Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

door
Antwerp piekert over Eredivisie-sensatie

Naarmate het seizoenseinde nadert, maken de Belgische clubs stilaan hun inventaris op voor de volgende jaargang. Bij Antwerp FC zullen ze alvast een duidelijke beslissing moeten nemen omtrent Manuel Benson. De duurste transfer in de Antwerpse clubgeschiedenis maakte nog geen onvergetelijke indruk op de Bosuil, maar op huurbasis bij PEC Zwolle zijn Bensons prestaties wél van een hoogstaand niveau.


DURE FLOPTRANSFER

In de zomer van 2019 brak Antwerp FC haar transferrecord. The Great Old betaalde toen drie miljoen euro aan KRC Genk om Manuel Benson over te nemen. Zo'n twee jaar later houdt het Antwerpse clubrecord nog steeds stand, maar op de Bosuil hebben ze nog niet veel plezier beleefd aan de vinnige flankspeler. Sinds september 2019 kwam Benson nog maar 757 competitieminuten in actie voor Antwerp. Dat is verhouding bijna 4.000 euro per gespeelde minuut in het rood-witte shirt. Een goede investering blijkt Benson dus niet meteen te zijn.

In het huidige seizoen tikte de teller van Manuel Benson bij Antwerp FC af op een erbarmelijke 218 minuten. Voor zijn persoonlijke ontwikkeling als voetballer was die erg schaarse speelgelegenheid ronduit dramatisch, want per slot van rekening is Benson nog maar 24 jaar jong. Daarnaast zag Antwerp het rendement van haar grote investering van drie miljoen euro hopeloos afnemen, wat een erg slechte zaak betekent voor diens marktwaarde en aantrekkelijkheid voor andere clubs. In de wintermercato van 2021 drong een urgente oplossing zich dus op.



In de zoektocht naar felgebeerde speelminuten vond Manuel Benson in januari tijdelijk onderdak bij PEC Zwolle. De voormalige Jonge Duivel kreeg bij de Blauwvingers meteen het volle vertrouwen op zijn natuurlijke positie als aanvallende flankspeler, zowel op links als op rechts. Een positie die dit seizoen niet bestond bij Antwerp, want Ivan Leko als Frank Vercauteren prefereerden namelijk defensievere types op de flanken. Benson voelde zich meteen in zijn sas bij Zwolle en bij uitbreiding ook in de offensievere Eredivisie. En dat valt te merken aan zijn geleverde prestaties.

TOPPER IN EREDIVISIE

Met nul doelpunten en vier assists in dertien competitiewedstrijden zijn de statistieken van Manuel Benson bij PEC Zwolle niet meteen indrukwekkend te noemen. Maar zijn grote meerwaarde is echter dieper te vinden dan in de statistieken qua doelpunten en assists. Op meerdere onderdelen die belangrijk zijn als offensieve flankaanvaller behoort Benson in de Eredivisie namelijk tot één van de betere spelers op zijn positie. En da's best wel een fraaie realisatie met aanwezige toppers zoals onder meer Dusan Tadic (Ajax), Anthony (Ajax), David Neres (Ajax), Calvin Stengs (AZ). 

Bij PEC Zwolle is Manuel Benson alomtegenwoordig aanwezig en dat mag zelfs letterlijk genomen worden. Onder zijn positionele collega's in de Eredivisie is er namelijk geen enkele speler die per wedstrijd meer duels aangaat dan de 24-jarige Belg. Daarnaast prijkt Benson ook op de eerste plaats bij het aantal aangegane één-tegen-één dribbels, bij de verrichte offensieve duels én de gepleegde versnellingen met en zonder de bal aan de voet. Bovendien staat hij in de top tien bij de succesvolle offensieve acties per wedstrijd en bij de afgeleverde voorzetten.



Er moet hierbij wel een belangrijke kanttekening gemaakt worden. Hoewel Manuel Benson erg veel offensieve acties en dribbels aangaat, moet hij daar wel nog meer efficiëntie aan toevoegen. Anderzijds is het wel glashelder dat Benson flinke stappen vooruit zette tijdens zijn uitleenbeurt aan PEC Zwolle. Bij Antwerp FC zullen ze dus goed moeten nadenken wat ze straks van plan zijn met Benson. Als er een nieuwe hoofdcoach komt die in tegenstelling tot Ivan Leko en Franky Vercauteren wél met offensieve flankspelers wil spelen, dan is een type-Benson bijvoorbeeld erg interessant voor The Great Old. Bovendien ligt hij nog tot 2023 onder contract op de Bosuil. De tijd om te oogsten komt er dus snel aan. 

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Moet Benson een nieuwe kans krijgen bij Antwerp?

Meest recent

Olivier Deschacht in opspraak: Rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

0
0
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

1
1
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

49
49
'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

34
34
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

289
289
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

72
72
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

72
72
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

16
16
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

329
329
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

411
411
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

319
319
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

379
379
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

113
113
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

216
216
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

285
285
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

306
306
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

241
241
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

138
138
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

485
485
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

347
347
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

116
116
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

556
556
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

262
262
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

129
129

Meer sportnieuws