Anderlecht droomt van nieuwe Biglia

599 stemmen
Anderlecht droomt van nieuwe Biglia

Volgend seizoen moet Anderlecht opnieuw heropbouwen. Het vertrek van aanvoerder Albert Sambi Lokonga is aanstaande en daarom kijkt Sporting al uit naar eventuele vervangers. Federico Navarro (Club Atlético Talleres) is een optie om naar het Lotto Park te komen, maar ook een transfer van Njegos Petrovic (Rode Ster Belgrado) behoort tot de mogelijkheden. De interesse van Anderlecht in beide spelers wordt alvast bevestigd door verschillende Belgische media.


KOOPJE VAN 4 MILJOEN

RSC Anderlecht staat voor een drukke transferzomer. Opnieuw. In de aanloop naar het volgende seizoen in de Jupiler Pro League worden er volgens Sudpresse minstens vier à vijf grote aanwinsten verwacht. De Franstalige krant stelt daarbij vier profielen voorop: een centrale verdediger, een linksachter, één of twee spitsen en een centrale middenvelder. Voor die laatste positie wordt er proactief een vervanger gezocht voor Albert Sambi Lokonga, die steeds meer aast op een vertrek uit het Lotto Park. Daarnaast blijft ook de toekomst van Adrien Trebel bij Sporting nog onzeker.

In die optiek werd Anderlecht door verschillende Argentijnse media gelinkt aan de centrale middenvelder Federico Navarro van Club Atlético Talleres. Die interesse werd deze week ook bevestigd door de Belgische kranten Het Nieuwsblad, Het Laatste Nieuws, La Dernière Heure en L'Avenir. Daardoor is het duidelijk dat het Anderlecht serieus overweegt om de 21-jarige aan te werven. Talleres zou voor zijn beloftevolle sterkhouder een bedrag eisen van om en bij de vier miljoen euro.



Die vier miljoen euro betekent voor Anderlecht in elk geval een serieuze transfersom, want op financieel gebied is er op Neerpede nog steeds een grote waakzaamheid vereist. En toch kan de Belgische recordkampioen enigszins een koopje doen met Federico Navarro. Zo'n vier maanden geleden verklaarde Talleres-voorzitter Andres Fassi dat Navarro's marktwaarde in de toekomst explosief kan toenemen. “Ik verzeker je dat spelers zoals (Federico) Navarro en Valoyes in de toekomst zullen behoren tot de meest dure spelers in het Argentijnse voetbal”, aldus de preses van Tallares.

NIEUWE LUCAS BIGLIA

De interesse in Federico Navarro doet veel denken aan het succesverhaal met Anderlecht en Lucas Biglia. Die laatste kwam in 2006 aan bij Sporting als 20-jarig talent, en hij had eenzelfde profiel als Navarro. Bij Talleres bepaalt Navarro het tempo en stuurt hij de ploeg. Zo'n speler die gemist wordt wanneer hij er niet bij is. Naarmate de wedstrijdomstandigheden het vereisen, evolueert Navarro ook van een nummer zes naar een nummer tien. De raakvlakken met Biglia zijn op dat vlak alvast treffend.

Toen Lucas Biglia in 2006 arriveerde bij Anderlecht, was de 20-jarige één van de meest veelbelovende Argentijnse spelers van het moment. Biglia werd in de voorrondes van het WK voor -20-jarigen uitgeroepen tot de beste speler, en hij was ook een sterkhouder van Argentinië bij het behalen van datzelfde WK. In die periode stond Biglia dicht bij een eerste selectie voor La Albiceleste. Vandaag wordt ook Federico Navarro, international bij de U20, alvast nauwlettend gemonitord door bondscoach Lionel Scaloni.



Een eerste selectie voor de nationale ploeg van Argentinië is dan ook de grote droom van Federico Navarro. Door zijn recente uitstekende prestaties is dat zelfs een doelstelling geworden voor de 21-jarige. “Mijn grootste droom is om bij de nationale ploeg te geraken”, verklaarde Navarro onlangs aan de Argentijnse media. “Hopelijk kan ik op een dag de kleuren van mijn land verdedigen. Ik was al actief in de jeugdploegen maar ik hoop om door te stoten naar de eerste ploeg.”

VOETBALLENDE REGULATOR

De kwaliteiten van Federico Navarro zijn eerder gelijkaardig aan de speelstijl van Lucas Biglia, met de opmerking dat Navarro vandaag wel niet zo ver staat in zijn ontwikkeling zoals Biglia in 2006. Navarro blinkt vooral uit door zijn uitstekend gevoel voor timing, zijn positiespel én zijn kunde om goed het spel te kunnen lezen. Zijn eerder kleine gestalte (hij meet 1,71 meter) is opvallend genoeg geen probleem bij de fysieke duels, want Navarro is allerminst schuw om de strijd aan te gaan en hij kan eveneens de bal goed afschermen. Daardoor lijdt hij ook weinig balverlies.



De focus van Federico Navarro bij Talleres ligt dan ook voornamelijk op het defensief gebied, om vanuit een lage positie het spel op gang te brengen. In de wedstrijden van dit seizoen telt Navarro bijvoorbeeld veel meer defensieve duels dan aanvallende, maar brengt hij toch versnellingen in het spel én durft hij ook vaak een dribbel aan. Een grote kanttekening hierbij is dat Navarro er wel vaak voor opteert om de bal lateraal in te spelen in plaats van in een voorwaartse richting. Dat kan anderzijds uiteraard ook de bedoeling zijn van Talleres-coach Alexander Medina.

HET ALTERNATIEF: NJEGOS PETROVIC

Maar uiteraard heeft RSC Anderlecht nog een ander alternatief mocht het toch niet tot een deal komen met Club Atlético Tallares en Federico Navarro. Zo kwam de Waalse journalist Sacha Tavolieri naar buiten met de Paars-Witte interesse in Njegos Petrovic van Rode Ster Belgrado. Deze 21-jarige Serviër werd in november nog gelinkt aan Anderlecht en hij bezet op het veld ietwat dezelfde positie zoals Navarro. Petrovic' marktwaarde wordt vandaag geschat op 2,5 miljoen euro maar Rode Ster Belgrado zal ongetwijfeld een iets hogere vraagprijs hanteren voor zijn sterkhouder op het centrale middenveld.

Hoewel Federico Navarro en Njegos Petrovic beiden centrale middenvelders zijn, die doorgaans worden uitgespeeld als nummer zes, is hun speelstijl niet helemaal gelijkaardig. Petrovic kan namelijk beter omschreven worden als een box-to-box-middenvelder, wiens directe en grote meerwaarde zich niet meteen bevindt in de passing. De jonge Serviër blinkt vooral uit door zijn loopvermogen, infiltraties en de mogelijkheid om ruimte te maken voor zijn ploegmaats. Daarnaast is Petrovic ook een belangrijke schakel bij het veroveren van de bal bij de tegenstander.



Njegos Petrovic houdt er ook van om tempo in het spel te brengen, en daarin is het raakvlak met Federico Navarro wél treffend. De 21-jarige opteert doorgaans voor één of twee balcontacten vooraleer hij de bal doorschuift naar een ploegmaat. Op die manier wil hij het balbezit zo snel mogelijk hogerop het veld brengen. Net zoals bij Navarro ligt de focus van Petrovic veeleer op het opbouwende en defensieve vlak dan op het pure aanvallende gebied. Dat was dit seizoen echter niet het geval bij Albert Sambi Lokonga, wiens acties iets meer overhelden naar de offensieve richting.

NAVARRO OF PETROVIC

Door de interesse van RSC Anderlecht in Federico Navarro en Njegos Petrovic lijkt de club aldus te anticiperen op een vertrek van Albert Sambi Lokonga. Het 21-jarige jeugdproduct wordt nauwlettend opgevolgd door clubs zoals AC Milan, FC Sevilla, Bayern München, Borussia Dortmund en RB Leipzig. De entourage van Sambi Lokonga verklaarde aan Het Laatste Nieuws ook al dat er wat beweegt rond de aanvoerder van Anderlecht. Het zou zelfs slechts een kwestie van tijd zijn vooraleer Anderlecht een officieel bod krijgt van een geïnteresseerde partij. Indien dat gebeurt, lijkt de kans dus groot te zijn dat het vertrek van Sambi Lokonga wordt opgevangen door Navarro of Petrovic. Anderzijds kan Peter Verbeke ook nog met een ander hoogwaardig profiel op de proppen komen.

LEES OOK: 'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

59
59
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

186
186
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

177
177
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

257
257
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

85
85
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1297
1297
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

127
127
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

184
184
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

170
170
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

57
57
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

309
309
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

303
303
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

132
132
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

149
149
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

50
50
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

406
406
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

378
378
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

127
127
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

366
366
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

151
151
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

286
286
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

211
211

Meer sportnieuws