Anderlecht droomt van nieuwe Biglia

599
Anderlecht droomt van nieuwe Biglia

Volgend seizoen moet Anderlecht opnieuw heropbouwen. Het vertrek van aanvoerder Albert Sambi Lokonga is aanstaande en daarom kijkt Sporting al uit naar eventuele vervangers. Federico Navarro (Club Atlético Talleres) is een optie om naar het Lotto Park te komen, maar ook een transfer van Njegos Petrovic (Rode Ster Belgrado) behoort tot de mogelijkheden. De interesse van Anderlecht in beide spelers wordt alvast bevestigd door verschillende Belgische media.


KOOPJE VAN 4 MILJOEN

RSC Anderlecht staat voor een drukke transferzomer. Opnieuw. In de aanloop naar het volgende seizoen in de Jupiler Pro League worden er volgens Sudpresse minstens vier à vijf grote aanwinsten verwacht. De Franstalige krant stelt daarbij vier profielen voorop: een centrale verdediger, een linksachter, één of twee spitsen en een centrale middenvelder. Voor die laatste positie wordt er proactief een vervanger gezocht voor Albert Sambi Lokonga, die steeds meer aast op een vertrek uit het Lotto Park. Daarnaast blijft ook de toekomst van Adrien Trebel bij Sporting nog onzeker.

In die optiek werd Anderlecht door verschillende Argentijnse media gelinkt aan de centrale middenvelder Federico Navarro van Club Atlético Talleres. Die interesse werd deze week ook bevestigd door de Belgische kranten Het Nieuwsblad, Het Laatste Nieuws, La Dernière Heure en L'Avenir. Daardoor is het duidelijk dat het Anderlecht serieus overweegt om de 21-jarige aan te werven. Talleres zou voor zijn beloftevolle sterkhouder een bedrag eisen van om en bij de vier miljoen euro.



Die vier miljoen euro betekent voor Anderlecht in elk geval een serieuze transfersom, want op financieel gebied is er op Neerpede nog steeds een grote waakzaamheid vereist. En toch kan de Belgische recordkampioen enigszins een koopje doen met Federico Navarro. Zo'n vier maanden geleden verklaarde Talleres-voorzitter Andres Fassi dat Navarro's marktwaarde in de toekomst explosief kan toenemen. “Ik verzeker je dat spelers zoals (Federico) Navarro en Valoyes in de toekomst zullen behoren tot de meest dure spelers in het Argentijnse voetbal”, aldus de preses van Tallares.

NIEUWE LUCAS BIGLIA

De interesse in Federico Navarro doet veel denken aan het succesverhaal met Anderlecht en Lucas Biglia. Die laatste kwam in 2006 aan bij Sporting als 20-jarig talent, en hij had eenzelfde profiel als Navarro. Bij Talleres bepaalt Navarro het tempo en stuurt hij de ploeg. Zo'n speler die gemist wordt wanneer hij er niet bij is. Naarmate de wedstrijdomstandigheden het vereisen, evolueert Navarro ook van een nummer zes naar een nummer tien. De raakvlakken met Biglia zijn op dat vlak alvast treffend.

Toen Lucas Biglia in 2006 arriveerde bij Anderlecht, was de 20-jarige één van de meest veelbelovende Argentijnse spelers van het moment. Biglia werd in de voorrondes van het WK voor -20-jarigen uitgeroepen tot de beste speler, en hij was ook een sterkhouder van Argentinië bij het behalen van datzelfde WK. In die periode stond Biglia dicht bij een eerste selectie voor La Albiceleste. Vandaag wordt ook Federico Navarro, international bij de U20, alvast nauwlettend gemonitord door bondscoach Lionel Scaloni.



Een eerste selectie voor de nationale ploeg van Argentinië is dan ook de grote droom van Federico Navarro. Door zijn recente uitstekende prestaties is dat zelfs een doelstelling geworden voor de 21-jarige. “Mijn grootste droom is om bij de nationale ploeg te geraken”, verklaarde Navarro onlangs aan de Argentijnse media. “Hopelijk kan ik op een dag de kleuren van mijn land verdedigen. Ik was al actief in de jeugdploegen maar ik hoop om door te stoten naar de eerste ploeg.”

VOETBALLENDE REGULATOR

De kwaliteiten van Federico Navarro zijn eerder gelijkaardig aan de speelstijl van Lucas Biglia, met de opmerking dat Navarro vandaag wel niet zo ver staat in zijn ontwikkeling zoals Biglia in 2006. Navarro blinkt vooral uit door zijn uitstekend gevoel voor timing, zijn positiespel én zijn kunde om goed het spel te kunnen lezen. Zijn eerder kleine gestalte (hij meet 1,71 meter) is opvallend genoeg geen probleem bij de fysieke duels, want Navarro is allerminst schuw om de strijd aan te gaan en hij kan eveneens de bal goed afschermen. Daardoor lijdt hij ook weinig balverlies.



De focus van Federico Navarro bij Talleres ligt dan ook voornamelijk op het defensief gebied, om vanuit een lage positie het spel op gang te brengen. In de wedstrijden van dit seizoen telt Navarro bijvoorbeeld veel meer defensieve duels dan aanvallende, maar brengt hij toch versnellingen in het spel én durft hij ook vaak een dribbel aan. Een grote kanttekening hierbij is dat Navarro er wel vaak voor opteert om de bal lateraal in te spelen in plaats van in een voorwaartse richting. Dat kan anderzijds uiteraard ook de bedoeling zijn van Talleres-coach Alexander Medina.

HET ALTERNATIEF: NJEGOS PETROVIC

Maar uiteraard heeft RSC Anderlecht nog een ander alternatief mocht het toch niet tot een deal komen met Club Atlético Tallares en Federico Navarro. Zo kwam de Waalse journalist Sacha Tavolieri naar buiten met de Paars-Witte interesse in Njegos Petrovic van Rode Ster Belgrado. Deze 21-jarige Serviër werd in november nog gelinkt aan Anderlecht en hij bezet op het veld ietwat dezelfde positie zoals Navarro. Petrovic' marktwaarde wordt vandaag geschat op 2,5 miljoen euro maar Rode Ster Belgrado zal ongetwijfeld een iets hogere vraagprijs hanteren voor zijn sterkhouder op het centrale middenveld.

Hoewel Federico Navarro en Njegos Petrovic beiden centrale middenvelders zijn, die doorgaans worden uitgespeeld als nummer zes, is hun speelstijl niet helemaal gelijkaardig. Petrovic kan namelijk beter omschreven worden als een box-to-box-middenvelder, wiens directe en grote meerwaarde zich niet meteen bevindt in de passing. De jonge Serviër blinkt vooral uit door zijn loopvermogen, infiltraties en de mogelijkheid om ruimte te maken voor zijn ploegmaats. Daarnaast is Petrovic ook een belangrijke schakel bij het veroveren van de bal bij de tegenstander.



Njegos Petrovic houdt er ook van om tempo in het spel te brengen, en daarin is het raakvlak met Federico Navarro wél treffend. De 21-jarige opteert doorgaans voor één of twee balcontacten vooraleer hij de bal doorschuift naar een ploegmaat. Op die manier wil hij het balbezit zo snel mogelijk hogerop het veld brengen. Net zoals bij Navarro ligt de focus van Petrovic veeleer op het opbouwende en defensieve vlak dan op het pure aanvallende gebied. Dat was dit seizoen echter niet het geval bij Albert Sambi Lokonga, wiens acties iets meer overhelden naar de offensieve richting.

NAVARRO OF PETROVIC

Door de interesse van RSC Anderlecht in Federico Navarro en Njegos Petrovic lijkt de club aldus te anticiperen op een vertrek van Albert Sambi Lokonga. Het 21-jarige jeugdproduct wordt nauwlettend opgevolgd door clubs zoals AC Milan, FC Sevilla, Bayern München, Borussia Dortmund en RB Leipzig. De entourage van Sambi Lokonga verklaarde aan Het Laatste Nieuws ook al dat er wat beweegt rond de aanvoerder van Anderlecht. Het zou zelfs slechts een kwestie van tijd zijn vooraleer Anderlecht een officieel bod krijgt van een geïnteresseerde partij. Indien dat gebeurt, lijkt de kans dus groot te zijn dat het vertrek van Sambi Lokonga wordt opgevangen door Navarro of Petrovic. Anderzijds kan Peter Verbeke ook nog met een ander hoogwaardig profiel op de proppen komen.

LEES OOK: Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

Wie moet Anderlecht halen?

Meest recent

Anderlecht onder zware druk gezet: "Dan is het crisis"

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

4
4
Afgang Napoli: Italianen zetten De Bruyne fors op zijn plaats

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagnamiddag gezichtsverlies geleden. Op bezoek bij ...

33
33
Croky Cup: Club zonder overschot, ook Genk en Essevee door

De eersteklassers hebben zich zaterdag niet laten verrassen in de Croky Cup. Club Brugge kende meer ...

30
30
'PSG nóg sterker: spektakeltransfer van 70 miljoen'

Met een waanzinnige eerste helft op Manchester City, etaleerde Paris Saint-Germain deze week nog ...

127
127
Ommekeer Antwerp eindelijk ingezet? "Volgens de data ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

56
56
'Geen foutenmarge Anderlecht: zéven wissels in basisploeg'

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor de lastige verplaatsing naar Beerschot. Maar ...

357
357
Klaar voor superweek: Barça scoort er vijf in Spaanse clash

FC Barcelona staat voor een waanzinnige week. Op enkele dagen tijd treft het achtereenvolgens Paris ...

29
29
Bayern vermorzelt Leipzig: Vandevoordt voorkomt groter drama

Na twee mindere resultaten heeft Vincent Kompany de motor bij Bayern München weer op toerental ...

47
47
'Transferdossier Tresoldi ontploft: krankzinnig bedrag'

Na zijn onvergetelijke hattrick tegen Internazionale, gaat de naam van Nicolo Tresoldi heel Europa ...

376
376
Leko zet elftal op zijn kop: Club met twee tieners in beker

In de Croky Cup staan zaterdagavond opnieuw enkele leuke duels op het programma. Landskampioen Club ...

120
120
Zwak Antwerp met dichtgeknepen billen naar volgende ronde

In de Croky Cup stonden er om 17u30 drie bekerduels op het programma. Royal Antwerp FC, OH Leuven en ...

63
63
Lukaku beslissend voor Fenerbahçe, Inter recht de rug

Om 18u mocht Romelu Lukaku eindelijk eens in de basis starten bij Fenerbahçe. Hoe verging het ...

46
46
KRC Genk snakt naar méér: de druk wordt opgevoerd

KRC Genk speelt vanavond in de Croky Cup tegen Virton. Enkel kwalificatie is voldoende voor de ...

49
49
Daar is hij dan! Romelu Lukaku scoort eerste voor Fenerbahçe

Romelu Lukaku mocht vanavond in de basis starten bij Fenerbahçe. De Belgische aanvaller ...

121
121
Zwak PSV blameert zich en loopt zwaar tegen de lamp

PSV, tegenstander van Club Brugge in de Champions League, is ook dit jaar de grote titelfavoriet in ...

47
47
Man City verbreekt record, Doku laat zich gelden

Liverpool is tot dusver een grote teleurstelling in de Premier League, Manchester City doet het wel ...

84
84
Charlotte richt zich naar Van Gucht: "Ik wil het niet meer"

Charlotte Van Looy en Ruben Van Gucht vormen één van de meest spraakmakende koppels ...

178
178
Alle remmen los in Engeland: Tielemans keihard afgemaakt

Drie maanden na zijn transfer staat Youri Tielemans bij Manchester United al op de wip. Na de ...

132
132
Dortmund verliest weer punten, El Ouahdi bepalend

In de Bundesliga stonden er om 15u30 heel wat matchen op het programma. Het was vooral interessant ...

39
39
De Condé en Thorup duwen door met opvallende aanpak

KRC Genk speelt vanavond op het veld van Virton. Winnen en doorgaan naar de volgende ronde van de ...

71
71
Blamage voor Napoli, De Bruyne met pijnlijke hoofdrol

Napoli ging namiddag op bezoek bij Venezia, dat laatste stond in de Serie A. Kevin De Bruyne begon ...

60
60
Mulder woedend op Belgische clubs: "Schaam jullie!"

Jan Mulder haalt stevig uit na het WK drama van de Red Flames. Na de pijnlijke uitschakeling tegen ...

139
139
Dramatisch rapport: Hayen reageert op mogelijk ontslag

Nicky Hayen verloor wéér met Burnley, dat met 1-2 onderuit ging tegen Wolverhampton. ...

99
99
Euvrard zag zwak punt bij Standard: "Was vreselijk"

Standard schakelde FCV Dender uit in de Croky Cup, maar het was zeker niet goed wat de Rouches ...

63
63
Chelsea wint na matig duel, Penders debuteert

In de Premier League stond om 13u30 het subtopduel tussen Everton en Chelsea op het programma. Het ...

35
35

Meer sportnieuws