Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

door
Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

Volgend seizoen geen Champions of Europa League voor RSC Anderlecht. Door de nederlaag tegen Antwerp komt Sporting straks wel uit in de Conference League. En dat heeft uiteraard ook financiële gevolgen. Door de mindere inkomsten in de Conference League is de kans bijgevolg groot dat Anderlecht haar transferstrategie zal moeten aanpassen. Zo blijft het afwachten wat de club van plan is met Matt Miazga, terwijl Sporting ook gelinkt wordt aan Cameron Carter-Vickers - een andere Amerikaanse centrale verdediger.


WAT MET MIAZGA? 

't Is één van de hamvragen bij RSC Anderlecht: blijft Matt Miazga ook volgend seizoen bij de club? De huurling van Chelsea zette deze jaargang erg constante prestaties neer bij Sporting, met uitzondering van enkele dure fouten zoals tegen Moeskroen en Genk. Maar zelfs na deze beperkte individuele dwalingen wist Miazga zich steeds te herpakken en in beide wedstrijden leverde hij telkens verder een onberispelijke prestatie af. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk.

Matt Miazga groeide in het Lotto Park uit tot de leider van de defensie en dat uitte zich in meerdere aspecten. De 25-jarige laat zich gelden met een actieve coaching waardoor hij steeds vocaal nadrukkelijk aanwezig is bij zijn ploegmaats. Het gebeurde dit seizoen zelfs vaak dat de 20-voudige Amerikaanse international na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Op het sportief gebied blinkt Miazga vooral uit door zijn duelkracht en grote sterkte in het luchtruim. Miazga wint bijvoorbeeld het meeste luchtduels bij Anderlecht.



Het is dan ook niet erg verwonderlijk dat RSC Anderlecht hem graag langer aan boord wil houden bij de club. Sporting huurt Matt Miazga momenteel voor één seizoen van Chelsea, waarbij het geen aankoopoptie kon afdwingen. Chelsea zal ongetwijfeld luisteren naar elk aanbod voor zijn overbodige speler, want Miazga beschikt bij de Blues over een contract tot en met 2022. Het Laatste Nieuws vernam in makelaarsmiddens alvast dat Anderlecht een poging wil ondernemen om Miazga te houden bij de club.

CCV 

Indien Anderlecht erin slaagt om Matt Miazga over te nemen van Chelsea, dan zal het een transfersom moeten betalen alsook het salaris van de Amerikaan. Beide bedragen zullen wellicht geen goedkope tarieven betreffen, waardoor Anderlecht de spelersmarkt grondig analyseert naar mogelijke alternatieven met de hoop op een meer sportieve en financiële optimalisatie. Cameron Carter-Vickers is alvast zo'n mogelijke vervanger voor Miazga. Het Amerikaanse SBI Soccer meldt namelijk de interesse van Anderlecht in de 23-jarige centrale verdediger van Tottenham Hotspur.



Cameron Carter-Vickers, die over het Kanaal het acroniem CCV krijgt, heeft meerdere gelijkenissen met Matt Miagza. Beide centrale verdedigers bezitten de Amerikaanse nationaliteit, zijn fysiek sterk in de (lucht)duels, beperken het voetballend risico én zijn geboren leiders. Carter-Vickers is bij Tottenham eveneens een typische contractspeler zoals Miazga bij Chelsea. The Blues leenden Miazga eerder uit aan Vitesse, Nantes en Reading. Carter-Vickers passeerde langs Sheffield United, Ipswich, Swansea, Stoke City, Luton en dit seizoen Bournemouth.

WOODGATE – POCHETTINO 

Cameron Carter-Vickers ondervond dit seizoen op huurbasis bij The Cherries een erg moeilijke start maar onder hoofdcoach-ad interim Jonathan Woodgate is de Amerikaan onmisbaar geworden. De 23-jarige startte ondertussen al 19 competitiewedstrijden op rij voor de nummer zes uit de Championship en daarin deed hij het uitstekend. “Hij is zo krachtig, hij is bijna niet te verslaan in de één-tegen-één duels”, verklaarde Bournemouth-coach Woodgate over Carter-Vickers. “En hij is bovendien erg goed in de lucht. Hij is niet erg groot (1,83 meter, nvdr.) maar hij wint bijna alle duels in de lucht.”



De lofzang van Jonathan Woodgate, die als speler uitkwam voor onder meer Leeds United, Real Madrid en Tottenham Hotspur, voor Cameron Carter-Vickers is er dus niet naast. En ook Mauricio Pochettino, de ex-coach van Tottenham, sprak eerder al lovende woorden uit over de Amerikaanse verdediger. De Argentijn verklaarde in het verleden namelijk dat Carter-Vickers in de toekomst één van de beste centrale verdedigers zal worden in Engeland. Intern werd hij dan ook omschreven als één van de beste eigen talenten sinds Engels international Ledley King.

MIAZGA OF CARTER-VICKERS 

Ondanks zijn eerder kleine gestalte staat Cameron Carter-Vickers meer dan zijn mannetje in de keiharde Championship. De achtvoudige Amerikaanse international heeft de fysiek van een American Football-speler en in de rechtstreekse duels maakt hij dankbaar gebruik van zijn lichaam. In de Championship wint hij bijvoorbeeld 77% van al zijn aangegane defensieve duels, waarbij hij de best presterende centrale verdediger is in dat onderdeel. En daar koppelt Carter-Vickers ook een betrouwbare passing aan toe, waarmee hij de nummer vijf is onder de centrale verdedigers uit de Championship. 

Die zuivere passing heeft hij wel grotendeels te danken aan een eerder behouden manier van passing. Cameron Carter-Vickers speelt de bal namelijk veel vaker lateraal naar zijn ploegmaats dan in een voorwaartse richting. En dat strookt toch niet meteen met de veeleisende visie van Anderlecht-coach Vincent Kompany. Anderzijds is Matt Miazga ook niet bepaald een pure uitvoetballende centrale verdediger, maar op het vlak van leiderschap en defensieve inbreng heeft hij wel een grote meerwaarde bij Sporting. 



Cameron Carter-Vickers beschikt wel degelijk over een pak intrinsieke kwaliteiten maar of hij volledig voldoet aan het vooropgestelde profiel van Anderlecht, dat is toch een andere zaak. Bovendien zou Tottenham om en bij de elf miljoen euro vragen voor de verkoop van Carter-Vickers, wat uiteraard een te grote transfersom is voor Peter Verbeke & Co. Door de optelsom van alle factoren lijkt het behouden van Miazga op het financiële en het sportieve gebied een meer duurzame oplossing te zijn.

LEES OOK: Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Is CCV Anderlecht-materiaal?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

21
21
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

87
87
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

65
65
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

79
79
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

215
215
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

103
103
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

96
96
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

42
42
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

162
162
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

327
327
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

305
305
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

246
246
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

61
61
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

509
509
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

152
152
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

711
711
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

79
79
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

96
96
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

255
255
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

42
42
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

52
52
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

217
217
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

82
82
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

42
42

Meer sportnieuws