De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

door
De Duivels-barometer: code rood Tielemans, drama Hazard

Na een slopend voetbalseizoen met een opeenstapeling van wedstrijden, staat voor verschillende internationals ook nog eens het Europees Kampioenschap geprogrammeerd. De grote vraag luidt dan ook hoe onze Rode Duivels zich in het eindtoernooi zullen profileren op het fysieke vlak. Wij maakten alvast de betreffende balans op van de 26-koppige selectie van bondscoach Roberto Martinez.


VAN 583 TOT 5.447 MINUTEN

Het voetbalseizoen 2020-2021 was door de corona-omstandigheden een unieke jaargang. Door de pandemie stapelden de wedstrijden zich in een razendsnel tempo op, waardoor verschillende Rode Duivels het Europees Kampioenschap zullen aanvatten met vermoeide benen. Desondanks beperkte Roberto Martinez zich echter tot een 26-koppige selectie. En dat deed hij bewust.

“We moeten de voorbereiding heel goed aanpakken door de coronamaatregelen. Het is ook belangrijk dat de spelers na zo'n druk seizoen meteen weten waar ze aan toe zijn. Een grote groep brengt meer risico's met zich mee. Ik wou meteen duidelijkheid brengen. Maar de invallers weten dat ze zich wel moeten klaarhouden.”, verklaarde Roberto Martinez deze keuze.



Wij maakten alvast de fysieke barometer op van de 26 geselecteerde Rode Duivels voor het aankomende Europees Kampioenschap. Deze berekening werd gemaakt op basis van alle Europese en nationale competities en bekers, alsook de interlands met de Rode Duivels van het huidige seizoen – inclusief blessuretijd. De ranglijst loopt op van 583 minuten (Matz Sels) tot en met 5.447 minuten (Youri Tielemans), waarbij elke Duivel zijn eigen specifiek verhaal heeft.

+5.000 MINUTEN

Drie Rode Duivels werkten dit seizoen reeds meer dan 5.000 speelminuten af. Youri Tielemans kende een erg succesvolle jaargang bij Leicester FC, waar hij bijzonder veel in actie kwam. Bij de Belgische nationale ploeg telt geen enkele andere speler dit seizoen dan ook meer speelminuten dan Tielemans (5.447). De top-drie met de meeste afgehaspelde speelgelegenheid in de EK-selectie wordt vervolledigd door de doelmannen Thibaut Courtois (Real Madrid, 5.239) en Simon Mignolet (Club Brugge, 5.067).

4.000-5.000 MINUTEN

Vier Rode Duivels hebben dit seizoen meer dan 4.000 op de teller, wat ook een behoorlijk aantal is. Vooral Jan Vertonghen (Benfica, 4.640) en Romelu Lukaku (4.367) lopen straks het risico om in fysiek het rood te gaan. Beide spelers zullen namelijk een belangrijke rol hebben in het komende Europees Kampioenschap. Hans Vanaken (Club Brugge, 4.273) zal wellicht veel minder in actie komen, terwijl Toby Alderweireld (Tottenham, 4.190) niet altijd een basisspeler was bij de Spurs.



3.000-4.000 MINUTEN

Gans België hoopt vooral dat Kevin De Bruyne (Manchester City, 3.591) met voldoende frisheid het Europees Kampioenschap kan aanvatten. De metronoom van City lag dit seizoen immers enkele keren in de lappenmand met kwaaltjes. Jérémy Doku (RSC Anderlecht en Stade Rennes, 3.942) telt ook heel wat speelminuten maar de 18-jarige zal op het EK vooral een invaller zijn.

Voor Jason Denayer (Olympique Lyon, 3.572), Leander Dendoncker (Wolverhampton Wanderers, 3.525) en Timothy Castagne (Leicester City, 3.348) ligt er waarschijnlijk een meer prominente rol klaar. Ook Leandro Trossard (Brighton Hove & Albion, 3.160) kan zijn bloedvorm in de Premier League beloond zien worden met speelgelegenheid op het Europees Kampioenschap.

2.000-3.000 MINUTEN

Bij de spelers die dit seizoen tussen 2.000 en 3.000 speelminuten afhaspelden, is Yannick Carrasco (Atlético Madrid, 2.858) dé man in vorm. Zijn eerder beperkte aantal afgewerkte speelminuten, vooral in het seizoensbegin, kan ervoor zorgen dat de 27-jarige straks kan pieken op het Europees Kampioenschap. Carrasco's vorm is de laatste maanden namelijk erg hoogstaand, waarmee hij een rechtstreekse invloed had in het behalen van de Spaanse landstitel met Los Colchoneros.



De andere spelers met speelminuten tussen 2.000 en 3.000 stuks zijn vooral grote vraagtekens. Dries Mertens (Napoli, 2.530) is een belangrijke figuur bij de Rode Duivels, maar de 34-jarige heeft er in Italië niet zijn beste seizoen opzitten. Het verhaal van de revaliderende Axel Witsel (Borussia Dortmund, 2.157) is welbekend, terwijl Thomas Meunier (Borussia Dortmund, 2.648) en Christian Benteke (Crystal Palace, 2.074) dit seizoen ook niet bepaald hoogvliegers waren bij hun club.

1.000-2.000 MINUTEN

We zijn stilaan aangekomen bij de Rode Duivels die dit seizoen eerder weinig in actie kwamen bij hun club. Dedryck Boyata (Herta BSC, 1.969) ondervond in de Bundesliga heel wat problemen door een maandenlange blessure, maar dat euvel is ondertussen helemaal verholpen. Thorgan Hazard (Borussia Dortmund, 1.825) schipperde in Dortmund dan weer tussen de bank en de basis.

Ook Nacer Chadli (Basaksehir, 1.574) en Dennis Praet (Leicester City, 1.472) kwamen dit seizoen niet bijster veel aan de bak. Maar voor deze opgenoemde Rode Duivels hoeft een overvloed aan speelminuten geen groot probleem te zijn. Het viertal bezit namelijk voldoende wedstrijdritme en zal zich straks dan ook allerminst vermoeid aanmelden bij de nationale ploeg.

0-1.000 MINUTEN

Voor vier andere Rode Duivels is de persoonlijke situatie dan weer problematischer. En dan denken we vooral aan Eden Hazard (Real Madrid, 825), toch één van de meest spelbepalende Duivels in de selectie. Hazardinho kampte dit seizoen met de ene na de andere blessure, waardoor zijn wedstrijdritme tot een minimum is beperkt. Eén van de belangrijkste vragen voor het aankomende Europees Kampioenschap is dan ook of de 30-jarig zich straks in zijn beste vorm zal bevinden.



Ook Thomas Vermaelen (Vissel Kobe, 813) is zo'n vraagteken. Het huidige Japanse seizoen startte eind februari, maar sindsdien miste de 35-jarige reeds de helft van de competitiematchen. Michy Batshuayi (Crystal Palace, 670) telt eveneens een dramatisch aantal speelminuten, terwijl Matz Sels (Strasbourg, 583) terug topfit is na een zware achillespeesblessure opgelopen in juli vorig jaar.

DE VOLLEDIGE LIJST

1. Youri Tielemans 5.447

2. Thibaut Courtois 5.239

3. Simon Mignolet 5.067

4. Jan Vertonghen 4.640

5. Romelu Lukaku 4.367

6. Hans Vanaken 4.273

7. Toby Alderweireld 4.190

8. Jérémy Doku 3.942

9. Kevin De Bruyne 3.591

10. Jason Denayer 3.572

11. Leander Dendoncker 3.525

12. Timothy Castagne 3.348

13. Leandro Trossard 3.160

14. Yannick Carrasco 2.858

15. Thomas Meunier 2.648

16. Dries Mertns 2.530

17. Axel Witsel 2.157

18. Christian Benteke 2.074

19. Dedryck Boyata 1.969

20. Thorgan Hazard 1.825

21. Nacer Chadli 1.574

22. Dennis Praet 1.472

23. Eden Hazard 825

24. Thomas Vermaelen 813

25. Michy Batshuayi 670

26. Matz Sels 583

LEES OOK: De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Vreest u veel blessures bij de Rode Duivels op het EK?

Meest recent

Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

37
37
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

158
158
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

110
110
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

36
36
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

182
182
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

40
40
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

165
165
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

146
146
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

76
76
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

212
212
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

170
170
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

93
93
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

132
132
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

312
312
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

171
171
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

131
131
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

241
241
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

86
86
Napoli-ploegmakkers vellen oordeel over Lukaku

De situatie van Romelu Lukaku is penibel aan het worden bij Napoli. De aanvaller ligt in de clinch ...

296
296
Ivan Leko met de handen in het haar: “Een raadsel”

Club Brugge won afgelopen speeldag met 4-2 van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart speelde een ...

145
145
De Cat uitgefloten op Jan Breydel: pittige discussie barst los

RSC Anderlecht incasseerde maandagmiddag een pijnlijke 4-2-nederlaag op het veld van Club Brugge en ...

892
892
'Dortmund wil Rode Duivel: transfer van 30 à 40 miljoen'

Komende zomer komen weer verschillende (kandidaat-)Rode Duivels in aanmerking voor een mooie ...

102
102
'Leko haalt verschroeiend uit: drie spelers geviseerd'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

217
217
Gentse uitblinker baalt als stekker: "Zéér pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

90
90
Real vs. Bayern: Kompany doet straffe Courtois-uitspraak

Dinsdagavond is het zover, dan trekken de kwartfinales van de Champions League zich op gang. Met ...

147
147

Meer sportnieuws