Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

door
Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

Naarmate het seizoenseinde nadert, maken de Belgische clubs stilaan hun inventaris op voor de volgende jaargang. Bij Antwerp FC zullen ze alvast een duidelijke beslissing moeten nemen omtrent Manuel Benson. De duurste transfer in de Antwerpse clubgeschiedenis maakte nog geen onvergetelijke indruk op de Bosuil, maar op huurbasis bij PEC Zwolle zijn Bensons prestaties wél van een hoogstaand niveau.


DURE FLOPTRANSFER

In de zomer van 2019 brak Antwerp FC haar transferrecord. The Great Old betaalde toen drie miljoen euro aan KRC Genk om Manuel Benson over te nemen. Zo'n twee jaar later houdt het Antwerpse clubrecord nog steeds stand, maar op de Bosuil hebben ze nog niet veel plezier beleefd aan de vinnige flankspeler. Sinds september 2019 kwam Benson nog maar 757 competitieminuten in actie voor Antwerp. Dat is verhouding bijna 4.000 euro per gespeelde minuut in het rood-witte shirt. Een goede investering blijkt Benson dus niet meteen te zijn.

In het huidige seizoen tikte de teller van Manuel Benson bij Antwerp FC af op een erbarmelijke 218 minuten. Voor zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer was die erg schaarse speelgelegenheid ronduit dramatisch, want per slot van rekening is Benson nog maar 24 jaar jong. Daarnaast zag Antwerp het rendement van haar grote investering van drie miljoen euro hopeloos afnemen, wat een erg slechte zaak betekent voor diens marktwaarde en aantrekkelijkheid voor andere clubs. In de wintermercato van 2021 drong een urgente oplossing zich dus op.



In de zoektocht naar felgebeerde speelminuten vond Manuel Benson in januari tijdelijk onderdak bij PEC Zwolle. De voormalige Jonge Duivel kreeg bij de Blauwvingers meteen het volle vertrouwen op zijn natuurlijke positie als aanvallende flankspeler, zowel op links als op rechts. Een positie die dit seizoen niet bestond bij Antwerp, want Ivan Leko als Frank Vercauteren prefereerden namelijk defensievere types op de flanken. Benson voelde zich meteen in zijn sas bij Zwolle en bij uitbreiding ook in de offensievere Eredivisie. En dat valt te merken aan zijn geleverde prestaties.

TOPPER IN EREDIVISIE

Met nul doelpunten en vier assists in dertien competitiewedstrijden zijn de statistieken van Manuel Benson bij PEC Zwolle niet meteen indrukwekkend te noemen. Maar zijn grote meerwaarde is echter dieper te vinden dan in de statistieken qua doelpunten en assists. Op meerdere onderdelen die belangrijk zijn als offensieve flankaanvaller behoort Benson in de Eredivisie namelijk tot één van de betere spelers op zijn positie. En da's best wel een fraaie realisatie met aanwezige toppers zoals onder meer Dusan Tadic (Ajax), Anthony (Ajax), David Neres (Ajax), Calvin Stengs (AZ). 

Bij PEC Zwolle is Manuel Benson alomtegenwoordig aanwezig en dat mag zelfs letterlijk genomen worden. Onder zijn positionele collega's in de Eredivisie is er namelijk geen enkele speler die per wedstrijd meer duels aangaat dan de 24-jarige Belg. Daarnaast prijkt Benson ook op de eerste plaats bij het aantal aangegane één-tegen-één dribbels, bij de verrichte offensieve duels én de gepleegde versnellingen met en zonder de bal aan de voet. Bovendien staat hij in de top tien bij de succesvolle offensieve acties per wedstrijd en bij de afgeleverde voorzetten.



Er moet hierbij wel een belangrijke kanttekening gemaakt worden. Hoewel Manuel Benson erg veel offensieve acties en dribbels aangaat, moet hij daar wel nog meer efficiëntie aan toevoegen. Anderzijds is het wel glashelder dat Benson flinke stappen vooruit zette tijdens zijn uitleenbeurt aan PEC Zwolle. Bij Antwerp FC zullen ze dus goed moeten nadenken wat ze straks van plan zijn met Benson. Als er een nieuwe hoofdcoach komt die in tegenstelling tot Ivan Leko en Franky Vercauteren wél met offensieve flankspelers wil spelen, dan is een type-Benson bijvoorbeeld erg interessant voor The Great Old. Bovendien ligt hij nog tot 2023 onder contract op de Bosuil. De tijd om te oogsten komt er dus snel aan. 

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Moet Benson een nieuwe kans krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Keeperssoap Club Brugge: Jackers richting JPL-concurrent?

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

9
9
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

9
9
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

30
30
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

144
144
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

220
220
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

39
39
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

131
131
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

110
110
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

67
67
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

45
45
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

219
219
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

283
283
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

272
272
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

649
649
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

521
521
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

228
228

Meer sportnieuws