'UEFA maakt nieuwe prijzenpotten bekend, Belgische clubs bij verliezers'

door
'UEFA maakt nieuwe prijzenpotten bekend, Belgische clubs bij verliezers'

Vanaf volgend seizoen zijn er voor de eerste keer sinds de jaren '90 weer drie Europese clubcompetities, want naast de Champions League en Europa League voert de UEFA ook de Conference League in. Voor de Belgische clubs lijkt die nieuwe competitie niet meteen een goede zaak te zijn. Niet alleen zullen zij minder prestigieuze tegenstanders treffen, ook financieel lijken ze te moeten gaan inleveren.


De UEFA kondigde de verdeelsleutel aan voor de drie competities voor de periode 2021-2024. Het totale prijzengeld dat de clubs onder elkaar mogen verdelen, stijgt volgens VI tot 2,73 miljard, al moet die som nu ook verdeeld worden onder meer clubs. Het leeuwendeel van de prijzenpot gaar naar de Champions League, waar de prijzenpot met 50 miljoen euro stijgt tot 2,03 miljard euro.

In de Europa League gaat dat bedrag naar beneden tot 465 miljoen euro, maar omdat het aantal deelnemers ook terugloopt van 48 naar 32 clubs gaan de deelnemers er toch op vooruit. De prijzengelden in de Conference League zullen beduidend lager liggen met een totale pot van 235 miljoen euro en daar wringt het schoentje voor de Belgische clubs. De twee Belgische deelnemers in die beker kwamen immers voordien uit in de Europa League en zullen hun verdiensten dus zien dalen. Met de nieuwe verdeelsleutel lijkt de UEFA dus de kloof tussen de absolute topclubs en de rest weer wat groter te maken.

LEES OOK: Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Is deze verdeelsleutel een slechte zaak voor het voetbal?

Meest recent

Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

12
12
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

45
45
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

106
106
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

40
40
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

227
227
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

186
186
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

99
99
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

346
346
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

78
78
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

730
730
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

249
249
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

188
188
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

312
312
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

122
122
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

118
118
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

77
77
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

391
391
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

83
83
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

274
274
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

105
105
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

84
84
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

215
215
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

88
88

Meer sportnieuws