Villarreal hoopt op scorende Bacca: de man van 55 miljoen en 157 treffers

door
Villarreal hoopt op scorende Bacca: de man van 55 miljoen en 157 treffers

Villarreal start als underdog in de Europa Leage-finale tegen Manchester United. De Spaanse club heeft met Carlos Bacca een oude bekende in zijn rangen, die als invaller mogelijk een belangrijke rol kan spelen in de finale. De 34-jarige spits heeft de afgelopen negen jaar een straf parcours afgelegd in Europa. 

Club Brugge wist in januari 2012 een nieuwe spits vast te leggen: Carlos Bacca. Hij kwam voor 2,5 miljoen euro over van Junior FC uit Colombia. De aanvaller was een grote onbekende voor het grote publiek en Bacca had enkele maanden een aanpassingsperiode nodig. In het seizoen 2012/2013 werd hij de tot op heden laatste topschutter van Club Brugge met 25 doelpunten en 10 assists in 35 wedstrijden. Bacca vertrok die zomer voor 10 miljoen euro naar Sevilla. 



Daar speelde de spits twee seizoenen. Daar was hij goed voor 49 goals en 22 assists in 107 wedstrijden. Dat was AC Milan opgevallen en zij betaalden 33 miljoen euro voor de spits. De Colombiaan was bij de Italiaanse topclub in twee jaar goed voor 34 treffers en 8 assists in 77 partijen. AC Milan nam nadien afscheid van Bacca en hij werd voor 2,5 miljoen euro uitgeleend aan Villarreal, dat hem in de zomer van 2019 voor 7 miljoen euro definitief vastlegde. Bacca was bij de Spaanse subtopper tot op heden ook goed op dreef. In totaal speelde hij al 143 wedstrijden met daarin 43 doelpunten en 15 assists. 

Sinds Bacca naar Europa kwam scoorde de ondertussen 34-jarige aanvaller 157 treffers en hij leverde 60 assists in 381 wedstrijden. Bacca won in die periode twee keer de Europa League en één keer de Italiaanse supercup. In totaal betaalden Club Brugge, Sevilla, AC Milan en Villarreal 55 miljoen euro aan transfersommen. Een straf parcours van de man die pas op zijn 25ste naar Europa kwam.

CR

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

Moet Club Bacca eens polsen voor een terugkeer?

Meest recent

KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

4
4
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

5
5
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

44
44
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

26
26
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

82
82
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

274
274
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

147
147
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

280
280
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

174
174
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

122
122
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

325
325
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

526
526
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

208
208
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

247
247
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

107
107
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

157
157
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

395
395
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

693
693
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

313
313
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

123
123
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

247
247
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

148
148
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

161
161
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

318
318

Meer sportnieuws