In Nederland zijn grote schermen voor het EK verboden

68 stemmen
In Nederland zijn grote schermen voor het EK verboden

Een eindtoernooi mét het Nederlands elftal zorgt altijd voor verbroedering in eigen land. Het volk hoeft echter niet te rekenen op wedstrijden van Oranje op grote schermen. In België mag het voorlopig wel, al zal dat met de nodige afstand en in kleinere groepen moeten gebeuren. 

Demissionair minister-president Mark Rutte sprak zich vrijdagavond op de persconferentie uit over de EK-situatie. "Met inachtneming van de regels", aldus de VVD'er. "Wat we niet willen, dat gaan we ook echt helaas verbieden, zijn van die videoschermen bij cafés, binnen of buiten. Wij zeggen: jongens, pas nou op, beperk je nou gewoon tot die vier bezoekers. Áls dat al kan binnen de anderhalve meter." 

Volgens Rutte kan er 'nu weer veel', maar zijn grote bijeenkomsten ook meteen weer een groot risico. "We hebben ook gezien bij Koningsdag; als er te veel mensen samenkomen, ook buiten, dan leidt dat tot besmettingen. Ik wil eigenlijk aan Nederland vragen: help nou even mee. Het is goed nieuws dat het zoveel beter gaat dan we een tijdje geleden dachten en dat we versneld kunnen versoepelen, dus laten we dit nou ook even samen doen."

Nog altijd zijn er meer dan 100.000 Nederlanders besmettelijk. "De kans dat je iemand tegenkomt die het heeft is gewoon heel reëel", verduidelijkt Rutte. "We moeten het gewoon met zijn allen doen. We gaan genieten van het EK, maar het moet helaas even anders. Als het Nederlands elftal speelt, is er niets leukers dan in een tjokvol café met elkaar genieten van doelpunten, maar dat gaat nu niet. We gaan kijken hoe we dat precies gaan handhaven, maar het is in ieder geval verboden."

LEES OOK: Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Zal dat in België ook nog ingevoerd worden?

Meest recent

Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

657
657
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

155
155
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

110
110
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

87
87
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

76
76
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

250
250
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

116
116
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

310
310
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

34
34
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

101
101
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

87
87
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

286
286
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

68
68
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

182
182
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

183
183
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

234
234
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

708
708
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

290
290
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

523
523
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

46
46
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

109
109
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

139
139
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

31
31
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

81
81
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

639
639

Meer sportnieuws