Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

door
Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

Op het aankomende Europees Kampioenschap rekenen de Rode Duivels op de doelpunten van Romelu Lukaku. Maar ook Christian Benteke kan straks zomaar een belangrijk wapen worden in de ploeg van Roberto Martinez. Big Ben is tegenwoordig  - op het gebied van doelpunten scoren – dé spits in vorm onder zijn collega-spitsen in de Premier League.


KOPBAL SPECIALIST

Het aanstaande Europees Kampioenschap zou voor Christian Benteke hét uitstalraam bij uitstek geweest zijn. Enkele weken geleden althans. Dit seizoen was de 30-jarige targetspits van Crystal Palace oorspronkelijk opnieuw op de dool, in het kalendergedeelte 2020 scoorde hij bijvoorbeeld slechts 3 keer in 11 competitiewedstrijden. En dat waren overigens nog prima statistieken in vergelijking met zijn vorige twee seizoenen in Selhurst Park. In de jaargang 2019-2020 en 2018-2019 stond Benteke bijvoorbeeld gecombineerd ook 3 keer aan het kanon, maar dan wel in 40 Premier League-wedstrijden.



Maar sinds de jaarwisseling vindt Christian Benteke terug zijn beste vorm. De Rode Duivel sloot zijn seizoen bij Crystal Palace af met 10 competitiedoelpunten op de teller, waarmee hij nog nipt behoorde tot de 20 meest scorende spitsen van de Premier League. Benteke oogde vooral met het hoofd erg sterk. 6 van zijn gescoorde doelpunten waren namelijk het resultaat van een kopbal naar het doel. Edinson Cavani (Manchester United) lukte eveneens 6 kopbalgoals, terwijl enkel Dominic Calvert-Lewin (Everton, 7 doelpunten met het hoofd) dat aantal kon overtreffen.

LUXE-SITUATIE

Christian Benteke heeft zijn 10 doelpunten in de laatste editie van de Premier League vooral te danken aan zijn bloedvorm in de maand mei. In zijn laatste vijf wedstrijden van het seizoen lukte hij namelijk vier doelpunten. Geen enkele centrumspits in de Engelse competitie kon dat aantal in hun laatst vijf gespeelde wedstrijden overtreffen, waardoor Benteke zonder overdrijven vandaag omschreven kan worden als dé Premier League-spits in vorm. Dat belooft alvast voor het aankomende Europees Kampioenschap.

Die uitmuntende prestaties zag Christian Benteke ook nog eens verzilverd in een nominatie voor speler van de maand in de Premier League. De 39-voudige Rode Duivel krijgt daarvoor de concurrentie van klinkende namen zoals Gareth Bale (Tottenham), Alisson Becker (Liverpool), Sadio Mané (Liverpool), Nicolas Pépé (Liverpool), Aaron Ramsdale (Sheffield United), Rodrigo (Leeds) en Joe Willock (Newcastle). Naast zijn hervonden neus voor doelpunten zou de eindzege van Benteke in de Player of the Month nog een extra opsteker betekenen voor het aankomende Europees Kampioenschap.



De status en reputatie van Christian Benteke bij Crystal Palace – en bij uitbreiding ook in de Premier League – neemt dus alweer gevoelig toe. Zo sterk zelfs dat de club hem een nieuw tweejarig contractvoorstel heeft voorgeschoteld, want per 30 juni loopt zijn contract af bij Palace. Dat betekent dus opeens een verrassende ommekeer, want in januari wilden the Eagles hem nog forceren naar West Bromwich Albion – een overstap die Benteke overigens zélf weigerde. In enkele maanden tijd wrong de Rode Duivel zich vanuit een complexe omstandigheid naar een luxe-situatie.

NIEUWE HIËRARCHIE OP TIL

In het recente seizoen was de hiërarchie onder de Rode Duivels-spitsen heel erg duidelijk en logisch. Romelu Lukaku is uiteraard de onbetwiste aanvalsleider, terwijl Michy Batshuayi vaak de rol als invaller op zich nam. Christian Benteke was dan de nummer drie in de pikorde. Dat blijkt ook in de vergaarde speelminuten van de drie aanvallers in de interlands dit seizoen. Lukaku (569) telde bijvoorbeeld de meeste speelminuten, Batshuayi (224) en Benteke (54) aldus flink wat minder. Maar door zijn bloedvorm kan Benteke straks wellicht Batshuayi passeren in de hiërarchie bij de Rode Duivels.



Zo kreeg Christian Benteke dit seizoen bij Crystal Palace al doorgaans de voorkeur op zijn ploegmaat Michy Batshuayi en dat kan straks ook zo zijn op het Europees Kampioenschap. Benteke kan met zijn profiel een belangrijk wapen worden tegen (ultra-)defensieve tegenstanders. Daarnaast is het type-Benteke ook erg dankbaar voor spelers met een uniek inzicht en hoogwaardige passing zoals Eden Hazard en Kevin De Bruyne. De eerstvolgende oefenwedstrijden tegen Griekenland en Kroatië zullen hierin wellicht meer duidelijkheid verschaffen.

LEES OOK: 'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Wie moet de back-up worden van Lukaku?

Meest recent

Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

91
91
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

30
30
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

130
130
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

419
419
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

111
111
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

35
35
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

187
187
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

773
773
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

122
122
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

181
181
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

95
95
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

41
41
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

740
740
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

500
500
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

63
63
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

435
435
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

219
219
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

361
361
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

245
245
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

440
440
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

409
409
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

241
241
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

143
143
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

238
238

Meer sportnieuws