Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

door
Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

Club Brugge speelde zich vorig seizoen verdiend tot de kampioen in de Jupiler Pro League, maar de spelerskern was in de breedte toch niet zo kwalitatief zoals eerst gedacht. In die optiek zou de eventuele komst van Michel-Ange Balikwisha (Standard) voor een offensieve injectie moeten zorgen. De 20-jarige uitblinker van de Rouches was vorig seizoen alvast de meest doelgerichte én efficiëntste flankaanvaller van de Belgische competitie. En dat klinkt als muziek in de oren bij Club.


MODERN PROFIEL

“Mickey Balikwisha is voor mij de topspeler van deze kern.” Vorige week gooide Standard-coach Mbaye Leye openlijk met bloemetjes naar Michel-Ange Balikwisha. De 20-jarige aanvaller van de Rouches beleefde dan ook een uitstekend debuutseizoen in de Luikse A-kern. Balikwisha scoorde in de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League namelijk 9 competitiedoelpunten – bij Standard deed enkel Selim Amallah nog beter – en hij leverde daarnaast ook nog eens 2 assists af.



Michel-Ange Balikwisha was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een teleurstellend zwak Standard. De polyvalente aanvaller, hij speelde doorgaans als linker- en rechterflank maar soms ook als centrumspits, onderscheidde zich met een indrukwekkende snelheid, doelgerichtheid, loopvermogen, techniek, inzet en efficiëntie voor doel. Een modern profiel als flankaanvaller, die zich op korte tijd opwierp tot een grote revelatie in de Belgische voetbalcompetitie.

POLYVALENTIE VOOR CLUB 

Die steile progressie van Michel-Ange Balikwisha is ook andere clubs niet ontgaan. Zo had de youngster van Standard zijn zinnen gezet op een transfer naar de Duitse Bundesliga, terwijl ook Club Brugge al maandenlang op de loer ligt. De 20-jarige zou onlangs al de faciliteiten te Westkapelle bezocht hebben én tevens een persoonlijk onderhoud gehad hebben met coach Philippe Clement. Volgens de laatste berichten zou een Brugs bod van 5 miljoen euro volstaan voor de financieel getergde Rouches.



Club Brugge heeft volgend seizoen dringend nood aan een aanvallende injectie en daarbij kan Michel-Ange Balikwisha een gedegen oplossing vormen. In zijn recentelijk eerste seizoen bij Standard presteerde hij alvast opmerkelijk goed, terwijl de sportieve omstandigheden in Luik toch niet ideaal waren. Daarnaast speelde Mbaye Leye de 20-jarige uit op verschillende posities zoals linker- en rechter flankaanvaller, diepe spits en tweede aanvaller. Maar dat deerde Balikwisha dus allerminst.

HARDWERKENDE SCHERPSCHUTTER 

Michel-Ange Balikwisha beschikt over een breed scala aan kwaliteiten, zoals snelheid, loopvermogen en techniek. Dat zijn minimale vereisten als offensief ingestelde speler, maar daarnaast bewees hij Standard ook grote diensten op het vlak van defensief werk. Zo verrichte de 20-jarige vorig seizoen opmerkelijk veel verdedigende acties, waarmee hij tot de top behoorde van alle flankspelers in de Jupiler Pro League. Balikwisha verzette per wedstrijd gemiddeld evenveel defensief werk zoals Noa Lang en Krépin Diatta gecombineerd.

Die plichtsgetrouwe defensieve focus is heel opvallend als aanvallende flankspeler, en ondanks die grote en inzet en ijver verliest Michel-Ange Balikwisha ook bitter weinig van zijn offensieve scherpte. De youngster van Standard was zelfs de meest doelgerichte flankaanvaller van de Jupiler Pro League. 59% van al zijn doelpogingen belandde vorig seizoen namelijk tussen de palen en dat heeft uiteraard ook een uitermate positief gevolg op zijn efficiëntie voor het doel.



Michel-Ange Balikwisha zet namelijk één op drie doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die hoge mate van efficiëntie voor het doel, is hij ook op dat gebied de best presterende flankaanvaller van de Jupiler Pro League. Noa Lang (19%), Théo Bongonda (15%) en Junya Ito (14%) komen immers niet in de buurt van diens 33% efficiëntie in de box. Club Brugge aast dus op een hoogwaardig goudhaantje en Balikwisha's veelzijdig profiel zou aldus een erg welkome versterking zijn in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Zou Balikwisha een meerwaarde zijn bij Club Brugge?

Meest recent

Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

40
40
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

14
14
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

51
51
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

187
187
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

50
50
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

103
103
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

45
45
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

61
61
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

111
111
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

54
54
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

504
504
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

79
79
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

189
189
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

301
301
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

302
302
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

224
224
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

234
234
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

258
258
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

448
448
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

469
469
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

293
293
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

168
168
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204

Meer sportnieuws