Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

497 stemmen
Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

Volgend seizoen geen Champions of Europa League voor RSC Anderlecht. Door de nederlaag tegen Antwerp komt Sporting straks wel uit in de Conference League. En dat heeft uiteraard ook financiële gevolgen. Door de mindere inkomsten in de Conference League is de kans bijgevolg groot dat Anderlecht haar transferstrategie zal moeten aanpassen. Zo blijft het afwachten wat de club van plan is met Matt Miazga, terwijl Sporting ook gelinkt wordt aan Cameron Carter-Vickers - een andere Amerikaanse centrale verdediger.


WAT MET MIAZGA? 

't Is één van de hamvragen bij RSC Anderlecht: blijft Matt Miazga ook volgend seizoen bij de club? De huurling van Chelsea zette deze jaargang erg constante prestaties neer bij Sporting, met uitzondering van enkele dure fouten zoals tegen Moeskroen en Genk. Maar zelfs na deze beperkte individuele dwalingen wist Miazga zich steeds te herpakken en in beide wedstrijden leverde hij telkens verder een onberispelijke prestatie af. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk.

Matt Miazga groeide in het Lotto Park uit tot de leider van de defensie en dat uitte zich in meerdere aspecten. De 25-jarige laat zich gelden met een actieve coaching waardoor hij steeds vocaal nadrukkelijk aanwezig is bij zijn ploegmaats. Het gebeurde dit seizoen zelfs vaak dat de 20-voudige Amerikaanse international na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Op het sportief gebied blinkt Miazga vooral uit door zijn duelkracht en grote sterkte in het luchtruim. Miazga wint bijvoorbeeld het meeste luchtduels bij Anderlecht.



Het is dan ook niet erg verwonderlijk dat RSC Anderlecht hem graag langer aan boord wil houden bij de club. Sporting huurt Matt Miazga momenteel voor één seizoen van Chelsea, waarbij het geen aankoopoptie kon afdwingen. Chelsea zal ongetwijfeld luisteren naar elk aanbod voor zijn overbodige speler, want Miazga beschikt bij de Blues over een contract tot en met 2022. Het Laatste Nieuws vernam in makelaarsmiddens alvast dat Anderlecht een poging wil ondernemen om Miazga te houden bij de club.

CCV 

Indien Anderlecht erin slaagt om Matt Miazga over te nemen van Chelsea, dan zal het een transfersom moeten betalen alsook het salaris van de Amerikaan. Beide bedragen zullen wellicht geen goedkope tarieven betreffen, waardoor Anderlecht de spelersmarkt grondig analyseert naar mogelijke alternatieven met de hoop op een meer sportieve en financiële optimalisatie. Cameron Carter-Vickers is alvast zo'n mogelijke vervanger voor Miazga. Het Amerikaanse SBI Soccer meldt namelijk de interesse van Anderlecht in de 23-jarige centrale verdediger van Tottenham Hotspur.



Cameron Carter-Vickers, die over het Kanaal het acroniem CCV krijgt, heeft meerdere gelijkenissen met Matt Miagza. Beide centrale verdedigers bezitten de Amerikaanse nationaliteit, zijn fysiek sterk in de (lucht)duels, beperken het voetballend risico én zijn geboren leiders. Carter-Vickers is bij Tottenham eveneens een typische contractspeler zoals Miazga bij Chelsea. The Blues leenden Miazga eerder uit aan Vitesse, Nantes en Reading. Carter-Vickers passeerde langs Sheffield United, Ipswich, Swansea, Stoke City, Luton en dit seizoen Bournemouth.

WOODGATE – POCHETTINO 

Cameron Carter-Vickers ondervond dit seizoen op huurbasis bij The Cherries een erg moeilijke start maar onder hoofdcoach-ad interim Jonathan Woodgate is de Amerikaan onmisbaar geworden. De 23-jarige startte ondertussen al 19 competitiewedstrijden op rij voor de nummer zes uit de Championship en daarin deed hij het uitstekend. “Hij is zo krachtig, hij is bijna niet te verslaan in de één-tegen-één duels”, verklaarde Bournemouth-coach Woodgate over Carter-Vickers. “En hij is bovendien erg goed in de lucht. Hij is niet erg groot (1,83 meter, nvdr.) maar hij wint bijna alle duels in de lucht.”



De lofzang van Jonathan Woodgate, die als speler uitkwam voor onder meer Leeds United, Real Madrid en Tottenham Hotspur, voor Cameron Carter-Vickers is er dus niet naast. En ook Mauricio Pochettino, de ex-coach van Tottenham, sprak eerder al lovende woorden uit over de Amerikaanse verdediger. De Argentijn verklaarde in het verleden namelijk dat Carter-Vickers in de toekomst één van de beste centrale verdedigers zal worden in Engeland. Intern werd hij dan ook omschreven als één van de beste eigen talenten sinds Engels international Ledley King.

MIAZGA OF CARTER-VICKERS 

Ondanks zijn eerder kleine gestalte staat Cameron Carter-Vickers meer dan zijn mannetje in de keiharde Championship. De achtvoudige Amerikaanse international heeft de fysiek van een American Football-speler en in de rechtstreekse duels maakt hij dankbaar gebruik van zijn lichaam. In de Championship wint hij bijvoorbeeld 77% van al zijn aangegane defensieve duels, waarbij hij de best presterende centrale verdediger is in dat onderdeel. En daar koppelt Carter-Vickers ook een betrouwbare passing aan toe, waarmee hij de nummer vijf is onder de centrale verdedigers uit de Championship. 

Die zuivere passing heeft hij wel grotendeels te danken aan een eerder behouden manier van passing. Cameron Carter-Vickers speelt de bal namelijk veel vaker lateraal naar zijn ploegmaats dan in een voorwaartse richting. En dat strookt toch niet meteen met de veeleisende visie van Anderlecht-coach Vincent Kompany. Anderzijds is Matt Miazga ook niet bepaald een pure uitvoetballende centrale verdediger, maar op het vlak van leiderschap en defensieve inbreng heeft hij wel een grote meerwaarde bij Sporting. 



Cameron Carter-Vickers beschikt wel degelijk over een pak intrinsieke kwaliteiten maar of hij volledig voldoet aan het vooropgestelde profiel van Anderlecht, dat is toch een andere zaak. Bovendien zou Tottenham om en bij de elf miljoen euro vragen voor de verkoop van Carter-Vickers, wat uiteraard een te grote transfersom is voor Peter Verbeke & Co. Door de optelsom van alle factoren lijkt het behouden van Miazga op het financiële en het sportieve gebied een meer duurzame oplossing te zijn.

LEES OOK: 'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

Is CCV Anderlecht-materiaal?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

35
35
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

61
61
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

209
209
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

76
76
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

80
80
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

177
177
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

192
192
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

149
149
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

375
375
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

450
450
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

249
249
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

928
928
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

614
614

Meer sportnieuws