Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

688 stemmen
Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

Naarmate het seizoenseinde nadert, maken de Belgische clubs stilaan hun inventaris op voor de volgende jaargang. Bij Antwerp FC zullen ze alvast een duidelijke beslissing moeten nemen omtrent Manuel Benson. De duurste transfer in de Antwerpse clubgeschiedenis maakte nog geen onvergetelijke indruk op de Bosuil, maar op huurbasis bij PEC Zwolle zijn Bensons prestaties wél van een hoogstaand niveau.


DURE FLOPTRANSFER

In de zomer van 2019 brak Antwerp FC haar transferrecord. The Great Old betaalde toen drie miljoen euro aan KRC Genk om Manuel Benson over te nemen. Zo'n twee jaar later houdt het Antwerpse clubrecord nog steeds stand, maar op de Bosuil hebben ze nog niet veel plezier beleefd aan de vinnige flankspeler. Sinds september 2019 kwam Benson nog maar 757 competitieminuten in actie voor Antwerp. Dat is verhouding bijna 4.000 euro per gespeelde minuut in het rood-witte shirt. Een goede investering blijkt Benson dus niet meteen te zijn.

In het huidige seizoen tikte de teller van Manuel Benson bij Antwerp FC af op een erbarmelijke 218 minuten. Voor zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer was die erg schaarse speelgelegenheid ronduit dramatisch, want per slot van rekening is Benson nog maar 24 jaar jong. Daarnaast zag Antwerp het rendement van haar grote investering van drie miljoen euro hopeloos afnemen, wat een erg slechte zaak betekent voor diens marktwaarde en aantrekkelijkheid voor andere clubs. In de wintermercato van 2021 drong een urgente oplossing zich dus op.



In de zoektocht naar felgebeerde speelminuten vond Manuel Benson in januari tijdelijk onderdak bij PEC Zwolle. De voormalige Jonge Duivel kreeg bij de Blauwvingers meteen het volle vertrouwen op zijn natuurlijke positie als aanvallende flankspeler, zowel op links als op rechts. Een positie die dit seizoen niet bestond bij Antwerp, want Ivan Leko als Frank Vercauteren prefereerden namelijk defensievere types op de flanken. Benson voelde zich meteen in zijn sas bij Zwolle en bij uitbreiding ook in de offensievere Eredivisie. En dat valt te merken aan zijn geleverde prestaties.

TOPPER IN EREDIVISIE

Met nul doelpunten en vier assists in dertien competitiewedstrijden zijn de statistieken van Manuel Benson bij PEC Zwolle niet meteen indrukwekkend te noemen. Maar zijn grote meerwaarde is echter dieper te vinden dan in de statistieken qua doelpunten en assists. Op meerdere onderdelen die belangrijk zijn als offensieve flankaanvaller behoort Benson in de Eredivisie namelijk tot één van de betere spelers op zijn positie. En da's best wel een fraaie realisatie met aanwezige toppers zoals onder meer Dusan Tadic (Ajax), Anthony (Ajax), David Neres (Ajax), Calvin Stengs (AZ). 

Bij PEC Zwolle is Manuel Benson alomtegenwoordig aanwezig en dat mag zelfs letterlijk genomen worden. Onder zijn positionele collega's in de Eredivisie is er namelijk geen enkele speler die per wedstrijd meer duels aangaat dan de 24-jarige Belg. Daarnaast prijkt Benson ook op de eerste plaats bij het aantal aangegane één-tegen-één dribbels, bij de verrichte offensieve duels én de gepleegde versnellingen met en zonder de bal aan de voet. Bovendien staat hij in de top tien bij de succesvolle offensieve acties per wedstrijd en bij de afgeleverde voorzetten.



Er moet hierbij wel een belangrijke kanttekening gemaakt worden. Hoewel Manuel Benson erg veel offensieve acties en dribbels aangaat, moet hij daar wel nog meer efficiëntie aan toevoegen. Anderzijds is het wel glashelder dat Benson flinke stappen vooruit zette tijdens zijn uitleenbeurt aan PEC Zwolle. Bij Antwerp FC zullen ze dus goed moeten nadenken wat ze straks van plan zijn met Benson. Als er een nieuwe hoofdcoach komt die in tegenstelling tot Ivan Leko en Franky Vercauteren wél met offensieve flankspelers wil spelen, dan is een type-Benson bijvoorbeeld erg interessant voor The Great Old. Bovendien ligt hij nog tot 2023 onder contract op de Bosuil. De tijd om te oogsten komt er dus snel aan. 

🚀

Moet Benson een nieuwe kans krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

11
11
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

123
123
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

102
102
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

236
236
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

69
69
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

399
399
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

921
921
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

60
60
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

245
245
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

111
111
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

230
230
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

175
175
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

287
287
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

439
439
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

790
790
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

254
254
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

185
185
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

562
562
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

489
489
'Enrique wordt verwend: PSG klopt aan bij Barcelona'

Paris Saint-Germain kroonde zich de voorbije twee seizoenen tot Champions League-winnaar. Die ...

106
106
Ruben Van Gucht maakt het bont: "Wat een mafkees!"

Ruben Van Gucht slaagt er telkens opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. Niet met een ...

114
114
Tweede zondebok naast Lammens: "Ondermaats en niet wakker"

De Rode Duivels mogen tevreden terugblikken op hun WK, maar toch heerst het gevoel dat er tijdens de ...

735
735
Halve finales gekend: stats voorspellen déze wereldkampioen

De kaarten zijn geschud, de halve finales op WK 2026 staan vast. Frankrijk, Argentinië, ...

303
303
België likt wonde: Nederlanders zien énorme gemiste kans

De Rode Duivels hebben het wereldkampioenschap 2026 met een opgeven hoofd kunnen verlaten. In de ...

278
278
'Club richting monstersom: Arsenal pakt standpunt in'

De kans dat Christos Tzolis nog te bewonderen zal zijn in een shirt van Club Brugge oogt behoorlijk ...

808
808

Meer sportnieuws