Anderlecht droomt van nieuwe Biglia

599
Anderlecht droomt van nieuwe Biglia

Volgend seizoen moet Anderlecht opnieuw heropbouwen. Het vertrek van aanvoerder Albert Sambi Lokonga is aanstaande en daarom kijkt Sporting al uit naar eventuele vervangers. Federico Navarro (Club Atlético Talleres) is een optie om naar het Lotto Park te komen, maar ook een transfer van Njegos Petrovic (Rode Ster Belgrado) behoort tot de mogelijkheden. De interesse van Anderlecht in beide spelers wordt alvast bevestigd door verschillende Belgische media.


KOOPJE VAN 4 MILJOEN

RSC Anderlecht staat voor een drukke transferzomer. Opnieuw. In de aanloop naar het volgende seizoen in de Jupiler Pro League worden er volgens Sudpresse minstens vier à vijf grote aanwinsten verwacht. De Franstalige krant stelt daarbij vier profielen voorop: een centrale verdediger, een linksachter, één of twee spitsen en een centrale middenvelder. Voor die laatste positie wordt er proactief een vervanger gezocht voor Albert Sambi Lokonga, die steeds meer aast op een vertrek uit het Lotto Park. Daarnaast blijft ook de toekomst van Adrien Trebel bij Sporting nog onzeker.

In die optiek werd Anderlecht door verschillende Argentijnse media gelinkt aan de centrale middenvelder Federico Navarro van Club Atlético Talleres. Die interesse werd deze week ook bevestigd door de Belgische kranten Het Nieuwsblad, Het Laatste Nieuws, La Dernière Heure en L'Avenir. Daardoor is het duidelijk dat het Anderlecht serieus overweegt om de 21-jarige aan te werven. Talleres zou voor zijn beloftevolle sterkhouder een bedrag eisen van om en bij de vier miljoen euro.



Die vier miljoen euro betekent voor Anderlecht in elk geval een serieuze transfersom, want op financieel gebied is er op Neerpede nog steeds een grote waakzaamheid vereist. En toch kan de Belgische recordkampioen enigszins een koopje doen met Federico Navarro. Zo'n vier maanden geleden verklaarde Talleres-voorzitter Andres Fassi dat Navarro's marktwaarde in de toekomst explosief kan toenemen. “Ik verzeker je dat spelers zoals (Federico) Navarro en Valoyes in de toekomst zullen behoren tot de meest dure spelers in het Argentijnse voetbal”, aldus de preses van Tallares.

NIEUWE LUCAS BIGLIA

De interesse in Federico Navarro doet veel denken aan het succesverhaal met Anderlecht en Lucas Biglia. Die laatste kwam in 2006 aan bij Sporting als 20-jarig talent, en hij had eenzelfde profiel als Navarro. Bij Talleres bepaalt Navarro het tempo en stuurt hij de ploeg. Zo'n speler die gemist wordt wanneer hij er niet bij is. Naarmate de wedstrijdomstandigheden het vereisen, evolueert Navarro ook van een nummer zes naar een nummer tien. De raakvlakken met Biglia zijn op dat vlak alvast treffend.

Toen Lucas Biglia in 2006 arriveerde bij Anderlecht, was de 20-jarige één van de meest veelbelovende Argentijnse spelers van het moment. Biglia werd in de voorrondes van het WK voor -20-jarigen uitgeroepen tot de beste speler, en hij was ook een sterkhouder van Argentinië bij het behalen van datzelfde WK. In die periode stond Biglia dicht bij een eerste selectie voor La Albiceleste. Vandaag wordt ook Federico Navarro, international bij de U20, alvast nauwlettend gemonitord door bondscoach Lionel Scaloni.



Een eerste selectie voor de nationale ploeg van Argentinië is dan ook de grote droom van Federico Navarro. Door zijn recente uitstekende prestaties is dat zelfs een doelstelling geworden voor de 21-jarige. “Mijn grootste droom is om bij de nationale ploeg te geraken”, verklaarde Navarro onlangs aan de Argentijnse media. “Hopelijk kan ik op een dag de kleuren van mijn land verdedigen. Ik was al actief in de jeugdploegen maar ik hoop om door te stoten naar de eerste ploeg.”

VOETBALLENDE REGULATOR

De kwaliteiten van Federico Navarro zijn eerder gelijkaardig aan de speelstijl van Lucas Biglia, met de opmerking dat Navarro vandaag wel niet zo ver staat in zijn ontwikkeling zoals Biglia in 2006. Navarro blinkt vooral uit door zijn uitstekend gevoel voor timing, zijn positiespel én zijn kunde om goed het spel te kunnen lezen. Zijn eerder kleine gestalte (hij meet 1,71 meter) is opvallend genoeg geen probleem bij de fysieke duels, want Navarro is allerminst schuw om de strijd aan te gaan en hij kan eveneens de bal goed afschermen. Daardoor lijdt hij ook weinig balverlies.



De focus van Federico Navarro bij Talleres ligt dan ook voornamelijk op het defensief gebied, om vanuit een lage positie het spel op gang te brengen. In de wedstrijden van dit seizoen telt Navarro bijvoorbeeld veel meer defensieve duels dan aanvallende, maar brengt hij toch versnellingen in het spel én durft hij ook vaak een dribbel aan. Een grote kanttekening hierbij is dat Navarro er wel vaak voor opteert om de bal lateraal in te spelen in plaats van in een voorwaartse richting. Dat kan anderzijds uiteraard ook de bedoeling zijn van Talleres-coach Alexander Medina.

HET ALTERNATIEF: NJEGOS PETROVIC

Maar uiteraard heeft RSC Anderlecht nog een ander alternatief mocht het toch niet tot een deal komen met Club Atlético Tallares en Federico Navarro. Zo kwam de Waalse journalist Sacha Tavolieri naar buiten met de Paars-Witte interesse in Njegos Petrovic van Rode Ster Belgrado. Deze 21-jarige Serviër werd in november nog gelinkt aan Anderlecht en hij bezet op het veld ietwat dezelfde positie zoals Navarro. Petrovic' marktwaarde wordt vandaag geschat op 2,5 miljoen euro maar Rode Ster Belgrado zal ongetwijfeld een iets hogere vraagprijs hanteren voor zijn sterkhouder op het centrale middenveld.

Hoewel Federico Navarro en Njegos Petrovic beiden centrale middenvelders zijn, die doorgaans worden uitgespeeld als nummer zes, is hun speelstijl niet helemaal gelijkaardig. Petrovic kan namelijk beter omschreven worden als een box-to-box-middenvelder, wiens directe en grote meerwaarde zich niet meteen bevindt in de passing. De jonge Serviër blinkt vooral uit door zijn loopvermogen, infiltraties en de mogelijkheid om ruimte te maken voor zijn ploegmaats. Daarnaast is Petrovic ook een belangrijke schakel bij het veroveren van de bal bij de tegenstander.



Njegos Petrovic houdt er ook van om tempo in het spel te brengen, en daarin is het raakvlak met Federico Navarro wél treffend. De 21-jarige opteert doorgaans voor één of twee balcontacten vooraleer hij de bal doorschuift naar een ploegmaat. Op die manier wil hij het balbezit zo snel mogelijk hogerop het veld brengen. Net zoals bij Navarro ligt de focus van Petrovic veeleer op het opbouwende en defensieve vlak dan op het pure aanvallende gebied. Dat was dit seizoen echter niet het geval bij Albert Sambi Lokonga, wiens acties iets meer overhelden naar de offensieve richting.

NAVARRO OF PETROVIC

Door de interesse van RSC Anderlecht in Federico Navarro en Njegos Petrovic lijkt de club aldus te anticiperen op een vertrek van Albert Sambi Lokonga. Het 21-jarige jeugdproduct wordt nauwlettend opgevolgd door clubs zoals AC Milan, FC Sevilla, Bayern München, Borussia Dortmund en RB Leipzig. De entourage van Sambi Lokonga verklaarde aan Het Laatste Nieuws ook al dat er wat beweegt rond de aanvoerder van Anderlecht. Het zou zelfs slechts een kwestie van tijd zijn vooraleer Anderlecht een officieel bod krijgt van een geïnteresseerde partij. Indien dat gebeurt, lijkt de kans dus groot te zijn dat het vertrek van Sambi Lokonga wordt opgevangen door Navarro of Petrovic. Anderzijds kan Peter Verbeke ook nog met een ander hoogwaardig profiel op de proppen komen.

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

16
16
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

107
107
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

107
107
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

136
136
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

34
34
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

187
187
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

73
73
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

27
27
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

27
27
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

91
91
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

78
78
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

27
27
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

121
121
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

42
42
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

247
247
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

211
211
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

82
82
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

72
72

Meer sportnieuws