Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

door
Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

Club Brugge speelde zich vorig seizoen verdiend tot de kampioen in de Jupiler Pro League, maar de spelerskern was in de breedte toch niet zo kwalitatief zoals eerst gedacht. In die optiek zou de eventuele komst van Michel-Ange Balikwisha (Standard) voor een offensieve injectie moeten zorgen. De 20-jarige uitblinker van de Rouches was vorig seizoen alvast de meest doelgerichte én efficiëntste flankaanvaller van de Belgische competitie. En dat klinkt als muziek in de oren bij Club.


MODERN PROFIEL

“Mickey Balikwisha is voor mij de topspeler van deze kern.” Vorige week gooide Standard-coach Mbaye Leye openlijk met bloemetjes naar Michel-Ange Balikwisha. De 20-jarige aanvaller van de Rouches beleefde dan ook een uitstekend debuutseizoen in de Luikse A-kern. Balikwisha scoorde in de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League namelijk 9 competitiedoelpunten – bij Standard deed enkel Selim Amallah nog beter – en hij leverde daarnaast ook nog eens 2 assists af.



Michel-Ange Balikwisha was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een teleurstellend zwak Standard. De polyvalente aanvaller, hij speelde doorgaans als linker- en rechterflank maar soms ook als centrumspits, onderscheidde zich met een indrukwekkende snelheid, doelgerichtheid, loopvermogen, techniek, inzet en efficiëntie voor doel. Een modern profiel als flankaanvaller, die zich op korte tijd opwierp tot een grote revelatie in de Belgische voetbalcompetitie.

POLYVALENTIE VOOR CLUB 

Die steile progressie van Michel-Ange Balikwisha is ook andere clubs niet ontgaan. Zo had de youngster van Standard zijn zinnen gezet op een transfer naar de Duitse Bundesliga, terwijl ook Club Brugge al maandenlang op de loer ligt. De 20-jarige zou onlangs al de faciliteiten te Westkapelle bezocht hebben én tevens een persoonlijk onderhoud gehad hebben met coach Philippe Clement. Volgens de laatste berichten zou een Brugs bod van 5 miljoen euro volstaan voor de financieel getergde Rouches.



Club Brugge heeft volgend seizoen dringend nood aan een aanvallende injectie en daarbij kan Michel-Ange Balikwisha een gedegen oplossing vormen. In zijn recentelijk eerste seizoen bij Standard presteerde hij alvast opmerkelijk goed, terwijl de sportieve omstandigheden in Luik toch niet ideaal waren. Daarnaast speelde Mbaye Leye de 20-jarige uit op verschillende posities zoals linker- en rechter flankaanvaller, diepe spits en tweede aanvaller. Maar dat deerde Balikwisha dus allerminst.

HARDWERKENDE SCHERPSCHUTTER 

Michel-Ange Balikwisha beschikt over een breed scala aan kwaliteiten, zoals snelheid, loopvermogen en techniek. Dat zijn minimale vereisten als offensief ingestelde speler, maar daarnaast bewees hij Standard ook grote diensten op het vlak van defensief werk. Zo verrichte de 20-jarige vorig seizoen opmerkelijk veel verdedigende acties, waarmee hij tot de top behoorde van alle flankspelers in de Jupiler Pro League. Balikwisha verzette per wedstrijd gemiddeld evenveel defensief werk zoals Noa Lang en Krépin Diatta gecombineerd.

Die plichtsgetrouwe defensieve focus is heel opvallend als aanvallende flankspeler, en ondanks die grote en inzet en ijver verliest Michel-Ange Balikwisha ook bitter weinig van zijn offensieve scherpte. De youngster van Standard was zelfs de meest doelgerichte flankaanvaller van de Jupiler Pro League. 59% van al zijn doelpogingen belandde vorig seizoen namelijk tussen de palen en dat heeft uiteraard ook een uitermate positief gevolg op zijn efficiëntie voor het doel.



Michel-Ange Balikwisha zet namelijk één op drie doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die hoge mate van efficiëntie voor het doel, is hij ook op dat gebied de best presterende flankaanvaller van de Jupiler Pro League. Noa Lang (19%), Théo Bongonda (15%) en Junya Ito (14%) komen immers niet in de buurt van diens 33% efficiëntie in de box. Club Brugge aast dus op een hoogwaardig goudhaantje en Balikwisha's veelzijdig profiel zou aldus een erg welkome versterking zijn in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: 'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Zou Balikwisha een meerwaarde zijn bij Club Brugge?

Meest recent

'Anderlecht drukt door voor TD: Beuker of Sibierski?'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

0
0
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

40
40
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

158
158
Eén pijnpunt in CL-campagne Club: "Anders beter dan vorig jaar"

Club Brugge zal zich de komende weken weer moeten focussen op de competitie, want het avontuur in de ...

64
64
'Schoktransfer Penders naar Premier League'

Wanneer de Rode Duivels in maart op stage trekken naar de Verenigde Staten, lijkt de kans groot dat ...

58
58
Union bevestigt mokerslag: David maandenlang out

Union heeft nog altijd uitzicht op een fantastisch seizoenseinde, want het speelt de bekerfinale ...

62
62
Dender heeft nieuwe trainer helemaal beet

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie is het bij heel wat clubs nog alle ...

48
48
Rangers smult van nieuwe Belg: "Had het niet verwacht"

Schotland verlekkert zich op de komende weken, want daarin staat maar liefst twee keer de Old Firm ...

43
43
'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

52
52
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

165
165
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

175
175
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

40
40
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

189
189
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

46
46
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

59
59
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

42
42
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

166
166
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

281
281
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

49
49
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

85
85
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

51
51
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

181
181
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

273
273

Meer sportnieuws