In Nederland zijn grote schermen voor het EK verboden

68 stemmen
In Nederland zijn grote schermen voor het EK verboden

Een eindtoernooi mét het Nederlands elftal zorgt altijd voor verbroedering in eigen land. Het volk hoeft echter niet te rekenen op wedstrijden van Oranje op grote schermen. In België mag het voorlopig wel, al zal dat met de nodige afstand en in kleinere groepen moeten gebeuren. 

Demissionair minister-president Mark Rutte sprak zich vrijdagavond op de persconferentie uit over de EK-situatie. "Met inachtneming van de regels", aldus de VVD'er. "Wat we niet willen, dat gaan we ook echt helaas verbieden, zijn van die videoschermen bij cafés, binnen of buiten. Wij zeggen: jongens, pas nou op, beperk je nou gewoon tot die vier bezoekers. Áls dat al kan binnen de anderhalve meter." 

Volgens Rutte kan er 'nu weer veel', maar zijn grote bijeenkomsten ook meteen weer een groot risico. "We hebben ook gezien bij Koningsdag; als er te veel mensen samenkomen, ook buiten, dan leidt dat tot besmettingen. Ik wil eigenlijk aan Nederland vragen: help nou even mee. Het is goed nieuws dat het zoveel beter gaat dan we een tijdje geleden dachten en dat we versneld kunnen versoepelen, dus laten we dit nou ook even samen doen."

Nog altijd zijn er meer dan 100.000 Nederlanders besmettelijk. "De kans dat je iemand tegenkomt die het heeft is gewoon heel reëel", verduidelijkt Rutte. "We moeten het gewoon met zijn allen doen. We gaan genieten van het EK, maar het moet helaas even anders. Als het Nederlands elftal speelt, is er niets leukers dan in een tjokvol café met elkaar genieten van doelpunten, maar dat gaat nu niet. We gaan kijken hoe we dat precies gaan handhaven, maar het is in ieder geval verboden."

LEES OOK: Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Zal dat in België ook nog ingevoerd worden?

Meest recent

'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

79
79
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

51
51
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

22
22
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

197
197
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

84
84
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

96
96
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

40
40
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

486
486
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

332
332
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

176
176
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

235
235
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

50
50
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

79
79
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

29
29
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

75
75
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

128
128
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

406
406
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

152
152
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

379
379
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

510
510
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

44
44
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1253
1253
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

44
44
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

51
51
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

134
134

Meer sportnieuws