De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

door
De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

Na een slopend voetbalseizoen met een opeenstapeling van wedstrijden, staat voor verschillende internationals ook nog eens het Europees Kampioenschap geprogrammeerd. De grote vraag luidt dan ook hoe onze Rode Duivels zich in het eindtoernooi zullen profileren op het fysieke vlak. Wij maakten alvast de betreffende balans op van de 26-koppige selectie van bondscoach Roberto Martinez.


VAN 583 TOT 5.447 MINUTEN

Het voetbalseizoen 2020-2021 was door de corona-omstandigheden een unieke jaargang. Door de pandemie stapelden de wedstrijden zich in een razendsnel tempo op, waardoor verschillende Rode Duivels het Europees Kampioenschap zullen aanvatten met vermoeide benen. Desondanks beperkte Roberto Martinez zich echter tot een 26-koppige selectie. En dat deed hij bewust.

“We moeten de voorbereiding heel goed aanpakken door de coronamaatregelen. Het is ook belangrijk dat de spelers na zo'n druk seizoen meteen weten waar ze aan toe zijn. Een grote groep brengt meer risico's met zich mee. Ik wou meteen duidelijkheid brengen. Maar de invallers weten dat ze zich wel moeten klaarhouden.”, verklaarde Roberto Martinez deze keuze.



Wij maakten alvast de fysieke barometer op van de 26 geselecteerde Rode Duivels voor het aankomende Europees Kampioenschap. Deze berekening werd gemaakt op basis van alle Europese en nationale competities en bekers, alsook de interlands met de Rode Duivels van het huidige seizoen – inclusief blessuretijd. De ranglijst loopt op van 583 minuten (Matz Sels) tot en met 5.447 minuten (Youri Tielemans), waarbij elke Duivel zijn eigen specifiek verhaal heeft.

+5.000 MINUTEN

Drie Rode Duivels werkten dit seizoen reeds meer dan 5.000 speelminuten af. Youri Tielemans kende een erg succesvolle jaargang bij Leicester FC, waar hij bijzonder veel in actie kwam. Bij de Belgische nationale ploeg telt geen enkele andere speler dit seizoen dan ook meer speelminuten dan Tielemans (5.447). De top-drie met de meeste afgehaspelde speelgelegenheid in de EK-selectie wordt vervolledigd door de doelmannen Thibaut Courtois (Real Madrid, 5.239) en Simon Mignolet (Club Brugge, 5.067).

4.000-5.000 MINUTEN

Vier Rode Duivels hebben dit seizoen meer dan 4.000 op de teller, wat ook een behoorlijk aantal is. Vooral Jan Vertonghen (Benfica, 4.640) en Romelu Lukaku (4.367) lopen straks het risico om in fysiek het rood te gaan. Beide spelers zullen namelijk een belangrijke rol hebben in het komende Europees Kampioenschap. Hans Vanaken (Club Brugge, 4.273) zal wellicht veel minder in actie komen, terwijl Toby Alderweireld (Tottenham, 4.190) niet altijd een basisspeler was bij de Spurs.



3.000-4.000 MINUTEN

Gans België hoopt vooral dat Kevin De Bruyne (Manchester City, 3.591) met voldoende frisheid het Europees Kampioenschap kan aanvatten. De metronoom van City lag dit seizoen immers enkele keren in de lappenmand met kwaaltjes. Jérémy Doku (RSC Anderlecht en Stade Rennes, 3.942) telt ook heel wat speelminuten maar de 18-jarige zal op het EK vooral een invaller zijn.

Voor Jason Denayer (Olympique Lyon, 3.572), Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers, 3.525) en Timothy Castagne (Leicester City, 3.348) ligt er waarschijnlijk een meer prominente rol klaar. Ook Leandro Trossard (Brighton Hove & Albion, 3.160) kan zijn bloedvorm in de Premier League beloond zien worden met speelgelegenheid op het Europees Kampioenschap.

2.000-3.000 MINUTEN

Bij de spelers die dit seizoen tussen 2.000 en 3.000 speelminuten afhaspelden, is Yannick Carrasco (Atlético Madrid, 2.858) dé man in vorm. Zijn eerder beperkte aantal afgewerkte speelminuten, vooral in het seizoensbegin, kan ervoor zorgen dat de 27-jarige straks kan pieken op het Europees Kampioenschap. Carrasco's vorm is de laatste maanden namelijk erg hoogstaand, waarmee hij een rechtstreekse invloed had in het behalen van de Spaanse landstitel met Los Colchoneros.



De andere spelers met speelminuten tussen 2.000 en 3.000 stuks zijn vooral grote vraagtekens. Dries Mertens (Napoli, 2.530) is een belangrijke figuur bij de Rode Duivels, maar de 34-jarige heeft er in Italië niet zijn beste seizoen opzitten. Het verhaal van de revaliderende Axel Witsel (Borussia Dortmund, 2.157) is welbekend, terwijl Thomas Meunier (Borussia Dortmund, 2.648) en Christian Benteke (Crystal Palace, 2.074) dit seizoen ook niet bepaald hoogvliegers waren bij hun club.

1.000-2.000 MINUTEN

We zijn stilaan aangekomen bij de Rode Duivels die dit seizoen eerder weinig in actie kwamen bij hun club. Dedryck Boyata (Herta BSC, 1.969) ondervond in de Bundesliga heel wat problemen door een maandenlange blessure, maar dat euvel is ondertussen helemaal verholpen. Thorgan Hazard (Borussia Dortmund, 1.825) schipperde in Dortmund dan weer tussen de bank en de basis.

Ook Nacer Chadli (Basaksehir, 1.574) en Dennis Praet (Leicester City, 1.472) kwamen dit seizoen niet bijster veel aan de bak. Maar voor deze opgenoemde Rode Duivels hoeft een overvloed aan speelminuten geen groot probleem te zijn. Het viertal bezit namelijk voldoende wedstrijdritme en zal zich straks dan ook allerminst vermoeid aanmelden bij de nationale ploeg.

0-1.000 MINUTEN

Voor vier andere Rode Duivels is de persoonlijke situatie dan weer problematischer. En dan denken we vooral aan Eden Hazard (Real Madrid, 825), toch één van de meest spelbepalende Duivels in de selectie. Hazardinho kampte dit seizoen met de ene na de andere blessure, waardoor zijn wedstrijdritme tot een minimum is beperkt. Eén van de belangrijkste vragen voor het aankomende Europees Kampioenschap is dan ook of de 30-jarig zich straks in zijn beste vorm zal bevinden.



Ook Thomas Vermaelen (Vissel Kobe, 813) is zo'n vraagteken. Het huidige Japanse seizoen startte eind februari, maar sindsdien miste de 35-jarige reeds de helft van de competitiematchen. Michy Batshuayi (Crystal Palace, 670) telt eveneens een dramatisch aantal speelminuten, terwijl Matz Sels (Strasbourg, 583) terug topfit is na een zware achillespeesblessure opgelopen in juli vorig jaar.

DE VOLLEDIGE LIJST

1. Youri Tielemans 5.447

2. Thibaut Courtois 5.239

3. Simon Mignolet 5.067

4. Jan Vertonghen 4.640

5. Romelu Lukaku 4.367

6. Hans Vanaken 4.273

7. Toby Alderweireld 4.190

8. Jérémy Doku 3.942

9. Kevin De Bruyne 3.591

10. Jason Denayer 3.572

11. Leander Dendoncker 3.525

12. Timothy Castagne 3.348

13. Leandro Trossard 3.160

14. Yannick Carrasco 2.858

15. Thomas Meunier 2.648

16. Dries Mertns 2.530

17. Axel Witsel 2.157

18. Christian Benteke 2.074

19. Dedryck Boyata 1.969

20. Thorgan Hazard 1.825

21. Nacer Chadli 1.574

22. Dennis Praet 1.472

23. Eden Hazard 825

24. Thomas Vermaelen 813

25. Michy Batshuayi 670

26. Matz Sels 583

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Vreest u veel blessures bij de Rode Duivels op het EK?

Meest recent

Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

4
4
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

25
25
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

57
57
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

19
19
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

203
203
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

43
43
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

139
139
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

140
140
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

72
72
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

90
90
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

77
77
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

316
316
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

300
300
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

248
248
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

59
59
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

64
64
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

60
60
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

283
283
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

491
491
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

185
185
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

126
126
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

268
268
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

590
590

Meer sportnieuws