Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

1831
Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

Club Brugge speelde zich vorig seizoen verdiend tot de kampioen in de Jupiler Pro League, maar de spelerskern was in de breedte toch niet zo kwalitatief zoals eerst gedacht. In die optiek zou de eventuele komst van Michel-Ange Balikwisha (Standard) voor een offensieve injectie moeten zorgen. De 20-jarige uitblinker van de Rouches was vorig seizoen alvast de meest doelgerichte én efficiëntste flankaanvaller van de Belgische competitie. En dat klinkt als muziek in de oren bij Club.


MODERN PROFIEL

“Mickey Balikwisha is voor mij de topspeler van deze kern.” Vorige week gooide Standard-coach Mbaye Leye openlijk met bloemetjes naar Michel-Ange Balikwisha. De 20-jarige aanvaller van de Rouches beleefde dan ook een uitstekend debuutseizoen in de Luikse A-kern. Balikwisha scoorde in de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League namelijk 9 competitiedoelpunten – bij Standard deed enkel Selim Amallah nog beter – en hij leverde daarnaast ook nog eens 2 assists af.



Michel-Ange Balikwisha was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een teleurstellend zwak Standard. De polyvalente aanvaller, hij speelde doorgaans als linker- en rechterflank maar soms ook als centrumspits, onderscheidde zich met een indrukwekkende snelheid, doelgerichtheid, loopvermogen, techniek, inzet en efficiëntie voor doel. Een modern profiel als flankaanvaller, die zich op korte tijd opwierp tot een grote revelatie in de Belgische voetbalcompetitie.

POLYVALENTIE VOOR CLUB 

Die steile progressie van Michel-Ange Balikwisha is ook andere clubs niet ontgaan. Zo had de youngster van Standard zijn zinnen gezet op een transfer naar de Duitse Bundesliga, terwijl ook Club Brugge al maandenlang op de loer ligt. De 20-jarige zou onlangs al de faciliteiten te Westkapelle bezocht hebben én tevens een persoonlijk onderhoud gehad hebben met coach Philippe Clement. Volgens de laatste berichten zou een Brugs bod van 5 miljoen euro volstaan voor de financieel getergde Rouches.



Club Brugge heeft volgend seizoen dringend nood aan een aanvallende injectie en daarbij kan Michel-Ange Balikwisha een gedegen oplossing vormen. In zijn recentelijk eerste seizoen bij Standard presteerde hij alvast opmerkelijk goed, terwijl de sportieve omstandigheden in Luik toch niet ideaal waren. Daarnaast speelde Mbaye Leye de 20-jarige uit op verschillende posities zoals linker- en rechter flankaanvaller, diepe spits en tweede aanvaller. Maar dat deerde Balikwisha dus allerminst.

HARDWERKENDE SCHERPSCHUTTER 

Michel-Ange Balikwisha beschikt over een breed scala aan kwaliteiten, zoals snelheid, loopvermogen en techniek. Dat zijn minimale vereisten als offensief ingestelde speler, maar daarnaast bewees hij Standard ook grote diensten op het vlak van defensief werk. Zo verrichte de 20-jarige vorig seizoen opmerkelijk veel verdedigende acties, waarmee hij tot de top behoorde van alle flankspelers in de Jupiler Pro League. Balikwisha verzette per wedstrijd gemiddeld evenveel defensief werk zoals Noa Lang en Krépin Diatta gecombineerd.

Die plichtsgetrouwe defensieve focus is heel opvallend als aanvallende flankspeler, en ondanks die grote en inzet en ijver verliest Michel-Ange Balikwisha ook bitter weinig van zijn offensieve scherpte. De youngster van Standard was zelfs de meest doelgerichte flankaanvaller van de Jupiler Pro League. 59% van al zijn doelpogingen belandde vorig seizoen namelijk tussen de palen en dat heeft uiteraard ook een uitermate positief gevolg op zijn efficiëntie voor het doel.



Michel-Ange Balikwisha zet namelijk één op drie doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die hoge mate van efficiëntie voor het doel, is hij ook op dat gebied de best presterende flankaanvaller van de Jupiler Pro League. Noa Lang (19%), Théo Bongonda (15%) en Junya Ito (14%) komen immers niet in de buurt van diens 33% efficiëntie in de box. Club Brugge aast dus op een hoogwaardig goudhaantje en Balikwisha's veelzijdig profiel zou aldus een erg welkome versterking zijn in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Super Sunday: basisdebutanten bij Club en Anderlecht?

Zou Balikwisha een meerwaarde zijn bij Club Brugge?

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

33
33
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

31
31
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

190
190
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

86
86
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

88
88
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

138
138
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

77
77
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

334
334
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

124
124
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

607
607
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

241
241
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

390
390
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

395
395
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

587
587
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

181
181
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

99
99
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

253
253
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

498
498
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

874
874
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

803
803
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

987
987
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

811
811
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

501
501
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws