'UEFA maakt nieuwe prijzenpotten bekend, Belgische clubs bij verliezers'

door
'UEFA maakt nieuwe prijzenpotten bekend, Belgische clubs bij verliezers'

Vanaf volgend seizoen zijn er voor de eerste keer sinds de jaren '90 weer drie Europese clubcompetities, want naast de Champions League en Europa League voert de UEFA ook de Conference League in. Voor de Belgische clubs lijkt die nieuwe competitie niet meteen een goede zaak te zijn. Niet alleen zullen zij minder prestigieuze tegenstanders treffen, ook financieel lijken ze te moeten gaan inleveren.


De UEFA kondigde de verdeelsleutel aan voor de drie competities voor de periode 2021-2024. Het totale prijzengeld dat de clubs onder elkaar mogen verdelen, stijgt volgens VI tot 2,73 miljard, al moet die som nu ook verdeeld worden onder meer clubs. Het leeuwendeel van de prijzenpot gaar naar de Champions League, waar de prijzenpot met 50 miljoen euro stijgt tot 2,03 miljard euro.

In de Europa League gaat dat bedrag naar beneden tot 465 miljoen euro, maar omdat het aantal deelnemers ook terugloopt van 48 naar 32 clubs gaan de deelnemers er toch op vooruit. De prijzengelden in de Conference League zullen beduidend lager liggen met een totale pot van 235 miljoen euro en daar wringt het schoentje voor de Belgische clubs. De twee Belgische deelnemers in die beker kwamen immers voordien uit in de Europa League en zullen hun verdiensten dus zien dalen. Met de nieuwe verdeelsleutel lijkt de UEFA dus de kloof tussen de absolute topclubs en de rest weer wat groter te maken.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Is deze verdeelsleutel een slechte zaak voor het voetbal?

Meest recent

Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

72
72
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

111
111
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

32
32
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

195
195
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

309
309
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

297
297
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

110
110
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

207
207
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

122
122
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

318
318
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

90
90
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

91
91
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

391
391
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

359
359
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

193
193
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

270
270
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

462
462
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

357
357
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

32
32
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

503
503
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

96
96

Meer sportnieuws