Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

815 stemmen
Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

Op het aankomende Europees Kampioenschap rekenen de Rode Duivels op de doelpunten van Romelu Lukaku. Maar ook Christian Benteke kan straks zomaar een belangrijk wapen worden in de ploeg van Roberto Martinez. Big Ben is tegenwoordig  - op het gebied van doelpunten scoren – dé spits in vorm onder zijn collega-spitsen in de Premier League.


KOPBAL SPECIALIST

Het aanstaande Europees Kampioenschap zou voor Christian Benteke hét uitstalraam bij uitstek geweest zijn. Enkele weken geleden althans. Dit seizoen was de 30-jarige targetspits van Crystal Palace oorspronkelijk opnieuw op de dool, in het kalendergedeelte 2020 scoorde hij bijvoorbeeld slechts 3 keer in 11 competitiewedstrijden. En dat waren overigens nog prima statistieken in vergelijking met zijn vorige twee seizoenen in Selhurst Park. In de jaargang 2019-2020 en 2018-2019 stond Benteke bijvoorbeeld gecombineerd ook 3 keer aan het kanon, maar dan wel in 40 Premier League-wedstrijden.



Maar sinds de jaarwisseling vindt Christian Benteke terug zijn beste vorm. De Rode Duivel sloot zijn seizoen bij Crystal Palace af met 10 competitiedoelpunten op de teller, waarmee hij nog nipt behoorde tot de 20 meest scorende spitsen van de Premier League. Benteke oogde vooral met het hoofd erg sterk. 6 van zijn gescoorde doelpunten waren namelijk het resultaat van een kopbal naar het doel. Edinson Cavani (Manchester United) lukte eveneens 6 kopbalgoals, terwijl enkel Dominic Calvert-Lewin (Everton, 7 doelpunten met het hoofd) dat aantal kon overtreffen.

LUXE-SITUATIE

Christian Benteke heeft zijn 10 doelpunten in de laatste editie van de Premier League vooral te danken aan zijn bloedvorm in de maand mei. In zijn laatste vijf wedstrijden van het seizoen lukte hij namelijk vier doelpunten. Geen enkele centrumspits in de Engelse competitie kon dat aantal in hun laatst vijf gespeelde wedstrijden overtreffen, waardoor Benteke zonder overdrijven vandaag omschreven kan worden als dé Premier League-spits in vorm. Dat belooft alvast voor het aankomende Europees Kampioenschap.

Die uitmuntende prestaties zag Christian Benteke ook nog eens verzilverd in een nominatie voor speler van de maand in de Premier League. De 39-voudige Rode Duivel krijgt daarvoor de concurrentie van klinkende namen zoals Gareth Bale (Tottenham), Alisson Becker (Liverpool), Sadio Mané (Liverpool), Nicolas Pépé (Liverpool), Aaron Ramsdale (Sheffield United), Rodrigo (Leeds) en Joe Willock (Newcastle). Naast zijn hervonden neus voor doelpunten zou de eindzege van Benteke in de Player of the Month nog een extra opsteker betekenen voor het aankomende Europees Kampioenschap.



De status en reputatie van Christian Benteke bij Crystal Palace – en bij uitbreiding ook in de Premier League – neemt dus alweer gevoelig toe. Zo sterk zelfs dat de club hem een nieuw tweejarig contractvoorstel heeft voorgeschoteld, want per 30 juni loopt zijn contract af bij Palace. Dat betekent dus opeens een verrassende ommekeer, want in januari wilden the Eagles hem nog forceren naar West Bromwich Albion – een overstap die Benteke overigens zélf weigerde. In enkele maanden tijd wrong de Rode Duivel zich vanuit een complexe omstandigheid naar een luxe-situatie.

NIEUWE HIËRARCHIE OP TIL

In het recente seizoen was de hiërarchie onder de Rode Duivels-spitsen heel erg duidelijk en logisch. Romelu Lukaku is uiteraard de onbetwiste aanvalsleider, terwijl Michy Batshuayi vaak de rol als invaller op zich nam. Christian Benteke was dan de nummer drie in de pikorde. Dat blijkt ook in de vergaarde speelminuten van de drie aanvallers in de interlands dit seizoen. Lukaku (569) telde bijvoorbeeld de meeste speelminuten, Batshuayi (224) en Benteke (54) aldus flink wat minder. Maar door zijn bloedvorm kan Benteke straks wellicht Batshuayi passeren in de hiërarchie bij de Rode Duivels.



Zo kreeg Christian Benteke dit seizoen bij Crystal Palace al doorgaans de voorkeur op zijn ploegmaat Michy Batshuayi en dat kan straks ook zo zijn op het Europees Kampioenschap. Benteke kan met zijn profiel een belangrijk wapen worden tegen (ultra-)defensieve tegenstanders. Daarnaast is het type-Benteke ook erg dankbaar voor spelers met een uniek inzicht en hoogwaardige passing zoals Eden Hazard en Kevin De Bruyne. De eerstvolgende oefenwedstrijden tegen Griekenland en Kroatië zullen hierin wellicht meer duidelijkheid verschaffen.

LEES OOK: Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Wie moet de back-up worden van Lukaku?

Meest recent

Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

94
94
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

20
20
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

81
81
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

107
107
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

105
105
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

368
368
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

95
95
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

97
97
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

46
46
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

127
127
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

282
282
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

103
103
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

50
50
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

64
64
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

197
197
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

61
61
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

149
149
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

395
395
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

267
267
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

531
531
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

144
144
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

111
111
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

453
453

Meer sportnieuws