De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

662 stemmen
De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

Na een slopend voetbalseizoen met een opeenstapeling van wedstrijden, staat voor verschillende internationals ook nog eens het Europees Kampioenschap geprogrammeerd. De grote vraag luidt dan ook hoe onze Rode Duivels zich in het eindtoernooi zullen profileren op het fysieke vlak. Wij maakten alvast de betreffende balans op van de 26-koppige selectie van bondscoach Roberto Martinez.


VAN 583 TOT 5.447 MINUTEN

Het voetbalseizoen 2020-2021 was door de corona-omstandigheden een unieke jaargang. Door de pandemie stapelden de wedstrijden zich in een razendsnel tempo op, waardoor verschillende Rode Duivels het Europees Kampioenschap zullen aanvatten met vermoeide benen. Desondanks beperkte Roberto Martinez zich echter tot een 26-koppige selectie. En dat deed hij bewust.

“We moeten de voorbereiding heel goed aanpakken door de coronamaatregelen. Het is ook belangrijk dat de spelers na zo'n druk seizoen meteen weten waar ze aan toe zijn. Een grote groep brengt meer risico's met zich mee. Ik wou meteen duidelijkheid brengen. Maar de invallers weten dat ze zich wel moeten klaarhouden.”, verklaarde Roberto Martinez deze keuze.



Wij maakten alvast de fysieke barometer op van de 26 geselecteerde Rode Duivels voor het aankomende Europees Kampioenschap. Deze berekening werd gemaakt op basis van alle Europese en nationale competities en bekers, alsook de interlands met de Rode Duivels van het huidige seizoen – inclusief blessuretijd. De ranglijst loopt op van 583 minuten (Matz Sels) tot en met 5.447 minuten (Youri Tielemans), waarbij elke Duivel zijn eigen specifiek verhaal heeft.

+5.000 MINUTEN

Drie Rode Duivels werkten dit seizoen reeds meer dan 5.000 speelminuten af. Youri Tielemans kende een erg succesvolle jaargang bij Leicester FC, waar hij bijzonder veel in actie kwam. Bij de Belgische nationale ploeg telt geen enkele andere speler dit seizoen dan ook meer speelminuten dan Tielemans (5.447). De top-drie met de meeste afgehaspelde speelgelegenheid in de EK-selectie wordt vervolledigd door de doelmannen Thibaut Courtois (Real Madrid, 5.239) en Simon Mignolet (Club Brugge, 5.067).

4.000-5.000 MINUTEN

Vier Rode Duivels hebben dit seizoen meer dan 4.000 op de teller, wat ook een behoorlijk aantal is. Vooral Jan Vertonghen (Benfica, 4.640) en Romelu Lukaku (4.367) lopen straks het risico om in fysiek het rood te gaan. Beide spelers zullen namelijk een belangrijke rol hebben in het komende Europees Kampioenschap. Hans Vanaken (Club Brugge, 4.273) zal wellicht veel minder in actie komen, terwijl Toby Alderweireld (Tottenham, 4.190) niet altijd een basisspeler was bij de Spurs.



3.000-4.000 MINUTEN

Gans België hoopt vooral dat Kevin De Bruyne (Manchester City, 3.591) met voldoende frisheid het Europees Kampioenschap kan aanvatten. De metronoom van City lag dit seizoen immers enkele keren in de lappenmand met kwaaltjes. Jérémy Doku (RSC Anderlecht en Stade Rennes, 3.942) telt ook heel wat speelminuten maar de 18-jarige zal op het EK vooral een invaller zijn.

Voor Jason Denayer (Olympique Lyon, 3.572), Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers, 3.525) en Timothy Castagne (Leicester City, 3.348) ligt er waarschijnlijk een meer prominente rol klaar. Ook Leandro Trossard (Brighton Hove & Albion, 3.160) kan zijn bloedvorm in de Premier League beloond zien worden met speelgelegenheid op het Europees Kampioenschap.

2.000-3.000 MINUTEN

Bij de spelers die dit seizoen tussen 2.000 en 3.000 speelminuten afhaspelden, is Yannick Carrasco (Atlético Madrid, 2.858) dé man in vorm. Zijn eerder beperkte aantal afgewerkte speelminuten, vooral in het seizoensbegin, kan ervoor zorgen dat de 27-jarige straks kan pieken op het Europees Kampioenschap. Carrasco's vorm is de laatste maanden namelijk erg hoogstaand, waarmee hij een rechtstreekse invloed had in het behalen van de Spaanse landstitel met Los Colchoneros.



De andere spelers met speelminuten tussen 2.000 en 3.000 stuks zijn vooral grote vraagtekens. Dries Mertens (Napoli, 2.530) is een belangrijke figuur bij de Rode Duivels, maar de 34-jarige heeft er in Italië niet zijn beste seizoen opzitten. Het verhaal van de revaliderende Axel Witsel (Borussia Dortmund, 2.157) is welbekend, terwijl Thomas Meunier (Borussia Dortmund, 2.648) en Christian Benteke (Crystal Palace, 2.074) dit seizoen ook niet bepaald hoogvliegers waren bij hun club.

1.000-2.000 MINUTEN

We zijn stilaan aangekomen bij de Rode Duivels die dit seizoen eerder weinig in actie kwamen bij hun club. Dedryck Boyata (Herta BSC, 1.969) ondervond in de Bundesliga heel wat problemen door een maandenlange blessure, maar dat euvel is ondertussen helemaal verholpen. Thorgan Hazard (Borussia Dortmund, 1.825) schipperde in Dortmund dan weer tussen de bank en de basis.

Ook Nacer Chadli (Basaksehir, 1.574) en Dennis Praet (Leicester City, 1.472) kwamen dit seizoen niet bijster veel aan de bak. Maar voor deze opgenoemde Rode Duivels hoeft een overvloed aan speelminuten geen groot probleem te zijn. Het viertal bezit namelijk voldoende wedstrijdritme en zal zich straks dan ook allerminst vermoeid aanmelden bij de nationale ploeg.

0-1.000 MINUTEN

Voor vier andere Rode Duivels is de persoonlijke situatie dan weer problematischer. En dan denken we vooral aan Eden Hazard (Real Madrid, 825), toch één van de meest spelbepalende Duivels in de selectie. Hazardinho kampte dit seizoen met de ene na de andere blessure, waardoor zijn wedstrijdritme tot een minimum is beperkt. Eén van de belangrijkste vragen voor het aankomende Europees Kampioenschap is dan ook of de 30-jarig zich straks in zijn beste vorm zal bevinden.



Ook Thomas Vermaelen (Vissel Kobe, 813) is zo'n vraagteken. Het huidige Japanse seizoen startte eind februari, maar sindsdien miste de 35-jarige reeds de helft van de competitiematchen. Michy Batshuayi (Crystal Palace, 670) telt eveneens een dramatisch aantal speelminuten, terwijl Matz Sels (Strasbourg, 583) terug topfit is na een zware achillespeesblessure opgelopen in juli vorig jaar.

DE VOLLEDIGE LIJST

1. Youri Tielemans 5.447

2. Thibaut Courtois 5.239

3. Simon Mignolet 5.067

4. Jan Vertonghen 4.640

5. Romelu Lukaku 4.367

6. Hans Vanaken 4.273

7. Toby Alderweireld 4.190

8. Jérémy Doku 3.942

9. Kevin De Bruyne 3.591

10. Jason Denayer 3.572

11. Leander Dendoncker 3.525

12. Timothy Castagne 3.348

13. Leandro Trossard 3.160

14. Yannick Carrasco 2.858

15. Thomas Meunier 2.648

16. Dries Mertns 2.530

17. Axel Witsel 2.157

18. Christian Benteke 2.074

19. Dedryck Boyata 1.969

20. Thorgan Hazard 1.825

21. Nacer Chadli 1.574

22. Dennis Praet 1.472

23. Eden Hazard 825

24. Thomas Vermaelen 813

25. Michy Batshuayi 670

26. Matz Sels 583

LEES OOK: 'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Vreest u veel blessures bij de Rode Duivels op het EK?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

13
13
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

96
96
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

82
82
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

169
169
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

167
167
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

326
326
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

324
324
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

236
236
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

70
70
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

916
916
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

374
374
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws