Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

door
Anderlecht neemt dure gok met opvolger Miazga

Volgend seizoen geen Champions of Europa League voor RSC Anderlecht. Door de nederlaag tegen Antwerp komt Sporting straks wel uit in de Conference League. En dat heeft uiteraard ook financiële gevolgen. Door de mindere inkomsten in de Conference League is de kans bijgevolg groot dat Anderlecht haar transferstrategie zal moeten aanpassen. Zo blijft het afwachten wat de club van plan is met Matt Miazga, terwijl Sporting ook gelinkt wordt aan Cameron Carter-Vickers - een andere Amerikaanse centrale verdediger.


WAT MET MIAZGA? 

't Is één van de hamvragen bij RSC Anderlecht: blijft Matt Miazga ook volgend seizoen bij de club? De huurling van Chelsea zette deze jaargang erg constante prestaties neer bij Sporting, met uitzondering van enkele dure fouten zoals tegen Moeskroen en Genk. Maar zelfs na deze beperkte individuele dwalingen wist Miazga zich steeds te herpakken en in beide wedstrijden leverde hij telkens verder een onberispelijke prestatie af. 't Schijnt dat Amerikanen sterk in het hoofd zijn. Je brengt Miazga dan ook niet zomaar van z'n stuk.

Matt Miazga groeide in het Lotto Park uit tot de leider van de defensie en dat uitte zich in meerdere aspecten. De 25-jarige laat zich gelden met een actieve coaching waardoor hij steeds vocaal nadrukkelijk aanwezig is bij zijn ploegmaats. Het gebeurde dit seizoen zelfs vaak dat de 20-voudige Amerikaanse international na de wedstrijd een droge en pijnlijke keel heeft van al dat roepen. Op het sportief gebied blinkt Miazga vooral uit door zijn duelkracht en grote sterkte in het luchtruim. Miazga wint bijvoorbeeld het meeste luchtduels bij Anderlecht.



Het is dan ook niet erg verwonderlijk dat RSC Anderlecht hem graag langer aan boord wil houden bij de club. Sporting huurt Matt Miazga momenteel voor één seizoen van Chelsea, waarbij het geen aankoopoptie kon afdwingen. Chelsea zal ongetwijfeld luisteren naar elk aanbod voor zijn overbodige speler, want Miazga beschikt bij de Blues over een contract tot en met 2022. Het Laatste Nieuws vernam in makelaarsmiddens alvast dat Anderlecht een poging wil ondernemen om Miazga te houden bij de club.

CCV 

Indien Anderlecht erin slaagt om Matt Miazga over te nemen van Chelsea, dan zal het een transfersom moeten betalen alsook het salaris van de Amerikaan. Beide bedragen zullen wellicht geen goedkope tarieven betreffen, waardoor Anderlecht de spelersmarkt grondig analyseert naar mogelijke alternatieven met de hoop op een meer sportieve en financiële optimalisatie. Cameron Carter-Vickers is alvast zo'n mogelijke vervanger voor Miazga. Het Amerikaanse SBI Soccer meldt namelijk de interesse van Anderlecht in de 23-jarige centrale verdediger van Tottenham Hotspur.



Cameron Carter-Vickers, die over het Kanaal het acroniem CCV krijgt, heeft meerdere gelijkenissen met Matt Miagza. Beide centrale verdedigers bezitten de Amerikaanse nationaliteit, zijn fysiek sterk in de (lucht)duels, beperken het voetballend risico én zijn geboren leiders. Carter-Vickers is bij Tottenham eveneens een typische contractspeler zoals Miazga bij Chelsea. The Blues leenden Miazga eerder uit aan Vitesse, Nantes en Reading. Carter-Vickers passeerde langs Sheffield United, Ipswich, Swansea, Stoke City, Luton en dit seizoen Bournemouth.

WOODGATE – POCHETTINO 

Cameron Carter-Vickers ondervond dit seizoen op huurbasis bij The Cherries een erg moeilijke start maar onder hoofdcoach-ad interim Jonathan Woodgate is de Amerikaan onmisbaar geworden. De 23-jarige startte ondertussen al 19 competitiewedstrijden op rij voor de nummer zes uit de Championship en daarin deed hij het uitstekend. “Hij is zo krachtig, hij is bijna niet te verslaan in de één-tegen-één duels”, verklaarde Bournemouth-coach Woodgate over Carter-Vickers. “En hij is bovendien erg goed in de lucht. Hij is niet erg groot (1,83 meter, nvdr.) maar hij wint bijna alle duels in de lucht.”



De lofzang van Jonathan Woodgate, die als speler uitkwam voor onder meer Leeds United, Real Madrid en Tottenham Hotspur, voor Cameron Carter-Vickers is er dus niet naast. En ook Mauricio Pochettino, de ex-coach van Tottenham, sprak eerder al lovende woorden uit over de Amerikaanse verdediger. De Argentijn verklaarde in het verleden namelijk dat Carter-Vickers in de toekomst één van de beste centrale verdedigers zal worden in Engeland. Intern werd hij dan ook omschreven als één van de beste eigen talenten sinds Engels international Ledley King.

MIAZGA OF CARTER-VICKERS 

Ondanks zijn eerder kleine gestalte staat Cameron Carter-Vickers meer dan zijn mannetje in de keiharde Championship. De achtvoudige Amerikaanse international heeft de fysiek van een American Football-speler en in de rechtstreekse duels maakt hij dankbaar gebruik van zijn lichaam. In de Championship wint hij bijvoorbeeld 77% van al zijn aangegane defensieve duels, waarbij hij de best presterende centrale verdediger is in dat onderdeel. En daar koppelt Carter-Vickers ook een betrouwbare passing aan toe, waarmee hij de nummer vijf is onder de centrale verdedigers uit de Championship. 

Die zuivere passing heeft hij wel grotendeels te danken aan een eerder behouden manier van passing. Cameron Carter-Vickers speelt de bal namelijk veel vaker lateraal naar zijn ploegmaats dan in een voorwaartse richting. En dat strookt toch niet meteen met de veeleisende visie van Anderlecht-coach Vincent Kompany. Anderzijds is Matt Miazga ook niet bepaald een pure uitvoetballende centrale verdediger, maar op het vlak van leiderschap en defensieve inbreng heeft hij wel een grote meerwaarde bij Sporting. 



Cameron Carter-Vickers beschikt wel degelijk over een pak intrinsieke kwaliteiten maar of hij volledig voldoet aan het vooropgestelde profiel van Anderlecht, dat is toch een andere zaak. Bovendien zou Tottenham om en bij de elf miljoen euro vragen voor de verkoop van Carter-Vickers, wat uiteraard een te grote transfersom is voor Peter Verbeke & Co. Door de optelsom van alle factoren lijkt het behouden van Miazga op het financiële en het sportieve gebied een meer duurzame oplossing te zijn.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

Is CCV Anderlecht-materiaal?

Meest recent

OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

1
1
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

63
63
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

32
32
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

281
281
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

130
130
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

66
66
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

279
279
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

78
78
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

390
390
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

151
151
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

134
134
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

389
389
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

389
389
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

46
46
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

351
351
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

44
44
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

599
599
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

30
30
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

249
249
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

454
454
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

442
442
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

88
88
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

227
227
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

316
316
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

183
183

Meer sportnieuws