AA Gent schept duidelijkheid rond rol Ferrera

202 stemmen
AA Gent schept duidelijkheid rond rol Ferrera

AA Gent wist zijn kwakkelseizoen uiteindelijk toch nog de nodige kleur te geven met een ticket voor de voorrondes van de nieuwe Europa Conference League. Nu richt het zijn vizier op het volgende seizoen, dat beduidend beter zal moeten zijn.

In dat opzicht hebben de Buffalo's alvast hun eerste zomeraanwinst beet. Dat met Julien De Sart, die transfervrij overkomt van reeksgenoot KV Kortrijk. Die transfer hing al langer in de lucht, maar werd nu door manager en technisch directeur Michel Louwagie ook officieel bevestigd.

De middenvelder tekende een contract voor drie seizoenen, stelde Louwagie tegenover Het Nieuwsblad: "Julien heeft heel wat ervaring en bezit de mentaliteit en de fysieke capaciteiten voor AA Gent. Hij tekende een contract voor drie seizoenen."

Louwagie had bovendien nog meer nieuws. Zo wordt Peter Balette de nieuwe teammanager. Hij volgt Gunther Schepens op, die vanaf heden dienst zal doen als sportadviseur en zo Manu Ferrera en Tim Matthys zal bijstaan.

UPDATE 12u36
Naast bovenstaande aankondigingen had AA Gent de persconferentie vooral belegd om de verwachte komst van Emilio Ferrera aan te kondigen. De 53-jarige komt over van Seraing, dat hij het voorbije seizoen naar de Jupiler Pro League loodste. Er was de voorbije weken wel wat onzekerheid over welke functie Ferrera precies zou gaan bekleden in Gent, maar dat werd nu door de club opgeklaard.

"Hij wordt bij KAA Gent Head of Football Formation. Ferrera wordt dus niet alleen beloftentrainer maar is ook de verantwoordelijke voor de jeugdopleiding vanaf de U16 en zal op die manier tevens als link fungeren tussen de jeugdwerking (en dan specifiek het beloftenelftal) en de A-kern", legt de club uit op zijn website.

LEES OOK: 'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

Zal er daardoor meer jeugd gaan doorbreken in Gent?

Meest recent

'Stunt in de maak: Premier League-club wil Trossard'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

14
14
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

34
34
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

125
125
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

34
34
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

270
270
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

67
67
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

108
108
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

72
72
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

53
53
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

195
195
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

23
23
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

73
73
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

61
61
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

173
173
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

156
156
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

36
36
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

58
58
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

391
391
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

199
199
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

59
59
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

274
274
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

170
170
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

160
160
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

100
100

Meer sportnieuws