Club Brugge ontdekt jong goud: 'Type-Kanté'

door
Club Brugge ontdekt jong goud: 'Type-Kanté'

Zaterdagavond maakte de 16-jarige Noah Mbamba zijn grote debuut bij Club Brugge. Daarmee was de talentvolle verdediger/middenvelder de jongste debutant bij Club sinds de invoering van het professionele voetbal. En ontgoochelen deed Mbamba allerminst. 


NDOMBELE – POGBA 

Het gaat hard voor Noah Mbamba. De 16-jarige youngster was dit seizoen één van de revelaties bij Club NXT, waar hij op het niveau van 1B meteen kon overtuigen. In februari dit jaar volgde voor de Belgische jeugdinternational een eerste profcontract waarmee Mbamba tot en met 2023 onder contract ligt bij Club Brugge. Sindsdien traint de tiener ook volop mee met de Brugse A-kern en mag hij straks tevens de eerstvolgende seizoensvoorbereiding aanvatten bij de grote jongens.

“Ik ben het type speler dat ervan houdt om te lopen met de bal en acties te maken”, verklaarde Noah Mbamba op de persconferentie ter gelegenheid van zijn eerste profcontract. “Ik neem een voorbeeld aan spelers zoals Ndombele van Tottenham. Paul Pogba, die ook op het middenveld speelt. Dat zijn spelers waar ik naar opkijk. Ik mik wel hoog”, klonk het erg ambitieus. Mbamba kan zowel als centrale verdediger als centrale middenvelder uit de voeten.



Noah Mbamba was begin dit seizoen nog niet klaar voor het veeleisende profvoetbal, maar door zijn opgedane ervaring bij Club NXT zette hij enorme stappen voorwaarts. Dat geldt niet alleen voor zijn speelminuten op het veld, maar evenzeer door de professionele begeleiding en het dagelijkse harde labeur in het Belfius Base Camp. Zonder die unieke vergaarde ervaring zou Mbamba op 16-jarige leeftijd wellicht geen vast lid van de Brugse A-kern zijn.

TYPE-KANTE 

Philippe Clement ging zondag zelfs nog een stapje verder want hij liet Noah Mbamba debuteren in de eerste ploeg van Club Brugge. Het jonge talent maakte deel uit van een drukbevolkt Brugs centraal middenveld, waarbij hij als laagste pion Mats Rits, Ruud Vormer en Hans Vanaken ondersteunde. “Technisch heeft hij een heel grote bagage maar ook fysiek zet hij grote stappen”, verklaarde Clement zijn keuze voor Mbamba op Eleven Sports. “Daarom wil ik hem nu ervaring laten opdoen.”



Noah Mbamba is een verdedigend ingestelde speler die voornamelijk andere spelers ondersteunt. Een soort waterdrager dus, een type-Ngolo Kanté zoals Het Nieuwsblad – met lichte zin voor overdrijving uiteraard – stelt. “Het is uitzonderlijk dit”, verklaarde Mbamba na de wedstrijd op de clubkanalen. “Vanaf het begin van de wedstrijd was ik geconcentreerd. Ik ben tevreden met mijn prestatie. Coach Philippe Clement gaf me voor de match niets speciaals mee.”

OVERTUIGEND

Noa Mbamba draaide tegen KRC Genk goed mee, maar het was duidelijk dat hij nog wat last had met het hoge tempo – logisch uiteraard als pas 16-jarige youngster. De jonge middenvelder bewees een alvast grote meerwaarde te zijn in het verdedigende werk. Met de sokjes omlaag schuwde hij het fysieke en recupererende werk allerminst. Daarnaast sprong ook zijn natuurlijke rust en flair in het oog. Mbamba mag aldus terugblikken op een geslaagd debuut in de Brugse hoofdmacht.

In zijn rol als meest teruggetrokken middenvelder werkte Noah Mbamba een heel erg efficiënte wedstrijd af. Hij telde onder alle basisspelers van Club Brugge bijvoorbeeld het minste geleden balverlies, tegen Genk verloor Mbamba om exact te zijn slechts drie keer de bal. Dat is algemeen gesteld een heel erg laag aantal voor een speler op zijn positie, en zeker al tegenover een tegenstander met zoveel kwaliteit in de ploeg. Dat smaakt dus alvast naar meer.



Dat weinig geleden balverlies heeft verschillende oorzaken. Noah Mbamba legde een uitstekende passing op de mat, bij Club Brugge passten enkel de centrale verdedigers Odilon Kossounou en Brandon Mechele nog zuiverder dan de 16-jarige. Daarnaast telde Mbamba het meeste aantal gewonnen defensieve duels (11) en allround duels (14) onder alle spelers van de landskampioen. Hij wordt er dus ongetwijfeld eentje om in de gaten te houden in het eerstvolgende voetbalseizoen. 

LEES OOK: 'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Moet Mbamba volgend seizoen voluit zijn kans krijgen?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

70
70
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

127
127
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

84
84
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

112
112
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

155
155
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

62
62
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

17
17
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

65
65
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

99
99
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

144
144
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

147
147
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

140
140
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

385
385
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

103
103
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

61
61
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

210
210
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

236
236
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

319
319
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

461
461

Meer sportnieuws