In Nederland zijn grote schermen voor het EK verboden

door
In Nederland zijn grote schermen voor het EK verboden

Een eindtoernooi mét het Nederlands elftal zorgt altijd voor verbroedering in eigen land. Het volk hoeft echter niet te rekenen op wedstrijden van Oranje op grote schermen. In België mag het voorlopig wel, al zal dat met de nodige afstand en in kleinere groepen moeten gebeuren. 

Demissionair minister-president Mark Rutte sprak zich vrijdagavond op de persconferentie uit over de EK-situatie. "Met inachtneming van de regels", aldus de VVD'er. "Wat we niet willen, dat gaan we ook echt helaas verbieden, zijn van die videoschermen bij cafés, binnen of buiten. Wij zeggen: jongens, pas nou op, beperk je nou gewoon tot die vier bezoekers. Áls dat al kan binnen de anderhalve meter." 

Volgens Rutte kan er 'nu weer veel', maar zijn grote bijeenkomsten ook meteen weer een groot risico. "We hebben ook gezien bij Koningsdag; als er te veel mensen samenkomen, ook buiten, dan leidt dat tot besmettingen. Ik wil eigenlijk aan Nederland vragen: help nou even mee. Het is goed nieuws dat het zoveel beter gaat dan we een tijdje geleden dachten en dat we versneld kunnen versoepelen, dus laten we dit nou ook even samen doen."

Nog altijd zijn er meer dan 100.000 Nederlanders besmettelijk. "De kans dat je iemand tegenkomt die het heeft is gewoon heel reëel", verduidelijkt Rutte. "We moeten het gewoon met zijn allen doen. We gaan genieten van het EK, maar het moet helaas even anders. Als het Nederlands elftal speelt, is er niets leukers dan in een tjokvol café met elkaar genieten van doelpunten, maar dat gaat nu niet. We gaan kijken hoe we dat precies gaan handhaven, maar het is in ieder geval verboden."

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Zal dat in België ook nog ingevoerd worden?

Meest recent

Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

1
1
Taravel schenkt klare wijn over heisa rond diploma

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

4
4
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

18
18
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

35
35
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

250
250
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

163
163
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

136
136
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

99
99
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

262
262
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

39
39
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

77
77
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

210
210
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

31
31
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

78
78
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

130
130
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

197
197
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

62
62
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

98
98
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

115
115
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

380
380
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

229
229
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

232
232

Meer sportnieuws