Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

door
Club wil uithalen met veelzijdige scherpschutter

Club Brugge speelde zich vorig seizoen verdiend tot de kampioen in de Jupiler Pro League, maar de spelerskern was in de breedte toch niet zo kwalitatief zoals eerst gedacht. In die optiek zou de eventuele komst van Michel-Ange Balikwisha (Standard) voor een offensieve injectie moeten zorgen. De 20-jarige uitblinker van de Rouches was vorig seizoen alvast de meest doelgerichte én efficiëntste flankaanvaller van de Belgische competitie. En dat klinkt als muziek in de oren bij Club.


MODERN PROFIEL

“Mickey Balikwisha is voor mij de topspeler van deze kern.” Vorige week gooide Standard-coach Mbaye Leye openlijk met bloemetjes naar Michel-Ange Balikwisha. De 20-jarige aanvaller van de Rouches beleefde dan ook een uitstekend debuutseizoen in de Luikse A-kern. Balikwisha scoorde in de voorbije jaargang van de Jupiler Pro League namelijk 9 competitiedoelpunten – bij Standard deed enkel Selim Amallah nog beter – en hij leverde daarnaast ook nog eens 2 assists af.



Michel-Ange Balikwisha was vorig seizoen één van de schaarse lichtpunten bij een teleurstellend zwak Standard. De polyvalente aanvaller, hij speelde doorgaans als linker- en rechterflank maar soms ook als centrumspits, onderscheidde zich met een indrukwekkende snelheid, doelgerichtheid, loopvermogen, techniek, inzet en efficiëntie voor doel. Een modern profiel als flankaanvaller, die zich op korte tijd opwierp tot een grote revelatie in de Belgische voetbalcompetitie.

POLYVALENTIE VOOR CLUB 

Die steile progressie van Michel-Ange Balikwisha is ook andere clubs niet ontgaan. Zo had de youngster van Standard zijn zinnen gezet op een transfer naar de Duitse Bundesliga, terwijl ook Club Brugge al maandenlang op de loer ligt. De 20-jarige zou onlangs al de faciliteiten te Westkapelle bezocht hebben én tevens een persoonlijk onderhoud gehad hebben met coach Philippe Clement. Volgens de laatste berichten zou een Brugs bod van 5 miljoen euro volstaan voor de financieel getergde Rouches.



Club Brugge heeft volgend seizoen dringend nood aan een aanvallende injectie en daarbij kan Michel-Ange Balikwisha een gedegen oplossing vormen. In zijn recentelijk eerste seizoen bij Standard presteerde hij alvast opmerkelijk goed, terwijl de sportieve omstandigheden in Luik toch niet ideaal waren. Daarnaast speelde Mbaye Leye de 20-jarige uit op verschillende posities zoals linker- en rechter flankaanvaller, diepe spits en tweede aanvaller. Maar dat deerde Balikwisha dus allerminst.

HARDWERKENDE SCHERPSCHUTTER 

Michel-Ange Balikwisha beschikt over een breed scala aan kwaliteiten, zoals snelheid, loopvermogen en techniek. Dat zijn minimale vereisten als offensief ingestelde speler, maar daarnaast bewees hij Standard ook grote diensten op het vlak van defensief werk. Zo verrichte de 20-jarige vorig seizoen opmerkelijk veel verdedigende acties, waarmee hij tot de top behoorde van alle flankspelers in de Jupiler Pro League. Balikwisha verzette per wedstrijd gemiddeld evenveel defensief werk zoals Noa Lang en Krépin Diatta gecombineerd.

Die plichtsgetrouwe defensieve focus is heel opvallend als aanvallende flankspeler, en ondanks die grote en inzet en ijver verliest Michel-Ange Balikwisha ook bitter weinig van zijn offensieve scherpte. De youngster van Standard was zelfs de meest doelgerichte flankaanvaller van de Jupiler Pro League. 59% van al zijn doelpogingen belandde vorig seizoen namelijk tussen de palen en dat heeft uiteraard ook een uitermate positief gevolg op zijn efficiëntie voor het doel.



Michel-Ange Balikwisha zet namelijk één op drie doelpogingen om in een effectief doelpunt. Met die hoge mate van efficiëntie voor het doel, is hij ook op dat gebied de best presterende flankaanvaller van de Jupiler Pro League. Noa Lang (19%), Théo Bongonda (15%) en Junya Ito (14%) komen immers niet in de buurt van diens 33% efficiëntie in de box. Club Brugge aast dus op een hoogwaardig goudhaantje en Balikwisha's veelzijdig profiel zou aldus een erg welkome versterking zijn in het Jan Breydelstadion.

LEES OOK: Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Zou Balikwisha een meerwaarde zijn bij Club Brugge?

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

14
14
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

70
70
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

56
56
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

100
100
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

121
121
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

159
159
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

53
53
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

155
155
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

391
391
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

36
36
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

342
342
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

113
113
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

116
116
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

313
313
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

214
214
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

104
104
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

248
248
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

23
23
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

106
106
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

511
511
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

134
134
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

242
242
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

100
100
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

353
353
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

197
197

Meer sportnieuws