Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

door
Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

Volgend seizoen geen Champions of Europa League voor RSC Anderlecht. Door de nederlaag tegen Antwerp komt Sporting straks wel uit in de Conference League. En dat heeft uiteraard ook financiële gevolgen. Door de mindere inkomsten in de Conference League is de kans bijgevolg groot dat Anderlecht haar transferstrategie zal moeten aanpassen. Zo blijft het afwachten wat de club van plan is met Matt Miazga, terwijl Sporting ook gelinkt wordt aan Cameron Carter-Vickers - een andere Amerikaanse centrale verdediger.


WAT MET MIAZGA? 

't Is één van de hamvragen bij RSC Anderlecht: blijft Matt Miazga ook volgend seizoen bij de club? De huurling van Chelsea zette deze jaargang erg constante prestaties neer bij Sporting, met uitzondering van enkele dure fouten zoals tegen Moeskroen en Genk. Maar zelfs na deze beperkte individuele dwalingen wist Miazga zich steeds te herpakken en in beide wedstrijden leverde hij telkens verder een onberispelijke prestatie af. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk.

Matt Miazga groeide in het Lotto Park uit tot de leider van de defensie en dat uitte zich in meerdere aspecten. De 25-jarige laat zich gelden met een actieve coaching waardoor hij steeds vocaal nadrukkelijk aanwezig is bij zijn ploegmaats. Het gebeurde dit seizoen zelfs vaak dat de 20-voudige Amerikaanse international na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Op het sportief gebied blinkt Miazga vooral uit door zijn duelkracht en grote sterkte in het luchtruim. Miazga wint bijvoorbeeld het meeste luchtduels bij Anderlecht.



Het is dan ook niet erg verwonderlijk dat RSC Anderlecht hem graag langer aan boord wil houden bij de club. Sporting huurt Matt Miazga momenteel voor één seizoen van Chelsea, waarbij het geen aankoopoptie kon afdwingen. Chelsea zal ongetwijfeld luisteren naar elk aanbod voor zijn overbodige speler, want Miazga beschikt bij de Blues over een contract tot en met 2022. Het Laatste Nieuws vernam in makelaarsmiddens alvast dat Anderlecht een poging wil ondernemen om Miazga te houden bij de club.

CCV 

Indien Anderlecht erin slaagt om Matt Miazga over te nemen van Chelsea, dan zal het een transfersom moeten betalen alsook het salaris van de Amerikaan. Beide bedragen zullen wellicht geen goedkope tarieven betreffen, waardoor Anderlecht de spelersmarkt grondig analyseert naar mogelijke alternatieven met de hoop op een meer sportieve en financiële optimalisatie. Cameron Carter-Vickers is alvast zo'n mogelijke vervanger voor Miazga. Het Amerikaanse SBI Soccer meldt namelijk de interesse van Anderlecht in de 23-jarige centrale verdediger van Tottenham Hotspur.



Cameron Carter-Vickers, die over het Kanaal het acroniem CCV krijgt, heeft meerdere gelijkenissen met Matt Miagza. Beide centrale verdedigers bezitten de Amerikaanse nationaliteit, zijn fysiek sterk in de (lucht)duels, beperken het voetballend risico én zijn geboren leiders. Carter-Vickers is bij Tottenham eveneens een typische contractspeler zoals Miazga bij Chelsea. The Blues leenden Miazga eerder uit aan Vitesse, Nantes en Reading. Carter-Vickers passeerde langs Sheffield United, Ipswich, Swansea, Stoke City, Luton en dit seizoen Bournemouth.

WOODGATE – POCHETTINO 

Cameron Carter-Vickers ondervond dit seizoen op huurbasis bij The Cherries een erg moeilijke start maar onder hoofdcoach-ad interim Jonathan Woodgate is de Amerikaan onmisbaar geworden. De 23-jarige startte ondertussen al 19 competitiewedstrijden op rij voor de nummer zes uit de Championship en daarin deed hij het uitstekend. “Hij is zo krachtig, hij is bijna niet te verslaan in de één-tegen-één duels”, verklaarde Bournemouth-coach Woodgate over Carter-Vickers. “En hij is bovendien erg goed in de lucht. Hij is niet erg groot (1,83 meter, nvdr.) maar hij wint bijna alle duels in de lucht.”



De lofzang van Jonathan Woodgate, die als speler uitkwam voor onder meer Leeds United, Real Madrid en Tottenham Hotspur, voor Cameron Carter-Vickers is er dus niet naast. En ook Mauricio Pochettino, de ex-coach van Tottenham, sprak eerder al lovende woorden uit over de Amerikaanse verdediger. De Argentijn verklaarde in het verleden namelijk dat Carter-Vickers in de toekomst één van de beste centrale verdedigers zal worden in Engeland. Intern werd hij dan ook omschreven als één van de beste eigen talenten sinds Engels international Ledley King.

MIAZGA OF CARTER-VICKERS 

Ondanks zijn eerder kleine gestalte staat Cameron Carter-Vickers meer dan zijn mannetje in de keiharde Championship. De achtvoudige Amerikaanse international heeft de fysiek van een American Football-speler en in de rechtstreekse duels maakt hij dankbaar gebruik van zijn lichaam. In de Championship wint hij bijvoorbeeld 77% van al zijn aangegane defensieve duels, waarbij hij de best presterende centrale verdediger is in dat onderdeel. En daar koppelt Carter-Vickers ook een betrouwbare passing aan toe, waarmee hij de nummer vijf is onder de centrale verdedigers uit de Championship. 

Die zuivere passing heeft hij wel grotendeels te danken aan een eerder behouden manier van passing. Cameron Carter-Vickers speelt de bal namelijk veel vaker lateraal naar zijn ploegmaats dan in een voorwaartse richting. En dat strookt toch niet meteen met de veeleisende visie van Anderlecht-coach Vincent Kompany. Anderzijds is Matt Miazga ook niet bepaald een pure uitvoetballende centrale verdediger, maar op het vlak van leiderschap en defensieve inbreng heeft hij wel een grote meerwaarde bij Sporting. 



Cameron Carter-Vickers beschikt wel degelijk over een pak intrinsieke kwaliteiten maar of hij volledig voldoet aan het vooropgestelde profiel van Anderlecht, dat is toch een andere zaak. Bovendien zou Tottenham om en bij de elf miljoen euro vragen voor de verkoop van Carter-Vickers, wat uiteraard een te grote transfersom is voor Peter Verbeke & Co. Door de optelsom van alle factoren lijkt het behouden van Miazga op het financiële en het sportieve gebied een meer duurzame oplossing te zijn.

LEES OOK: Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

Is CCV Anderlecht-materiaal?

Meest recent

Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

2
2
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

166
166
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

33
33
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

41
41
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

20
20
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

59
59
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

77
77
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

215
215
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

207
207
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

167
167
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

427
427
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

63
63
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

906
906
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

73
73
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

491
491
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

314
314
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

195
195
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

370
370
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

213
213
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

613
613
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

69
69
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

212
212
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

161
161
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

63
63

Meer sportnieuws