De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

662 stemmen
De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

Na een slopend voetbalseizoen met een opeenstapeling van wedstrijden, staat voor verschillende internationals ook nog eens het Europees Kampioenschap geprogrammeerd. De grote vraag luidt dan ook hoe onze Rode Duivels zich in het eindtoernooi zullen profileren op het fysieke vlak. Wij maakten alvast de betreffende balans op van de 26-koppige selectie van bondscoach Roberto Martinez.


VAN 583 TOT 5.447 MINUTEN

Het voetbalseizoen 2020-2021 was door de corona-omstandigheden een unieke jaargang. Door de pandemie stapelden de wedstrijden zich in een razendsnel tempo op, waardoor verschillende Rode Duivels het Europees Kampioenschap zullen aanvatten met vermoeide benen. Desondanks beperkte Roberto Martinez zich echter tot een 26-koppige selectie. En dat deed hij bewust.

“We moeten de voorbereiding heel goed aanpakken door de coronamaatregelen. Het is ook belangrijk dat de spelers na zo'n druk seizoen meteen weten waar ze aan toe zijn. Een grote groep brengt meer risico's met zich mee. Ik wou meteen duidelijkheid brengen. Maar de invallers weten dat ze zich wel moeten klaarhouden.”, verklaarde Roberto Martinez deze keuze.



Wij maakten alvast de fysieke barometer op van de 26 geselecteerde Rode Duivels voor het aankomende Europees Kampioenschap. Deze berekening werd gemaakt op basis van alle Europese en nationale competities en bekers, alsook de interlands met de Rode Duivels van het huidige seizoen – inclusief blessuretijd. De ranglijst loopt op van 583 minuten (Matz Sels) tot en met 5.447 minuten (Youri Tielemans), waarbij elke Duivel zijn eigen specifiek verhaal heeft.

+5.000 MINUTEN

Drie Rode Duivels werkten dit seizoen reeds meer dan 5.000 speelminuten af. Youri Tielemans kende een erg succesvolle jaargang bij Leicester FC, waar hij bijzonder veel in actie kwam. Bij de Belgische nationale ploeg telt geen enkele andere speler dit seizoen dan ook meer speelminuten dan Tielemans (5.447). De top-drie met de meeste afgehaspelde speelgelegenheid in de EK-selectie wordt vervolledigd door de doelmannen Thibaut Courtois (Real Madrid, 5.239) en Simon Mignolet (Club Brugge, 5.067).

4.000-5.000 MINUTEN

Vier Rode Duivels hebben dit seizoen meer dan 4.000 op de teller, wat ook een behoorlijk aantal is. Vooral Jan Vertonghen (Benfica, 4.640) en Romelu Lukaku (4.367) lopen straks het risico om in fysiek het rood te gaan. Beide spelers zullen namelijk een belangrijke rol hebben in het komende Europees Kampioenschap. Hans Vanaken (Club Brugge, 4.273) zal wellicht veel minder in actie komen, terwijl Toby Alderweireld (Tottenham, 4.190) niet altijd een basisspeler was bij de Spurs.



3.000-4.000 MINUTEN

Gans België hoopt vooral dat Kevin De Bruyne (Manchester City, 3.591) met voldoende frisheid het Europees Kampioenschap kan aanvatten. De metronoom van City lag dit seizoen immers enkele keren in de lappenmand met kwaaltjes. Jérémy Doku (RSC Anderlecht en Stade Rennes, 3.942) telt ook heel wat speelminuten maar de 18-jarige zal op het EK vooral een invaller zijn.

Voor Jason Denayer (Olympique Lyon, 3.572), Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers, 3.525) en Timothy Castagne (Leicester City, 3.348) ligt er waarschijnlijk een meer prominente rol klaar. Ook Leandro Trossard (Brighton Hove & Albion, 3.160) kan zijn bloedvorm in de Premier League beloond zien worden met speelgelegenheid op het Europees Kampioenschap.

2.000-3.000 MINUTEN

Bij de spelers die dit seizoen tussen 2.000 en 3.000 speelminuten afhaspelden, is Yannick Carrasco (Atlético Madrid, 2.858) dé man in vorm. Zijn eerder beperkte aantal afgewerkte speelminuten, vooral in het seizoensbegin, kan ervoor zorgen dat de 27-jarige straks kan pieken op het Europees Kampioenschap. Carrasco's vorm is de laatste maanden namelijk erg hoogstaand, waarmee hij een rechtstreekse invloed had in het behalen van de Spaanse landstitel met Los Colchoneros.



De andere spelers met speelminuten tussen 2.000 en 3.000 stuks zijn vooral grote vraagtekens. Dries Mertens (Napoli, 2.530) is een belangrijke figuur bij de Rode Duivels, maar de 34-jarige heeft er in Italië niet zijn beste seizoen opzitten. Het verhaal van de revaliderende Axel Witsel (Borussia Dortmund, 2.157) is welbekend, terwijl Thomas Meunier (Borussia Dortmund, 2.648) en Christian Benteke (Crystal Palace, 2.074) dit seizoen ook niet bepaald hoogvliegers waren bij hun club.

1.000-2.000 MINUTEN

We zijn stilaan aangekomen bij de Rode Duivels die dit seizoen eerder weinig in actie kwamen bij hun club. Dedryck Boyata (Herta BSC, 1.969) ondervond in de Bundesliga heel wat problemen door een maandenlange blessure, maar dat euvel is ondertussen helemaal verholpen. Thorgan Hazard (Borussia Dortmund, 1.825) schipperde in Dortmund dan weer tussen de bank en de basis.

Ook Nacer Chadli (Basaksehir, 1.574) en Dennis Praet (Leicester City, 1.472) kwamen dit seizoen niet bijster veel aan de bak. Maar voor deze opgenoemde Rode Duivels hoeft een overvloed aan speelminuten geen groot probleem te zijn. Het viertal bezit namelijk voldoende wedstrijdritme en zal zich straks dan ook allerminst vermoeid aanmelden bij de nationale ploeg.

0-1.000 MINUTEN

Voor vier andere Rode Duivels is de persoonlijke situatie dan weer problematischer. En dan denken we vooral aan Eden Hazard (Real Madrid, 825), toch één van de meest spelbepalende Duivels in de selectie. Hazardinho kampte dit seizoen met de ene na de andere blessure, waardoor zijn wedstrijdritme tot een minimum is beperkt. Eén van de belangrijkste vragen voor het aankomende Europees Kampioenschap is dan ook of de 30-jarig zich straks in zijn beste vorm zal bevinden.



Ook Thomas Vermaelen (Vissel Kobe, 813) is zo'n vraagteken. Het huidige Japanse seizoen startte eind februari, maar sindsdien miste de 35-jarige reeds de helft van de competitiematchen. Michy Batshuayi (Crystal Palace, 670) telt eveneens een dramatisch aantal speelminuten, terwijl Matz Sels (Strasbourg, 583) terug topfit is na een zware achillespeesblessure opgelopen in juli vorig jaar.

DE VOLLEDIGE LIJST

1. Youri Tielemans 5.447

2. Thibaut Courtois 5.239

3. Simon Mignolet 5.067

4. Jan Vertonghen 4.640

5. Romelu Lukaku 4.367

6. Hans Vanaken 4.273

7. Toby Alderweireld 4.190

8. Jérémy Doku 3.942

9. Kevin De Bruyne 3.591

10. Jason Denayer 3.572

11. Leander Dendoncker 3.525

12. Timothy Castagne 3.348

13. Leandro Trossard 3.160

14. Yannick Carrasco 2.858

15. Thomas Meunier 2.648

16. Dries Mertns 2.530

17. Axel Witsel 2.157

18. Christian Benteke 2.074

19. Dedryck Boyata 1.969

20. Thorgan Hazard 1.825

21. Nacer Chadli 1.574

22. Dennis Praet 1.472

23. Eden Hazard 825

24. Thomas Vermaelen 813

25. Michy Batshuayi 670

26. Matz Sels 583

LEES OOK: Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Vreest u veel blessures bij de Rode Duivels op het EK?

Meest recent

Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

1
1
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

54
54
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

31
31
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

163
163
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

74
74
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

138
138
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

226
226
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

59
59
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

521
521
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

62
62
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

202
202
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

90
90
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

95
95
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

48
48
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

38
38
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

429
429
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

46
46
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

231
231
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

89
89
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

73
73
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

392
392
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

501
501
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

535
535
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

60
60

Meer sportnieuws