Villarreal hoopt op scorende Bacca: de man van 55 miljoen en 157 treffers

door
Villarreal hoopt op scorende Bacca: de man van 55 miljoen en 157 treffers

Villarreal start als underdog in de Europa Leage-finale tegen Manchester United. De Spaanse club heeft met Carlos Bacca een oude bekende in zijn rangen, die als invaller mogelijk een belangrijke rol kan spelen in de finale. De 34-jarige spits heeft de afgelopen negen jaar een straf parcours afgelegd in Europa. 

Club Brugge wist in januari 2012 een nieuwe spits vast te leggen: Carlos Bacca. Hij kwam voor 2,5 miljoen euro over van Junior FC uit Colombia. De aanvaller was een grote onbekende voor het grote publiek en Bacca had enkele maanden een aanpassingsperiode nodig. In het seizoen 2012/2013 werd hij de tot op heden laatste topschutter van Club Brugge met 25 doelpunten en 10 assists in 35 wedstrijden. Bacca vertrok die zomer voor 10 miljoen euro naar Sevilla. 



Daar speelde de spits twee seizoenen. Daar was hij goed voor 49 goals en 22 assists in 107 wedstrijden. Dat was AC Milan opgevallen en zij betaalden 33 miljoen euro voor de spits. De Colombiaan was bij de Italiaanse topclub in twee jaar goed voor 34 treffers en 8 assists in 77 partijen. AC Milan nam nadien afscheid van Bacca en hij werd voor 2,5 miljoen euro uitgeleend aan Villarreal, dat hem in de zomer van 2019 voor 7 miljoen euro definitief vastlegde. Bacca was bij de Spaanse subtopper tot op heden ook goed op dreef. In totaal speelde hij al 143 wedstrijden met daarin 43 doelpunten en 15 assists. 

Sinds Bacca naar Europa kwam scoorde de ondertussen 34-jarige aanvaller 157 treffers en hij leverde 60 assists in 381 wedstrijden. Bacca won in die periode twee keer de Europa League en één keer de Italiaanse supercup. In totaal betaalden Club Brugge, Sevilla, AC Milan en Villarreal 55 miljoen euro aan transfersommen. Een straf parcours van de man die pas op zijn 25ste naar Europa kwam.

CR

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Moet Club Bacca eens polsen voor een terugkeer?

Meest recent

'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

13
13
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

22
22
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

48
48
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

156
156
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

413
413
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

181
181
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

78
78
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

82
82
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

74
74
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

223
223
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

109
109
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

160
160
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

79
79
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

270
270
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

236
236
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

280
280
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

389
389
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

321
321
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

149
149
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

189
189
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

208
208
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

449
449
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

274
274
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

180
180

Meer sportnieuws