er de afgelopen jaren telkens voor jonge krachten gekozen. Zij brachten een nieuwe dynamiek in de ploeg en de ‘oude garde’ werd zo stelselmatig vervangen. Zo kwam er telkens verjonging in de ploeg. Andere spelers als Kevin De Bruyne, Riyad Mahrez, Ilkay Gündogan en anderen namen een leidende rol op zich en City bleef daardoor de norm in Engeland. 

In de huidige kern zitten er met Scott Carson (35), Kyle Walker (31), Fernandinho (36), Ilkay Gündogan (30), Riyad Mahrez (30) en Sergio Agüero (32) nog enkele dertigers, maar met Carson, Fernandinho en Agüero verdwijnen er komende zomer drie. De Engelse topclub smijt het geld niet zomaar weg en investeert slim. Dit seizoen kan het alvast weer oogsten met de titel, de Carabao Cup en mogelijk de Champions League.

CR

LEES OOK: 'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Een slim transferbeleid bij City?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

54
54
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

59
59
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

67
67
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

72
72
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

358
358
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

51
51
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

111
111
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

64
64
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

201
201
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

126
126
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

620
620
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

320
320
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

115
115
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

568
568

Meer sportnieuws