Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

1831
Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

Club Brugge speelde zich vorig seizoen verdiend tot de kampioen in de Jupiler Pro League, maar de spelerskern was in de breedte toch niet zo kwalitatief zoals eerst gedacht. In die optiek zou de eventuele komst van Michel-Ange Balikwisha (Standard) voor een offensieve injectie moeten zorgen. De 20-jarige uitblinker van de Rouches was vorig seizoen alvast de meest doelgerichte én efficiëntste flankaanvaller van de Belgische competitie. En dat klinkt als muziek in de oren bij Club.


MODERN PROFIEL

“Mickey Balikwisha is voor mij de topspeler van deze kern.” Vorige week gooide Standard-coach Mbaye Leye openlijk met bloemetjes naar Michel-Ange Balikwisha. De 20-jarige aanvaller van de Rouches beleefde dan ook een uitstekend debuutseizoen in de Luikse A-kern. Balikwisha scoorde in de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League namelijk 9 competitiedoelpunten – bij Standard deed enkel Selim Amallah nog beter – en hij leverde daarnaast ook nog eens 2 assists af.



Michel-Ange Balikwisha was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een teleurstellend zwak Standard. De polyvalente aanvaller, hij speelde doorgaans als linker- en rechterflank maar soms ook als centrumspits, onderscheidde zich met een indrukwekkende snelheid, doelgerichtheid, loopvermogen, techniek, inzet en efficiëntie voor doel. Een modern profiel als flankaanvaller, die zich op korte tijd opwierp tot een grote revelatie in de Belgische voetbalcompetitie.

POLYVALENTIE VOOR CLUB 

Die steile progressie van Michel-Ange Balikwisha is ook andere clubs niet ontgaan. Zo had de youngster van Standard zijn zinnen gezet op een transfer naar de Duitse Bundesliga, terwijl ook Club Brugge al maandenlang op de loer ligt. De 20-jarige zou onlangs al de faciliteiten te Westkapelle bezocht hebben én tevens een persoonlijk onderhoud gehad hebben met coach Philippe Clement. Volgens de laatste berichten zou een Brugs bod van 5 miljoen euro volstaan voor de financieel getergde Rouches.



Club Brugge heeft volgend seizoen dringend nood aan een aanvallende injectie en daarbij kan Michel-Ange Balikwisha een gedegen oplossing vormen. In zijn recentelijk eerste seizoen bij Standard presteerde hij alvast opmerkelijk goed, terwijl de sportieve omstandigheden in Luik toch niet ideaal waren. Daarnaast speelde Mbaye Leye de 20-jarige uit op verschillende posities zoals linker- en rechter flankaanvaller, diepe spits en tweede aanvaller. Maar dat deerde Balikwisha dus allerminst.

HARDWERKENDE SCHERPSCHUTTER 

Michel-Ange Balikwisha beschikt over een breed scala aan kwaliteiten, zoals snelheid, loopvermogen en techniek. Dat zijn minimale vereisten als offensief ingestelde speler, maar daarnaast bewees hij Standard ook grote diensten op het vlak van defensief werk. Zo verrichte de 20-jarige vorig seizoen opmerkelijk veel verdedigende acties, waarmee hij tot de top behoorde van alle flankspelers in de Jupiler Pro League. Balikwisha verzette per wedstrijd gemiddeld evenveel defensief werk zoals Noa Lang en Krépin Diatta gecombineerd.

Die plichtsgetrouwe defensieve focus is heel opvallend als aanvallende flankspeler, en ondanks die grote en inzet en ijver verliest Michel-Ange Balikwisha ook bitter weinig van zijn offensieve scherpte. De youngster van Standard was zelfs de meest doelgerichte flankaanvaller van de Jupiler Pro League. 59% van al zijn doelpogingen belandde vorig seizoen namelijk tussen de palen en dat heeft uiteraard ook een uitermate positief gevolg op zijn efficiëntie voor het doel.



Michel-Ange Balikwisha zet namelijk één op drie doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die hoge mate van efficiëntie voor het doel, is hij ook op dat gebied de best presterende flankaanvaller van de Jupiler Pro League. Noa Lang (19%), Théo Bongonda (15%) en Junya Ito (14%) komen immers niet in de buurt van diens 33% efficiëntie in de box. Club Brugge aast dus op een hoogwaardig goudhaantje en Balikwisha's veelzijdig profiel zou aldus een erg welkome versterking zijn in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: "Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Zou Balikwisha een meerwaarde zijn bij Club Brugge?

Meest recent

Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

10
10
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

31
31
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

19
19
'Kompany zorgt voor sensatie: Haaland naar Bayern München?'

Bayern München houdt de deur op een kier voor Erling Haaland. De Duitse topclub heeft momenteel ...

53
53
KBVB gaat niet vrijuit: "Ik vind dat een beetje jammer"

Vlaanderen versus Wallonië. Het duikt plots weer op bij de Rode Duivels. We hoorden het vele ...

28
28
Degryse verrast door Bruno: "Dat zou Guardiola nooit doen"

De intrede van Vitor Bruno bij RSC Anderlecht is voorlopig uitstekend. Een 16 op 24 en na een lange ...

149
149
Sommer hypet Club-ploegmaat in Italië: "Europese topper"

In de Champions League gaat Club Brugge dinsdagavond op bezoek bij Internazionale. Voor Yann Sommer ...

150
150
Doku speelt Liverpool aan grut: Britse pers deelt dik cijfer uit

Ondanks alle commotie van de voorbije weken, blijft Manchester City hoge toppen scheren in de ...

123
123
Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

111
111
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

304
304
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

395
395
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

135
135
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

296
296
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

254
254
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

87
87
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

47
47
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

252
252
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

125
125
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

19
19
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

97
97
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

118
118
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

143
143
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

194
194
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

91
91
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

76
76

Meer sportnieuws