Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

688 stemmen
Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

Naarmate het seizoenseinde nadert, maken de Belgische clubs stilaan hun inventaris op voor de volgende jaargang. Bij Antwerp FC zullen ze alvast een duidelijke beslissing moeten nemen omtrent Manuel Benson. De duurste transfer in de Antwerpse clubgeschiedenis maakte nog geen onvergetelijke indruk op de Bosuil, maar op huurbasis bij PEC Zwolle zijn Bensons prestaties wél van een hoogstaand niveau.


DURE FLOPTRANSFER

In de zomer van 2019 brak Antwerp FC haar transferrecord. The Great Old betaalde toen drie miljoen euro aan KRC Genk om Manuel Benson over te nemen. Zo'n twee jaar later houdt het Antwerpse clubrecord nog steeds stand, maar op de Bosuil hebben ze nog niet veel plezier beleefd aan de vinnige flankspeler. Sinds september 2019 kwam Benson nog maar 757 competitieminuten in actie voor Antwerp. Dat is verhouding bijna 4.000 euro per gespeelde minuut in het rood-witte shirt. Een goede investering blijkt Benson dus niet meteen te zijn.

In het huidige seizoen tikte de teller van Manuel Benson bij Antwerp FC af op een erbarmelijke 218 minuten. Voor zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer was die erg schaarse speelgelegenheid ronduit dramatisch, want per slot van rekening is Benson nog maar 24 jaar jong. Daarnaast zag Antwerp het rendement van haar grote investering van drie miljoen euro hopeloos afnemen, wat een erg slechte zaak betekent voor diens marktwaarde en aantrekkelijkheid voor andere clubs. In de wintermercato van 2021 drong een urgente oplossing zich dus op.



In de zoektocht naar felgebeerde speelminuten vond Manuel Benson in januari tijdelijk onderdak bij PEC Zwolle. De voormalige Jonge Duivel kreeg bij de Blauwvingers meteen het volle vertrouwen op zijn natuurlijke positie als aanvallende flankspeler, zowel op links als op rechts. Een positie die dit seizoen niet bestond bij Antwerp, want Ivan Leko als Frank Vercauteren prefereerden namelijk defensievere types op de flanken. Benson voelde zich meteen in zijn sas bij Zwolle en bij uitbreiding ook in de offensievere Eredivisie. En dat valt te merken aan zijn geleverde prestaties.

TOPPER IN EREDIVISIE

Met nul doelpunten en vier assists in dertien competitiewedstrijden zijn de statistieken van Manuel Benson bij PEC Zwolle niet meteen indrukwekkend te noemen. Maar zijn grote meerwaarde is echter dieper te vinden dan in de statistieken qua doelpunten en assists. Op meerdere onderdelen die belangrijk zijn als offensieve flankaanvaller behoort Benson in de Eredivisie namelijk tot één van de betere spelers op zijn positie. En da's best wel een fraaie realisatie met aanwezige toppers zoals onder meer Dusan Tadic (Ajax), Anthony (Ajax), David Neres (Ajax), Calvin Stengs (AZ). 

Bij PEC Zwolle is Manuel Benson alomtegenwoordig aanwezig en dat mag zelfs letterlijk genomen worden. Onder zijn positionele collega's in de Eredivisie is er namelijk geen enkele speler die per wedstrijd meer duels aangaat dan de 24-jarige Belg. Daarnaast prijkt Benson ook op de eerste plaats bij het aantal aangegane één-tegen-één dribbels, bij de verrichte offensieve duels én de gepleegde versnellingen met en zonder de bal aan de voet. Bovendien staat hij in de top tien bij de succesvolle offensieve acties per wedstrijd en bij de afgeleverde voorzetten.



Er moet hierbij wel een belangrijke kanttekening gemaakt worden. Hoewel Manuel Benson erg veel offensieve acties en dribbels aangaat, moet hij daar wel nog meer efficiëntie aan toevoegen. Anderzijds is het wel glashelder dat Benson flinke stappen vooruit zette tijdens zijn uitleenbeurt aan PEC Zwolle. Bij Antwerp FC zullen ze dus goed moeten nadenken wat ze straks van plan zijn met Benson. Als er een nieuwe hoofdcoach komt die in tegenstelling tot Ivan Leko en Franky Vercauteren wél met offensieve flankspelers wil spelen, dan is een type-Benson bijvoorbeeld erg interessant voor The Great Old. Bovendien ligt hij nog tot 2023 onder contract op de Bosuil. De tijd om te oogsten komt er dus snel aan. 

LEES OOK: Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Moet Benson een nieuwe kans krijgen bij Antwerp?

Meest recent

'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

29
29
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

32
32
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

435
435
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

146
146
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

108
108
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

139
139
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

382
382
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

420
420
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

266
266
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

354
354
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

305
305
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

238
238
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

90
90
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

875
875
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

142
142
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

423
423
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1635
1635
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

385
385
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

545
545
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

377
377
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

436
436
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1251
1251
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

376
376
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

329
329
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

322
322

Meer sportnieuws