Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

door
Martinez ontdekt geheim wapen voor EK

Op het aankomende Europees Kampioenschap rekenen de Rode Duivels op de doelpunten van Romelu Lukaku. Maar ook Christian Benteke kan straks zomaar een belangrijk wapen worden in de ploeg van Roberto Martinez. Big Ben is tegenwoordig  - op het gebied van doelpunten scoren – dé spits in vorm onder zijn collega-spitsen in de Premier League.


KOPBAL SPECIALIST

Het aanstaande Europees Kampioenschap zou voor Christian Benteke hét uitstalraam bij uitstek geweest zijn. Enkele weken geleden althans. Dit seizoen was de 30-jarige targetspits van Crystal Palace oorspronkelijk opnieuw op de dool, in het kalendergedeelte 2020 scoorde hij bijvoorbeeld slechts 3 keer in 11 competitiewedstrijden. En dat waren overigens nog prima statistieken in vergelijking met zijn vorige twee seizoenen in Selhurst Park. In de jaargang 2019-2020 en 2018-2019 stond Benteke bijvoorbeeld gecombineerd ook 3 keer aan het kanon, maar dan wel in 40 Premier League-wedstrijden.



Maar sinds de jaarwisseling vindt Christian Benteke terug zijn beste vorm. De Rode Duivel sloot zijn seizoen bij Crystal Palace af met 10 competitiedoelpunten op de teller, waarmee hij nog nipt behoorde tot de 20 meest scorende spitsen van de Premier League. Benteke oogde vooral met het hoofd erg sterk. 6 van zijn gescoorde doelpunten waren namelijk het resultaat van een kopbal naar het doel. Edinson Cavani (Manchester United) lukte eveneens 6 kopbalgoals, terwijl enkel Dominic Calvert-Lewin (Everton, 7 doelpunten met het hoofd) dat aantal kon overtreffen.

LUXE-SITUATIE

Christian Benteke heeft zijn 10 doelpunten in de laatste editie van de Premier League vooral te danken aan zijn bloedvorm in de maand mei. In zijn laatste vijf wedstrijden van het seizoen lukte hij namelijk vier doelpunten. Geen enkele centrumspits in de Engelse competitie kon dat aantal in hun laatst vijf gespeelde wedstrijden overtreffen, waardoor Benteke zonder overdrijven vandaag omschreven kan worden als dé Premier League-spits in vorm. Dat belooft alvast voor het aankomende Europees Kampioenschap.

Die uitmuntende prestaties zag Christian Benteke ook nog eens verzilverd in een nominatie voor speler van de maand in de Premier League. De 39-voudige Rode Duivel krijgt daarvoor de concurrentie van klinkende namen zoals Gareth Bale (Tottenham), Alisson Becker (Liverpool), Sadio Mané (Liverpool), Nicolas Pépé (Liverpool), Aaron Ramsdale (Sheffield United), Rodrigo (Leeds) en Joe Willock (Newcastle). Naast zijn hervonden neus voor doelpunten zou de eindzege van Benteke in de Player of the Month nog een extra opsteker betekenen voor het aankomende Europees Kampioenschap.



De status en reputatie van Christian Benteke bij Crystal Palace – en bij uitbreiding ook in de Premier League – neemt dus alweer gevoelig toe. Zo sterk zelfs dat de club hem een nieuw tweejarig contractvoorstel heeft voorgeschoteld, want per 30 juni loopt zijn contract af bij Palace. Dat betekent dus opeens een verrassende ommekeer, want in januari wilden the Eagles hem nog forceren naar West Bromwich Albion – een overstap die Benteke overigens zélf weigerde. In enkele maanden tijd wrong de Rode Duivel zich vanuit een complexe omstandigheid naar een luxe-situatie.

NIEUWE HIËRARCHIE OP TIL

In het recente seizoen was de hiërarchie onder de Rode Duivels-spitsen heel erg duidelijk en logisch. Romelu Lukaku is uiteraard de onbetwiste aanvalsleider, terwijl Michy Batshuayi vaak de rol als invaller op zich nam. Christian Benteke was dan de nummer drie in de pikorde. Dat blijkt ook in de vergaarde speelminuten van de drie aanvallers in de interlands dit seizoen. Lukaku (569) telde bijvoorbeeld de meeste speelminuten, Batshuayi (224) en Benteke (54) aldus flink wat minder. Maar door zijn bloedvorm kan Benteke straks wellicht Batshuayi passeren in de hiërarchie bij de Rode Duivels.



Zo kreeg Christian Benteke dit seizoen bij Crystal Palace al doorgaans de voorkeur op zijn ploegmaat Michy Batshuayi en dat kan straks ook zo zijn op het Europees Kampioenschap. Benteke kan met zijn profiel een belangrijk wapen worden tegen (ultra-)defensieve tegenstanders. Daarnaast is het type-Benteke ook erg dankbaar voor spelers met een uniek inzicht en hoogwaardige passing zoals Eden Hazard en Kevin De Bruyne. De eerstvolgende oefenwedstrijden tegen Griekenland en Kroatië zullen hierin wellicht meer duidelijkheid verschaffen.

LEES OOK: WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Wie moet de back-up worden van Lukaku?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

15
15
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

24
24
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

110
110
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

21
21
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

8
8
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

273
273
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

331
331
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

64
64
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

273
273
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

234
234
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

160
160
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

276
276
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

130
130
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

347
347
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

233
233
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

279
279
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

394
394
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

185
185
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

149
149
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

281
281

Meer sportnieuws