Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

door
Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

Op het aankomende Europees Kampioenschap rekenen de Rode Duivels op de doelpunten van Romelu Lukaku. Maar ook Christian Benteke kan straks zomaar een belangrijk wapen worden in de ploeg van Roberto Martinez. Big Ben is tegenwoordig  - op het gebied van doelpunten scoren – dé spits in vorm onder zijn collega-spitsen in de Premier League.


KOPBAL SPECIALIST

Het aanstaande Europees Kampioenschap zou voor Christian Benteke hét uitstalraam bij uitstek geweest zijn. Enkele weken geleden althans. Dit seizoen was de 30-jarige targetspits van Crystal Palace oorspronkelijk opnieuw op de dool, in het kalendergedeelte 2020 scoorde hij bijvoorbeeld slechts 3 keer in 11 competitiewedstrijden. En dat waren overigens nog prima statistieken in vergelijking met zijn vorige twee seizoenen in Selhurst Park. In de jaargang 2019-2020 en 2018-2019 stond Benteke bijvoorbeeld gecombineerd ook 3 keer aan het kanon, maar dan wel in 40 Premier League-wedstrijden.



Maar sinds de jaarwisseling vindt Christian Benteke terug zijn beste vorm. De Rode Duivel sloot zijn seizoen bij Crystal Palace af met 10 competitiedoelpunten op de teller, waarmee hij nog nipt behoorde tot de 20 meest scorende spitsen van de Premier League. Benteke oogde vooral met het hoofd erg sterk. 6 van zijn gescoorde doelpunten waren namelijk het resultaat van een kopbal naar het doel. Edinson Cavani (Manchester United) lukte eveneens 6 kopbalgoals, terwijl enkel Dominic Calvert-Lewin (Everton, 7 doelpunten met het hoofd) dat aantal kon overtreffen.

LUXE-SITUATIE

Christian Benteke heeft zijn 10 doelpunten in de laatste editie van de Premier League vooral te danken aan zijn bloedvorm in de maand mei. In zijn laatste vijf wedstrijden van het seizoen lukte hij namelijk vier doelpunten. Geen enkele centrumspits in de Engelse competitie kon dat aantal in hun laatst vijf gespeelde wedstrijden overtreffen, waardoor Benteke zonder overdrijven vandaag omschreven kan worden als dé Premier League-spits in vorm. Dat belooft alvast voor het aankomende Europees Kampioenschap.

Die uitmuntende prestaties zag Christian Benteke ook nog eens verzilverd in een nominatie voor speler van de maand in de Premier League. De 39-voudige Rode Duivel krijgt daarvoor de concurrentie van klinkende namen zoals Gareth Bale (Tottenham), Alisson Becker (Liverpool), Sadio Mané (Liverpool), Nicolas Pépé (Liverpool), Aaron Ramsdale (Sheffield United), Rodrigo (Leeds) en Joe Willock (Newcastle). Naast zijn hervonden neus voor doelpunten zou de eindzege van Benteke in de Player of the Month nog een extra opsteker betekenen voor het aankomende Europees Kampioenschap.



De status en reputatie van Christian Benteke bij Crystal Palace – en bij uitbreiding ook in de Premier League – neemt dus alweer gevoelig toe. Zo sterk zelfs dat de club hem een nieuw tweejarig contractvoorstel heeft voorgeschoteld, want per 30 juni loopt zijn contract af bij Palace. Dat betekent dus opeens een verrassende ommekeer, want in januari wilden the Eagles hem nog forceren naar West Bromwich Albion – een overstap die Benteke overigens zélf weigerde. In enkele maanden tijd wrong de Rode Duivel zich vanuit een complexe omstandigheid naar een luxe-situatie.

NIEUWE HIËRARCHIE OP TIL

In het recente seizoen was de hiërarchie onder de Rode Duivels-spitsen heel erg duidelijk en logisch. Romelu Lukaku is uiteraard de onbetwiste aanvalsleider, terwijl Michy Batshuayi vaak de rol als invaller op zich nam. Christian Benteke was dan de nummer drie in de pikorde. Dat blijkt ook in de vergaarde speelminuten van de drie aanvallers in de interlands dit seizoen. Lukaku (569) telde bijvoorbeeld de meeste speelminuten, Batshuayi (224) en Benteke (54) aldus flink wat minder. Maar door zijn bloedvorm kan Benteke straks wellicht Batshuayi passeren in de hiërarchie bij de Rode Duivels.



Zo kreeg Christian Benteke dit seizoen bij Crystal Palace al doorgaans de voorkeur op zijn ploegmaat Michy Batshuayi en dat kan straks ook zo zijn op het Europees Kampioenschap. Benteke kan met zijn profiel een belangrijk wapen worden tegen (ultra-)defensieve tegenstanders. Daarnaast is het type-Benteke ook erg dankbaar voor spelers met een uniek inzicht en hoogwaardige passing zoals Eden Hazard en Kevin De Bruyne. De eerstvolgende oefenwedstrijden tegen Griekenland en Kroatië zullen hierin wellicht meer duidelijkheid verschaffen.

LEES OOK: Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Wie moet de back-up worden van Lukaku?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

25
25
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

29
29
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

19
19
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

108
108
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

36
36
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

107
107
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

170
170
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

325
325
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

110
110
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

165
165
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

116
116
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

571
571
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

572
572
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

378
378
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

178
178
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

211
211
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

238
238
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

471
471
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

610
610
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

131
131
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws