TRANSFERUURTJE: 'Balikwisha op weg naar Club, Gent kan miljoenen vangen'

370 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Balikwisha op weg naar Club, Gent kan miljoenen vangen'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt op weg om een eerste fraaie aanwinst voor volgend seizoen te strikken. De komst van Michel-Ange Balikwisha komt namelijk alsmaar dichterbij. De aanvaller zou dan toch openstaan voor een transfer naar de landskampioen en al op het Belfius Basecamp geweest zijn. Standard zou zo'n 5 miljoen euro kunnen vangen voor zijn talent.



Daarnaast zou Club ook in Zweden speuren naar talentvolle aanwinsten. Zo zouden ze de 18-jarige Aimar Sher, een middenvelder van Hammarby, gescout hebben. De jonge belofte wordt echter ook in de gaten gehouden door Stade Rennes, Borussia Mönchengladbach, AZ en Sassuolo, terwijl Lecce al een bod geweigerd zag worden. Hammarby zou 2 miljoen euro willen vangen voor zijn goudhaantje.

Blauw-Zwart krijgt straks ook een aantal huurlingen terug. Zo zal Sampdoria normaliter niet verdergaan met Karlo Letica, waardoor de Kroaat terugkeert naar Jan Breydel. Club zou hem kunnen inzetten als tweede doelman, aangezien Ethan Horvath vertrekt. Over Emmanuel Dennis, Lois Openda en Kaveh Rezaei werd alvast beslist dat ze moeten vertrekken. Die laatste zou kunnen terugkeren naar Iran bij Esteghlal.



Bij AA Gent zijn ze van plan om Niklas Dorsch deze zomer te verkopen en de Duitse middenvelder zou weleens een fraaie transfer kunnen versieren. De kersverse Franse kampioen Lille zou namelijk aan zijn mouw trekken en 6 miljoen euro veil hebben. De onderhandelingen zouden weldra opgestart worden.

Tegenover het vertrek van Dorsch staat wel dat Gent zijn middenveld extra zal versterken. Michel Louwagie bevestigde donderdag al de komst van Julien De Sart en daarnaast zou ook Andrew Hjulsager nog in beeld zijn. De Deense spelmaker draaide een uitstekend seizoen bij KV Oostende, waar hij nog maar één jaar contract heeft.



KRC Genk kan terugblikken op een uitstekend seizoen, maar zou in de zomer weleens John van den Brom kunnen verliezen. De Nederlandse trainer zou in aanmerking komen voor een fraaie overstap. Hij zou in beeld zijn om de nieuwe trainer van Lazio te worden. De Romeinen zouden in de zomer afscheid kunnen nemen van huidige coach Simone Inzaghi.

Anderlecht speurt naar spitsen voor het geval Lukas Nmecha zou vertrekken en één van de namen die de voorbije dagen viel, was die van Florin Tanase. De Roemeense topschutter zal wel prijzig worden, want FCSB zou maar liefst 5 miljoen euro verlangen. Voordeel is wel dat Tanase zelf absoluut wil vertrekken.

BUITENLAND



Thomas Meunier moet terugblikken op een teleurstellend eerste seizoen bij Borussia Dortmund en wil volgende jaargang beter doen. De rechtsachter wees immers enkele kleppers af om bij de Duitse club aan de slag te gaan. Hij onthult immers dat hij ook naar Juventus, Atletico Madrid en Tottenham

Real Madrid zal snel zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen voorstellen. David Alaba is immers in de Spaanse hoofdstad neergestreken om de laatste details van zijn overgang af te ronden. De Oostenrijkse verdediger zal transfervrij overkomen van Bayern München.



Er lijkt zich aan de Europese top een heuse trainerswals te ontspinnen. Internazionale kondigde woensdag het verrassende vertrek van Antonio Conte aan. Hij loodste Inter dit seizoen nog naar de titel, maar kon zich niet vinden in de nakende besparingen en liet zijn contract in onderling overleg ontbinden. Bij FC Barcelona zou Ronald Koeman dan weer mogen beschikken. Roberto Martinez zou één van de kandidaten zijn om de Nederlander op te volgen, maar Joan Laporta zou vooral dromen van een terugkeer van Pep Guardiola. Daarvoor zou hij zelfs willen wachten tot 2022.

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Is Club een goede stap voor Balikwisha?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

13
13
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

96
96
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

169
169
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

326
326
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

324
324
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

236
236
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws